Испечати | Затвори го прозорот

Фан клуб Горан Пандев

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Фан клубови
Опис на форумот: навивачи, секој во својот клуб
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5778
Датум на принтање: 29.Март.2024 во 11:01
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Фан клуб Горан Пандев
Постирано од: Cao_Sk
Наслов: Фан клуб Горан Пандев
Датум на внесување: 29.Ноември.2006 во 17:32
najdobar igrac vo istorijata na makedonskiot fudbal....?



Коментари:
Постирано од: nindza
Датум на внесување: 29.Ноември.2006 во 17:43
Ne , Pancev bese najdobar ama i Pandev ne e losh vtor e po Pancev , pa posle ide Savevski pa Najdovski i tolku 

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 29.Ноември.2006 во 19:01
samo tolku dobri imame...LOLebate drzavata...LOL


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 00:12
NE se sl*gam deka pancev bil najdobar. Pandev e najdobriot igrac na makedoinja, mnogu pokompleten igrac od pancev, kako i da e ne treba da se karame treba samo edno da konstarirame.... Mak bez pandev e kako muva bez glava i fizicki i psihicki....se vide so rusija

-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 00:24
Se sl*gam za toa deka e ko muva bez glava

No sepak Pancev beshe zlatna kopachka osvoi so zvezda sve taka da... Pancev ( spored mene )


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 10:49
jas mislam deka pandev i pancev nemozat da se sporedat....no pak ke kazam....moe mislenje deka pancev sega za sega najdobar igrac izlezen od makedonija


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 03.Декември.2006 во 19:31
на денешницава, Пандев... Воопшто во нашата историја, Панчев...Кога Пандев ќе освои златна копачка во Европа, е дури тогаш ќе можеме барем да го споредиме со Панчев... За сега останува само голем македонски талент и ништо друго... Мое мислење барем....

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 03.Декември.2006 во 23:20

potpolno si vo pravo...!!!Wink



Постирано од: Maro
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 00:37
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

на денешницава, Пандев... Воопшто во нашата историја, Панчев...Кога Пандев ќе освои златна копачка во Европа, е дури тогаш ќе можеме барем да го споредиме со Панчев... За сега останува само голем македонски талент и ништо друго... Мое мислење барем....

Панчев и Пандев се сосема различни играчи. Панчев е голгетер, Пандев е полушпиц. Пандев е според мене најдобриот. Викаш дека е талент? Да талент без кој Македонија не може да дише, он да не е ништо нема да сме, впрочем самиот Катанец си има признаено дека немаме репрезентација без Пандев. Се губат, паѓаат психички без Пандев. Како и да е не треба да не итересира кој е подобар туку да  посакаме Пандев да напредува уште и да го прогласат за најдобар во Италија не само во Рим како што беше случајот лани.


-------------


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 14:34
tocno taka...se soglasuvam so tebe...Wink


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 14:48
ako e merilo koj dal poveke golovi togas najdobar e Pancev. (ebati meriloto)
A ako sporeduvame koj e poveke cenet vo edna od najmoknite svetski ligi, togas sigurno podobar e Pandev. Pandev e polu-spic! Ne e centarfor. A kako poluspic moze komotno da igra vo najsilnite svetski klubovi. Spored mene podobar e od mnogu poizvikani iminja kako kristijano ronaldo ili robinjo.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 20:48
Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

на денешницава, Пандев... Воопшто во нашата историја, Панчев...Кога Пандев ќе освои златна копачка во Европа, е дури тогаш ќе можеме барем да го споредиме со Панчев... За сега останува само голем македонски талент и ништо друго... Мое мислење барем....

Панчев и Пандев се сосема различни играчи. Панчев е голгетер, Пандев е полушпиц. Пандев е според мене најдобриот. Викаш дека е талент? Да талент без кој Македонија не може да дише, он да не е ништо нема да сме, впрочем самиот Катанец си има признаено дека немаме репрезентација без Пандев. Се губат, паѓаат психички без Пандев. Како и да е не треба да не итересира кој е подобар туку да  посакаме Пандев да напредува уште и да го прогласат за најдобар во Италија не само во Рим како што беше случајот лани.


станува збор за нашиот најдобар фудбалер во историјата, а не кој на која позиција игра друже...


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 22:21
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

на денешницава, Пандев... Воопшто во нашата историја, Панчев...Кога Пандев ќе освои златна копачка во Европа, е дури тогаш ќе можеме барем да го споредиме со Панчев... За сега останува само голем македонски талент и ништо друго... Мое мислење барем....

Панчев и Пандев се сосема различни играчи. Панчев е голгетер, Пандев е полушпиц. Пандев е според мене најдобриот. Викаш дека е талент? Да талент без кој Македонија не може да дише, он да не е ништо нема да сме, впрочем самиот Катанец си има признаено дека немаме репрезентација без Пандев. Се губат, паѓаат психички без Пандев. Како и да е не треба да не итересира кој е подобар туку да  посакаме Пандев да напредува уште и да го прогласат за најдобар во Италија не само во Рим како што беше случајот лани.


станува збор за нашиот најдобар фудбалер во историјата, а не кој на која позиција игра друже...

Јас разбрав за што станува збор ама некој кажа кога Пандев ќе освои златна копачка ќе биде најдобар во Македонија. Епа неможе да освои зашто не е гогетер туку полушпиц, вака може Дух?


-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 22:44
не може ни така, значи според тебе Буфон никогаш нема да ја добие копачката, иако пола планета сакаше тој да ја добие златна копачка... Не знам од кога само тие што имаат најмногу дадени голови ја добиваат златната копачка Big%20smileBig%20smileBig%20smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Anarhist
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 22:47
Ma ova e bezveze - trebase ili Ronaldinjo ili Anri

-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 23:43
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

не може ни така, значи според тебе Буфон никогаш нема да ја добие копачката, иако пола планета сакаше тој да ја добие златна копачка... Не знам од кога само тие што имаат најмногу дадени голови ја добиваат златната копачка Big%20smileBig%20smileBig%20smile

Добра поента ама зар не му дадоа на Панчев за највеќе голови копачка?За тоа дојде Платини му ја врачи.


-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 14:24
Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

не може ни така, значи според тебе Буфон никогаш нема да ја добие копачката, иако пола планета сакаше тој да ја добие златна копачка... Не знам од кога само тие што имаат најмногу дадени голови ја добиваат златната копачка Big%20smileBig%20smileBig%20smile

Добра поента ама зар не му дадоа на Панчев за највеќе голови копачка?За тоа дојде Платини му ја врачи.


според мене на Панчев копачката му припадна само поради една работа, зашто од неговото шутирање на пеналот (бидејќи последен шутираше за Црвена Звезда) зависеше кој ќе биде шампионот во лигата на шампионите, и тој нормално го даде... А богами и не е лесно да се даде гол, поготов ако знаеш дека токму од тој еден шут зависи дали ќе биде првак или не твојот клуб... Е токму тоа според мене беше пресудниот момент за да ја добие Панчев златната копачка...


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Anarhist
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 14:41
Abe sto zborite vie - zlatna kopacka mu se dava na najdobriot strelec vo evropa, a sekoj gol od sekoe prvenstvo nosi svoj koeficient i poeni. A za najdobar igrac si postojat drugi nagradi: Zlatna Topka, Izgor spored FIFA, Izbor od igracite ....
Zlatnata kopacka se dodeluva samo na najdobriot strelec, taka da Bufon sigurno nemoze da ja dobie LOL


-------------


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 18:28
Чекајте луѓе... Пандев има 22-23 г., остајте му време да изигра цела кариера, па после ќе се мери со Панчев или не... Засега ветува, особено што се проби во Серија А, каде Панчев е запаметен како една од најбескорисните инвестиции на Интер.



-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 21:27
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:

Abe sto zborite vie - zlatna kopacka mu se dava na najdobriot strelec vo evropa, a sekoj gol od sekoe prvenstvo nosi svoj koeficient i poeni. A za najdobar igrac si postojat drugi nagradi: Zlatna Topka, Izgor spored FIFA, Izbor od igracite ....
Zlatnata kopacka se dodeluva samo na najdobriot strelec, taka da Bufon sigurno nemoze da ja dobie LOL

ClapThat's my point mateClap
Clap

-------------


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 07.Декември.2006 во 13:37
Wink


Постирано од: Borce REAL
Датум на внесување: 07.Декември.2006 во 22:46
SUPER E KO KE E VO FORMA INACE

-------------
R E A L    M A D R I D


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 08.Декември.2006 во 03:09
A be pancev beshe zakon, znaeshe da se zagradi, da se tepa napred, da dade gol imashe mozok .... jes da cela zvezda go hranese no i koa igrae u Vardar beshe zmija ...toa e retkost takov njuh da se dade gol

Pandev e eptem ok dete, zane da se zagradi , ima i shut , ima u mozokot ne velam ne no NE E PANCEV ... a so samoto toa sto e poluspic nikogash nema da moze da bide vo centar na vnimanie kako sto beshe PANCEV.

Plus hendikep na pandev e sto igra so tapa reprezentacija a bogami i Lacio se tapa , nemaat centarfor taka da djabe mu e nego sto se gradi sto dava topki koa nema koj gol da dade. A pandev ne moze gol da dade taka lesno, ste igrale vie futbal ...treba da pomine trojca za da sutne a toa malce potesko ne e on maradona i ronaldinjo. A jebiga na Pancev mu se posrechi, igrase za nego zlatna ex yu pola reprezentacija ... Savicevic legenda maestro, Piksi, Mrkela site go hranea i kako nema da bide najdobar igrac na makedonija na site vreminaj ...ke bide. Futbal e timski sport

E u inter se zaeba ...ne go pustaaa da igra ama go zabole stapot .


Pancev bese LEGENDA i ke ostane , a za zal Pandev ke ja nema taa prilika nikogash


Ama aj da rezimirame sto ima Pandev poveke a sto pancev

Pancev imal :
 odlicen shut tuka negde se

 neverojaten njuh za igra i oset za gol Pandev toa nema

Pancev beshe postabilen fizicki igrach od pandev u sekoe vreme... jes da izigravase zvezda ama ok jebiga zvezda i beshe

Brzina tuka se nekade

Dribling Pandev ima bolji za 50 % toa e ok !

Igra so glava Pancev definitivno 100 posto bolji

Postavuvanje koordinacija vo napadot pak  Pancev bolji za 50 %

Za odbrana i dvajcata se tapa , aj moze malce bolji e Pandev oti se vraca i nazad

Nepaganje pod pritisok pak Pancev bolji za 30 %

Lider pancev po mene bolji za nekoi 20 % , lider se znae koj e toj sto te vadi od gomna ili e golman ili e golgeterot najcesto

Pandev ne moze da se istakne takva mu e pozicijata jebana... sekogash ke go tepaat poveke od centarforot dodeka uste mozat a centarforot ne smeat oti e najcesto u penaltik ....

I dosta vishe Vi pojasnuvam Pancev i kraj .

ama i detevo e poveke nego solidno. Wink Wink



Постирано од: Maro
Датум на внесување: 08.Декември.2006 во 10:54
Дај ми ги математичките формули по кои ги пресмета процентиве!LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 08.Декември.2006 во 11:30
Абе не се споредуваат јаболки и праски... Панчев ко шо рече нинџа, игра на скроз друга позиција од Пандев...

Ако ги споредуваш вака на маскенбал, нормално дека Пандев е бољи. Панчев е бољи у само една работа - инстинкт за гол. А иначе, за дриблинг, за додавање, за тимска игра, нема споредба... Па дури би рекол и за важност за тимот. Екипа со Панчев, а тапа остаток од тим, ќе биде скроз тапа. Пандев има поголема вредност зашто игра баш на позиција која го разигрува тимот... Така да боље е, ако се бираме у маало кој да игра, и можеш да избереш само еден, да го бираш Пандев...

Big%20smile


-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 08.Декември.2006 во 11:40
Originally posted by аџија аџија напиша:

Абе не се споредуваат јаболки и праски... Панчев ко шо рече нинџа, игра на скроз друга позиција од Пандев...

Ако ги споредуваш вака на маскенбал, нормално дека Пандев е бољи. Панчев е бољи у само една работа - инстинкт за гол. А иначе, за дриблинг, за додавање, за тимска игра, нема споредба... Па дури би рекол и за важност за тимот. Екипа со Панчев, а тапа остаток од тим, ќе биде скроз тапа. Пандев има поголема вредност зашто игра баш на позиција која го разигрува тимот... Така да боље е, ако се бираме у маало кој да игра, и можеш да избереш само еден, да го бираш Пандев...

Big%20smile

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap

-------------


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 08.Декември.2006 во 13:35

so site se slozuvam...Wink



Постирано од: Anarhist
Датум на внесување: 09.Декември.2006 во 18:54
OK e pandev ali fizicki e slab a i igrata so glava mu e slaba strana. Ke bide podobar ako uspee da dostigne forma koja ke mu ovozmozi da istrca 90 minuti  kako sto treba, vaka apla se gleda deka posle 60  - 70 minuta paga mnogu kodiciono. Pameten e, znae sto saka no nemoze posle, umoren e. Toa mu e edinstvena mana.

-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 09.Декември.2006 во 19:36
Доста му се 70 мин да трча, нека си трча 70 мин само да биде побрз. нема брзина. Делио Роси кажа дека Пандев е најдобар во Лацио само брзина му фали и ќе биде класа играч

-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 09.Декември.2006 во 21:54
Originally posted by Maro Maro напиша:

Доста му се 70 мин да трча, нека си трча 70 мин само да биде побрз. нема брзина. Делио Роси кажа дека Пандев е најдобар во Лацио само брзина му фали и ќе биде класа играч


I brzina i izdrzlivost ... neka se bilda malce LOL


Постирано од: Anarhist
Датум на внесување: 09.Декември.2006 во 23:07
Ne se dosta 70 minuti, fudbaler treba da izdrzi 120 a ne pa 90, a za 70 da ne pravime muabet

-------------


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 10.Декември.2006 во 23:38
a sto ke kazete za vecerva? mislam deka stvarno mn dobro izigra!!Wink


Постирано од: Anarhist
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 00:43
Neznam, uste sum vo USA i nemav moznost da gledam.
Stvarno - kako izigra???


-------------


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 12:02
ludnica....alal da mu e na deckoto....bravo bravo....ClapClap


Постирано од: SURFAC
Датум на внесување: 12.Декември.2006 во 23:48
ех да беа сите македонски фудбалери како него Embarrassed

-------------
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 00:06
Cry barem pola od nego da bea...super ke bese....LOL


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 00:14
абе само двајца или тројца се потребни како него, и ете не дааааалеку на европските првенства, па и светските Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 13.Декември.2006 во 00:21

iskreno da ti kazam !!!

koga gledam kako igra makedonija (ne e bitno koj sport)...neznam kako ne mi pukne srceto...tolku se drami...tolku mozat od koza da te izvadat...KATASTROFAAngryneznam sto e rabotata...eve neznam dali imavte moznost da gledate rakomet...neznam sto da kazam...
 
zatoa mislam deka i trojca kako nego (pandev)se malce....min. treba da 7-8 dusi takvi....oti garant ke se najdat 3-4 da ja onakvijat rabotataLOL
 
MUVLI SI SE MUVLI....murinjo da dojde dzabe e !!!!CryCry


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 01:42



Jas vo dres od goran pandev koj go dobiv licno i personalno pred 2 i kusur - 3 godiniWink


-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 02:05
Pandev pa Pandev

abe dodeka ne istrca ko coek nema od nego futbaler da bide

ja da sum trener niakd ne bi go pustil da igra ...ebem ti ja talent koa izdishue

neka se bilda ebate belja bar toa e lesno


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 02:07
Ti da si trener kje go papame sekoja utakmicaLOL. Kako sto bese slucajot so Rusite. Mnogu sum srekjen sto ne si trenerLOLLOL. Kje mu dojde kondicijata kaj i da e. Tipot e dzver i se povekje napreduva i na toj plan (jezda napreduvanjeto ide sporo ama napreduva)ClapClap
E i da btw vekje od nego bidna fudbalerBig%20smile, ne e mala rabota da te proglasat za najdobar mlad fudbaler na RimClap


-------------


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 11:24
ClapClapClapClapClap
WinkWinkWinkWinkWink


Постирано од: heelooo
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 13:43
NAJDOBAR E PANDEV!!!!


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 14:19
a be ne e najdobar...ama megju najdobrite :))Wink


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:44
vrska nemas nikad ne si igral futbal izgleda

ako futbaler ne e kompleten ne e futbaler

ti dal dres i sto sea bolji e od ronaldo kako ne be ...

NE moze da istrcha 10 km ke papsa ko kuche kamoli nesto poveke

aj ne se raspravam so tebe vishe vrska da se nemalo

Najbolji e Pancev


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 17:03
Originally posted by nindza nindza напиша:

vrska nemas nikad ne si igral futbal izgleda

ako futbaler ne e kompleten ne e futbaler

ti dal dres i sto sea bolji e od ronaldo kako ne be ...

NE moze da istrcha 10 km ke papsa ko kuche kamoli nesto poveke

aj ne se raspravam so tebe vishe vrska da se nemalo

Najbolji e Pancev

Jebote ti vrska nemas. Kazi mi eden kompleten fudbaler????? Nema nikoj koj e kompleten. Kje pocnam od najdobriot

Ronaldinho - so glava e trup, mivka e vo sporedba so odbranata
Ronaldo(sto go spomna) - trom e, debel e
C.Ronaldo - sebicen, shut slab i neprecizen
Terry - Dzver pod pritisok, a greshi na glupi topki momenti, isto brzina mu fali
Canna- visina nema samo 170 e, dribling nema
Crouch - brzina i crosing e tapa


Nemozes da najdes sovrsen igrac..... A toa deka mi dal dres pa jas go velicam, da se pushish ama ne e taka. Koga nikoj ne znaese za pandev deka igra vo Spezija uste od togas gi sledam negovite igri (citajki vesnici). Koga dojde vo Ancona tolku bev srekjen sto igra barem kako rezerva(a site znaevme zasto bese rezerva, zaradi grkot trenerot) i mu pobarav dres zasto za mene uste togas bese reseno deka on kje bide golem igrac. I bidna..... Zatoa ne zbori, go sledam uste odamna


-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 18:27
pandev e bez kondicija

pancev beshe zakon


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 23:25
http://www.youtube.com/watch?v=87ii7AxnUxs - http://www.youtube.com/watch?v=87ii7AxnUxs
http://www.youtube.com/watch?v=UkcNN5y8GaY - http://www.youtube.com/watch?v=UkcNN5y8GaY
http://www.youtube.com/watch?v=8j-3ezt9t6U - http://www.youtube.com/watch?v=8j-3ezt9t6U


-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 01:18
Uste eden gol na PANDEV. Bravo IL FENOMENO

-------------


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 19.Декември.2006 во 15:59

Wink



Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 19:49
aj da vidime sto ke napravi sdenes......Wink


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 19:49
denes ke vidime sto i kolku vrediWink


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 20:08
so ke naprai nisto LOL LOL

bolji od nego beshe i stoickov i sirakov LOL LOL


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 20:09
LOLLOLLOL


Постирано од: moTaro
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 21:10
Како бе бољи.

Пандев има неверојатна техника на градење. Кога ќе прими топка, ни роналдињо не може да му ја земе.

Пандев е екстра, уште малку му треба и да стане прав професионалец, односно авторитет во овој спорт од светски размери.


-------------
God is a Machine


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 21:24
Originally posted by moTaro moTaro напиша:

Како бе бољи.

Пандев има неверојатна техника на градење. Кога ќе прими топка, ни роналдињо не може да му ја земе.

Пандев е екстра, уште малку му треба и да стане прав професионалец, односно авторитет во овој спорт од светски размери.


Aha vazi koa ke go istrcha vodno nagore bez prestan ke praime muabet a on sea samo moze do sredno vodno pustiot LOL LOL


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 21:28
hehehehheeeeeeeee


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 20.Декември.2006 во 22:40
Pandev shmandev ...nigde go nemashe cela utakmica so igrach  vishe celo poluvreme bea

Igrach voshki igrach izdishan

i tie pa lacio ebati timot so dvajca trojca kupusi igraat kantiLOL


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 13:56
ostaj sea.....nervozen sum vcera ja cekav za 5000 den  x .....mameto....bivase li tolku da se kanti  c c cc c  cLOLLOLCryCry


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 22:01
Originally posted by nindza nindza напиша:

Pandev shmandev ...nigde go nemashe cela utakmica so igrach  vishe celo poluvreme bea

Igrach voshki igrach izdishan

i tie pa lacio ebati timot so dvajca trojca kupusi igraat kantiLOL

Eh tuka ste samo za kritiki. Epa ako ne ne si go velicame koj kje ni go velica? Kje cekame da stane najdobra vo Italija pa togas kje go sakate site.
Kaj ste sea da kazete koga dade gol? Ve nema kjutite.....eh kakvi ste

PANDEV - IL FENOMENO


-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 22:03
Ova beshe petiot gol na pandev od koi 4 gi postigna vo gosdti a samo eden na olimpico. Bravo pandevClapClapClapClapClapClapClap

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 00:44
не ја гледав утакмицата и стварно ми е жал поради тоа, но и тоа како сум среќен што пак од друга стана токму Пандев дава голови секогаш кога е најпотребно, како и во овој случај... Big%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 11:45
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

не ја гледав утакмицата и стварно ми е жал поради тоа, но и тоа како сум среќен што пак од друга стана токму Пандев дава голови секогаш кога е најпотребно, како и во овој случај... Big%20smileBig%20smileBig%20smile

Se sl*gam . Lazio igraa so igrac pomalku pri rezultat 1-1 i pandev go najavi presvrtotClapClapClap


-------------


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 28.Декември.2006 во 11:33
bravo za deckoto....neka mu ja misli pancevLOL


Постирано од: Cao_Sk
Датум на внесување: 28.Декември.2006 во 11:40
slusnal li nekoj dali pandev ke ostanuva vo lacio ili....


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 28.Декември.2006 во 20:01
Originally posted by Cao_Sk Cao_Sk напиша:

slusnal li nekoj dali pandev ke ostanuva vo lacio ili....

Go baraa Rangers....neznam toa e super da ide tamu ama pa posle nema da go gledame na televizija kje mora da stavam SatelitskaBig%20smile. Dobro e da ide zast Rangers e megju najdobrite 7-8 kluba na ostrovot -> tamu kade se igra najdobar fudbal. Ama znam deka on rece bi sakal da ostane vo lazio zasto mnogu gi sakal i bil privrzan so lazio. Iskreno jas bi posakal da si ja proba srekjata vo Anglija vo nekoj tim od rangot na Tot'nem ili bolton znaci nekoj jak tim so ambicii za CL/UEFA. U lazio se navikav epten da go gledam.....dobro mu e i tuka.....ama lazio nema perspektive(ako edino ne gi kupi nekoj miljarder)


-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 18.Февруари.2007 во 17:26
Bravo za pandev , 2 gola so Torino, bravo !!!

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 18.Февруари.2007 во 21:21
Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by Cao_Sk Cao_Sk напиша:

slusnal li nekoj dali pandev ke ostanuva vo lacio ili....

Go baraa Rangers....neznam toa e super da ide tamu ama pa posle nema da go gledame na televizija kje mora da stavam SatelitskaBig%20smile. Dobro e da ide zast Rangers e megju najdobrite 7-8 kluba na ostrovot -> tamu kade se igra najdobar fudbal. Ama znam deka on rece bi sakal da ostane vo lazio zasto mnogu gi sakal i bil privrzan so lazio. Iskreno jas bi posakal da si ja proba srekjata vo Anglija vo nekoj tim od rangot na Tot'nem ili bolton znaci nekoj jak tim so ambicii za CL/UEFA. U lazio se navikav epten da go gledam.....dobro mu e i tuka.....ama lazio nema perspektive(ako edino ne gi kupi nekoj miljarder)


било која ѕвезда, која од калчото се префрлила у премиер лигата, не успеала, фудбалот на кој што ги учат у италија е сосема подруг од тој на фудбалот, и затоа ѕвездите од италија, постануваат просечни у англија. Поради тоа не би сакал Пандев да иде у Англија...


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: maja
Датум на внесување: 18.Февруари.2007 во 21:42
Не би сакала ни јас да оди Пандев во Англија.

Се гордеам која го најавуваат, кога учествува во спортските емисии на ИТАЛИЈА, ВО ШОУЕМИСИИТЕ, ГОРДА СУМ ШТО едноставно го најавуваат Пандев ОД МАКЕДОНИЈА:)

Нема што добар е дечково, ја држеше денес цела игра против Торино :)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: bajaderam
Датум на внесување: 18.Февруари.2007 во 21:45
da se soglasuvam neka se pazat hrvatite vo mart od nego iako ja nemav sansa da igram protiv nego tuku protiv brat mu sasko


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 20.Февруари.2007 во 23:45
http://www.youtube.com/watch?v=c-jKlvL9Ftc - http://www.youtube.com/watch?v=c-jKlvL9Ftc

Goran Pandev 1-0

http://www.youtube.com/watch?v=vm6MicgmxDw&mode=related&search= - http://www.youtube.com/watch?v=vm6MicgmxDw&mode=related&search=

Goran Pandev 2-0




-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 16:41
Uste ednas bravo za PANDEV! Bravo majstore! ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap

-------------


Постирано од: B0JAN
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 18:29
pak dade gol deneska za 1-1. malce na srekja ama vleze. samo taka neka igra!


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 28.Февруари.2007 во 18:44
Originally posted by B0JAN B0JAN напиша:

pak dade gol deneska za 1-1. malce na srekja ama vleze. samo taka neka igra!

Da, da samo taka da prodolzi. Denes on go najavi presvrtot za Lazio! Gubea 1-0 Pandev izednaci na 1-1 pa tepaa na 3-1 na kraj!


-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 20.Ноември.2007 во 01:01
http://mario19.deviantart.com/art/Goran-Pandev-70192053 - http://mario19.deviantart.com/art/Goran-Pandev-70192053

Goran Pandev pano...


-------------


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 29.Ноември.2007 во 02:46
Abe Pandev ako ne zbrca nema koj za Lazio, BRAVO za coekotаплауз

-------------


Постирано од: Јабанџиче
Датум на внесување: 29.Ноември.2007 во 10:33

Само напред мајсторе!



-------------
One life,one love!
M A C E D O N I A


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 29.Ноември.2007 во 10:47
среќа Abe jas od koga zboram deka pandev e reprezent broj eden vo svetot!!!! za nas makedoncite mometnalno!!!


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 30.Ноември.2007 во 22:25
Абе де4кото е лудница . . . Не знам што да кажам за него . . . Мислам дека ќе замине во некој голем клуб . . . намигнување

-------------
STRUGA


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 14:34
Панчев рече дека Пандев можел да игра само во некој клуб како Лацио, шо се бори за средината на табелата...

ама останува фактот дека во Серија А, барем Пандев игра, а не грее клупа... плазењеплазењеплазење


Постирано од: biser
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 14:36
Па Пандев барем игра, а шупакот не влезе


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 04.Декември.2007 во 14:45
Ne samo sto igra tuku i dava golovi i vo cela seria a eden od najdobrite igraci koa ke se zemat vo predvid statistika asistencii + golovi!!!!
Originally posted by biser biser напиша:

Па Пандев барем игра, а шупакот не влезе


Постирано од: lpartik
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 20:45
Гледам споредувате две големи имиња од македонскиот фудбал- Панчев и Пандев, и двајцата деца на Струмица,(првиот по потекло). Споредбата иако малку неумесна, сепак се прави. Кариерата на Панчев е завршена и тој постигна би рекол максимум..но кога се најде онаму каде што требаше да ги докажува своите квалитети, се изгуби.Неговиот развој го следев од самиот почеток. Беше дрзок, експлозивен,имаше добар спринт,(кога Рингов ќе му дадеше долга топка),добар шут и знаеше да игра со глава. Но Панчев беше производ на Рингов,(во почетокот), а потоа имаше среќа да заигра во тимот од соништа што го создаде Џаич.И во Вардар и во Црвена Ѕвезда цела екипа работеше за него.Во Ѕвезда имаше една фантастична сезона, кога повеќе трчаше и се враќаше и назад, кога беше и корисен играч...другото беше чекање.Панчев во Италија замина како голема ѕвезда, а го прогласија за промашување на столетието.Пандев веќе не е талент, тој е играч од голем калибар кој својот раскошен талент го покажува против најсилните противници...Реал ( им даде три гола во Л.Ш.), Интер, Јувентус, Рома,...Сетете се- на секој натпревар против Интер тој е стрелец,(тогаш е посебно мотивиран)...Кога Јувентус ја имаше најдобрата одбранбена линија,тој ги понижи и постигна велемајсторски гол. За неговите асистенции да не зборувам...со филигранска точност го проигруваше Роки.На 19 години Пандев заигра во Серија А, а на истата возраст Панчев беше во Вардар и чекаше Рингов да му ја нацрта топката на главата или да му даде долга топка.Големината на фудбалерот не се мери само со бројот на постигнатите голови или освоени титули.Головите на Пандев се мајстории, тој е непредвидлив играч,добар дриблер,добар асистент,располага со добар шут, и располага со поголем количник на интелигенција...Неговата кариера не е завршена, а сега за него се нудат 25-30 000 000 евра.Пандев Италијанците го нарекоа GRANDE .Тој е убедливо најпопуларниот играч и миленик на навивачите на Лацио.Сетете се колку гола постигна Панчев во Италија. Или избројте ги головите на Панчев откако замина од Црвена Ѕвезда...дали музата го напушти...не му се погоди клубот, тренерот...климата...


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 20:56
Море што анализа беше ова! Абе ти менаџер да не си му на Пандев?
Шега на страна, навистина убава и исцрпна анализа направи за раскошниот тален и перформансите на Пандев.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: lpartik
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 21:03
Благодарам на комплиментите мајсторе. Што е право, право е- Пандев во моментов е најдоброто од Македонија. А играч од таква класа Македонија никогаш немала.


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 14.Февруари.2008 во 17:59
Pandev e definitivno najdobriot makedonski fudbaler,samo neka si ide od Lazio ako saka malce da mu se razvie karierata po nagoren pravec


Постирано од: crashoveride
Датум на внесување: 25.Февруари.2008 во 19:17
Најдобар е и да си остане во Лацио тој е веќе икона на Рим!!


Постирано од: nbojan
Датум на внесување: 25.Февруари.2008 во 20:37
lpartik pravis sporedba pomegu Pancev i Pandev.

ne e blagorodno da se sporeduvaat dvajca igraci kako sto se Pancev i Pandev. Igarat vo razlicen period i dvajcata se razlikuvaat po stilot na igra. Ne bi trebalo da se veli ovoj e podobar ili onoj, dvacata se legendi, no razlikata e e toa sto edniot javno go napdna drugiot i toa voopsto ne mu cini.

inaku ona sto go govorite za Pancev deka cel tim rabotel za nego. mozebi e tocno no i za toa da go pravis treba da si golem majstor. Cist primer vi e Inzagi, deckoto moze nema vrska od fudbal no znae da se postavi na pravo mesto vo vistinsko vreme. TOa go dokazal 100 pati a isto bese i na vcerasniot natprevar so Palermo. No toa ne e slucaj so Gilardino koj maka maci i nemoze da postigne gol.

Edno e jasno sekoj bil zvezda vo svoeto vreme i Pandev i Pancev. Taka neka se pametat i dvajcata a ne javno da se navreduva ili omalovazuva rabotata na drugiot.

-------------
http://24fudbal.com.mk


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 09.Март.2008 во 15:29
28min     Lazio [2 - 0] Livorno
15'     [1 - 0]     T. Rocchi           
25'     [2 - 0]     G. Pandev


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 12:12
Mi se gadi koga nekoj ke kaze deka Pancev bil podobar od Pandev.
Kaj zaigra pancev i kolku kostase na pazarot.


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:26
abe kakov pancev toj e k*rton, samo cekase pred gol da mu dadat i da shutne, glej pandev koja tehnika ja ima kako igra i kakvi golovi dava...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 02:29
 го бива голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 10:47
Da on e ikonata na Rim..ama smetam deka ima kvaliteti i da otide u nekoj pojak klub..so vaka samo on igra,drugive se trupovi ne znaat topka da mu podadat(bez ljutenje na fanovitec na Lazio,ne sakam nikoj da navredam ama taka e)


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 11:30
Sto mislite koja liga ili koj klub najmnogu bi mu odgovaral:

Germanska-Baern Minhen

Spanska-Valensija

Anglinska-Liverpul ili Arsenal


Jas sum za Valensija, mislam deka tamu dobro se raboti so mladi igraci i nema mnogu zvezdi osven nekolku postari zvezdi na klubot.


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 19:07
BAYERN !!!!!!!!!!!!!!!!


Постирано од: Red`Black
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 20:01
Fk Starap**kasellu


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 15:11
Е сега се налутивлутина лутиналутиналутинакако смеел да рече дека итаљанките се поубави од македонкитеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување прво женска му ја навредил а второ треба да си слеш за да речеш тие се поубави од наснамигнувањенамигнувањенамигнувањенамигнување патем се се ниски и бледи а ако појде па и на запад во Италија не очекувај симпатично да видиш а не па убаво скелет

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 16:33
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Е сега се налутивлутина лутиналутиналутинакако смеел да рече дека итаљанките се поубави од македонкитеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување прво женска му ја навредил а второ треба да си слеш за да речеш тие се поубави од наснамигнувањенамигнувањенамигнувањенамигнување патем се се ниски и бледи а ако појде па и на запад во Италија не очекувај симпатично да видиш а не па убаво скелет



Kaj go kazal toa?


Za tebe koj se poubavi Italijancite ili Makedoncite?


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 16:37
за некоја италијанска телевизијалутина

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Zaspana
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 21:51
GORAN PANDEV zakon najdobar zasekogas



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk