Испечати | Затвори го прозорот

Охрид треба да се свести

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Градови во Македонија
Опис на форумот: Со се' села... настани, култура-некултура, рекла-кажала...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4164
Датум на принтање: 28.Април.2024 во 05:13
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Охрид треба да се свести
Постирано од: Aladan
Наслов: Охрид треба да се свести
Датум на внесување: 12.Мај.2006 во 00:01
a be so e ova so ohriganive nikako da si ocistat ezeroto koga i da pominam gledam samo gubre vo nego treba da se prezemi nesto oti site turisti ke si odat i nie ke si ostaneme so k... v race

-------------
jo man wocaa lets roll



Коментари:
Постирано од: grdo pajce
Датум на внесување: 14.Мај.2006 во 22:32
postojat luge so se zadolzeni za to,eko svesta na ohriganite e individualna rabota a turistite so pojke gi imat to pojke e zagadeno ezeroto

-------------
that which does not kill you only makes you wanna kill


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 21.Мај.2006 во 22:15
I DA GI NAMALAT CENITE ZA NA LETO OTI IZGOR SE!!!!

-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 21:55
Cenite kaj nas vo ohrid sekogas se izgor. Vistina e mnogu skapo ama nie sme naviknati na takvi ceni.
 
Aj vo tera nova, evroazija i dr. butici vo sk. ne se skapi?
 


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 21.Јуни.2006 во 15:24
abe src skopje ti e drug grad, zato ko ke odam tamu ne odam od tie butici da kupvam, od zlatna sutka si odam abe alal da mu e, inace malce maaalce poeftino da e ohrid barem da mozi sekoj da odi, a i plus ko ke idam cekam soba uba da mi najdis ok?

-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 24.Јуни.2006 во 17:46
Vo sutka ima obleka marka be?


Постирано од: petko
Датум на внесување: 24.Јуни.2006 во 17:56
ima...
ADIBAS, NIKA, FILE, VELSACE....

se po edna bukva "samo" fali...LOL


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 24.Јуни.2006 во 18:20
komentarive za ohrid seConfusedBig smile???

-------------


Постирано од: petko
Датум на внесување: 24.Јуни.2006 во 19:48
ne be ...otidovme od temata...

fala...

te pocituvam...


Постирано од: laki
Датум на внесување: 03.Јули.2006 во 04:27
Vaka nikad nema da ni dojdat turisti od nadvor,ne cisto,slaba promocija,slabi vrski pa luge mene od Svedska mi e poevtino da odam za Tenerife Dve nedeli smestaj i avionski prevoz za 250evra a samo karta za Makedonija najevtinata mi e 370evra i koj sakame da ni dojde.Kaj nas se e naopaku,mora da ima evtin avionski prevoz i evtino smestuvanje a koga ke dojdat sekako ke gi ostavat parite na hrana,setanje,taksi,suveniri i dr.Da nepravime muabet ako uplatam "last minut"den ili dva pred odmor togas ke me kosta tenerife okolu 100evra so let i smestaj dve nedeli.


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 21:44
Go cistime

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 21:46
Pocist e od lani, da.


Постирано од: Che Guevara
Датум на внесување: 06.Август.2006 во 23:06
Mnogu skapo vo Ohrid sekoja godina se pumpaat cenite i veke preteraa. Zatoa ovaa godina bev vo Bugarija i si pominav mnogu pojako za istite pari


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 23.Август.2006 во 17:24
да дефинитивно Охрид е скап а услугата никаква и летово бев таму на одмор зошто си го сакам ко град,но треба некои работи да се сменат, да се направи нешто ново и поактуелно  


Постирано од: naum
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 09:22
aku nemate pari selendri ne idajte koj ve ebit
vrtite kebepi skopje cela godina za da dojte so 5000 den.pa vi e skupo
koj ve ebit
 u anja piev makijato malo 80 den. so pogled kon zid i pod nego vardar tece govna vlece a kaj nas se ne ve bendisvit
kako e dobro i za srbi i holangjani i shvabi   pa i bugari i grci
a?
ne be seljaci tie idet za  O  D M OR
a vie idate za lud provod so 5000den.
kolku pari tolku muzika
a za toj ciganot uba soba so barase(toj polkovnikon)nekadoj jas ke mu najdam so gjakuzi apartman samo e 99 evra od nok a aku mu e skapo neka sejt skopje vo 55 kvadrati stan ko site skopjani i neka ojt nesebar
da vi e*am  ciganite skopski
pozdrav   naum ohrid


-------------
hahahahahah


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 09:38
Na shto ti lich komentarov?????? 

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 09:40
Дечкич, малку повеќе да не врегаш и покрај предупредувањето??

Поради вакви како тебе се уништува Охрид и тие малкуте културни не можат ред од вас да фатет..

Ај изи малку и не туку врегај и кажувај што како седи си мадро, кај ви идат и пари ви оставет кај траскаш тука.
Мирен

-------------


Постирано од: clemclem
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 09:49
e sea eden vic da vi kazam za ohrid i ohrigani ako ne go znaete...
Gospod go izmislil Ohrid i Sveti Petar otisol da go vidi.
Doaga Sveti Petar kaj gospod i mu vika "Brao be gospod kakov ubav grad, poubav ne sum videl, abe toa ezero stari gradbi tvrdini amfiteatri meraci"
I gospod mu vika na Sveti Petar
"Cekaj da vidis sto luge ke stavam sega"!


-------------
if all of your wishes are fulfilled many of your dreams will be destroyed!


Постирано од: blue
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 09:52
naum ima pravo za mnogu raboti, malku pogrubo se izrazil, ama toa ne menuva nisto


Постирано од: naum
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 12:48
zs ve vregjat vistinata
ili bitno e na koj nacin se izrazvam
da bitno kaj lugje koi gi cenat drugite lugje
zdosadeno mi e da ve slusam kako se zalite za ohrid i uslugite
ama to znam e odraz na vasata neiziveanost
sum rabotel vo sad i znam deka nivo na kvalitet i usluga dobivas spored nivoto na kes koe go nudish i da zavrsime so balkanizmov se nase ne ve bendisvit
pojke dan vi se svigjat   u  grchka   kaj so molite za viza po 10-15 dena i ve tretiret ko crnci na koj gazdava od pamuchnava plantaza im ovozmozil skromen odmor
koj k*r ne pisite kako e loso u grchka
ili tamu se e super
da da super e zs ojte kolku da recite bev u grchka
hahahahahahahahahah
a bitno ne vi e izgledat kako ste pominale  a?
olku sum radikalen zs prajte anti-kampanja za mojot grad
zato zanimavajte so skopje na primer  so vi falit vas  a????
a ti natalija smirise zs jas sum ti klient i kako sakam na otvoren web ke se izrazvam
siguren sum deka ova ti e prva ili vtora rabota smizdlichko ama jas ova go plakam i trebit da izbirash komentari okolu klientite   ok?
pozdrav                       naum


-------------
hahahahahah


Постирано од: naum
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 12:50
i fala blue
naum


-------------
hahahahahah


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 12:54
Науме Науме..Кој револт го имаш..
Прво има правила на овој отворен веб околу вулгарноста, второ ок е сето тоа што го збориш се сложувам, само пристапот ти е лош.. Трета работа не одам Кај Грцине кои ен ме признаваат нити пак кај Бугарите.. Идам баш Таму од каде потекнуваш, па не сум се пожалила..
А оваа шмизличка на која и се обракаш работи на отворени вебови со годиње пријателе.. Не ми требит Наумче да ми кажит како требит да работам..
За твоја инфорнација ЈАС потекнувам од тој крај кој ти моментално го срамиш.

-------------


Постирано од: naum
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 12:56
pa selendro ako od ovde poteknuvas so dozvoluvas na forumov vakvi naslovi za ohrid
pisi te cekam


-------------
hahahahahah


Постирано од: naum
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 12:58
nesto zatai ili ne ti tekvit komentar
i molimte pusti mi gi standardite za otvoren web
 


-------------
hahahahahah


Постирано од: naum
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 13:00
ili ne sum vreden za komentar  a?
prava skopska(metropolska)arogantnost  hahahahah
uste cekam te prasav nesto


-------------
hahahahahah


Постирано од: naum
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 13:07
tolku od delovnata etika na skopjani
nemat frka sekako koj ve ebit
da ne se oddalechvime od temata ostajte go ohrid da si rabotit
prajme dovolno kamen aku ne mojte da pomozite(a ne mojte)barem ne odmagajte so vakvi glupi naslovi
ohrid treba da se svesti
kako generalizirate za oblast od 100000 ljuge
zs nemat naslov skopje da se svestit so najgolema ciganska naselba vo evropa  (shutka) i bulevar sho zavrshvit vo vrata zelezna hahahah(ilindenska kaj karposh4) i gjubre i mangji sho letet od po balkoni a ???
natalija so mislis?
i so vakov naslov mojte i tuzba da jajte od nasiov grad


-------------
hahahahahah


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 13:08
Па Науме не гледам дека некаде те навредив нити со поган збор ти вратив. Прво Како си кажа ова е ФОРУМ каде секој има право да си го каже мислењето свое јавно..
Луѓето си се побунија за цената на спиење и ред други работи како на индивидуи што им пречи...
Има и тема Скопје вакво такво па полемизиравме околу тоа, но никој никаде вака не изнавреѓал..
Прво Науме сето тоа што го кажа е во ред, но на ниеден човек не можеш да му објасниш ништо со ваков пристап како прво.. Дали некој иде Грција па се фали или иде Бугарија мизерува па се фали не е на мене и на тебе да мислиме, нити пак да ги вреѓаме околу тоа.. Зашто Охрид вака зашто така.. Да ти е малку поблаг пристапот без вреѓање можеби и ќе има отворена дискусија..
А што се однесува до темата секој си има право да си каже што сака, кога ќе дојде тој што е одговорен за подфорум Ноќен живот можеби и ке те цензурира можеби и ке затвори тема..
Така да се може да се каже со смиреност и без вреѓање и вулгарност..
Мада ме интересира што ќе кажат останатите членови кога ќе ти го прочитаат пристапот, после иди убеди ги дека има културни и фини луѓе во Охрид..

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 13:14
НАумче ај малку припази како се изразуваш,немој поради тебе како единка да имаме лошо мислење и за другите Охриѓани

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: blue
Датум на внесување: 30.Август.2006 во 14:38
Originally posted by naum naum напиша:

tolku od delovnata etika na skopjani
nemat frka sekako koj ve ebit
da ne se oddalechvime od temata ostajte go ohrid da si rabotit
prajme dovolno kamen aku ne mojte da pomozite(a ne mojte)barem ne odmagajte so vakvi glupi naslovi
ohrid treba da se svesti
kako generalizirate za oblast od 100000 ljuge
zs nemat naslov skopje da se svestit so najgolema ciganska naselba vo evropa  (shutka) i bulevar sho zavrshvit vo vrata zelezna hahahah(ilindenska kaj karposh4) i gjubre i mangji sho letet od po balkoni a ???
natalija so mislis?
i so vakov naslov mojte i tuzba da jajte od nasiov grad
Sutka ne mi ja cepkaj


Постирано од: naum
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 10:39
imat eden pejach zack de la rocha od R.A.T.M. i vo edna pesna vikat anger is a gift taka da ne mi zamervite hahahaha i ne ljutetese zs samo reagirav vchera na vasi provokacii za mojot grad
samo vo idnina ve molam da ne generalizirate
ke se trudam da ne sum vulgaren mada pojke mi se svigjat hard-core do jaja sajt nekoj vid londonski park kaj so se kenjat na veliko ama to imat zdrava logika samo vulgarnosva go zasilvit efektov
A vie natalija so tie mubeti :naumche,godinje i neznam so nemojs da me prestavis ko kako so vikate tamu provincijalec
ti se obrakam so natalija i ocekvam da mi se obrakas so moevo korisnichko ime
nemat vrska ne sakam da se prepucavame
morat da go poshtovame i branime svoeto
nemat ljutenje se e biznis
probaj da im davas po ostri ili pogolickavi ili eve povlazni na primer komentari pa ke ja zgolemis brojkata na online korisnici
a tie so bi gi zagubila poradi navreda ke se mn.pomalku od ti so ke faket seir       nemoj da bidis dosaden moderator   jas lichno ne te mislam za takva znam deka samo si ja rabotis rabotata i morat da si fina  ama uchite od ohrigjani zs kako velime nie;;od govna pari prajme;;  a ne da e obratno  aj da ne recham ko koj
pozdrav                          naum
 


-------------
hahahahahah


Постирано од: MoNiKa
Датум на внесување: 13.Јули.2007 во 16:09
ZS DA SE SVESTI OHRIT SO MU E LOSOTO


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 14.Јули.2007 во 13:19

Не можам да сфатам зошто вака се расправате....

Јас ќе речам... кому не му чини Охрид... нека не доаѓа....
не ги тераме луѓето сосила да идат овде... нека одат кај што им се бендисува повеќе... не мора овде да се препукуваме...
 
Ама што се однесува до цените... не сте во право... цените не се изгор само на лето... цела година е така...
а и Скопје е скапо... кој мисли поинаку се лаже...


-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: molly
Датум на внесување: 14.Јули.2007 во 23:45
ja idam utre za ohrid, kakov takov barem ke se mavnam od skopjevo a plazite u ohrid se najzanigde, a za toa sme samite nie kako narod krivi site.

-------------
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.


Постирано од: dj_exit
Датум на внесување: 15.Јули.2007 во 01:05
ohrid bilo skapo?Ouchlele be skopjani samo se bunite nesto abe so sakate pcenki peceni bespari da jadete na narodot mu treba pari be
a ubo vi e koga se mocate vnatre vo ezeroto e od sega i toa treba da pocnat ohridganite da vi go naplacaat
mesto da si go cuvame ohrid kako zenkata vo oko nie ovde se raspravame aj aj ce se kaeme oti o toa ce go izgubimeAngry


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 16.Јули.2007 во 19:07
kakva tema OHRID TREBA DA SE SVESTI i site pisat oh e vaka taka a nikoj ne kazvit kako da se izmenit to...Inace jas sum od Oh studiram vo Sk i mozam da napram komparacija.Tie sedet sk po cela godina, idet oh na nedela dena i posle cela godina mrcat.A inace blagodarenie na Ohrid , vo nasata mila i draga Makedonija dosle tolku mn turisti so ispostovale se so imat vo Ohrid i so mojt da se vidit za tolku mali pari ama za kogo be? Vie idete oh i ne mislite na se so imat ovde kulturno nasledstvo itn tuku mislite da ojte "Nemo " ili "Planet" i sema da ste.


-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: brza
Датум на внесување: 16.Јули.2007 во 19:17
ivaaaaa!?,...ohridjanite da imaat pamet,...ke bide mnogu podobro mesto za odmor,...ama,vie bez nikakov trud sakate da gi derete turistite,..

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 16.Јули.2007 во 19:21
U pravo se ohriganive, inace ne sum od Oh. No treba nekoj raboti i oni da smenat.
Cistotata da ja sredat, NO zatoa da naredat na sekoja plaza po 1-2 cuvari na cistotata, ako nekoj frli odpad na plaza odma pisi mu kazna 1000 den, so toa sto ke se soberat MNOOOGU pari, moze da se sreduva cistotata,zatoa sto ako jas platam 300 den od krevet za vecer, sakam na cista plaza da odam.
Za skapo, i skapo e i ne e skapo. Za makedoncite skapo e da, no mislite deka na hrvatite-mestani sto se vo turistickite mesta ne im e skap zivotot leto???...treba da bide skapo samo za leto, da se soberat pari normalno.
E i drugo mnogu vazno, treba za sekoj krevet da se prijavuva i da se plaka danok, pa i drzavata ( indirekno cela Mk ) da sobere nekoja para.
A ako pravite sporedba Sk-Oh, koga ke se namalat cenite vo Sk, sokce vo kafic 80 den, kafe 60 den pa i poveke...togas neka se namalat i vo Oh Smile, zatoa sto sepak skopje ne e ni turisticko mesto a i e MNOGUU necisto, pies kafe i disis cadLOL


-------------


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 16.Јули.2007 во 19:24
A za pogolemi investicii vo ohrid, treba mnogu pari, i toa se sreduva so navleguvanje na privaten kapital, drzavata i samata opstina nema sansi da napravat nesto poglemo od toa sto e zato sto tamu ne stasuvaat ni 5 milioni eu za da se napravi nesto posebno niz celoto krajbrezje.

-------------


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 16.Јули.2007 во 19:29
epa eve sega se pojke se investirat vo Ohrid.Se trudat nesto da napraet ama morat da se soberat pari za to od negde. Sekoe mesto so trebit i netrebit go naprajle parking i normalno na nikoj ne mu odgovarat to ama od ko ke soberat pari mozet da investiret vo nesto posofosticirano.
A za prijavuvanjeto turisti ako znajs deka ne te prijavile prijavi se sam jebiga.istata frka ko so fiskalnive...


-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 16.Јули.2007 во 19:32
:)) ne se sobira pari od parkinzi, tie se mali pari i odma gi jadat. Treba milioni tuka...stranski kapital inace nisto od ohridot, ke si tera ko do sega. A vo vrska so prijavuvanjeto.... zamisli ti ide stranec, i ti ne go prijavuvas. Ocekuvas deka on treba da reagira ? :))) toa ne odi taka kaj strancite, a ni pa kaj nas, oni si sakaat sve da e na legalen nacin i bez prevari i lazenje, sto znaci deka gazdata treba SAM da go prijavi, a ne toj da bara inspekcii policii i ne znam sto i da izgubi 2 dena od odmorot.

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 16.Јули.2007 во 19:32
frka?,...jas da se prijavam?,...a,be ajde,...a ti shto ke pravish,....ke gi broish parite?,...se dodeka taka mislite,...nema ohrid da bide nekoe mondensko mesto,....

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 17.Јули.2007 во 16:19
treba da se svestat ohrigjani i da sfatat deka Ohrid e Ohrid , a ne Dubrovnik ili Pula i imaat sreka sto sme zatvorena drzava i sto se vizite, zeleniot karton, osiguranjata it itn mnogu skapi, pa lugjeto sakale nejkele odat do Ohrid. Da ne se tie problemi so vizite , ke vidam koj ke im dade 300 - 400 evra samo za nokevanje i uste na plaza da ne mozes cisto mesto da najdes, a bez vlecki da ne mozes vo ezero da vlezes od kamenja.

i sreka sto se otvorija i tamu tineks, kamfud ...pa hranata barem veke ne e izgor.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 17.Јули.2007 во 16:59
a,be,..ke si se svestat oni,...samo kasno ke bide,...mislam za niv,....sega samo koristat prilika ,..i ,...strizat li strizat,....pravi ovchari,...Angry

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 17.Јули.2007 во 18:48
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Не можам да сфатам зошто вака се расправате....

Јас ќе речам... кому не му чини Охрид... нека не доаѓа....
не ги тераме луѓето сосила да идат овде... нека одат кај што им се бендисува повеќе... не мора овде да се препукуваме...
 
Ама што се однесува до цените... не сте во право... цените не се изгор само на лето... цела година е така...
а и Скопје е скапо... кој мисли поинаку се лаже...


грешка си бидејќи така зборуваш....зошто да идат на друго место,па нели Охрид е туристички град и веќе  е редно да почне да се понаша така,т.е. да ги привлекува луѓето а не да ги брка или уше полошо да е резигниран кон нив!!!!!!

Ашо се однесува до цените во право си во Охрид се тие цени нон стоп ја лето ја зиме!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 17.Јули.2007 во 19:49
Za site so komentirate : Kaj ste bile dosega i dali sekoja godina idete Ohrid?

-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 18.Јули.2007 во 14:56
standardot vo drzavava prodolzuva da paga, a cenive non stop odat gore

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 18.Јули.2007 во 15:17
aamaa i temperaturava ojt nagore....taka da ke dojte kaj nas....LOLLOLLOL

-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 18.Јули.2007 во 20:11
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

treba da se svestat ohrigjani i da sfatat deka Ohrid e Ohrid , a ne Dubrovnik ili Pula i imaat sreka sto sme zatvorena drzava i sto se vizite, zeleniot karton, osiguranjata it itn mnogu skapi, pa lugjeto sakale nejkele odat do Ohrid. Da ne se tie problemi so vizite , ke vidam koj ke im dade 300 - 400 evra samo za nokevanje i uste na plaza da ne mozes cisto mesto da najdes, a bez vlecki da ne mozes vo ezero da vlezes od kamenja.

i sreka sto se otvorija i tamu tineks, kamfud ...pa hranata barem veke ne e izgor.



бутел, па не  знаев дека имало камења во водата во Охрид Confused
ништо, значи , лага било она со новите плажи, се е старо , така ? Ermm





-------------


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 18.Јули.2007 во 21:31
sakate od celo ezero da gi trgnat kamenjata za vas ili so?

-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: brza
Датум на внесување: 18.Јули.2007 во 23:54
celo?!,Angry...jas ne znam da ima nekade pesok,...osven malku ,..chakal,...i poveke kamenja,..LOLLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 19.Јули.2007 во 09:32
ejjj sea na tvrdom k*rcu dlake smetaju.... imate sekakvi plazi samo ne ste bile ....shtedite na taksi....Sv.Naum ili Ljubanishta plazata e son... se e meka zolta pesok...
Pozdrav ivaa,,,, jas sum toj tipot od saraishte pred nekoja vecher... sho bev so toj amerikanecot, sho ti prijdov... imat i mnogu drugi nashi na forumov samo ne gi znajsh si nova... no kako i da e ... Dobredojde....
 


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Јули.2007 во 11:44

more naume LOL, ne e taka izrekata , rdzavom k*rcu i dlake smetaju LOL, da si ibis besniot pocna da gi manijacis forumdizkite od ohrid LOL. A za vikend ke pojme negde , bilo ohrido , bilo prespata . moz da pram eden rucek vo belvedere vikendov , ama tolku ke bidi



-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 19.Јули.2007 во 12:01
javise sheve ako sakash.....
jas ja znam izrekata ama mislev vaka da ja smenam za pojke da odgovarat.....Wink


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Јули.2007 во 12:03
ako idam ke ti kazam obavezitelno

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 19.Јули.2007 во 12:04
okTongue

-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: MoNiKa
Датум на внесување: 19.Јули.2007 во 15:42
OHRIT TREBA DA SE SVESTI ILI VLADATA SA MU JA PODOBRI PLAZATA Confused


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 20.Јули.2007 во 22:00
ej fala na poddrskata i ne se smekame preku forum LOL
abe rabotata e so celo vreme komentiret nekoj so bile ohrid kolku da bidet a ustvari nisto ne videle "I'm blind man" se ponaset ko da prosetale neznam kade a vo 5 zemji ne se bideni


-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 21.Јули.2007 во 14:14
Originally posted by Ivaaaaa Ivaaaaa напиша:

sakate od celo ezero da gi trgnat kamenjata za vas ili so?


ti koga posleden pat si bila vo Ohrid, ili ne sakas da gi gledas neubavite raboti vo svojot grad ?


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 21.Јули.2007 во 18:05
Jas gi gledam site raboti od mojot grad i ubavite i neubavite samo rabotata e so vie neosnovano kritikuvate...mediokritetski
Inace momentalno sum vo Ohrid


-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 22.Јули.2007 во 12:21
pa da za tie ceni sto gi barate i dobivate ne pruzate ni edna desetina

da platis od krevet 10 evra , da delis frizider i sporet so uste 2-3 semejstva i da se tepas za masa za da rucas i da ne zboram ponatamu , bidejki bas i nema sto ubavo da se kaze za uslugata i ljubeznosta na ohrigjanite e navistina neosnovan kritika


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 22.Јули.2007 во 19:22
Plakal krevet 10 evra haha kade ziti se?
Vo so ziveet be studentine vo skopje za 60 evra mesecno samo kirija?
Kakva ljubeznost sakas... da ti trcam po tebe i da ti gi brisam stapalkite za 10 evra od vecer aloooooooooooooooo zato sedi si sk pred PC i neka ti e do jaja a jas ke si odam na plaza i ke si plakam parking i ke me nerviret kamenjana ama nemat sedam na sred leto doma zs ne smeam da se osmelam da izlezam nadvor


-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 09:52
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

pa da za tie ceni sto gi barate i dobivate ne pruzate ni edna desetina

da platis od krevet 10 evra , da delis frizider i sporet so uste 2-3 semejstva i da se tepas za masa za da rucas i da ne zboram ponatamu , bidejki bas i nema sto ubavo da se kaze za uslugata i ljubeznosta na ohrigjanite e navistina neosnovan kritika
 
 
Pa ti idiote ne si bil ohrid..???
Kaj plakash deset evra be????
Abe na site im chinit... do sega bile dojdeni 70.000 srbi, kupoj stranci... samo vas skopjani nisho ne vi e OK ... A bre goni te se , i onaka ne ve sakame.... samo chalam krevate a solj vo ochi nemate...
 
ALOOOOO LJUGJE... VAS NIKOJ NE VE TERAT DA IDATE....
OJTE U GRCHKA PO 20 EVRA OD VECHER I NEKA VE TRETIRAAT GO SLAVJANSKI GOVNA.....
 
 
Ohrid imat centrala na Sosiete Generale, Hilton, iljadnici stranski voodusheveni posetiteli, imashe samit na NATO i e grad koj najbrzo rastiti i se razvivat.... Do site post-socijalistichki seljaci prinaseleni vo skopje od cela makedonija.... pa sega so vregjanje i glumenje visoki standardi sakaat na nasha smetka da izlechat nekoj kompleks ili frustracija zs ostanale tolku mali vo zivotot....
Mrsh be , ne mozete vie da ne pljukate posho ushe zemate po 10.000 den. plata...   kakov tretman ochekuvate ko idate so 100 evra na odmor???
Ne ni trebate.... Ojte kaj sakate,.... ili ako idate odnesuvajte se ko lugje...
A pa vie sho ste edna napredna kultura.... Ezero staro 4 milioni godini... na ovie im prechele kamenjata... sega ne ja gledet ubavinata na nesho tolku staro i unikatno, na seljanive gi dupele kamenjata... e so to dokazvite kolkavi neiziveani balkanci ste , i kolku ste duhovno izdignati... ojte vo bugarija ili grcija vo nekoj instant resort...

Baram postov da stojt, zs trebit da se slushnit i drugava strana, a ne samo da se kritikuvat... i za da go prochitet sho pojke "metrosexualci"LOLLOLLOL od metropolata....koja tokmena so London - i tamu ke najdete maani LOLLOLLOL    ehh   a tolku ste bosi, i "narrow-minded"


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: TRALALA
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 10:11
lele naumce......so se i izkaza na devojkava.....

-------------


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 10:14
pa , vishe ne znam kaj da se obratam ,,
vishe puknav
LOLLOLLOL


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 13:05
Originally posted by ЦрноризецХрабар ЦрноризецХрабар напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

pa da za tie ceni sto gi barate i dobivate ne pruzate ni edna desetina

da platis od krevet 10 evra , da delis frizider i sporet so uste 2-3 semejstva i da se tepas za masa za da rucas i da ne zboram ponatamu , bidejki bas i nema sto ubavo da se kaze za uslugata i ljubeznosta na ohrigjanite e navistina neosnovan kritika
 
 
Pa ti idiote ne si bil ohrid..???
Kaj plakash deset evra be????
Abe na site im chinit... do sega bile dojdeni 70.000 srbi, kupoj stranci... samo vas skopjani nisho ne vi e OK ... A bre goni te se , i onaka ne ve sakame.... samo chalam krevate a solj vo ochi nemate...
 
ALOOOOO LJUGJE... VAS NIKOJ NE VE TERAT DA IDATE....
OJTE U GRCHKA PO 20 EVRA OD VECHER I NEKA VE TRETIRAAT GO SLAVJANSKI GOVNA.....
 
 
Ohrid imat centrala na Sosiete Generale, Hilton, iljadnici stranski voodusheveni posetiteli, imashe samit na NATO i e grad koj najbrzo rastiti i se razvivat.... Do site post-socijalistichki seljaci prinaseleni vo skopje od cela makedonija.... pa sega so vregjanje i glumenje visoki standardi sakaat na nasha smetka da izlechat nekoj kompleks ili frustracija zs ostanale tolku mali vo zivotot....
Mrsh be , ne mozete vie da ne pljukate posho ushe zemate po 10.000 den. plata...   kakov tretman ochekuvate ko idate so 100 evra na odmor???
Ne ni trebate.... Ojte kaj sakate,.... ili ako idate odnesuvajte se ko lugje...
A pa vie sho ste edna napredna kultura.... Ezero staro 4 milioni godini... na ovie im prechele kamenjata... sega ne ja gledet ubavinata na nesho tolku staro i unikatno, na seljanive gi dupele kamenjata... e so to dokazvite kolkavi neiziveani balkanci ste , i kolku ste duhovno izdignati... ojte vo bugarija ili grcija vo nekoj instant resort...

Baram postov da stojt, zs trebit da se slushnit i drugava strana, a ne samo da se kritikuvat... i za da go prochitet sho pojke "metrosexualci"LOLLOLLOL od metropolata....koja tokmena so London - i tamu ke najdete maani LOLLOLLOL    ehh   a tolku ste bosi, i "narrow-minded"
   aaa,ne,...ima pravo butel,...i jas ne sum zadovolen,...ama i ne sum gomnar,...a,shto so niv e polno skpjevo,...toa e sasvim druga rabota,...tuku ,..ti ohrid go napravi,..monte karlo,...mozebi golemite hoteli se za pofalba ,..ama ,privatnite nemoj da gi falish,..imaat ponuda za dvojka,...ama cenite im se tri pati povisoki ,..sprema ponudata,...i da ti kazam,....da e ohrid vo druga zemja ,..so drugi luge,...ke imaat 700 000 gosti,..najmalku,...a ,ne 70 000,...eejj,samo nemoj sega mene da mi go "isturash",..LOLLOLLOL


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 13:14
ne be shef.... nemat vrska... ama ne praet ko jebiga za sve nie da sme krivi.... imame golem udel ama samo pred 10-tina godini pochnavme...
se podobruvame i vlechime napredEmbarrassed
I od nashive (od makedonija idat najgolemava kritika be ) to me nerviratDeadDeadDeadUnapreduvame kolku mojme i nemojme (vervi me ne si svesen se kakvi salta i napori prajme) ama starava generacija nemat shansi da ja smenish, a taa e nositel na neprofesionalizmotDeadDeadDead


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 13:26
hahah,....a,shto pravevte pred deset godini?!,...LOLLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 13:26
ako vo celo Skopje imat tolku podobruvanje za 1 godina kolku so imat vo Ohrid samo na edna plaza nek se najt nekoja skopska faca i neka se izjasnit

-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 13:38
ivaaaaaaaaaaaaa,...ne se prchi ,..mnogu,...

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 13:48
Originally posted by brza brza напиша:

hahah,....a,shto pravevte pred deset godini?!,...LOLLOL
 
e da te e*am v ushi sega... sho praevme... pred 10 god. jas odev osnovno.... sho znam jas sho praele... cela drzava ebena samo lezeshe i tracheshe... komunizam znajsh kako e....


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 13:48
i ne mi ja chepkaj sogragjankata... mnogu e lichna....Big%20smile

-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 14:01
hahahah,...a,be,...naume,...kako da ne ja chepne chovek,...shtom e tolku lichna,..LOLLOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 14:03
Originally posted by ЦрноризецХрабар ЦрноризецХрабар напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

hahah,....a,shto pravevte pred deset godini?!,...LOLLOL
 
e da te e*am v ushi sega... sho praevme... pred 10 god. jas odev osnovno.... sho znam jas sho praele... cela drzava ebena samo lezeshe i tracheshe... komunizam znajsh kako e....
   hahaha,...ajde,...nema vrska komunizmot,...mikakva,...do narodot e,...mislam celiot ,..vo ebenava drzava,..LOL


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 14:06
Originally posted by ЦрноризецХрабар ЦрноризецХрабар напиша:

ne be shef.... nemat vrska... ama ne praet ko jebiga za sve nie da sme krivi.... imame golem udel ama samo pred 10-tina godini pochnavme...
se podobruvame i vlechime napredEmbarrassed
I od nashive (od makedonija idat najgolemava kritika be ) to me nerviratDeadDeadDeadUnapreduvame kolku mojme i nemojme (vervi me ne si svesen se kakvi salta i napori prajme) ama starava generacija nemat shansi da ja smenish, a taa e nositel na neprofesionalizmotDeadDeadDead


Шо не ги удајте тоа старите во езероно . Нека се прихранат пастрмкине LOL

Ееех охриѓани,... стара македонска лешперска аристократија. Да парафразирам една охридска баба: не дека они се прават којзнае колку културни, ама оние од истокон ептен се сељачишта LOL


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 14:07
abe druze , vo sushtina da ... ama ovde kaj nas se trudime se poveke , vlozuvame, posetuvaat obrazovni seminari i jazichni predavanja i klasovi so cel da postignime vrvna usluga , to ke sakat tro vreme....
Bitno e kolektivno zabelezuvam elan, entuzijazam i zelba za napredok.... vidliva e nadezta na licata na nash*te gragjani... to me prajt sreken....


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 14:10
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by ЦрноризецХрабар ЦрноризецХрабар напиша:

ne be shef.... nemat vrska... ama ne praet ko jebiga za sve nie da sme krivi.... imame golem udel ama samo pred 10-tina godini pochnavme...
se podobruvame i vlechime napredEmbarrassed
I od nashive (od makedonija idat najgolemava kritika be ) to me nerviratDeadDeadDeadUnapreduvame kolku mojme i nemojme (vervi me ne si svesen se kakvi salta i napori prajme) ama starava generacija nemat shansi da ja smenish, a taa e nositel na neprofesionalizmotDeadDeadDead


Шо не ги удајте тоа старите во езероно . Нека се прихранат пастрмкине LOL

Ееех охриѓани,... стара македонска лешперска аристократија. Да парафразирам една охридска баба: не дека они се прават којзнае колку културни, ама оние од истокон ептен се сељачишта LOL
 
 
eve go sega mudrecot od istokot .... ili od mariovo...whatever....
Ubo si ocenil deka sme vi aristokratija, a deka sme leshperska to e verojatno poradi obichnite lugje nad koi im si aristokrat...A ti te osekam deka si od istokon... zato si ostanal takov Hebronec.... div , nedokazan, dushevno i matrijalno vo bula... pa sega kako "Diviot Angel" ljubomorish i jajsh kaladont....
Pozdrav...


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 14:13
"Democracy is two wolves and a sheep voting on what to have for dinner. In a republic the sheep has a gun."
 
 
- i ko me vlechish za stap , ke ti kazam deka avatarov nemat vrska... Demokratija po dijalektika podrazbirat republikansko ureduvanje... to e nejzin preduslov...Se drugo e avtokratija, bilo monarhija ili komunistichki ednopartiski sistem....
Zato izbrishi go za da ne se sramish...... i se izdavash deka si od istokon ,
 
Dosta si bos... pa ako sakash ke ti kazam nekoj raboti samo ke morash da fakash pribeleshki  LOLLOLLOL


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 14:19
Da, jas i ostanatite milion i kusur makedonci, minus nesto Ohrigjanicista LOL


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 14:29
ova ti beshe replikata???
 
ahammm... ok... ochekvev nesho pojke da prashah ili kazish ama imat edno zlatno pravilo...Post=IQ level
 
 
low post =low IQ level... me mrzit ravenstvovo da go razglobuvam zs samo "Low" ke dobivash kaj nepoznative "post" i "IQ"  -- zato piknija opashkata v gas i soskevela LOLLOLLOL


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 14:31
Originally posted by sensei sensei напиша:

Da, jas i ostanatite milion i kusur makedonci, minus nesto Ohrigjanicista LOL
 
 
neshto???? minus???  nie sme srcevinata na zemjava... intelektualno, stopanski i promotivno....bez nas ke ste samo eden kup palanki na patot od Germanija do Turcija.....LOLLOLLOLLOL


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 14:34
Originally posted by ЦрноризецХрабар ЦрноризецХрабар напиша:

zato piknija opashkata v gas i soskevela LOLLOLLOL


Spored postov sigurno moze da se kaze deka si poumen od Forest Gump. Tuka nekade ste so George W. Bush.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 14:38
ej je ej
Hip Hip Hoooray.....
The RedNex spoke up and entered the history.....
But how did you evaluet my IQ level dr.Doolittle???
Is it genes from your ancistors from the East or you have taken some classes???
 
I'm looking forward for your wise answerBig%20smile


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 16:32
Sakas da ti odgovoram na kineski ili na ohridski?

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 18:41
ti nemas pojma so da mu odgovoris...na prasanje e najlesno da odgovoris so prasanje....odgovori na bilo koj jazik ke te razberime ne se sekiraj

-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 18:44
nie sme multi kulti vo osnova ama... you hate yourself and you hate this world and you hate the fact that you hate every moment ...defeatist you and I will never be the same



-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 19:30
Originally posted by ЦрноризецХрабар ЦрноризецХрабар напиша:

abe druze , vo sushtina da ... ama ovde kaj nas se trudime se poveke , vlozuvame, posetuvaat obrazovni seminari i jazichni predavanja i klasovi so cel da postignime vrvna usluga , to ke sakat tro vreme....
Bitno e kolektivno zabelezuvam elan, entuzijazam i zelba za napredok.... vidliva e nadezta na licata na nash*te gragjani... to me prajt sreken....
    hahaha,...eve ,..ivaaaaaaaaaaaaaaaaaa,...... ni e ziv dokaz deka zboruva vistina,...barem za jazichnite predavanja,..LOLBig%20smile


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 19:34
a ti sigurno pola saat se trudese da prevedis so e napisano

-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 19:55
ma,...ushte se macham,....bavno mi ide,...daj pomogni,...,...ama ,ti ne si kako melany,...izgleda,...Big%20smileНасмевка

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 23.Јули.2007 во 20:00
Your doom awaits you

-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 09:05
iiiiiii  ii i  Bravos.. ivaaaaaThumbs%20Up
Aku ostaj gi neka se solidariziret na selska osnova... bitno nie znajsme sho kazvime a i faktite to go potvrduvet, tuku ostajse, brza e ok... ama drugive gazdi nisho sho ne gi bendisvit.....
PozdravBig%20smile


-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: brza
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 09:10
Originally posted by Ivaaaaa Ivaaaaa напиша:

Your doom awaits you
a,tebe,..ne?,...
tuku ostaj,...ne vidov osmeh na tvoeto lice,..a lichno bilo ,..koj li reche?,...zatoa ne zboruvam vishe so tebe,...sakam vedri lica,..LOL


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Ivaaaaa
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 09:36
jas ne ni sakam uopste da zborvam so tebe zs to mi go vregat intelektualnoto nivo. btw ti ne ni zborvis tuku prakas post kolku da e praten 

-------------
It is in our nature to try to destroy what we know we can not help create


Постирано од: brza
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 09:53
da,da,ama aj veke ne ni zasluzuvash,...da ne si gubam vreme,..so tvojata "visoka" intelektualnost,..

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 12:35
Originally posted by brza brza напиша:

da,da,ama aj veke ne ni zasluzuvash,...da ne si gubam vreme,..so tvojata "visoka" intelektualnost,..

Kaj mozes ti so Ohrigjani, skopjaniciste edno skapano LOL


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 12:36

da vo pravo si,.... znachit si odspal i ti teknalo... toa e dobar pochetok...Big%20smile



-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: brza
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 13:04
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

da,da,ama aj veke ne ni zasluzuvash,...da ne si gubam vreme,..so tvojata "visoka" intelektualnost,..

Kaj mozes ti so Ohrigjani, skopjaniciste edno skapano LOL
   imash srekja shto tuka ima eden ,..poinakov ohridjanec,...inache ,..ke videshe koj so koj ne moze ,..ili moze,..LOLLOL


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 13:24
EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
fala shef..... bi te koregiral... sive ohrigjani sme slichni... teshko se sprijatelvime no sme verni drugari do kraj, i sme golemi lokal patrioti ... to e to ,,,, ne se menvime Big%20smile

-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 13:30
Охриѓани не се локал патриоти, ами се познати и по вистински патриотизам...Само, тој патриотизам тебе не ти одговара, нели цинцароглу?


-------------
Македонија - Моја Дежела


Постирано од: cigare-migare taktika
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 13:38
kako ne pa jas sum od ohrid i sum ist kako niv... toa ti go objasvam pola godina ama vo taa bukojcata ne ti vlegvit...

-------------
Крв, сузе и зној то је Балкан мој...
-жалосна е околност счиме привлачим позорност, ал ова морате чути сместа па ми нису битна средства


Постирано од: Калпазан
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 13:49
Никогаш ти нема да бидеш како нашите охриѓани..
Јас сум горд на нив..
Ти може живееш во Охрид, не знам..ама не си како моите браќа, охриќани..
Ти не си ни македонец, не пак да бидеш македонски патриот.
 


-------------
Македонија - Моја Дежела



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk