Испечати | Затвори го прозорот

McLaren Fan Club

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Формула 1 и Мото грандпри
Опис на форумот: Роси - Капироси, Шуми, Алонзо и компанија
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5776
Датум на принтање: 06.Јули.2020 во 04:34
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: McLaren Fan Club
Постирано од: maja
Наслов: McLaren Fan Club
Датум на внесување: 29.Ноември.2006 во 14:38
Kako nov fan na McLaren za sezona 2007, ja otvaram temata za site fanovi na istiot tim.Se nadevam deka ke ne ima vo dovolen broj..zasega sme Amstel, Deflin, Ghost, jas i sekoj nov fan e DOBRO DOJDEN.

-------------Коментари:
Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 29.Ноември.2006 во 14:46
ajde airlija neka e Big%20smile


Постирано од: maja
Датум на внесување: 29.Ноември.2006 во 14:53
Neka e airlija...

Se nadevam deka McLaren ke imaat dobar bolid deka ke napravat najbrz bolid, zatoa sto minatata sezona nemaa nitu edna pobeda.I jas ovaa sezona se nadevam na pobeda. a nikogash ne gresham

-------------


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 29.Ноември.2006 во 23:25
Haha, eve jas ke recam deka sum so edna cetvrtina od levoto stapalo vo ovoj fan klub samo zaradi AlonsoLOL. Ostanatiot del od mene e sepak vo RenaultBig%20smile


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 09:58
so alonsko ke pobedi mclaren inace i jas sum za mclaren ovaa sezona

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 20:28
Vaka taka dosta Fanovi ima McLaren. Bravo

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 20:37
ti za crveniot baron bese taka?
sega za kogo si?


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 20:50
Mnogu tesko prasanje!!! Seuste ne sum odlucil, ama edno znam daka ke bidam protiv ALONSO

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 21:25

Originally posted by Emus Emus напиша:

so alonsko ke pobedi mclaren inace i jas sum za mclaren ovaa sezona
emus dobre dojde vo Fan Clubot na McLaren , drago mi e sto sme vo se pogolem broj, taka da so netrpenie ke cekame do mart koja zapocnuva novata sezona.Dotogash ke se druzime niz temive so novi informacii okolu McLaren

Originally posted by martin_mk martin_mk напиша:

Haha, eve jas ke recam deka sum so edna cetvrtina od levoto stapalo vo ovoj fan klub samo zaradi AlonsoLOL
Kako sto i jas sum vo tvojot Fan Club so edna cetvrtina od desnoto stapalo, poradi RENAULT.Koi sepak mi se dragi.:)

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 22:31
Se nadevam od koga ke e odbaniran amstel za nekoj den...a so nego i jas sum pod "ban" ke se vratime so novosti okolu McLaren, posebno jas so ALONSO :)

Do togash fanovi pisuvajte sekojdnevno, ke ni nedostasuvate :)

-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 02.Декември.2006 во 16:05
Јас стално сум навивал за луѓе од Мекларен ама сеа не! Кими ми е човекот . А како тим ќе бидам за Мекларен. Неможам да ги избришам од спомените со Мика и Кими, така да ќе ми биде мило Мекларен да бидат добри, ама Алосно да не биде за да биде Кими шампионBig%20smile. ИАко ги обожавам Мекларен и Кими ќе признаам дека ми е мило што е во ферари, ќе види сеа алонсо што е нестабилностLOL. Конечно може да осови титула кими! Заслужува зар, не? Иначе јас го мрзев многу шумахер ДИБЕКОТ глуп и така ги замрзев ферари незнам зашто, сеа ќе се навикнам да навивам за црвено болидче, па ферари е италија зашто да не?


-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 02.Декември.2006 во 17:47
Lewis%20Hamilton%20and%20Ron%20Dennis%20at%20the%20McLaren%20Technology%20Centre
Lewis Hamilton and Ron Dennis at the McLaren Technology Centre


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 03.Декември.2006 во 21:16
Originally posted by amstel amstel напиша:Mika Hakkinen


ова го поштувам Big%20smileBig%20smileBig%20smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 03.Декември.2006 во 22:34
OOOO pa i duhceto bilo za McLaren!!!! hmmmm

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 00:53


-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 20:55
Originally posted by Maro Maro напиша:лелеееее, абе стварно ружно изгледал во црвено, а ја па не им верував ц ц ц ц  Big%20smileBig%20smileBig%20smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 20:55
Originally posted by veni vidi vici veni vidi vici напиша:

OOOO pa i duhceto bilo za McLaren!!!! hmmmm


разбира се Big%20smileBig%20smileBig%20smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 04.Декември.2006 во 23:51
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by veni vidi vici veni vidi vici напиша:

OOOO pa i duhceto bilo za McLaren!!!! hmmmm


разбира се Big%20smileBig%20smileBig%20smile

А со кими што ќе правиш...? Ќе навиваш за него?


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 12:06
Kolku e grd Kimi vo crveno :(((((
Ama ovde za fanovi na McLaren ili vie seushte ne mozete da go prezalite Kimi, pa toj nisto ne donese za McLaren so negovite malorozni istapi.

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 13:20

Како и да е дали монтажа или не сепак црвената боја не му прилега на „жолтиот„ финец.

Зарем амстел жалиш за некој кој на McLaren не му донесе ништо

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 14:32
Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by veni vidi vici veni vidi vici напиша:

OOOO pa i duhceto bilo za McLaren!!!! hmmmm


разбира се Big%20smileBig%20smileBig%20smile

А со кими што ќе правиш...? Ќе навиваш за него?


не, тој е сега во спротивниот табор, постојано слушам јас сум за возач а не за тим, некако не ми иде мене тоа Big%20smileBig%20smileBig%20smile Значи ако сите бевме за Мика Хакинен порано, тоа значи дека Мекларен изгубил многу навивачи до сега и се преселил во таму не знам која лига беше Big%20smileBig%20smileBig%20smile Сега сум за Мекларен и Алонсо, лајф гоус он Big%20smileBig%20smileBig%20smile


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 15:19
Wow Gnost taka za ALONSO i McLaren :)

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 06.Декември.2006 во 12:22
Thumbs%20UpTongue


Постирано од: maja
Датум на внесување: 06.Декември.2006 во 12:24
Wow ostanav bez zdiv.. McLaren elegancija,brzina i mok vo 2007   

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Декември.2006 во 21:14
McLaren shop linkot koj ni go preporaca amstel se nadevam deka go razgledavte..Iskreno ima dobri stvarchinja, osobeno sega za podarok za Novogodishnite praznici...hmmmm vajda ke se seti nekoj na mene

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Декември.2006 во 21:17
Podarok da

-------------


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 09.Декември.2006 во 21:20
Originally posted by maja maja напиша:

McLaren shop linkot koj ni go preporaca amstel se nadevam deka go razgledavte..Iskreno ima dobri stvarchinja, osobeno sega za podarok za Novogodishnite praznici...hmmmm vajda ke se seti nekoj na mene

Da beshe nesto od Renault mozda ke razmislev, ama sorry, McLaren ne ti kupuvam hahaLOL


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Декември.2006 во 21:22
Originally posted by martin_mk martin_mk напиша:


Originally posted by maja maja напиша:

McLaren shop linkot koj ni go preporaca amstel se nadevam deka go razgledavte..Iskreno ima dobri stvarchinja, osobeno sega za podarok za Novogodishnite praznici...hmmmm vajda ke se seti nekoj na mene
Da beshe nesto od Renault mozda ke razmislev, ama sorry, McLaren ne ti kupuvam hahaLOL
Kako edna zenska najaktivna na formula ke napraveshe isklucok, barem so toa sto sum so pola stapalo i vo klubot na RENAULT :))

Originally posted by amstel amstel напиша:

kapce nama da e losho NELI

Eve kavaler   

-------------


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 10.Декември.2006 во 01:29
maja..

hmm...pa mislam deka moze da napravam isklucok, ke najdam kapce sto e na pola podeleno...pola McLaren, pola Renault...moze takaTongue?


Постирано од: maja
Датум на внесување: 10.Декември.2006 во 12:47
Zosto da ne martin, moze :)

-------------


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 10.Декември.2006 во 22:01
Ovie novi modeli se ili????

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: maja
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 14:18
Novi se vajda, ama kakvi se nemam zborovi woww

-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 15:54
da si imame pari da si kupime po edna:)

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: maja
Датум на внесување: 11.Декември.2006 во 16:18
Originally posted by Emus Emus напиша:

da si imame pari da si kupime po edna:)
Nema da e loso neli :))Mene mi zavrtea pamet :)))

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Декември.2006 во 10:28
Na fanovite na McLaren klubov im ja cestitam Novata Godina so zelba ovaa godina McLaren da ja osvoi titulata.:)

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 08.Февруари.2007 во 22:55
Hamilton_Alonso

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 10.Февруари.2007 во 13:28
http://www.mclaren.com/index.php - официјален линк на McLaren

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 13.Февруари.2007 во 00:14
напред мекларен, а заедно со него и алонсо и хамилтон.... Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: maja
Датум на внесување: 13.Февруари.2007 во 23:37


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 15.Февруари.2007 во 17:23
Алонсо: "Никогаш не сум кажал ништо за бојата"

Актуелниот шампион Фернандо Алонсо го обвини печатот за фокусирање на неговата изјава дека најмногу на новиот болид на Мекларен му се допаѓа бојата. Алонсо вели дека на МП4/22 болидот има уште работа, но вели дека не изјавил дека болидот е "катастрофа".

"Малку лошо ме интерпретираа и медиумите не се однесуваат професионално кон моите мислења. Работите одат добро, но и Ферари се доста брзи", вели Алонсо.

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 26.Февруари.2007 во 15:52
ВО БАХРЕИН ЗАВРШИ ВАЖНИОТ ТРИДНЕВЕН ФОРМУЛА 1 ТЕСТ

Мекларен ги покажа "забите", Спид останува во Ф1

Тимот на Мекларен Мерцедес доминираше на последниот трет ден тестирање во Бахреин откако Фернандо Алонсо го предводеше својот клупски колега Луис Хамилтон. 25-годишниот двократен актуелен шампион имаше најдобар круг од 1:20.994 победувајќи го помладиот колега Хамилтон за една десетинка од секундата.

Сепак, имаше загриженост за постојаноста на новиот МП4/22 болид во попладневната сесија, кога Алонсо остана на патеката поради протекување на масло, а на Хамилтон според извештаите му се случи откажување на моторот. По тестот Алонсо изјави дека тимот е задоволен од тестирањето оваа недела во кое тестираа серија нови системи за топло време.

Ферари повторно беа најблиски конк*ренти на Мекларен, налик на прогнозите на повеќето Ф1 експерти за новата сезона. Фелипе Маса беше трет, Кими Раиконен четврти, додека тимот работеше на симулација на трка.

Хеики Ковалаинен беше петти за Рено по тест без проблеми, а Хонда конечно покажаа малку брзина со шестото и седмото место на Рубенс Баричело, односно Џенсон Батон. И за Ред Бул имаше малку оптимизам со осмото место на Дејвид Култхард.


Ova e McLaren so Alonso i Hamilton.BRAVO

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 19.Март.2007 во 09:05
На Фановите на Мекларен  Big%20smile !!
 
Успешна сезона !! И две шампионски титули Big%20smile!!
 
Не знам дали е ок да се коментира само после една трка ,ама впечатокот што се наметнува после неа би бил....
 
Стабилен но сепак по спор болид од оној на Ферари . Но како што реков....многу е рано
 
Честито 2 места на подиумот на стартот !!Smile


Постирано од: zrkac
Датум на внесување: 23.Март.2007 во 00:55

мора да кажам дека хамилтон ме изненади прва трка во Ф1 и видовте како поминаПостирано од: Ghost
Датум на внесување: 04.Април.2007 во 16:12
браво мајсторе, се гледа кој одгледува шампиони уште од старт Big%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 08.Април.2007 во 11:06
Дечки ајде нека е честито и да ни се множат Еден -два победите Smile !!!
 
Добар болид !!! Одлични возачи !! Од кога за себе памтам сум со срцето за Мекларен ...потегов со Хамилтон мислам дека е до сега НАЈ потег ...времето искрено се надевам дека ке го потврди ова.
 
 
ЧЕСТИТКИ !!!!Big%20smile


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 08.Април.2007 во 21:31
Bravo, radosen sum za Alonso, a so toa i za McLaren...ako ne podeduva Renault, neka pobeduva timot na AlonsoWink

P.S. Hamilton izgleda uste vo negovata prva sezona ke bide podobar od Montoya vo McLaren LOL


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 21:09

Е денес не беше еден два за нас Smile ....како и да е ...многу ми е драго за  издржливоста на болидот ..минатите сезони беше лош . Му фали само малку повеке брзина во однос на Ферарито иако ако добро памтам Хамилтон доминираше во однос на најбрзите времиња по круг Smile . 

Бодовите и позициите  и на двете  табели ветуваат Wink . Само напред !!! 
 


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 21:15
Dobri ste dobri!!! Vi otide malerot i sega nemate gajle

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 21:18
НЕЕЕЕ Big%20smile ...не е Кими малер Big%20smile...еве во Ферари  е добар


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 21:19
Da ama samo se zalat nesto ne e kako sto treba!!!
Slednata trka garant ke go papa nekoe ferrari

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 21:21
Па и сега мислам на тренинзите дека имал некој проблем со болидот


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 15.Април.2007 во 21:40
Da so ladenjeto. Vo Spanija tesko deka ke izdrzi!!! Mnogu e za nego 4 trki za zavrsi bez problem

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: B2
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 23:35
eve jas sum uste eden obozavatel na McLaren ja eden vredam za dvajca pa taka da od sega fanclubov ima dvajca novi fanovi


Постирано од: B2
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 23:36
a kimi se pokaza kolku e dobar deneskaПостирано од: sweet esc.
Датум на внесување: 27.Мај.2007 во 19:07
zasluzena pobeda,cestitki!Clap


Постирано од: B2
Датум на внесување: 27.Мај.2007 во 23:24
leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee kolku sme jaki aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 17:00
Alonso

Hamilton

-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 17:56
ФИА денес објави дека не нашла злоупотреба од страна на МекЛарен...

Победата е чиста како суза... LOLLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 30.Мај.2007 во 20:15
a kao demek ne bese CISTA KAO SUZA Big%20smile

-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 02.Јуни.2007 во 16:11
Eve pocelosen izvestaj  za  "necesnata" pobeda na mclaren
 
 
ФИА : Мекларен не ги прекршил правилата

%20После темелната истрага, ФИА и официјално објави дека тимот на Мекларен не прекршил ниедно спортско правило во текот на Г.Н. на Монако.
Тоа што подигна голема прашина на последната трка,...

 

 беше изјават на на директорот на тимот, Рон Деннис, кој потврди дека после првото влегување во боксот им напоменал на своите возачи да ги задржат своите позиции. Британските медиуми, кои нестрпливо сеуште ја очекуваат првата победа на нивниот нов национален јунак - Луис Хамилтон, оваа изјава огорчено ја разбрале како тимска наредба, која според правилникот на ФИА е забранета после инцидентот на Ферари во 2002 година.
Во својата изјава, ФИА ја објасни конечната одлука: "Проучувајќи ги снимките на комуникација помеѓу тимот на Водафон Мекларен Мерцедес и нивните возачи, заедно со податоците на посматрачите на ФИА, и податоците на тимот, јасно е дека сите акции на Мекларен во текот на овогодишниот Grand Prix на Монако, се потполно легитимни, и затоа несе потребни понатамошни истражувања. "
Иако некои веруваа дека стратегијата на Мекларен за Хамилтон да оди со едно застанување во боксот ја претвориле во две само да би го зачувале Алонсо во трка, ФИА го потврди спротивното. Вистина е дека Луис имал гориво доволно да извози уште пет кругови повеќе од својот тимски колега, меѓутоа стратегијата на Мекларен со едно влегување во бокс претставувала план Б, доколку на стазата би излегол Safety Car. Со обзир на тоа дека сигурносниот автомобил не требаше да интервенира, Хамилтон го извршил своето второ застанување спрема планот.
Од друга страна, јавувањето на Деннис на своите возачи да забават, ФИА исто така го оправда. Во својата изјава објаснува дека е нормално тимот да ги опомени своите возачи на поспоро возење доколку се наоѓаат во уверливо водство или доколку несака да ја ризикува нивната трка.
Во заклучниот ивештај, ФИА напиша: " Мекларен беше во можност да ја следи својата оптимална тимска стратегија бидејќи имаше очигледна предност пред сите болиди.тие не направија ништо што би имало влијание на крајниот резултат на трката. "-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 12.Јуни.2007 во 19:39
ALONSO: NE OSJEĆAM SE UGODNO

Fernando Alonso ovu je sezonu započeo sjajnim rezultatima. Nakon šest utrka, Španjolac ima dvije osvojene pobjede, te po jedno drugo i treće mjesto, što mu je, naposljetku, uz po jedno peto i sedmo mjesto, osiguralo čak 40 bodova.

Međutim, impresivni rezultati momčadskog kolege, Lewisa Hamiltona, koji je u šest nastupa osvojio jednu pobjedu, četiri druga i jedno treće mjesto, donekle su zasjenili ovogodišnje uspjehe dvostrukog aktualnog svjetskog prvaka. Cijelu situaciju dodatno su pogoršali britanski mediji koji, očekivano, u središte pozornosti stavljaju nacionalnog heroja, Hamiltona, koji trenutno vodi u ukupnom poretku vozača s osam bodova prednosti u odnosu na Fernanda.

"Pa, od samog početka se ne osjećam u potpunosti ugodno," rekao je Alonso u razgovoru na španjolskom radiju. "Imam britanskog momčadskog kolegu u britanskoj momčadi i on obavlja sjajan posao, te znamo da sva podrška i pomoć odlazi njemu. To sam shvaćao od početka."

"Ali, ne žalim se. Pobijedio sam u dvije od šest utrka, završio sam na podiju četiri puta i imam 40 bodova koji će mi, naposljetku, omogućiti da se borim za naslov prvaka."


Nezadovoljan britanskim medijima, Alonso je dodao: "Ti isti novinari i novine, da je sigurnosni automobil izašao u 23., a ne u 24. krugu kada Hamilton ne bi imao dovoljno goriva za još jedan krug, ne bi mogli reći ništa. Španjolski mediji imaju više poštovanja od britanskih."


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 26.Јуни.2007 во 13:17
Напред ХамилтонClapClapClap

-------------


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 20:26

Necesen tim-ne pobeduva a toa e McLaren!!!

Fanovi na McLaren ve skinavme vo poslednata trka , vi ja odzedovme pred nos pobedata so samo eden poen prednosголема%20насмевка-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 20:35
Mnogu mi e merak sto Pacerskiot tim Mclaren ostana so prazni race!!!!
Takvi pede.... zasluzuvaa takvo nesto, cela sezona muckaa nesto i na kraj toa im se osveti
E pa nazdravje LUZERIIIIII!!!!!!

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 20:42

Ke nemaat uste dolgo pobeda,a slednata sezona zelba mi e da gi vidam kako sto zavrsija vo 2006 god.Po necesen tim nema.

Ovaa sezona izgibiv nervi za Mclaren, srekna sum sto ostanaa so prstot vo usta!
LUZERISTA!!!


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 20:51
Go delam tvoet mislenje Misica!!!
No mislam deka ostanaa so poveke od prstot vo usta
Nesmeam da zboram vulgarno!!!!!

McLaren koj ve e.......!!!!!!!!

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 20:54
Kaj ste be navivaci na McLaren.... ve snema nesto....

Da ne placete sokrieno vo nekoja soba kade sto nema TV, Radio ili PC


-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 21:01
аииии навивачот на ферари кој што никаде го немаше цела сезона, па дури некаде прочитав и дека не му е интересно више кога го нема Шумахер, наеднаш се појави газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење Богами стварно јаки наивачи има Ферари намигнувањенамигнувањенамигнување Додека навивачите на Мекларен цело време беа тука, и ако разгледаш малце поубаво, ќе видиш дека не се кријат намигнувањенамигнување Патем речено честитки за титулата на Раиконен, двајца се караат трет користи, тоа е намигнување

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 21:05
Originally posted by Ghost Ghost напиша:


аииии навивачот на ферари кој што никаде го немаше цела сезона, па дури некаде прочитав и дека не му е интересно више кога го нема Шумахер, наеднаш се појави газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење Богами стварно јаки наивачи има Ферари намигнувањенамигнувањенамигнување Додека навивачите на Мекларен цело време беа тука, и ако разгледаш малце поубаво, ќе видиш дека не се кријат намигнувањенамигнување Патем речено честитки за титулата на Раиконен, двајца се караат трет користи, тоа е намигнување


Ne be bratce!!!! Samo ne se soglasuvam so Perun vo nekoj stavovi za forumov. Zatoa me snema. A od utre povtorno ke me nema. Sto da pravam koga nekoj nema stil!!!!


-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 21:08
uzivajte dodeka trae, dolgo vreme cekavte. Inaku, se skinav od smeenje koga Alonso davase interview na pres konferencija, celo vreme se podsmejuvase, edvaj izdrza covekot haha, a sigurno site znaeme za sto se smee


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 21:11
Ghost.. celo vreme sum tuka i temi vi otvarav sto sakate poveke vie od Mclaren osven prst vo usta!
 
martin_mk primetiv i jas na presot , se podsmevase Alonso, ima i  zosto, neli намигнување


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 21:16
е ако де, нека ви е честита титула, и така и да ја земевме цела година ќе зборевте како нечесно и нефер било. Ете кај вас отиде, правдата е задоволена нели? намигнувањенамигнувањенамигнување Како и да е, Мекларен никогаш не бил лузерски тим, а тоа го покажа и годинава со тоа што цела година доминираше и им двааше на знаење на сите дека не смее да се игра со нив. Здравје наредна година Хамилтон ќе има повеќе искуство, па ќе одиме на титула. Поздрав до сите навивачи на Мекларен...

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 21.Октомври.2007 во 21:22
Abe zdravje veke vikate 8 godini....sto zdravje ke bese toa auuuuu....
I dogodina pak ke vikate zdravje...
Deka dominiral podliot tim McLaren toa ne se sl*gam!!!Ne dokazaa koga bese najpotrebno


-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 22.Октомври.2007 во 02:24
па колку што се сеќавам последниве две сезони ни вие не бевте нешто добри намигнување Алонсо два пати по ред му зема мерка на вашиот woow Шумахер газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење И погледнете ја историјата наназад, па ќе видите дали Меклраен се подли намигнувањенамигнување Нема потреба да плукате по Мекларен, радувајте се за Ферари пошто може да ви се врати како бумеранг намигнување

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 22.Октомври.2007 во 14:30
Navivam za vozac ne za tim ama idnata godina McLaren kje bidat vidno oslabeni, taka da ocekuvam uste edna titula za Kimi!

-------------


Постирано од: VkusiMe_M
Датум на внесување: 22.Октомври.2007 во 15:51
Jas sum fan na ferari .. megutoa ovaa sezona bev premnogu iznenaden od timot na mercedes so aferata pa i posledniov trening so 2 seta gumi Hamilton vozese a beshe kaznet samo so smeshni 15 000 Evra.
No da go ostavime toa na strana... ovaa sezona mercedes go nemashe timskiot duh i tuka treba da se bara prichinata zoshto nemaat titula ovaa sezona ... inaku bolidite tuka bea so ferari ... a Kimi zalsuzeno stana svetski prvak taka da i covekot imase najvekje pobedi sezonava za razlika od hamilton koj imase dosta uspeshni plasmani na podium no toa e toa vazno izgledavme edna odlcihna i mnogu interesna sezona da posakame i slednata da e takva.


-------------
Itn...


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 22.Октомври.2007 во 19:48
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

па колку што се сеќавам последниве две сезони ни вие не бевте нешто добри намигнување Алонсо два пати по ред му зема мерка на вашиот woow Шумахер газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење И погледнете ја историјата наназад, па ќе видите дали Меклраен се подли намигнувањенамигнување Нема потреба да плукате по Мекларен, радувајте се за Ферари пошто може да ви се врати како бумеранг намигнување

Ako jas dobro se sekavam vo poslednive 8 godini Ferrari osvii 6 tituli vo konstruktori i 6 vo piloti, dodeka pacerskiot tim na McLaren na celo so kopukot Denis ostana samo da sonuvaat vakvo nesto. Za Alonso sekoja cest...no cicko Ron ispadna neviden kopuk forsirajki debitant a ne dvokraten Sampion
Najgolem krivec e RON DENIS


-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 22.Октомври.2007 во 19:56
LELE Sto procitav!!!!
Ne mi se veruva PACERITE McLaren podnele zalba!!!
Baraat diskvalifikacija na BMW i Wiliams!!!!

NE MI SE VERUVA.... OVOJ RON E ZA VO BARDOVCI!!!!..ako primat takov tezok slucaj

Alooo McLaren dali ste normalniiiiiii
Apel do fanovite na McLaren da se otkazat od McLaren i da dojdat vo nasiot tabor ( Ferrari )
Jas licno ke im dadam pocesno mesto vo nasiot fun klub

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 22.Октомври.2007 во 20:02
Hahaha, duri Alonso im se podsmeva na McLaren za zalbata, veli ako Hamilton taka zeme titula, ke ja krie glavata vo sram


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 16:44
I za podsemvanje e .FIA go kaza nejziniot konecen odgovor , se e vo red so bolidite!Ama RON debilniot ne moze da se sozemi od sokot , pa pocna da bara vo vodata dupka.Kolku e smesen i mizeren.Kolku ncist TIM ne sum videla do sega a slednata godina NIKADE KE GI NEMA голема%20насмевкаkako i pred hodnite godini sto gi nemase голема%20насмевка

-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 21:28
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

I za podsemvanje e .FIA go kaza nejziniot konecen odgovor , se e vo red so bolidite!Ama RON debilniot ne moze da se sozemi od sokot , pa pocna da bara vo vodata dupka.Kolku e smesen i mizeren.Kolku ncist TIM ne sum videla do sega a slednata godina NIKADE KE GI NEMA голема%20насмевкаkako i pred hodnite godini sto gi nemase голема%20насмевка

Abe DEBIL si e Debil .... ne se nerviraj koleske!!!!
Mnogu mi e simpaticen koga place, i bara krivica na drugo mesto....Neka si ja cukne tikvata deka dadoa grdni pari za 2kratnio Sampion ALONSO a go tretiraa kako podprosecen pilot. E toa vo Ferrari ne go pravat. Sampionite gi cuvaat kako ikoni

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 22:53
извини али тој шампион е на трето место годинава и тоа токму позади Хамилтон, и немој да ми кажеш дека демек не добил соодветен третман, кога и самиот Мекларен даде грдни пари за да си поигрува со вакви теаории намигнување Живи глупости се изнесуваат тука, а ниеден факт, јебеш га газење%20од%20смеење Според мене Алонсо никогаш не залужувал статус НАД другиот колега пилот намигнувањенамигнување

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 23:52
http://www.forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=1634&FID=37 - Ghost   се читаш што пишуваш ?? Единствен си со вакви коментари!


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 23:56
па??? јас сум секогаш уникатен, моментално тука се повеќе за ферари, кои патем речено морам да напоменам дека 90% нигде цела сезона ги немаше, а сега нашле да зборат реченици од типот, кај сте бе нигде ве снема, ја сваќаш иронијата нели намигнувањенамигнувањегазење%20од%20смеење А разлика од другите, јас сум за Мекларен, и сум тука, и имам доблест да му честитам титула на Раиконен, која целосно си ја заслужи, немам зборови кон него. А тоа единствен си со вакви коментари, па баш ме интересира какви се тоа коментари намигнувањенамигнување Јас ги гледам како сосема обични и страствени кон својот тим намигнување

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 24.Октомври.2007 во 00:20
"Nie ne se trkavme protiv Kimi, NIE se trkavme protiv Fernando"- Ron Dennis posle komicniot incident na Hamilton vo Kina. Dali ova ne e dovolno da se zatvorat ustite na tie sto se slepi na ne-ednakvosta?? Pa koga tvojot shef ke rece pred svetskite mediumi deka celiot tvoj tim se trkal protiv tebe, kako da im ostanes lojalen??


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 24.Октомври.2007 во 14:08
Kako ova martin_mk sum go propustila od definitivno najbolnata osoba vo f 1 Ron Dennis.
 


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 24.Октомври.2007 во 21:06
Ne znam hehe, ama sega znaes.
"Martin" e dovolno heheнамигнување


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 24.Октомври.2007 во 21:24
големо%20гушкање fala za sekoja informacija koja ja dostavuvas na forumov намигнување

-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 02.Ноември.2007 во 19:17
ALONSO ZAMINUVA OD MCLAREN!!!
Konecno, se spasi, a siguren sum i "ostanatite" bi rekle deka timot se spasil od nego...seedno e, veke ne e tamuголемо%20гушкање


Постирано од: coco
Датум на внесување: 03.Ноември.2007 во 21:42
Mclaren na vremeto ne bese vakov tim,naprotiv vo nego sekogas dvajcata vozaci imaa ist tretman.sto se sluci sega ne mozam da svatam,mislam deka crnceto premnogu go forsiraa i od tamu se izrodija eden kup problemi.mozebi deteto navistina vredi ama trebase da go ostavat sam da se dokaze(jas ne vidov negov duel na patekata)Vaka, sakaa da napravat istorija so sila epa..nemoze...Cestitki do site navivaci na Kimi-najdobriot pobedi.


Постирано од: Niki kukle
Датум на внесување: 05.Ноември.2007 во 20:31
жал ми е што си замина Алонсо од Мекларен тагатага

-------------


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 29.Ноември.2007 во 19:58
И мене ми жал за Алонсо.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: alek_messi
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 16:12
абе мене многу ми е жал за хамилтон


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 17:37
e da, nema sega koj da mu kazuva set-up za bolidot


Постирано од: alek_messi
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 18:57
abe so da mu kazauva noob e alonso vo sporedba so hamilton


-------------
|<!> sTORMBRAKER|<!>


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 22.Декември.2007 во 15:10
kazi mi kako togas eden "noob" e dvo-kraten shampion? Ne tresi gluposti na pamet


Постирано од: alek_messi
Датум на внесување: 22.Декември.2007 во 20:18
abe so e dvo-kraten e i jas ne rekov deka e najslab tuku rekov deka e poslab od hamilton zosto vo debitantska sezona bese podobar

-------------
|<!> sTORMBRAKER|<!>


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 23.Декември.2007 во 23:36
poslab? aj ispitaj se uste ednas, i povrsinski ako gledas, Hamilton zavrsi vtor na tabela samo na broj na osvoeni vtori mesta, toa bese razlikata megu niv. Ako podlaboko navlezes vo rabotite, ke sfatis deka McLaren go favoriziraa Hamilton od Kanada pa se do krajot na sezonata. Cudnata rabota e toa sto iako go favoriziraa Hamilton, Alonso poleka no sigurno go stignuvase Hamilton, i na 20 kruga do krajot na shampionatot beshe shampion, no timskite naredbi od ferrari se pogrizija Kimi da bide shampion


Постирано од: alek_messi
Датум на внесување: 24.Декември.2007 во 20:30
а навистина а првите 5-6 трки со се случувасе бе намерно го држеа во бокс подолго и алонсо одесе пред него или тогас алонсо ко го казнија 5 места то бесе нај не спортско однесување со го имам видено затоа шо сакасе да го задржи хамилтон

-------------
|<!> sTORMBRAKER|<!>


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 24.Декември.2007 во 23:31
kaj go drzea vo boks podolgo? na koja trka? Znaes zosto Alonso sakase da go zadrzi Hamilton? Deka koga Hamilton trebase da go pusti Alonso pred nego, za Alonso da vleze prv vo boks prviot pat vo tretata faza na kvalifikacii, Hamilton ne go pusti, ne go pocituvase svojot tim. Hamilton ja pocna rabotata, Alonso ja zavrsiИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk