Испечати | Затвори го прозорот

Како понатаму?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4601
Датум на принтање: 25.Септември.2024 во 20:17
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Како понатаму?
Постирано од: Dogi
Наслов: Како понатаму?
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 13:23
Еве доби ВМРО-ДПМНЕ!
Сега да видиме како понатаму, што да се прави попрво, кои се приоритетите!
Не спијте интелектуалци!
Јас би предложил прво да се види, кои работи не трпат одложување, а биле превземени како некоја обврска од предходната влада. Но и да се преиспитаат сите обврски кои биле превземени, дали може да се остварат!


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)



Коментари:
Постирано од: intel
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 14:46
Sega gospod na pomos neka ni e.


Постирано од: BMW_M5
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 14:50
Originally posted by intel intel напиша:

Sega gospod na pomos neka ni e.
да да овие четири години нека ни е господ на помош!!!
ке биде тешка криза!!!


-------------
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 15:07
mesto da kukate i da go barate gospod na pomosh
pokazete deka imate mozoce vo glavceto i napravete neshto za Makedonija taa e na site shto ziveat vo nea. i dosta mi e veke ednash od ovie delbi i gluposti.
JAS NE DOAGAM VEKE NA POLITIKA SE DODEKA NE  VIDAM DEKA MESTO KAVGI IMAME KONSTRUKTIVEN RAZGOVOR.


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 15:25
Site da se vratat na selo i ashovot i plugot vo raka e mojot predlog

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 15:32
Originally posted by nindza nindza напиша:

Site da se vratat na selo i ashovot i plugot vo raka e mojot predlog
okej eve veke od moeto novo prijatelce imame eden predlog. ne e kojznae shto ali e nekakov pocetok.


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 17:51
Mudrite kumanovci imaat edna izreka:
 ISTA STOLICA, NOVA GUZICA!
 
Bev golem optimista koga dojdoa na vlast vo 1998, no se poreknaa samite sebesi. Bi sakal da ne sum vo pravo, no spored dosegasnoto iskustvo, ova e samo pocetok na nov ciklus na pljacka, i kvalitativno nisto nema da se promeni. Zapravo DPMNE i SDSM se edna ista partija. U stvari, vo MK postoi samo edna partija.
 
I toa DPMNE-to treba da go smenat imeto, i onaka nemaat, a i podobro sto nemaat vrska so istoriskite vmro. Sabajle slusam na CNN i BBC: "Macedonian Revolutionary Organization won the elections in Macedonia!". U piicku materinu, zvuci kako Hamaz da dosol na vlast, a ne gragjanska partija...
 


-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 20:48
Prva obrvrska : da se razpodelat foteljite...
Vtoro : da se smenat site sekretarki, administrativa, cistacki, soferite da se stavat na nekoja poznacajna funkcija...
Treto : ako ostanalo nesto vo kasata(od prethodnite) odma da se napravat 2-3 bala, dobrotvorni. Ne deka nekoj ke donira, ama da se ima prilika da se vidi zlatniot zab na nekoja gospoga ministerka.
Cetvrto : Da se nabavat (se razbira na cesen i posten tender) : konzervi od 40evra za vojnicite, mausi(kompjuterski) za 500-600 evra(i onie presni hard diskovi, od galickite...), pa nekoi novi kolicki za policajcite, nekoi novi aparaturi vo drzavna za 20-30 milioni....
Petto : ako ostana uste nekoj znacajna golema drzavna firma, najitno da se privatizira so sto mozno poglupav kupoprodazen dogovor za graganite da se dozaebat za slednite 25 godini....
 
Jas ova go ocekuvam od mojata nova vlada, ako ne go ispolnat (barem do septemvri) pederi se, nema sto...


Постирано од: dragan733
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 22:30

Јас мислам сега ВМРО - ДПМНЕ ги очекува тешка работа. Економијата ќе биде главниот проблем. Бучко не го реши тој проблем, и затоа можеби е радосен што не победи затоа што знаеше дека нема да се реши тој проблем, па ни ВМРО - ДПМНЕ нема да го реши.

Освен Економијата ВМРО - ДПМНЕ ќе треба да ги решава човечките меѓусебни односи во државата кои за сега се на нула, ако сака да ги решава. Без решавање на меѓучовечките односи, нема да има ништо од Економијата.
И трето се прашувам како Никола Груевски ќе ги амортизира страстите од неговата коалиција, од различни партии, кога секоја од тие партии (помали) ќе сака да има министер во новата влада.


Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 22:38
Originally posted by dragan733 dragan733 напиша:

Јас мислам сега ВМРО - ДПМНЕ ги очекува тешка работа. Економијата ќе биде главниот проблем. Бучко не го реши тој проблем, и затоа можеби е радосен што не победи затоа што знаеше дека нема да се реши тој проблем, па ни ВМРО - ДПМНЕ нема да го реши.

Освен Економијата ВМРО - ДПМНЕ ќе треба да ги решава човечките меѓусебни односи во државата кои за сега се на нула, ако сака да ги решава. Без решавање на меѓучовечките односи, нема да има ништо од Економијата.
И трето се прашувам како Никола Груевски ќе ги амортизира страстите од неговата коалиција, од различни партии, кога секоја од тие партии (помали) ќе сака да има министер во новата влада.

 
Ne se sekiraj za niv, tie se vekje vdadeni vo PODELBA NA PLENOT. Toe e edinstveno sto ke se sluci... A i ne e iskluceno i parite od ESM da otidat vo nekoja nova vojnicka, kolku da se drzi narodot vo kondicija, se zalezal vekje. Zneas, nabavka na avion za deset milioni, posle, "ej, ne ni treba", sitni go za pola...
 
 


-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 22:43
more go nema nindza so komentarite...najjak e

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 09:16
Не знам што да кажам навистина.. Според мене би биле паметни сдсм наместо што собираа и полнеа државни каси вракаа долгови кои пред 4 години беа во де*ел минус од предходниците, сега да ги испразнат како што предходните им направија па да видат дали е лесно со минус милијарди дали се работи и рани народ..
Нека мислат правилно и нека мислат на народ а не на свој џеп зашто лошо ни се пишува..

-------------


Постирано од: intel
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 09:46
eh, Natalija Natalija, ocekuvs od dokazani lopovi da mislat na narodot.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 09:59
Не Интел... Јас не очекувам ама баш ич ништо... Ич ништо душо.... Можеби очекувам поделба, војна криза, кај и да е следи.. така да не очекувам ништо..

-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 10:03
imase edno dete i mnogu dosadno ko ke mu bese pe me parsuvase : sefe , sefe sto da pravam , i jas normalno i plus ova vo kontekst na temava , na deteto mu vikav ajde sine sega dva prsta v gaz i zikinoto (oro ) hahahahahhah

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 10:30
ДОБРО ДА НЕ КРИТИКУВАМЕ ДО ТОЛКУ, ДА ИМ ОСТАВИМЕ 100 ДЕНА ОД ФОРМИРАЊЕТО НА НОВАТА ВЛАДА, БЕЗ ПРИТИСОЦИ, БЕЗ КРИТИКИ, ДА ОСТАВИМЕ ДА ЈА ДОКАЖАТ СВОЈАТА ПОЛИТИЧКА КАМПАЊА!!!! СЕПАК ТОА Е НАЈФЕР И НАЈДЕМОКРАТСКИ НАЧИН!!! А ПОТОА НИЕ КАКО ОПОЗИЦИЈА СМЕ ТУКА ДА КРИТИКУВАМЕ ДОКОЛКУ ГЛЕДАМЕ ДЕКА НЕКОИ РАБОТИ НЕ СЕ КАКО ШТО ТРЕБА!!!! ЗА ДА РАБОТАТ ИМААТ СЕ!!! ДРЖАВАТА Е ПОЛНА СО ПАРИ, ПРОЕКТИ ИМА, ИНВЕСТИЦИИТЕ ИМ СЕ НА ВРАТА САМО ТРЕБА ДА ГИ ПОКАНИМЕ ДА ВЛЕЗАТ!!!! РЕЧИСИ СИТЕ ПРИВАТИЗИРАНИ ФИРМИ РАБОТАТ!!! ГИ ИМААТ СИТЕ УСЛОВИ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ И НАТО!!!! НЕКА ИМ Е СО СРЕЌА, И ДА РАБОТАТ ЗА ДОБРОТО НА ОВОЈ НАРОД И ОВАА ДРЖАВА!!! СРЕЌНО

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 10:59
Браво бе NRGMKD, призна пораз, а?
Мислев дека сега тука ќе почнат да летаат предлози, кој што како треба да работи, каде шкрипи, каде треба да се подметне грб, да запниме сите. Вие сте се расплачиле, како деца во градинка кога ќе им речат дека треба да спијат, па едно вика, ме боле мешето, не можам да спијам, друго вика учителке овој ми смета, многу рчи, трето вика, јас сакам кај мама!
Дајте малце бидете конструктивни! Малце повеќе!
А за да не се плашиме од војни и кризи, треба да се реформира СДБ, а не владата! Само од таму можат да се спречат такви работи. Наместо да апсат Ел Масровци и слични непознати типови, треба да си ја потераат работата, посериозно. Најнова вест е дека разузнувач од Италија, кој помогнал во киднапирање на недолжен човек во Италија, а со тоа и на CIA, е уапсен!


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 11:11
Нема зошто да не го признаеме поразот!!! Тоа е тоа!!! Неизбежна вистина!!! Јас а и другите околу мене не се плачковци, нема што да се буниме!!! Народот си одбра!!! Јас им честитав и пак ако треба ќе честитам!!! Испаднаа подобар противник!!! Фер е да се признае!!! 

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 11:49
Clap ZA NRGMKD. POSLEDNIVE POSTOVI ZVUCAT ODLICNO, PRED SE KULTURNO.
 
STO BI REKOL ON - "PRED VISTINATA I BOGOVITE MOLCAT"


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 12:53
Јас го чекам бесплатниот интернет.....


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 14:59
more kolku pari odat za internetov site ke go chekameLOLa i vetija....

-------------


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 15:56
i jas sakam besplaten internet be.
pa me odraaaa od telekomunikacii


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: intel
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 16:33
Originally posted by natalija natalija напиша:

Не Интел... Јас не очекувам ама баш ич ништо... Ич ништо душо.... Можеби очекувам поделба, војна криза, кај и да е следи.. така да не очекувам ништо..
 
Ck, nema da im uspee ovojpat. Kje letaat kako partali od toa kabinetite.
Kje se obidat nekako da gi krknat parite od ESM kako sto gi izedoa od telekomot ama da ne bide tek togas Orange Revolution.
Sepak ocekuvaj nesto.


Постирано од: bacilo
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 16:54
Originally posted by intel intel напиша:

Originally posted by natalija natalija напиша:

Íå Èíòåë... £àñ íå î÷åêóâàì àìà áàø è÷ íèøòî... È÷ íèøòî äóøî.... Ìîæåáè î÷åêóâàì ïîäåëáà, âî¼íà êðèçà, ê༠è äà å ñëåäè.. òàêà äà íå î÷åêóâàì íèøòî..
 
Ck, nema da im uspee ovojpat. Kje letaat kako partali od toa kabinetite.
Kje se obidat nekako da gi krknat parite od ESM kako sto gi izedoa od telekomot ama da ne bide tek togas Orange Revolution.
Sepak ocekuvaj nesto.

МОРЕ МОРЕ СВЕ ДОБРИ ПРОГНОЗЕРИ.АЛАЛ ДА ВИ Е!САМО УШЕ ДА ПОГОДОВТЕ ДЕКА СДСМ Е БРОД КОЈ ПОТОНА КАКО ВАС КЕ НЕМАШЕ.А ЗА ТОА  ПАРИТЕ ОД ТЕЛЕКОМОТ КОЈ ГИ КРКНА КЕ ГО ПРАШАТЕ ВАШИОТ БАНДИТ ОД ШАРА И ДРУГАРЧЕ НА ПЛАЧКОТО-БУЧКО.ПА ТОЈ ГИ ИЗЕДЕ ПАРИТЕ БРЕ ИНТЕЛ!ШО МИСЛИШ ТИ ЈАС БЕВ ВО ТЕТОВО 2 НЕДЕЛИ ЗА БЕЗ ПАРИ?ЗА БРАНЕ И БУЧКО ДА СЕДАТ ВО ШИРОКАТА КОАЛИЦИЈА ВО 2001?ЕПА НА ЛУГЕ КАКО МЕНЕ СЕ ТРОШЕА ТИЕ ПАРИ,А ОВИЕ ОД ЕСМ КЕ ОДАТ ТАМУ КАДЕ ШО САКА ГАЗДА ГРУЈО А НЕ ТАМУ КАЈ ШО САКАТЕ ВИЕ ОД ОПОЗИЦИЈАТА НА ЧЕЛО СО БУЧКО.


-------------
baciloto na bucko


Постирано од: intel
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 17:23
Originally posted by bacilo bacilo напиша:

А ОВИЕ ОД ЕСМ КЕ ОДАТ ТАМУ КАДЕ ШО САКА ГАЗДА ГРУЈО А НЕ ТАМУ КАЈ ШО САКАТЕ ВИЕ ОД ОПОЗИЦИЈАТА НА ЧЕЛО СО БУЧКО.
 
Ete Natalija, vide, jas uste ne su dokazal oni potvrduvaat.
Danke bacilo za pomostaEmbarrassed


Постирано од: brza
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 23:33
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Јас го чекам бесплатниот интернет.....
      ne se sekiraj ,ke go dochekash,........................................hehehehehehpa,,...pa,tolku naivni dushi ,ne veruvam deka ima negde,..........a,be kaj ima voopshto besplaten?!LOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 01:14
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

Браво бе NRGMKD, призна пораз, а?
Мислев дека сега тука ќе почнат да летаат предлози, кој што како треба да работи, каде шкрипи, каде треба да се подметне грб, да запниме сите. Вие сте се расплачиле, како деца во градинка кога ќе им речат дека треба да спијат, па едно вика, ме боле мешето, не можам да спијам, друго вика учителке овој ми смета, многу рчи, трето вика, јас сакам кај мама!
Дајте малце бидете конструктивни! Малце повеќе!
А за да не се плашиме од војни и кризи, треба да се реформира СДБ, а не владата! Само од таму можат да се спречат такви работи. Наместо да апсат Ел Масровци и слични непознати типови, треба да си ја потераат работата, посериозно. Најнова вест е дека разузнувач од Италија, кој помогнал во киднапирање на недолжен човек во Италија, а со тоа и на CIA, е уапсен!


Слабо коментари за ова со СДБ, или сите се плашите од мечката, а?


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: laki
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 01:18
dobro luge kolku plakate za internet   ja za 2.0 plakam vo svedska okolu 1300den. mesec


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 01:29
што е 2.0? објасни малку повеќе, овде почнува некоја револуција со цените, кабловски, безжичен, dial-up, секаков има. А и во програмата убаво стоеше дека тоа е еден од приоритетите, поевтин, па дури и бесплатен интернет, определено време.

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: bacilo
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 16:00
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

£àñ ãî ÷åêàì áåñïëàòíèîò èíòåðíåò.....
      ne se sekiraj ,ke go dochekash,........................................hehehehehehpa,,...pa,tolku naivni dushi ,ne veruvam deka ima negde,..........a,be kaj ima voopshto besplaten?!LOLLOLLOLLOLLOLLOL

е па немаше до сега бесплатен оти бевте вие на власт,со вашиот стручњак за интернет-макрадули уше 100 г немаше да имаме инт.каков шо има цел свет.па пратиш ти штампа или не?виде на кое место сне во светот во користење интернет?невиде!!!!епа јас ке ти кажам.ние сне сега моментално во ранг на една афричка држава која се вика нигерија и во која нема месец а да нема некои бунтови и граѓански војни ама интернет услугите им се како кај нас.е за да небиде тоа така новата влада на дпмне ке работи на тоа секој да има интернет пристап,ако не бесплатен барем да се плаќаат минимални суми.



-------------
baciloto na bucko


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 16:09
Originally posted by bacilo bacilo напиша:


Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

£àñ ãî ÷åêàì áåñïëàòíèîò èíòåðíåò.....
      ne
se sekiraj ,ke go
dochekash,........................................hehehehehehpa,,...pa,tolku
naivni dushi ,ne veruvam deka ima negde,..........a,be kaj ima voopshto
besplaten?!

е па немаше до сега бесплатен оти бевте вие на власт,со вашиот стручњак
за интернет-макрадули уше 100 г немаше да имаме инт.каков шо има цел
свет.па пратиш ти штампа или не?виде на кое место сне во светот во
користење интернет?невиде!!!!епа јас ке ти кажам.ние сне сега
моментално во ранг на една афричка држава која се вика нигерија и во
која нема месец а да нема некои бунтови и граѓански војни ама интернет
услугите им се како кај нас.е за да небиде тоа така новата влада на
дпмне ке работи на тоа секој да има интернет пристап,ако не бесплатен
барем да се плаќаат минимални суми.


    


Не прифаќам минимални суми, Груевски јасно и гласно кажа БЕСПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ. Сега нека го оствари ветеното и нека докаже дека не е лажго, а на Буги и Мишел тогаш ќе им признаам дека биле за вистинскиот човек.
    

Брза....не сум јас толку наивна... ама сепак ветено е а премиерот не треба да е ни лажго ни крадец.....


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 00:40
BI TREBALO DA BIDE BUTEL. MISLAM DEKA GRUEVSKI SE KE NAPRAVI ZA DA IMAME BESPLATEN INTERNET, BAREM NEKOLKU CASA VO TEKOT NA DENOT. ZNAE TOJ STO ZNACI DENES INTERNETOT.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 01:43
ne se sekiraj,...se ke napravi,...se ona shto ne mozel porano, sega ke go napravi ,...pa ,zarem toj podole da ostane od drugite idioti,......sigurno,...i jas bi go napravil toa ,koga nikoj nishto ne mi moze,.....i ti si mi bila visoko obrazovana,so tolkava lekovernost,...........bogami se ke napravi,...samo ushte vie da se svestite!,................ama, ke ve vidam za godina dena,....LOLLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 01:46
brza nemoj sega da go napustas barot za da mi vodis politki Angry

-------------


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 10:16
Абе кој ти дава денес нешто бесплатно!!!! Немојте да се летате по такви глупости!!! Ќе ви се смее некој од надвор!!! Барем вас ве сметам за интелктуалци, кои размислуваат!!! Се надевам дека правите разлика од маркетиншки или политички трик од вистина?!?!? Дајте ве молам малце од малце вклучете ги мозоците!!!

П.С можно е да добиеме бесплатен интернет, ама на сметка на нешто друго!!!


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 15:15
VIE STE SITE STRASNI PESIMISTI, IZGLEDA STE STRASNO RAZOCARANI OD VLASTA KOJA DO PRED NEKOJ DEN BESE NA VLAST, PA ZATOA SE` OSUDUVATE NA NEUSPEH.................
OSTAVETE, KE VIDIME STO KE SE SLUCUVA, KAKO NAPAGATE VIE KAKO VOLCI, PA I VIKATE VKLUCETE GI MOZOCITE. PA AKO NA NEKOJ MU E ISKLUCEN MOZOKOT TOGAS STE TOA VIE, ETE POGOLEMIOT DEL OD NARODOT SI KO KAZA SVOETO. STO SAKATE DA KAZATE DEKA SITE SME BEZ MOZOK, KONTROLIRAJTE SE, TOA E PODOBRO ZA VAS, A I ZA NAS!
 
OCAJOT E GREV NA GORDOSTA! (PROCITAJTE I NAUCETE ZA DA NE BIDETE TAKVI )


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 15:49
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Абе кој ти дава денес нешто бесплатно!!!! Немојте да се летате по такви глупости!!! Ќе ви се смее некој од надвор!!! Барем вас ве сметам за интелктуалци, кои размислуваат!!! Се надевам дека правите разлика од маркетиншки или политички трик од вистина?!?!? Дајте ве молам малце од малце вклучете ги мозоците!!!

П.С можно е да добиеме бесплатен интернет, ама на сметка на нешто друго!!!


Ако мислите да симнувате филмчиња, тешко, ама ако имате содржина, со која можете да придонесете, или ви треба некоја содржина која ќе и помогне на државата на друг начин, тогаш зошто да не? Бесплатниот интернет би требало да биде за да се постигне нешто квалитетно, а не да си симнувате илегални работи од интернет. Мислам дека некои од вас знаат дека во Македонија имаше бесплатен интернет за лекари, уметници и тоа од Сорос. Значи не е битно како ќе ви го дадат бесплатниот интернет, битно е како ќе го искористите, бре деца!


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 15:53
Доги нека ми го дадат бесплатниот интернет и да ми се растерети домашниот буџет, а јас знам како да го користам.

Мишел, ние сме само реалисти, а на сите ќе ни биде мило ако се покаже дека грешиме


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 21:01
Originally posted by mishel
<DIV>,................................................... DEKA SITE SME BEZ MOZOK, .....................................................</DIV>
<DIV> </DIV>
<DIV> </DIV>[/QUOTE mishel
,................................................... DEKA SITE SME BEZ MOZOK, .....................................................
 
 
[/QUOTE напиша:


         fala bogu ,neshto pametno da 'chueme" i od ,.....MISHEL......heheheheLOL
         fala bogu ,neshto pametno da 'chueme" i od ,.....MISHEL......heheheheLOLLOLLOLLOLLOLLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk