Испечати | Затвори го прозорот

Реал Мадрид или Барселона?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Фудбал
Опис на форумот: Лига на шампиони, првенства, репрезентации...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5949
Датум на принтање: 18.Јули.2024 во 03:08
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Реал Мадрид или Барселона?
Постирано од: Borce REAL
Наслов: Реал Мадрид или Барселона?
Датум на внесување: 10.Декември.2006 во 23:33
.... ......

-------------
R E A L    M A D R I DКоментари:
Постирано од: Maro
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 02:21
Ocaen si da dokazes deka real se podobriLOLLOLLOLLOLLOL

-------------


Постирано од: Anarhist
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 02:24
1 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/fcbarcelona.html - FC Barcelona 14 33
2 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/sevillafc.html - Sevilla 14 31
3 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/realmadrid.html - Real 14 29
4 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/realzaragoza.html - Zaragoza 14 26
5 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/atleticodemadrid.html - Atletico 14 24
6 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/getafecf.html - Getafe 14 22
7 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/recreativodehuelva.html - Recreativo 14 22
8 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/villarrealcf.html - Villarreal 14 22
9 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/valenciacf.html - Valencia 14 21
10 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/celtavigo.html - Celta Vigo 14 19
11 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/espanyolbarcelona.html - Espanyol 14 19
12 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/osasuna.html - Osasuna 14 17
13 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/palmademallorca.html - Mallorca 14 17
14 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/deportivolacoruna.html - Deportivo 14 17
15 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/racingdesantander.html - Santander 14 15
16 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/levanteud.html - Levante 14 14
17 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/athleticdebilbao.html - Bilbao 14 11
18 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/realbetissevilla.html - Betis 14 10
19 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/clubgimnasticdetarragona.html - Gimnastic 14 8
20 http://www.resultsfromfootball.com/primeradivision-team/realsociedad.html - Sociedad 14 6
Wink
 
Ima li potreba od komentar Question


-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 02:26
Pa za mene nema potreba od komentar ama za nekoj drug imaLOLLOLLOLLOL

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 18:42
Во моментов Барселона и тоа како е подобра од Реал според мене, тоа се докажува баш меѓу великаните, Реал од сите таму го пие, додека Барса лупа...

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Mumu
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 18:52
ni edniot, ni drugiot tim............Big%20smile

-------------
THE ONLY WAY TO EXIT>IS GOIN PIECE BY PIECE


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 19:12
BARCA

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: dalija
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 19:17
BARSA

-------------
te sakam goceeeeee


Постирано од: SURFAC
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 23:13
Real Madrid ili Barcelona?
 
Jas uste od sega ke vi otkriam deka sum za Real Madrid
 
Ve molam bes karanje i tepanje!!!Big%20smile


-------------
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 23:43
За Барса јеби га Big%20smileBig%20smileBig%20smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: SURFAC
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 00:10
Фала на твоето мислење

-------------
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 14.Декември.2006 во 13:23
REAL MADRID koj moze drugi

-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: korny
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 16:04
                                        BARSA
    FORZA    FCBWink


-------------
KOЯN


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 17:05
Barsa

-------------


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 19:56

nekoj ne cita deka e ima ovaa tema

 
Smile


-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: SURFAC
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 11:50
леле големо чудо

-------------
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 13:10
BARSA BARSA!!!!!!!!!!!!! Clap

-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 17:34
barca

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 17:36
barsa

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 17.Декември.2006 во 14:03
SO KE KAZITE ZA DENESNIOT PORAZ NA BARSA
 
Internacional http://www.livescore.com/default.dll/Game?comp=int_cont_cup&game=178893 - 1 - 0 Barcelona
 
 
SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile


-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 01:11
Originally posted by Borce REAL Borce REAL напиша:

SO KE KAZITE ZA DENESNIOT PORAZ NA BARSA
 
Internacional http://www.livescore.com/default.dll/Game?comp=int_cont_cup&game=178893 - Barcelona
 
 
SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

Bravo za Internacional, Barsa losh den da ne kazam vadele NEprv sostavBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile.


-------------


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 14:50
sega se gleda kolku se jaki barsa
jas mislam da se otkazis od barsa poso ne vredat ke vidime sega vo liga na sampioni    SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile


-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:06
ne se pali tolku so mislis zs se jaki, zaradi bekam ili ronaldo site stareat, covek ne go pravi timot toa prvo onoj gazdana  treba da go nauci negoviot tim

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 15:11
a so ke kazis za golovite so gi dade posledniot natprevar-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: SURFAC
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 13:42
Real Madrid

-------------
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.


Постирано од: SURFAC
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 13:42
Borce aj ne krevaj paranoja

-------------
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.


Постирано од: Radic
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 16:58
real madrid za sekogas ke e najdobar


Постирано од: Русин
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 14:14
Барса, Барса, Бааааааарса!

-------------
http://asroma-addict.com/


Постирано од: nina```
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 15:21
БАРСА ТОА Е НОРМАЛНО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-------------
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON


Постирано од: nikolaoh1
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 16:17
REAL REAL NORMALNO

-------------
a


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 23:51
секоја чест за капело...
ваква екипа да ги направи шампиони, навистина е волшебник...

а рајкард, со три суперѕвезди, да бидат втори, стварно треба да се праша шо е проблемот...


-------------


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 19.Јуни.2007 во 02:18
Originally posted by аџија аџија напиша:

секоја чест за капело...
ваква екипа да ги направи шампиони, навистина е волшебник...

а рајкард, со три суперѕвезди, да бидат втори, стварно треба да се праша шо е проблемот...
 
Од тие три супер ѕвезди ,само една беше во форма оваа сезона . . . Меси мислам дека заслужи 5ка за оваа сезона . . . Wink


-------------
STRUGA


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 19.Јуни.2007 во 08:54
епа умешноста на тренерот е соодветно да ги чува (одмори, мотивира) суперѕвездите... Шо очигледно не му успеа на рајкард...

многумина викаат Капело напраи грешка шо го избрка Бекам, ама глејте што тој потег постигна? го препороди играчот, да игра како во најдобрите денови... Така се мотивира суперѕвезда...Wink


-------------


Постирано од: nikolaoh1
Датум на внесување: 20.Јуни.2007 во 20:38
da da site ke zalat sto si zamina BACKAM
spored mene toj go motivirase real madrid da stigne do sampionskata titula
od ko se vrati backam vo 1 sostav pocna real da pobeduva


-------------
a


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 20.Јуни.2007 во 22:27
ааа од кога Бекам стана мотивиран?

од кога капело го шутна...
значи сепак, не е ништо случајно, капело не е аматер луѓе...Wink


-------------


Постирано од: nikolaoh1
Датум на внесување: 21.Јуни.2007 во 02:47
vo pravo si kapelo ne e amater jas sakam da ostane i naredna sezona da e trener na real madrid ama sepam mislam deka toa e nevozmozno
zoso go angaziraa ben suster treneron od Getafe


-------------
a


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 21.Јуни.2007 во 10:40
ништо не е невозможно за реал.... Ако сакаат и двајцата можат да ги задржат...

-------------


Постирано од: nikolaoh1
Датум на внесување: 21.Јуни.2007 во 18:08
100% sum siguren deka nema i 2 da sakaat zaedno da go vodat real madrid zoso i 2 si imaat svoj stil na igra.mislam deka toa e nevozmozno.
sepak jas mislam deka kapelo e podobar-------------
a


Постирано од: nina```
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 10:54
Нема кој да изведува слободни удари ако си замине БекамTongueTongue

-------------
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON


Постирано од: nikolaoh1
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 17:28
Smile
VISTINA ZA OVA SI VO PRAVO VO REAL OSVEM BEKAM DRUG NE ZNAE DA IZVEDE SLOBODEN UDAR.
OF OF AKO SAKAS NESTO KAZIS KAZI STO E VISTINA NE VAKA
KOJ KE IZVEDUVA SLOBODNI UDARI
pa rejes da e slab ili nekoj drugi za toa e najmal problem


-------------
a


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 16:02
Барселона е подобра и во пинг-понг.
За фудбал ич муабет да не правиме. 


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: nikolaoh1
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 15:04
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Барселона е подобра и во пинг-понг.
За фудбал ич муабет да не правиме. 
DA NE E MAJKA TI PODOBRA PRASAJ


-------------
a


Постирано од: MoNiKa
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 20:49
BARSAAAAAAAA .


Постирано од: Цаци Галапчарот
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 00:56
Monnnnnnikaaaaa.

-------------
Еј, гулаби, гулаби бели.


Постирано од: Red`Black
Датум на внесување: 26.Јули.2007 во 23:08
1. Real.M-Barca 2:0 96/97 Bobi Robson /
2. Barca-Real.M 1:0 96/97 Bobi Robson Ronaldo
3. Barca-Real.M 3:2 96/97 - I I - kupa Nadal,Ronaldo,Giovani
4. Real.M-Barca 1:1 96/97 - I I - kupa Ronaldo
5. Barca-Real.M 2:1 96/97 Luis Vangall super cop Nadal,Giovani
6. Real.M-Barca 4:1 96/97 -I I - super cop Giovani
7. Real.M-Barca 2:3 97/98 -I I - Rivaldo,Govani,Enrike
8. Barca-Rea.M 3:0 97/98 - I I - Anderson,Figo,Giovani
9. Real.M-Barca 2:2 98/99 - I I - Kluivert,Anderson
10.Barca-Real.M 3:0 98/99 - I I - Enrike'2,Rivaldo
11.Barca-Real.M 2:2 99/00 - I I - Rivaldo,Figo
12.Real.M-Barca 3:0 99/00 - I I - /
13.Barca-Real.M 2:0 99/00 Sara Ferer Enrike,Simao
14.Real.M-Barca 2:2 00/01 - I I - Rivaldo'2
15.Real.M-Barca 2:0 00/01 Reksash /
16.Barca-Real.M 1:1 01/02 - I I - Xavi
17.Barca-Real.M 0:2 01/02 - I I - Champion lague /
18.Real.M-Barca 1:1 01/02 - I I - champion lague auto gol
19.Barca-Real.M 0:0 01/02 Luis Vangall /
20.Real.M-Barca 1:1 02/03 Antic Enrike
21.Barca-Real.M 1:2 03/04 Rajkard Kluivert
22.Real.M-Barca 1:2 03/04 - I I - Kluiver,Xavi
23.Barca-Real.M 3:0 04/05 - I I - Eto'o,Gio,Ronaldinho
24.Real.M-Barca 4:2 04/05 - I I - Eto'o,Ronaldinho
25.Real.M-Barca 0:3 05/06 - I I - Eto'o,Ronaldinho'2
26.Barca-real.M 1:1 05/06 Ronaldinho
27.Real.M-Barca 2:0 05/07 / Rajkard
28.barca-real   3:3  messii 3 gola
 
eve gi poslednive 28 nivni duela gledajte sami koj e najdobar


Постирано од: Suki
Датум на внесување: 03.Септември.2007 во 19:53
heheh dzabe se tie pobedi koga real ima 30 sampionski tituli :D i kako pocnaa sega ovie dva natprevari 95 posto ja zemaat i 31 titulaREAL FOREVER


Постирано од: nikolaoh1
Датум на внесување: 04.Септември.2007 во 16:26
pa se znae deka Real i ovaa godina ke zemat titula
minatata godina celo vreme vikav ke vidime na kraj ko ke zemi titula dali real ili barsa a se vide :)))))))
REAL MADRID AJ SEGA NEKA KAZAT NESTO TIE SO BEA ZA BARSA
KAJ E BARSA KAJ E REAL NA TABELA
MISLAM DEKA REAL E 1 so gol razlika 9-1
A BARSA ima gol razlika 3-1 milsm deka ne e isto
za dzabe go kupija i TERRY ANRY ko pojma nemat vo BARSA
ne mozi da se snajde poso RONALDINJO MESI I TERRY igraat so topka a jas kako so znam so 1 topka se igra :))))) ke se desi istoto so se desi so REAL MADRID pred 2 godini ke gi kupat site jaki igraci i na kraj nisto


-------------
a


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 21.Септември.2010 во 12:40


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Izzy
Датум на внесување: 21.Септември.2010 во 17:19
Ni tie, ni tie ali poshto Barca se po antipati4ni, ke gi izberam Real Madrid u ovaj slu4aj

-------------
UNITED!! UNITED!! UNITED MACEDONIA!!!!


Постирано од: Andrey
Датум на внесување: 25.Ноември.2010 во 13:53
РЕАЛ!
Заради Мурињо и Роналдо.За ништо друго


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 25.Ноември.2010 во 13:56

Real Madrid samo radi golmanotтрепкање-------------
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."


Постирано од: KING35
Датум на внесување: 25.Ноември.2010 во 14:07
Originally posted by mariija mariija напиша:

Real Madrid samo radi golmanotтрепкање


zaradi devojkata na golmanot

-------------
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Ноември.2010 во 14:20
мислам дека Барса е фаворит ,но Моурињо е куче и ќе успее да најде позитивен резултат
 
прогноза 1-1


-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 24.Декември.2010 во 20:07
Momentalno Barsa e najmalce 1 klasa podobra od Real ... среќа

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 28.Декември.2010 во 12:52
Меси vs Роналдо

Најдобрите играчи на Барселона и Реал Мадрид, Лионел Меси и Кристијано Роналдо, ја одбележаа и 2010 година. Тие со своите игри ги водеа своите колеги кон добри резултати, но Меси имаше далеку подобро постигнување бидејќи се радуваше на титула во Шпанија и во 2010 година. Роналдо остана без трофеј во својата прва сезона во екипата од Мадрид така што и во 2011 година се најавува продолжување на нивниот двобој.

Меси и Роналдо дефинитивно ја одбележаа годината во Примера, но и во фудбалска Европа бидејќи постојано беа во центарот на вниманието. Тие се најдобрите играчи во своите клубови. Воедно се и најскапоплатени, а според бројките се лидери во повеќе категории. На првото место се на онаа најважната на листата на стрелци.

Ако се сумираат сите постигнувања од 1 јануари 2010 година тогаш Меси е во предност бидејќи во сите натпреварувања постигна дури 58 гола, а заедно имаат феноменална бројка од дури 104 погодоци. Воедно Меси ги доби двете пресметки со Роналдо во "Ел Класико" така што и оваа година беше за "Феноменот од Аргентина".

Дефинитивно ова е голем предизвик за двајцата и за 2011 кога сигурно ќе се гледа уште поголем и посилен двобој.

МЕСИ КАТЕГОРИЈА РОНАЛДО

54    Средби 2010 год. 46

58    Голови 2010 год. 48

24    Средби сезона 10/11 25

27    Голови сезона 10/11 26

17    Примера 10/11 18

6    ЛШ 10/11 4

3    Супер куп 10/11 0

1    Шпански куп 10/11 4

1,12  Просек голови 1.04

47    Кариера, рекорд голови 42


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 13.Јануари.2011 во 01:44
I vecerva kako da bea na trening .... голема%20насмевка
 
Barcelona vs Betis 5:0 - Copa del Ray
 
Od Real - ni "R"  bukvata ne ja sakam ... Sekoja cest za Murinjo ...... ama samo za nego ....
 


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2011 во 12:07
Финално Ел Класико во Шпанскиот Куп   /fudbal/spanija/3183-finalno-el-klasiko-vo-spanskiot-kup.pdf -   /fudbal/spanija/3183-finalno-el-klasiko-vo-spanskiot-kup.html?tmpl=component&print=1&layout=default&page= -   /component/mailto/?tmpl=component&link=aHR0cDovL3Nwb3J0c2tvLmluZm8vZnVkYmFsL3NwYW5pamEvMzE4My1maW5hbG5vLWVsLWtsYXNpa28tdm8tc3BhbnNraW90LWt1cC5odG1s -  
 

 

Вечните ривали, Реал Мадрид  и Барселона, ќе сретнат во финалето од Кралскиот Куп на Шпанија...

Откако Барселона ја совлада Алмерија со 3:0 и го потврди пласманот во финалето, двојна победа остварија и Кралевите, овој пат совладувајќи ја Севиља со 2:0.

Стрелци на головите за Реал беа Озил во (82. минута) и Адебајор, кој постигна гол првенец во судиското продолжение од натпреварот.

Инаку, Севиља беше бранителот на Шпанскиот Куп бидејќи минатата година во финалето го совлада Атлетико Мадрид со 2:0-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 11.Февруари.2011 во 06:56
Реал побогат од Барса /fudbal/spanija/3251-real-pobogat-od-barsa.pdf -   /fudbal/spanija/3251-real-pobogat-od-barsa.html?tmpl=component&print=1&layout=default&page= -   /component/mailto/?tmpl=component&link=aHR0cDovL3Nwb3J0c2tvLmluZm8vZnVkYmFsL3NwYW5pamEvMzI1MS1yZWFsLXBvYm9nYXQtb2QtYmFyc2EuaHRtbA%3D%3D -  
 

Во сезоната 2009/2010, Реал од Мадрид беше најбогат европски клуб...

Консултантската куќа "Дилојт" објави дека приходот на "кралскиот клуб" во изминатата сезона изнесувал 438,6 милиони евра.

На второто место е Барселона со 398,1 милиони евра, а следуваат Манчестер Јунајтед (349,8), Баерн Минхен (323,5), Арсенал (274,1), Челзи (255,9), Милан (235,8), Ливерпул (225,3), Интер (224,8) и Јувентус (205).

Поредокот на првите шест клубови остана буквално непроменет во однос на минатата година, а светската економска криза немаше никакво влијание на големите великани. Така Реал го зголеми приходот за 9,3 проценти во однос на сезоната 2008/2009, Барса забележа раст од 8,8%, а Јунајтед 7%-------------


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 22.Септември.2013 во 23:59


-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 12.Март.2017 во 20:01
,,,barcaaaaaa,,,,crknete rojalisti,,,,кафе,,,-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontroliranaИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk