Испечати | Затвори го прозорот

1946 Австралија

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Македонци ширум светот
Опис на форумот: Новости и активности на нашинците од сите континенти
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4388
Датум на принтање: 26.Февруари.2024 во 21:08
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: 1946 Австралија
Постирано од: governor
Наслов: 1946 Австралија
Датум на внесување: 08.Јуни.2006 во 16:59
http://www.pollitecon.com/html/macedonian_spark/index.html - http://www.pollitecon.com/html/macedonian_spark/index.htmlКоментари:
Постирано од: Nee*amAnderskor
Датум на внесување: 08.Јуни.2006 во 17:22
Interesno, mnogu interesno.

-------------
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!


Постирано од: mariovec
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 00:17
Originally posted by governor governor напиша:

http://www.pollitecon.com/html/macedonian_spark/index.html - http://www.pollitecon.com/html/macedonian_spark/index.html


Постирано од: mariovec
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 00:18
dali moze site da sepreselime vo avstralija


Постирано од: laki
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 02:59
Ubava e Avstralija ama daleku ke se odrodis nasite od tamo vo prosek idat doma ednas vo10 pa i 15 godini zatoa evropa ti e tuka.


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 09:06
Originally posted by governor governor напиша:

http://www.pollitecon.com/html/macedonian_spark/index.html - http://www.pollitecon.com/html/macedonian_spark/index.html

    Prochitaj te gi vesnicive..mnogu raboti ke vi se objasnat......fala na governor

-------------


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 10:20
Прашање е зошто не продолжил да се издава весникот?

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: pecko
Датум на внесување: 13.Мај.2007 во 20:39
ne e bitno kolku ste daleku bitno srceto vi e ovde pa kaj i da ste samo bog neka ve cuva....pozdrav do site makedonci nadvor od nasava makednija....SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

-------------
leeeeeeeeeeee


Постирано од: LEGENDA
Датум на внесување: 14.Јули.2007 во 20:26
Srceto tuka...bajki za mali deca abe akcija treba ne srcinja i gluposti

-------------
www.hjspain.com


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 29.Ноември.2007 во 01:23
Се што се работи таму викаме дека е интересно. А ова ми мириса на цензура. Дали и цензурата која се спроведува врз нашите во дијаспората за нас е интересна????

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Јабанџиче
Датум на внесување: 02.Декември.2007 во 10:25
Originally posted by pecko pecko напиша:

ne e bitno kolku ste daleku bitno srceto vi e ovde pa kaj i da ste samo bog neka ve cuva....pozdrav do site makedonci nadvor od nasava makednija....SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
 
 
колку убо речено
позз


-------------
One life,one love!
M A C E D O N I A


Постирано од: borec
Датум на внесување: 02.Декември.2007 во 12:44
Originally posted by pecko pecko напиша:

ne e bitno kolku ste daleku bitno srceto vi e ovde pa kaj i da ste samo bog neka ve cuva....pozdrav do site makedonci nadvor od nasava makednija....SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileљубов


Постирано од: emce1234
Датум на внесување: 16.Декември.2014 во 22:08
edno prasanje za site tie sto ziveat vo Avstralija.....dali nasite diplomi od makedonija se priznaeni ili treba da se nostrificiraat :)))) fala odnapredИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk