Испечати | Затвори го прозорот

Тајното решение на идниот премиер

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4821
Датум на принтање: 15.Јуни.2024 во 12:41
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Тајното решение на идниот премиер
Постирано од: natalija
Наслов: Тајното решение на идниот премиер
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 13:02

Тајното решение на идниот премиер Груевски и новата влада за претседавач со Обединетите нации!

Покрај најавите дека министерката во заминување Илинка МИтрева лобира и се бори за добивање владина номинација за претседавач со ОН, како и задкулисното и непринципиелно лобирање за себе на Срѓан Керим, од извори блиски до мандаторот и иден премиер, Никола Груевски, се дознава дека тајниот адут на новата влада за кандидат за претседавач со ОН ќе биде г-дин Слободан Чашуле, поранешен министер за надворешни работи на Република Македонија, човекот кој бескомпромисно ги однесе картите за спорните граници со соседите, чобекот кој успешно ги изведе преговорите и договорите следниот претседавач со ОН, кој ќе биде по системот на ротација, од земја од источна Европа, да биде од Република Македонија, како и човекот за чие министерување се случија едни од најпозитивните работи во надворешната политика и дипломатијата.
Се шпекулира дека со именувањето на Чашуле за владин кандидат за претседавач со ОН, Никола Груевски сака да и стави до знаење на јавноста дека е крај на задкулисните препирки и непринципиелности во дипломатијата, поставувајќи искусен дипломат и реномиран новинар со широко познавање на надворешната политика, претседавач со комисијата за НАТО во минатиот парламентарен состав, личен пријател на амбасадорката на САД во РМ, како и на Џорџ Буш помладиот и многу други еминентни државници и политичари.
Именувањето на Чашуле се претпоставува дека ќе дојде како шок за амбициите на министерката во заминување, како и на Срѓан Керим, лица кои вон структурите, противно законот и правилата се обидуваат со сите сили да издејствуваат свое именување за престижното, но и мошне одговорно место.
Истите извори блиски до мандаторот тврдат дека ова решение е најдоброто можно за иднината на Република Македонија во согласност со ветената програма на ДПМНЕ за доведување способни кадри на одговорни функции, со цел исполнувања на предизборните ветувања.


-------------



Коментари:
Постирано од: butel2
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 12:14
uf, ne sum bas vo tek kogo sve imenuval Gruevski, ama Casule, koj se proseta po site partii i so eden kup skandali?????


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 15:38
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

uf, ne sum bas vo tek kogo sve imenuval Gruevski, ama Casule, koj se proseta po site partii i so eden kup skandali?????
Koj skandal coveku??
Koi partii menuval?? Reci Vlado Popovski deka menuval od Lp, LDP, SDSM do DPMNE!
Kade so tie razmisluvanja??
 
Casule e covek od diplomatija, najkadaren da zavrsi rabota.
Zarem Kerim ili Ilinkana se poarni?
Ajde, ne me raduvaj (sto bi rekle ramkovnite moi prijateli).


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 15:45
Малку коментари за жал..
За да се состави вакво нешто треба да се коментира многу добро и паметно..
Мислејки дека некој ке наседне на ова имав и право, се узбурка цела јавност со една шпекулација..
Не џабе го поставив мислењето, се знае за кого сум за за кого против..


-------------


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 15:54
Не ми звучи на шпекулација бидејќи се шушкаат такви работи, особено ако е вистина поддршката на НАРОДНА до ДПМНЕ, ова би бил добар и мудар потег, како и повратна поддршка.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 15:55
Да беше шпекулација ке ја занемарев..
а не да постирам и бламирам..
Ок е бе човекот мене ми е посебно драго да е тоа така..

-------------


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 16:14
Цензура!!! Полициска држава!!
Каде е правото на слободна мисла??
 
http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=12&tabid=1&EditionID=831&ArticleID=55162 - http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=12&tabid=1&EditionID=831&ArticleID=55162
 
 
Оценил:   mailto:urdnoni@mail.com - Aлоооо, ова е срамота. Г-дине Керим, имајте малку доблест. Вака ли ќе сакате да се продадете како кандидат за претседавач со ООН? Пилците знаат за вашите сплеткарења, но цензура на слободната мисла? Ма, дајте, Наци Германија сме или сакаме во ЕУ?

Оценил:   mailto:Anticenzor@gmail.com - Vinovnik za cenzurata: Политика - Гордана Дувњак Генерален директор: д-р Срѓан Керим

Оценил:   mailto:natalija_1972@yahoo.com - Gi dobivme vasite generalii, pismoto ke bide objaveno vo utresniot broj, pod uslovite sto gi dogovorivme. Mozete i natamu da ni prakate vasi tekstovi, i za nivnoto objavuvanje ke vazat istite uslovi. Zal mi e, mozebi ke ve razocaram, urednicite resija da ne go objavat pismoto, no i natamu stoi ponudata za drugi pisma. Dobivme naredba da ve cenzurirame skroz.. So nadez deka odredeni kolumni ke se objavuvaat, ne ispadna taka.. Glaven direktor Dr. Srdzan Kerim.. Ima li smisla?? Ova e demokratska drzava kade shto moze sekoj javno da si go kaze mnenieto, predpostavkata ili pak shpekulacijata, koja vie Drag Gospodine se trudite da ja prikriete so site mozni Cenzuri.. Edna vrata mi zatvorivte, no ne site.. Na sekoj mozen dneven vesnik shto sakav da pratam pismo od Citatel dobiv odgovor, citiram: Pocituvani ne smeeme da go objavime ova pismo cenzurirano e, koj/a ste vie i od kade ovie shpekulacii?? Ma dajte ve molam, dete od 5 godini znae politika pocveke od vas.. Ne se trudete tolku da go kriete prljaviot vesh, na daleku se cuvstvuva mirisot. Blagodaram.

Оценил:   mailto:Anticenzor@gmail.com - Zal mi e, mozebi ke ve razocaram, dobivme izvestuvanje po faks i urednicite resija da ne go objavat pismoto, no i natamu stoi ponudata za drugi pisma. Odgovor od eden dneven medium po povod pismoto!

Оценил:   mailto:misfit@gmail.com - Инаку ова е со наредба на г-дин Срѓан Керим забрането да се објавува во македонските јавни гласила под негова контрола (а тоа се 90% од постоечките). Полициска држава. Цензура.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 16:18


-------------


Постирано од: laki
Датум на внесување: 17.Август.2006 во 16:45

    DAJTE I SANSA NA NOVATA VLADA!!!!!!!!!!!!!!!
   
    PA POSLE PRV KE KOMENTIRAM AKO NESTO NE CINI.


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 20.Август.2006 во 15:59
Originally posted by Lazycat Lazycat напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

uf, ne sum bas vo tek kogo sve imenuval Gruevski, ama Casule, koj se proseta po site partii i so eden kup skandali?????

Koj skandal coveku??

Koi partii menuval?? Reci Vlado Popovski deka menuval od Lp, LDP, SDSM do DPMNE!

Kade so tie razmisluvanja??

 

Casule e covek od diplomatija, najkadaren da zavrsi rabota.

Zarem Kerim ili Ilinkana se poarni?

Ajde, ne me raduvaj (sto bi rekle ramkovnite moi prijateli).


Bev odsutna pa duri sega odgovaram.Lazycat, casule najprvo bese dolgogodisen clen na KP, za da potoa proseta od SDSM, preku LDP, DA, VMRO, tocniot redosled ne go pamtam, a skandalite.....site znaeme so kakvi avioni patuvase i vo kakvi hoteli odsednuvase za vreme na negovata diplomatija, a i krazbite od arhivskiot materijal dodeka bese direktor na radio Skopje.... malku li e?


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 20.Август.2006 во 22:03
Цитирај ...претседавач со ОН ќе биде г-дин Слободан Чашуле, поранешен министер за надворешни работи на Република Македонија...


Катастрофа... нака ни е господ на помош

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 20.Август.2006 во 22:45
Добар е Чашуле доста забеган тип,ја мислам дека е одличен избор дефинитивно ке направи некој испад по што би не приметиле и запамтиле

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 08:49
Кај ви е флексибилноста..??
Од една страна кажувате катастрофа, а од друга пред да истечат овие 4 год свашта друго ке се каже..
Гледајте го сегашниот кадар кој каде е поставен, па ке правиме моабет..
Секогаш кажувам за било кој..погледнете ја другата страна на медаљата..Никој не знае што точно се прави..
Нити напагам нити бранам во овој момент..
Ако е навистина така, кадар е човекот за таа работа за разлика од некој од клупа што ке го стават што не знае ни Д од дипломатија и културно однесување во јавност и ван јавност.

-------------


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 09:11
momentalno Gruevski e na poteg... da vidime sto ke bide...

Ima dva tipa na lideri:
1. Gandhy
2. Hitler

Eden lider moze da bide ili ednoto ili drugoto... nemoze denes malku ke bidam Hitler.. pa Gandhy...

Mislam deka Gruevski ke bide lider tip na Gandy!

:)


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 09:38
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Originally posted by Lazycat Lazycat напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

uf, ne sum bas vo tek kogo sve imenuval Gruevski, ama Casule, koj se proseta po site partii i so eden kup skandali?????

Koj skandal coveku??

Koi partii menuval?? Reci Vlado Popovski deka menuval od Lp, LDP, SDSM do DPMNE!

Kade so tie razmisluvanja??

 

Casule e covek od diplomatija, najkadaren da zavrsi rabota.

Zarem Kerim ili Ilinkana se poarni?

Ajde, ne me raduvaj (sto bi rekle ramkovnite moi prijateli).


Bev odsutna pa duri sega odgovaram.Lazycat, casule najprvo bese dolgogodisen clen na KP, za da potoa proseta od SDSM, preku LDP, DA, VMRO, tocniot redosled ne go pamtam, a skandalite.....site znaeme so kakvi avioni patuvase i vo kakvi hoteli odsednuvase za vreme na negovata diplomatija, a i krazbite od arhivskiot materijal dodeka bese direktor na radio Skopje.... malku li e?
Vidi sega, jas licno go znam чашуле и знам дека никогаш не бил член на КП, ниту на СДСМ, ниту на ЛДП, нема книшка ниту од ДА, а ниту од ДПМНЕ, има само од Нова Демократија, партија која со Оровчанец ја создадоа за да остане ДПМНЕ на власт кога Циле од ДА пребега накај Бранко.
Затоа, ако си толку мудра како што велиш нема да збориш без докази и факти напамет.
 


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 09:52
Originally posted by Julija Julija напиша:

Цитирај ...претседавач со ОН ќе биде г-дин Слободан Чашуле, поранешен министер за надворешни работи на Република Македонија...


Катастрофа... нака ни е господ на помош


Зашто? Ме интересира ваква изјава со која позадина е подкрепена?

-------------


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 11:17
Со скудоумење! Колку да се каже нешто.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 00:45
koj chovek,be?,......toj BEDNIK, shto zemal kralski apartman vo newyork,....dodeka beshe vo sluzba na drzavata i narodot,........toj e BEDNIK kako i ostanatite,....samo,prashanjeto e koj e od koj po BEDEN?!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 01:18
А да се распрашавте прво која била улогата на Чашуле во Мексико и Латинска Америка, а?

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 01:21

NIKOJA uloga ne ti dozvoluva da se raspashuvash,............pogotovo shto narodov zivee vo beda vo ovaa zemja,...........ama,vie toa ne moze da go sfatite,.....



-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 08:46
Dopisnik na Tanjug i vo Brazil i Mexico, i???
 
Ako sme kaj kralskite apartmani, da ne sakate vo twopence motel da spie minister koj odi da pretstavuva zemja??
Bednici.
 
Posle zosto sme u k*rac drzava, poradi takvi tesnogradi razmisluvanja so bezr'beten mozok.


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 08:49


-------------


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 08:54
Sto pa ti rakopleskas, za placenje e.
 
Po sekoja cena da se jadelo gomna rabotava, od tolku mnogu jadenje gomna decenii ke treba za da se izvadi smrdeata koja se siri naokolu.
Ni 100 toni jasmin ni 1000 sleperi colgate ne pomagaat veke. Poleka gomnojadenjeto se vpisuva vo genetskiot kod na skudoumnite gomnojadaci.
Za zal.


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 09:01
Плескам, на моментот кој го искажа..Од устите и негативците кој ке пркне????
Да плескам пак и на погорната изјава?
Или мирц ке го правиме?
Работава е тука се паметат нивните службени дела во смисол, бил таму спиел тоа јадел, а каде е делото кое го направил?? Никаде, зашто од свеста идат директно на броење на поминати кревети, маси за јадење и шетање...
Ужас.

-------------


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 09:14
Mrzam da pravam copy paste, pa eve samo nekoi delovi od celata statija :

Далеку од тоа дека мислам оти Слободан Чашуле е случаен или некадарен човек во политиката. Тој е прилично искусен и си има свои квалитети. Активен е, знае да биде забележителен и никогаш не му недостигаат зборови и политичка логика. Но, сепак, му недостига нешто суштински. Му недостига идеолошкиот принцип и партиската доследност
...................................................
Тој феномен, доколку би се објавувал како оглас во весник, би можел да биде именуван како „менувам партија за функција со доплата“, или „нудам партиски услуги - цена по договор“.
.....................................................
Не е прв пат да се менува партискиот дрес, иако во случајот на Чашуле очигледно станува збор за играч кој веројатно е најголемиот колекционер на партиски дресови во Македонија. Беше во СКМ, малку мислам (не сум сосема сигурен) беше и во СКМ-ПДП, па во ДА, па Нова демократија, па ВМРО-ДПМНЕ, па премина во партијата на Љупчо Георгиевски, а во паузите помеѓу две од спомнатите пребегувања мислам дека некое време членуваше и во ДП.
.......................................................


Statijata e objavena vo utrinski vesnik, 04.06.2006

A lazycat partiskite kniski se vo negoviot dzeb ili fioka....ako ti e tolku blizok, moze i da ti gi pokaze, mene ne mi e.


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 09:24
Бутел3, се правиш паметна, а не си.
Кога одби книшка од СКМ го избркаа од работа, од Мак радио, на СКМ-ПДП не бил никогаш. книшка нема од ДП, ниту од ДА, туку само беше симпатизер (а не зема функција колку што јас се сеќавам), потоа ја формираше НД за да му помогне на десното крило (чија идеја ја застапува - десницата) на ДПМНЕ тогашно да остане на власт, од нив има книшка, од НД, а не стана член ниту на ДПМНЕ, асега ниту со книшка на НП.
Јас знам, ем го знам лично човекот, ем сум во одредена партија.
 
Глеј си соживотот и децата и не бамбори зелени за да не ти се смеат.
 
Да речеше Владо Поповски, в ред, ама вака, смешна си.
 
 


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 10:08

ovie od sds se intelegentni kopiljaci i opasni , ovie od vmro nemaat nekoj kadar i se golemi prostaci , ekonomijata na vmro im bese odlicna bezbednosta po gradovite bese anarhija kaj sds obratno ,za korupcijata kaj dvete sttrani da ne zboruvame . sekoj so manite . Ne sum ni za ednite ni za drugite , ne sum pojden 4 godini na glasanje ama me interesira sto ke napravi grueski , detevo od start pokaza muda na siptarite . Otom potom ke dam komentar , po nekolku meseci, rano e da kazam i da kritikuvam . moze i da se otvorii tema , sto pravat momentalno za nekoj raboti i da se kometira toa



-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 10:53
Во секој случај, темата е за претседавач со ОН и најдоброто решение од оние имиња со кои се шпекулира(ше), а од понудените: Илинка Митрева, Срѓан Керим и Слободан Чашуле мислам дека е јасно кој е најдобриот, а тоа е Чашуле, другиве се голочепковци.

-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 12:21
Ova e veke nadvor od temata, i slednovo e upateno samo kon Lazycat.

Jas ne se pravam pametna, tuku go iznesuvam svoeto mislenje. Dali ti ili nekoj drug so toa ke se slozite ili ne, ne me interesira.

Dali ili ne sum na tvoe nivo po obrazovanie i ne e vazno, no vo odnos na izrazuvanje i diskusija daleku si mnogu.

Za greskite pri pisuvanje ne ti drzi komentarot, i ti i sekoj ovde gi pravi, a jas nemam namera da podvlekuvam nikogo so crveno.

Ne znam koj poveke ripa i zosto ti ne mozes mirno i stalozeno da dades odgovor.Jas ovde ne ripam , tuku gi iznesuvam svoite stavovi, i ke povtoram, nikoj ne mora da se slozuva so mene.

Za Casule, ti mozes da negiras kolku sakas, jas ne go izmisliv negovoto setanje po partii. Vo odredeni momenti negovite premini od partija vo partija i negovite skandali bea javno iznesuvani vo site mediumi.I gore navedenata statija ne ja pisuvav jas, objavena e vo dneven vesnik koj e eden od podobrite , a gledam deka i ti se sluzis so citati od nego.

I najnakraj, ako ne znaes sto e demokratija, ako ne si spremen da go pocituvas tugjoto mislenje i da gi vregjas i omalovazuvas onie koi ne trcaat pozadi tebe, ne treba ni da diskutiras za politika, a najnakraj dzabe ti e celo obrazovanie sto go imas( velam ne znam kakvo e) koga ja nemas osnovnata kultura i ubavo odnesuvanje.

Dokolku mozes da dades dostoinstven odgovor, poveli, no sekoe ponatamasno tvoe vregjanje, ke go iznesam tamu kade sto treba, a moderatorite neka porazmislat zosto se moderatori

Pozdrav


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 12:30
Не се секирај Бутелче овде сите можат да се искажат како сакаат и немора сите да се високо образовани и добро начитани за да се искажат најкултурно единствено кавги и лични навреди нема да се толерираат.
А за Чашуле ке кажам дека човекот иако немал среќа со партиите го бива за политика и тоа посебно надворешна,има големо познавање за Македонската ситуација и е доста уважен помеѓу повисокиот академски електорат а дека сите политичари повеке зборат него што прават најверојатно толку умеат и можат се што следи треба да се пази внимателно и да се кометира разумно сепак живееме во Демократска земја каде што слобода на говорот е поентата на Слободата и Независноста.


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 12:38
Бутел, ти тврдиш нешто, а немаш докази, јас за тоа говорам.
Јас имам докази.
Плус, поддржувањето на една ИДЕЈА со големи букви, десноориентирана политка, наречи како сакаш и со кој термин сакаш, доследно поддржување и заминување од оние околу кои ја напуштаат истата таа идеја е за мене доследност и принципиелност.
Понатаму, кога говориме за квалитетот и капацитетот на понудените кандидати т.е за оние личности од надворешната политика од македонската политчка сцена, неговите се далеку над другите и е најдоброто можно решение, имајќи предвид дека ТОЈ ја изработи и поднесе кандидатурата, пто не е случај со досегашните министри и дипломати.
Исто така, личен пријател е со светските политичари, претседатели, премиери, амбасадори и нивен чест гостин.
Значи, кога би бил предложен како кандидат од РМ за идното претседавање со ОН би бил најдобро можно решение за политиката кон која се стреми новата влада и државата во целост.
 
Дали сега се разбравме?


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 22:25
no comment


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 23:23
Е сега има многу кадар во Македонија за местото во ОН немој да претеруваш со Чашуле он е добар ама има и други добри како него, политиката на крајот ке си го заврши своето а како што знаеме политиката кај нас некако почна да личи на тезгарење се пријатели и роднини.Жално но Вистинито

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 24.Август.2006 во 21:05
Za Casule voopsto nemam visoko mislenje, vprocem se vklopuva vo makedonskiot politicki prosek, taka da odgovara za funkcijata. Kakva drzava, takvi funkcioneri. Vo nego gledam profiter (ne vo najvulgarna smisla) vo site vreminja, izrasnat vo izobilieto na jugoslovenskite ambasadi po svetot, sega pluka po toa minato, demek bil gonet i obespraven. Tie sto vistinski bea goneti komunistite gi ubija, a ne gi pustaa da lomotat po vesnicite i radijata. 


-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: teofil
Датум на внесување: 25.Август.2006 во 05:09
Chasule ako se sekavam bese eden od najskromnite ministri.Posetuvase t.n. sendvicarnici za brza hrana vo Amerika(wendy's).So smetki od po 1500 dolari.
 
KUKU LELE-CHASULE


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 25.Август.2006 во 15:58
Kako Ilinka koja go zavrte svetot skoro tri pati i napravi 100 000 evra vo dnevnici a za Pelince uspea na maozto i da izdejstvuva isplata od isto tolku 100 000 evra za rabotata????

-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 27.Август.2006 во 23:16
Originally posted by teofil teofil напиша:

Chasule ako se sekavam bese eden od najskromnite ministri.Posetuvase t.n. sendvicarnici za brza hrana vo Amerika(wendy's).So smetki od po 1500 dolari.
 
KUKU LELE-CHASULE   a,shto sakash pa ti,da narachuva od kralskiot apartman,.....mozebi od $2?,.....mislish deka bednicite si nemaat nekoe nivo,a?,....ajde nemoj ,molim te,.....


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 28.Август.2006 во 09:05
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by teofil teofil напиша:

Chasule ako se sekavam bese eden od najskromnite ministri.Posetuvase t.n. sendvicarnici za brza hrana vo Amerika(wendy's).So smetki od po 1500 dolari.
 
KUKU LELE-CHASULE   a,shto sakash pa ti,da narachuva od kralskiot apartman,.....mozebi od $2?,.....mislish deka bednicite si nemaat nekoe nivo,a?,....ajde nemoj ,molim te,.....
A tebe krivoooooo!!!


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 28.Август.2006 во 22:55
krivo?!,...a,be takvi kako nego vo normalni zemji so pameten narod gnijat vo zatvor,a,ne da go biraat povtorno i ushte nekoj,da go fali deka dobro neshto napravol,.....ama,nishto podobro i ne ste zasluzile,.....

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 29.Август.2006 во 09:20

Брза кучка слепи кучиња раѓа!

Нне брзај многу, не лај многу, или само за тоа те бива?



-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 09:04
Lazycat nauci se ednas da polemiziras bez da navreduvas i sfati deka sekoj gleda so svoi oci. Mozebi za tebe Casule e bog ( se gleda tvojata ogromna pristrasnost kon nego) no bidi realen deka ima fleki sto ne se perat.
Tvoite pricini zosto tolku go branis, se tvoi, mozebi i ke imas nesto od negovata funkcija, no sosema e vo pravo Brza koga veli, makedonskiot covek od ustata dvoi da gi plaka redovno site davacki bidejki kon nego nema pardon, a nekoj da se rasfrla so tie pari po svetot i da go opravduvame...? kade ne vodi toa ?

Sega gledame deka niedna golema firma, deka niedno ministerstvo ne plakalo so godini struja? Zatoa li nie so godini gi plakavme tie 33% kobajagi za zgolemena moknost? da go nadoknadime toa sto nekoj nesovesno go trosi?

Covekot si ima sposobnosti, no onie sto veke se belezale samite sebesi, ovoj narod treba da gi kazni. Ako na Gruevski narodot mu dal doverba, treba toj malku da se osvrne i da go cue glasot na toj isti narod. Sigurna sum deka 90% od makedonskiot narod go deli moeto mislenje.


Постирано од: adzigogov2001
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 11:52
Брза и бутел2
Не му се обраќајте на ЛЕЈЗИ.
Човекот или Човечката, кај мене има статус на НАЦИОНАЛЕН ХЕРОЈ.
Кој е што е и какви муви си имате со него не ме интересира.
Одете во историја, И видете што прави на татаромонголине, какви текстови има постирано за Македонија.
Затоа дечкото или дечката е 10++++.
Лош збор да не слушнам ОК.


-------------
ЌЕ ТЕ ИЗГОРАМ


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 13:12
Аџијо, фала ти.
Бутел 432619389, глеј си работа, јас ништо од Чашулевата позиција сега или било кога нема да ќарам, дури и да ми нудат, само велам дека од понудените опции и нашите дипломати, тој е најдобриот.
А колку на Груевски му дале мандат и колку дечкото ќе може да ја оправи државата е негова и наша работа и ќе биде запаметен во историјата по успехот или неуспехот кој ќе го постигне во ова СеДеСеМ-офско змиско гнездо наречено јавна и државна администрација за која навистина ние плаќаме пенали скеојдневно, но плаќаме пенали и за сите албански и многуте македонски села кои не подмириле долг кон ЕСМ од уставот од 1974 година навака, а на кои никој не може да им наплати. Ни мило ни со сила.
Понатаму, кога веќе полемизираме за опашките на нашите политчри, да имаме на ум дека секој од нив тегне една тегајца зад себе, дури и Никола делија Груевски.
Значи, да сумирам, ние се сложуваме дека е потребно реорганизација и реструктуирање на државата, економијата, социјалата, образованието и всушност сите сегменти на модерното живеење во рурална и урбана Македонија, но и дека сепак треба да се надминат оние митингашки говоранции и верувања за лицата кои таа реформа и прогрес треба да го носат на своите плеќи за нашата добробит, а еден од тие е и г-дин Чашуле.
 
Благодарам, верувам дека сега ме разбра.
 
Брза, живоздраво и здравје вечно да имаш, долг живот и среќа, за да можеш еден ден да ме разбреше што сакам да кажам. Сега, за жал, сеуште брзаш и не можеш.


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 21:05
Butel.....,pushti go mrzlivecot,a,bidejki e machka,najverojatno e mrzlivka,neka si misli shto saka,ako tuka nekoj nekogo ne razbira shto saka da kaze, toa e taa,....neka si obozava koj saka,ke vidi naskoro koj  bil vo pravo,.............................................tuku ,slushnav deka shvajcarcite ovie denovi bile mnogu voznemireni,zatoa shto tie pak, chule, deka na balkanot se stvarala nova shvajcarija i sega ne znaat shto da pravat,...........zamislete,ladnite shvajcarci gubat glava.............................kutrite shvajcarci,shto mislat oni?,...deka samo tie mozat da bidat shvajcarci,............................da ne e zalosno ,ke bide smeshno!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 08:05
Менуваш тема, немаш контра-аргументи, се разбира, знам дека сум во право, ама ова ти е смешен начин а обегнување на темата Брза.
 
 


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 13:10
Pusten/a e da misli sto saka....demokratija e


Постирано од: Lazycat
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 14:41
Si se najdofte dvete, tinjarenje prajte, gluvi za vistinata.
Jas mislam sto sakam, ama i znam kako da mislam, imam instrument za razmisluvanje, dodeka kaj vas se prasuvam dali toa e mozno.


-------------
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 17.Јули.2007 во 20:23
така еLOLLOLLOLLOL

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk