Испечати | Затвори го прозорот

F1 фотографии

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Формула 1 и Мото грандпри
Опис на форумот: Роси - Капироси, Шуми, Алонзо и компанија
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4598
Датум на принтање: 25.Јуни.2024 во 10:07
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: F1 фотографии
Постирано од: Delfin
Наслов: F1 фотографии
Датум на внесување: 05.Јули.2006 во 18:25

se nametna idejata za razni fokti od F1 pa eve ni i mesto kade vi mozele da gi podelime megu sebe....Smile
Коментари:
Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 05.Јули.2006 во 18:32
Bernie
Little and large: Bernie Ecclestone and his wife Slavica

Se soglasuvam Cec ,i blagodaram na idejata da ja vidime TongueПостирано од: Delfin
Датум на внесување: 05.Јули.2006 во 18:35
da go vidime togas celoto semejstvo zosto da ne .....kako del od opstata kultura za fanovite na F1 odlicno ke dojde Smile


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 00:01
Delfince.... od odma se vidi deka ti si ona vistinskoto za ovaa tema Clap

-------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 00:10
 
Senna_1985_Belgium_04_PHC
 
mislam deka edna od prvite fotografii treba da bide i negovata


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 12.Август.2006 во 21:46
Во недостаток на тема почувствував потреба барем за пар фотографии...


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 12.Август.2006 во 21:47


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 12.Август.2006 во 21:48
Button_2006_Hungary_06_PHC


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 12.Август.2006 во 22:36
Ovaa poslednava slika se samo pusti zelbi za pobeda

-------------
http://imageshack.us - [IMG - http://img513.imageshack.us/img513/1163/ferrariscuderiaki0fy8.jpg" />


Постирано од: maja
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 20:50
Samo da ne skluci dogovor so Renault, sto ke ni e tamo KIMI-MALEROT :(

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 20:54
Amstel, mislam deka ke bide obratno, ALONSO ke mu odrzi lekcija i toa dobra na Kimi

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 20:57
Ne amstel, maja nikogash ne greshi.Pozdrav do tebe dechko se citame

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 21:13
Originally posted by amstel amstel напиша:

Ovoj pat DA.pozdrav i do tebe se citame:)
NE! ne gresham ni ovoj pat   

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 14:00


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 15:07-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 15:31


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 18:01


-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 22:23

Massa_2006_Turkey_07_PHCПостирано од: Delfin
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 22:25

Schum-Alonso_2006_Turkey_01_PHCПостирано од: Delfin
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 22:26

Vettel_2006_Turkey_02_PHCПостирано од: Delfin
Датум на внесување: 13.Септември.2006 во 20:39

Podium_2006_Italy_01_PHCПостирано од: Delfin
Датум на внесување: 13.Септември.2006 во 20:40

Raikkonen_2006_Italy_01_PHCПостирано од: Delfin
Датум на внесување: 13.Септември.2006 во 20:41

Tifosi_2006_Italy_01_PHCПостирано од: Delfin
Датум на внесување: 06.Октомври.2006 во 17:22

Schumacher_2006_China_09_PHCПостирано од: Delfin
Датум на внесување: 06.Октомври.2006 во 17:23

Podium_2006_China_01_PHCПостирано од: Delfin
Датум на внесување: 06.Октомври.2006 во 17:24

Fisichella_2006_China_03_PHCПостирано од: Delfin
Датум на внесување: 26.Ноември.2006 во 20:35
Lewis Hamilton


Постирано од: SURFAC
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 14:05
koj e sutrakov molimteLOL

-------------
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.


Постирано од: martin_mk
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 14:56
Idninita na Formula 1


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 16.Март.2008 во 09:09
 
 
Потполно заслужено !!
 


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 01:42


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 01:43


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 20.Април.2009 во 13:37-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 23:01
Види го -Ѕвер!
-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 23:04
Искрено, највеке на изглед ми се свиѓаат болидите на Ред Бул...


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 23:10
Себастијан Ветел
-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 13.Мај.2009 во 01:02
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Види го -Ѕвер!


Stvarno e ZVER ama tie do nego se Ubavicite-------------


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 13.Мај.2009 во 01:16
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Искрено, највеке на изглед ми се свиѓаат болидите на Ред Бул...Imas pravo mnogu se dobri ama i ovie ne se losi-------------


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 13.Мај.2009 во 01:19


-------------


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 13.Мај.2009 во 01:28


-------------


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 13.Мај.2009 во 01:35
[/IMG]

-------------


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 13.Мај.2009 во 01:43


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 13.Септември.2009 во 18:28
http://www.automagazin.rs/slike/galerije/Formula%201%20slike%20-%20Ferrari%20boks_20070714065720.jpg


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 17.Септември.2009 во 03:46


-------------


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 21:24
можете да ги препознаете среќа-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 15:48


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 15:52
 

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Март.2010 во 09:58
 

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Март.2010 во 20:29
 

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Март.2011 во 10:43


-------------


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 29.Октомври.2011 во 18:42
кацигата на хамилтон со боб голема%20насмевка-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 29.Октомври.2011 во 23:11


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 29.Октомври.2011 во 23:15


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 31.Октомври.2011 во 08:50


-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 28.Февруари.2012 во 23:40
 

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: емил
Датум на внесување: 29.Февруари.2012 во 03:47
2 в 1 - красота и изящество

-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 29.Февруари.2012 во 19:53
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 29.Февруари.2012 во 19:53
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 01.Март.2012 во 19:56
 

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 01.Март.2012 во 19:57
 

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 02.Март.2012 во 00:33
моментот што за мене ја одбележа мината сезона, во која навивав тотално хејтерски голема насмевка
-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 02.Март.2012 во 00:37
дуелите меѓу Мика Хакинен и Михаил Шумахер беа она што ме внесе во Ф1 пред десетина години,  кога сеуште не го разбирав спортот
-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Март.2012 во 06:22


-------------


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 02.Јули.2012 во 23:27
блиската средба на Роберт Кубица со смртта во 2007 год.


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 14.Јули.2012 во 01:04
легендарната и опасна битка меѓу Жил Вилнев и Рене Арно, тркало до тркало, само четири години подоцна, Вилнев погинува
-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 25.Јули.2012 во 22:59


-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 04.Септември.2012 во 01:38
спектакуларната несреќа на стартот на Белгиското гранд при во Спа, во која највеќе го изедоа стапот Алонсо, Хамилтон и Грожан и Алонсо имаше среќа што не се повреди
-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 25.Февруари.2014 во 00:45
највлијателните, најуспешните и најпознатите болиди во Формула 1 (мој избор)

1. Alfa Romeo 158, болидот кој ја овозможи првата возачка титула во Ф1, во времето кога важна била само моќноста и ефикасноста на моторите, простата механика и стримлајн аеродинамиката


2. Mercedes Benz W196, со мотор базиран на германската авијациска машинерија, во рацете на Фанџио, тотално доминантен, но за жал, последен ушпешен фабрички болид на мерцедес во ф1 се до појавувањето на Мерцедес АМГ во Ф1 во 2010 година


3. Cooper T51 climax, пресврт на еволуцијата на Ф1, првиот болид со мотор сместен зад возачот


4. Vanwall VW5, првиот болид кој се закитува со конструкторска титула во 1958 година


тоа е се од првата ера на Ф1, за другите ќе пишам подоцна


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 19.Април.2014 во 19:11
продолжувам со историјава

Ferrari 156, познат по уникатниот нос


Lotus 25, првиот болид во Ф1 кој имал монокок дизајн, со кој шасијата и каросеријата функционираат како едно, а моторот има подобра основа... дизајниран од легендарниот Колин Чапман


Серијата на болиди Lotus 49... тука спаѓаат првиот болид со мотор директно закачен на суспензијата, првиот болид со спојлери (првично закачени на суспензијата, па потоа банирани и закачени на шасијата) и исто така она што највеќе асоцира на мотоспортовите, првиот болид кој носел боја на генерален спонзор (Gold leaf) среќа
мој фаворит од серијата:


Lotus 72, фасцинантен болид, со кој што Лотус повторно ги поставува стандардите на иднината... првиот болид со ладилници од страните, со што се дава слободен простор за аеро-дизајн на носот... дизајниран од кој друг, ако не Колин Чапман
иако овој болид имал многу проблеми и модификации, се смета за темелник на денешните болиди, а во комбинација со спонзорот John Player изгледа прекрасно-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 19.Мај.2014 во 10:58
,,,,,aeee,,,nema veke formula,,,ух

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 23.Мај.2014 во 12:11
,,March 2-4-0 F1 koncept,,
-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 01.Декември.2014 во 20:54
Првиот болид на Мекларен (Mclaren M23) во боите на Марлборо, спонзор кој ќе се задржи со тимот повеќе од 20 години, бои во кои се препознаваат легенди како Хант, Лауда, Сена, Прост и Бергер, и последен, Хакинен
Овде го вози Емерсон Фитипалди, шампион од истата година -------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 22.Декември.2014 во 23:22
малку поуспешен и попознат „експеримент“ со шест тркала, Tyrell P34 (четирите тркала напред се дизајнирани со цел да се намали отпорот на воздух)


-------------
размисли пред да напишеш глупостИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk