Испечати | Затвори го прозорот

Каква боја е вашата коса?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=3591
Датум на принтање: 25.Февруари.2021 во 14:33
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Каква боја е вашата коса?
Постирано од: elektra
Наслов: Каква боја е вашата коса?
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 02:15
kakva boja na kosa imate dali se farbate i ako se farbate koja farba ja koristite?Коментари:
Постирано од: ivancic
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 17:08
plava i se farbam redovno ali menjam farbi momentalno sum so triocolor i planirm da se zadrzam

-------------


Постирано од: Aurora
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 17:24
Plava sum  se farbam so palete


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 17:46
Plava, se razbira vestacki plava i cesto gi menuvam farbite, no najcesto mojot izbor e Evolution i iGORA

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 22:55
Црна коса имам и не се фарбам со ништо...ќе дојде време и за тоа здравје

-------------


Постирано од: ema*
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 23:01
jas sum plava se farbam so evolusn


Постирано од: elektra
Датум на внесување: 14.Март.2006 во 09:55
plavo makar i farbano 


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 14.Март.2006 во 17:44

Eve Nate da ne si sama i jas imam crna kosa

 -------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: icemen
Датум на внесување: 14.Март.2006 во 17:57
Ti si krotko jagnence ako si crno


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 09:15
PLAVUsh*tE GO VRTAT SVETOT

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: smokvicka
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 09:32
kako plavusa go vrtam svetot


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 09:44
Smokvicka i ti si plavusha???

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 12:43
мојата коса .................
во сабота
ЌЕ БИДЕ ИШИШАНА


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: elektra
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 12:52
kakva e bojata na tvojata kosa i zosto ke bide isisana?


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 13:14
Originally posted by elektra elektra напиша:

kakva e bojata na tvojata kosa i zosto ke bide isisana?


редно време е


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 13:16

Originally posted by ivana ivana напиша:

мојата коса .................
во сабота
ЌЕ БИДЕ ИШИШАНА

еј ...........бери памет.........немој многу.......Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 13:33
Ej, Ivance zasto isisana...ke nemas sto da fenirash, posle

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 13:40
Originally posted by Vallerrija Vallerrija напиша:

Ej, Ivance zasto isisana...ke nemas sto da fenirash, posle


Вал мила, ми се збоктиса од фенирање и пеглање....

додуше ќе остаам малку за тортура


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 15.Март.2006 во 13:49
Tortura, bas me nasmea

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 16.Март.2006 во 02:59
Originally posted by smokvicka smokvicka напиша:

<span style="color: rgb(153, 0, 255);"><span style="font-weight: bold;">kako plavusa go vrtam svetot </span>
</span>


za plavusi iamn samo edno da kazam......interesni se....ne znaes so ke te ocekuva.....crno,kafeno,smegjo ili pak PLAVO!!!

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 16.Март.2006 во 07:11
Samo plavo...pa i farbano!!!Dvigatel na svetot...

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: icemen
Датум на внесување: 16.Март.2006 во 11:08
Plavo,nezno i nisto drugo


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 16.Март.2006 во 11:18
Da, ICE MEN, TOA E PRAVIOT ZAKLUCOK

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: simonce*
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 08:54
imam kafeava boja..prirodna mi e ne ja farbam...

-------------


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 09:30
Plava, farbana i mnogu maltertirana.......

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 09:36
Мојата коса убава ќе ја средам во недела на кратка кратка
Нема да ја фарбам само нежно ќе и шепкам со ножиците

-------------


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 09:38
NATE, ZAREM!!!

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 09:46
Originally posted by Vallerrija Vallerrija напиша:

NATE, ZAREM!!!

Да мила Вал...ќе ја ишишам

-------------


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 09:54

Originally posted by natalija natalija напиша:

Мојата коса убава ќе ја средам во недела на кратка кратка
Нема да ја фарбам само нежно ќе и шепкам со ножиците
немоооооојјјјјјјјј, pleasssseeeeeeeeee немој!

Немој Нате! Имаш прекрасна коса, немој да ја кратиш никако!-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 09:57
NATE, TOA znaci deka vleguvas vo nova faza od zivotot, promena na kosa i toa GOLEMA, ZNACI deka vleguvas vo nov del od tvojot zivot

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 10:04
Мила моја Вал...само ми пречи многу долга е..малку да ја освежам..Иначе камо косата да промени многу работи

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 11:44
Originally posted by natalija natalija напиша:

Мила моја Вал...само ми пречи многу долга е..малку да ја освежам..Иначе камо косата да промени многу работи


менува минимум 2 работи....

1. штедиш шампон
2. штедиш струја за фенирање


нате мила имаш прекрасно лице....на прекрасно личе стои кратка коса, а башка и потипски личи


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 11:47
Ивана мила ме засрами
Секогаш сум имала долга коса, време е за промени Само да се убедам уште со фризерот да ме ишиша а не искуба . Благодарам Иванче јас се заљубив во твојата нова фризура

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 11:48
т.е сакав да кажам ти си ми инспирација Ивана

-------------


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 11:52
Originally posted by ivana ivana напиша:

Originally posted by natalija natalija напиша:

Мила моја Вал...само ми пречи многу долга е..малку да ја освежам..Иначе камо косата да промени многу работи


менува минимум 2 работи....

1. штедиш шампон
2. штедиш струја за фенирање


нате мила имаш прекрасно лице....на прекрасно личе стои кратка коса, а башка и потипски личи
си променила фризура или си се шишала?

-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 11:59
да????? цврвенеам, црвенеам
Мила верувај.....потипски е да си со малку пократка коса....сакаш јас на фризер да те носам???


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 12:00
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Originally posted by ivana ivana напиша:

Originally posted by natalija natalija напиша:

Мила моја Вал...само ми пречи многу долга е..малку да ја освежам..Иначе камо косата да промени многу работи


менува минимум 2 работи....

1. штедиш шампон
2. штедиш струја за фенирање


нате мила имаш прекрасно лице....на прекрасно личе стои кратка коса, а башка и потипски личи
си променила фризура или си се шишала?


ШИШАНА православие....и не се лути..СУПЕР МИ Е ....јас сум си задоволна ЕПТЕН !!!!

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 12:02
Многу е слатка Ивана Православие со новата фризура
Иванче мила има една ме шиша со години не се секирај кога ке и кажам шишај се заборава

-------------


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 12:23
BAS MI E MILO ZA VAsh*tE PROMENI...SE NADEVAM KE VE VIDAM NABRZO

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 22.Март.2006 во 13:07
Originally posted by natalija natalija напиша:

Многу е слатка Ивана Православие со новата фризура
Иванче мила има една ме шиша со години не се секирај кога ке и кажам шишај се заборава
може да се заљубам во фризурата на Ивана, а може и во Ивана

-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: bubicka
Датум на внесување: 28.Март.2006 во 04:00
moze da ne e bas u sklop so tema ali sakam da znam vo skopje kaj moze da se nabavat revlon produkti za kosa od profesionalnata linija


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 28.Март.2006 во 23:05
momentalno kosata mi e satirana, ama za 2 meseci ke se farbam crna 

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 28.Март.2006 во 23:26
Oboeno biserno plava a koristam farba na garnier


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 09.Април.2006 во 11:54

momentalno e crvena ama naskoro planiram da ja smenam bojata i dolzinata . i jas koristam garnier i palete-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Април.2006 во 12:32
Koristev faarba od palete, no nekako svetlite boi osobeno za nas blondite, posle voroto mienje kako da se gubeshe bojata i sjajot.Pa zatoa so pomosh na mojata frizerka koja mi dade sovet kako od koi dve farbi da ja postignam sakanata nijansa a bojata da ostane dve nedeli so ist sjaj uspeav sega i sama da ja dobijam sakanata boja no i sama da ja nanesam na mene.Mojata prijatelka koja koristi crvena farba za kosa od palete ima neverovatno ubava boja i sekogash so sjaj.Ili pak crnata boja na palete wowo prekrasna e koga kje ja nanese isto taka mojata drugarka, a jas iskreno na dve nedeli se farbam i sekogash sum plavusjha so crn koren, kolku i da vnimavam na korenite od kosata :(

-------------


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 09.Април.2006 во 12:35
И јас користам Палете црна со плав сјај и сум задоволна сјајот останува ист подолго време.


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 09.Април.2006 во 13:07
Palete granat crvena,paga ama na 14 dena se farbam pa dobro e


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Април.2006 во 13:22
Originally posted by beleg beleg напиша:

Palete granat crvena,paga ama na 14 dena se farbam pa dobro e
Da se farbash na dve nedeli, no imash sigurno ubav sjaj stom koristish palete.Srekja sto ste crvenkasti, crni.Mene mi se dopagjaat palete farbite , no teshko so niv doagjav do sakanata nijansa.Porano vo niv stavav grafitna no togash povekje bev pepelasta, pa poradi bisernata boja ja smeniv palete farbata.p.s koj prebaruvach go koristish?I jas denes sum na INTERNET EXPLORER, no ne mi dava vaka.....


-------------


Постирано од: Nelita
Датум на внесување: 15.Април.2006 во 11:40
Палете многу паѓа и не ми го прави кеифот,сменив на Гарниер!


-------------
„Чувствувам дека ќе полудам оваа пролет,заради една далечна убавина!“


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 15.Април.2006 во 14:12
Paga ama crvenata nijansa na Palete mi e najcrvenaLOL

-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 15.Април.2006 во 14:31
лелееее изгледа сами јас овде се фарбам на месец и половина или два????

хеехее тоа ти е супер да не мораш да си ја гориш косата а сепак да ти е секогаш со сјај(природно ми емногу темна косата и слабо се познава кога ќе почне да расте),ја фарбам само заради сјајот!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 15.Април.2006 во 16:48
blale si ti mene mi rasne kako luda,jas i se sisam na 2 nedeli-mi se gubi stepenot

-------------


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 17.Април.2006 во 18:57
Koristam boja za kosa ednas u mesec .Temno se farbam pa neam potreba cesto da goram kosa


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 00:43
Blaze si tiSmile

-------------


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 29.Април.2006 во 10:31

I JAS SE FARBAM NA 40/50 DENA,KORISTAM DIKSON FARBA.MISLAM DEKA GI NEMA VO MALOPRODAZBA SAMO FRIZERIVE GI IMAAT,AMA SE TOP.

VREDI DA SE PROBAПостирано од: rebeka
Датум на внесување: 29.Април.2006 во 11:03
KAO FRIZERKA JA IMAM TAJNATA FORMULA ZA DOBRA SJAJNA NEGOVANA ZDRAVA KOSA.MOE PRAVO !

-------------

mnjkl


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 29.Април.2006 во 12:35
Bas poslednive meseci frizurceto mi e top.....mnogu mi se dopaga....konecno nessto dobro....

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 30.Април.2006 во 14:49
Jas so Eugene Perma vadam prameni.


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 24.Јуни.2006 во 15:11
Ne sum se farbala no ako imam beli vlakna bi se satirala so boja sl. na mojata orginalna bojaSmile


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 02:04
Imam crna kosa i uste ne mi za farbanje. A i koga ke ja farbam, pak ke bide crna

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 26.Јуни.2006 во 15:18
Konecno mala promena kaj mene.Sega sum izrazito SREBRENA.So toa sto delovite kade sto imav vadeno prameni se svetlo beli.

-------------


Постирано од: ivancic
Датум на внесување: 05.Јули.2006 во 21:34
Ushte sum plava i sega se farbam so Loreal

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 12:14
Originally posted by maja maja напиша:

Konecno mala promena kaj mene.Sega sum izrazito SREBRENA.So toa sto delovite kade sto imav vadeno prameni se svetlo beli.
So tekot na mienjeto se gubese srebreno sivata boja, taka da sega po upotrebata na nova farba sum nacisto bela:)I mi se dopagja
    

-------------


Постирано од: Bella_Tigrica
Датум на внесување: 16.Јули.2006 во 01:37

Znaci vaka .... imam smega kosa,blondinka sum...nekoi me vikaat zlatnokosa,deka mi se preliva od sonceto....inaku ne se farbam....se mislev da se satiram....i se satirav....ama mi se izbledi i samo mi ja unisti kosata....prirodna mi e na kraevite poluvitkana...vo stepeni...ednostavno mnogu si ja sakam-------------
Mislam....znaci postojam


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 20.Јули.2006 во 22:16
I jas moite lokici mnogu si gi sakam.. Sjajni i bujni loknicki.. Tongue


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 20.Јули.2006 во 22:17
jas sum prirodna plavusa (ne sum glupa ko plavusine iz vica) ne se farbam ni satiram

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: engie
Датум на внесување: 18.Септември.2006 во 17:36
Jas sum satirana, ama kako medova boja prameni imam (ne plavi).Inaku smega sum i sega za sega ne sakam nekoja promena......Si se dopagam smega so nekoi prameni satirani za da mi dade nekoj sjaj.

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 18.Септември.2006 во 18:38
Мојата коса е многу долга, ( за 10см до струк доле) со природни нијанси на смего црно и црвенки праменчиња исто така природни Embarrassed

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Септември.2006 во 18:50
Veshtacki plava,veke 10 godini

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 18.Септември.2006 во 19:10
Секој месец поинаква нијанса...како камелеон сум

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Септември.2006 во 23:08
jas sum so kratka kosa  i vo plan imam da ja smenam bojata--mozebi na crveno 

-------------


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 19:35
mojata crvena kosa bara frizerBig%20smilei vo ponedelnik ke dobie

-------------


Постирано од: Queen Bitch
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 20:22
Mojata kosa e najbesnata sto postoi.Mnogu vitkana, busava, abe ednostavno JAKABig%20smile

-------------
Don't wory be happy :)


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 23.Септември.2006 во 20:53
inace kosata mi e dolga kako onaa od nate

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 24.Септември.2006 во 15:57
Originally posted by Queen Bitch Queen Bitch напиша:

Mojata kosa e najbesnata sto postoi.Mnogu vitkana, busava, abe ednostavno JAKABig%20smile
 
Wow Tongue


-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: l_dijana
Датум на внесување: 25.Септември.2006 во 14:34
 
  Jas ne se farbam, ali zatoa se satiram vo tri nijansi.


-------------
   DIJANA


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 25.Септември.2006 во 17:01
Originally posted by sexyemma sexyemma напиша:

inace kosata mi e dolga kako onaa od nate


i toa te pravi da bides uste posexy Big%20smile
Mene posto mi e kraka, ne ke  eloso da si dodadam kosa Big%20smile


-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 27.Септември.2006 во 13:54
денеска е цела собрана...

ептен ми е наелектризирана во периодов


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: kandid
Датум на внесување: 27.Септември.2006 во 14:46
Mojata kosa ima istrpeno sekakvi hemiski torturiLOLLOL...ne znam samo kolku blansh i farbi imam staveno na glavava do sea...Otkako mi projde zalbata da imam belo-siva boja na kosata(prethodno bev farbana rozeva),se osisav epten kratko i ne ja farbav...ali toa traese samo mesec ipol i ne izdrzav pa sea sum crna so crveni prameni...i vise razmisluvam za nova bojaLOL
 


-------------
I posle mene-POTOP!!!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Септември.2006 во 14:50
Plava....denes sum si svoja...dozdot e moj frizer,mi ja vrakja prirodnata forma...loknickite

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Септември.2006 во 16:22
Kako i sekogash sivo bela

-------------


Постирано од: Betty
Датум на внесување: 05.Октомври.2006 во 23:49
satirana sum so miksuvani farbi od L'oreal i stvarno firmava e cool

-------------
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto


Постирано од: MisIca*
Датум на внесување: 07.Октомври.2006 во 21:02
Ja skrativ kratka so stepen ali retcena, jako fino mi stoi Big%20smile

-------------
[IMG]http://img60.imageshack.us/img60/598/donfior24ygco7.gif" />Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: vesni
Датум на внесување: 11.Октомври.2006 во 01:56
Спремна за на фризер.Утре се шишам!

-------------
http://www.glitteryourway.com">


Постирано од: Antoaneta
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 21:22
Plava i nezaboravna Wink


Постирано од: joki
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 20:12
ej aj ve molam za eden sovet...otsekogas sum imala gusta kosa, ni edno vlakno ne mi pagjase...posledno vreme mnogu mi pagja kosata...ja farbav pred tri meseci, ali od toa da e neveruvam...od 5 odd ja terorizirav kosava i nisto ne mi bese...a sega...ConfusedConfusedConfused
dali mozebi e od toa sto ja mijam sekoj den?...ili od samponot?...ili.....


Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 22:19
Sekojdnevnoto mienje na kosata i dava sjaj no ako e toa so blag shampon.DOVE INTESIVE CARE e toa sto ke ti pomogne, ja regenerira i obnovuva suvata i slabata kosa, istiot i go namaluva kinenjeto na vlaknoto osobeno na farbanata kosa.Ti preporacuvam da go zemesh Repairing Shampon, potoa Repairing Conditioner kako i nair SILK na DOVE ZNACI.

Eve nekoja maska za kosa koja mozesh sama da ja podgotvish dosta brzo i veruvaj deluva fantasticno:

VITAMINSKO PAKUVANJE NA KOSA
Izmiksiraj polovina banana so 1 lazica sok od portokal, limon i grejpfrut i polnomasno mleko.Ovaa smesa po mienjeto ke ja nanesisha na kosata i ke ja ostavish da deluva 20 min. i potoa dobro izmij ja so kolekcijata na DOVE.VERUVAJ ke si ZADOVOLNA

PAKUVANJE ZA OSTETENA KOSA
IZMESAJ SOK OD 1 LIMON, 1 LAZICA MED, 2 ZOLCKI I 1 BELKA.Masirajki nanesija smesata na na kosata i ostavija da deluva 10 min.Potoa dobro izmij ja.Ako kosata ti e osobeno suva od farbanjeto dodadi 1 lazica maslo od pcenicni nikulci vo apteka ke go nabavish.

HRANLIV PAKET ZA KOSATA

Izmeshaj 2 zolcki 2 lazici maslinovo maslo i sok od 1 limon.Smesata nanesija i ostavija da deluva 20 minuti.Ovaa maska e za site vidovi na kosa i ja pravi sjajna svilenkasta i moze da ja nanesuvash ednash mesechno.

Od ova sto ti preporacav koe i da go primenish NEMA DA POGRESIS , ke bidesh zadovolna.

Isprobano!:))


-------------


Постирано од: nikolina
Датум на внесување: 28.Октомври.2006 во 20:49
Originally posted by joki joki напиша:

ej aj ve molam za eden sovet...otsekogas sum imala gusta kosa, ni edno vlakno ne mi pagjase...posledno vreme mnogu mi pagja kosata...ja farbav pred tri meseci, ali od toa da e neveruvam...od 5 odd ja terorizirav kosava i nisto ne mi bese...a sega...ConfusedConfusedConfused
dali mozebi e od toa sto ja mijam sekoj den?...ili od samponot?...ili.....
 
proveri go samponot moze ne ti odgovara i kosa se mie na 2-3 dena, ne sekoj den zatoa ti pagja, a ako moras koristi od tie sto se za sekoj den....
 
isto taka od gelovi, sprejovi, peni, moza da pagja kosa, proveri koi i kolku gi koristis


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 29.Октомври.2006 во 15:53
Јоки душо може да е бидејќи сме есен...обично или на пролет или наесен се менува косата и најмногу пага во еден од овие периоди...сдноставно ти се обновува, и знаеш како велат фризерите дека до сто влакна дневно е нормално!не се секирај многу,едино ако во последно време си променила некое од средствата за коса што ги користиш,во тоа спаѓа и шампонот па поради тоа и да ти опаѓа,едноставно не и одговараат на твојата коса или она неќе промени!

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: dzivdzi
Датум на внесување: 27.Ноември.2006 во 22:47
конечно мојата природна боја - темно кафеава, и тоа се шишав сега скоро(иначе многу ретко се шишам - само кога морам) затоа што и не ми се оштетува нешто многу косата
А што се однесува до бојата, секогаш имав некои прамени во друга боја - знаете, на комшивката ќе и останеше вишок фарба, па ајде кај мене...

А сега што сакам е да направам шишки, ама ме мрзи да идам на фризер, а ризично ми е да ја викнам другарка ми да ме ишиша....

-------------
Who needs a heart, when a heart can be broken?


Love the heart that hurts you, but never hurt the heart that loves you...


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 27.Ноември.2006 во 23:32
Crna i konecno posle ispadot so tri shishanja vo 2 nedeli se vraka u normalna forma i dolzinaBig%20smile

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: dzivdzi
Датум на внесување: 27.Ноември.2006 во 23:33
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Crna i konecno posle ispadot so tri shishanja vo 2 nedeli se vraka u normalna forma i dolzina[IMG]http://forum.idividi.com.mk/smileys/smiley4.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Big%20smile" />природно црна или фарбана?

-------------
Who needs a heart, when a heart can be broken?


Love the heart that hurts you, but never hurt the heart that loves you...


Постирано од: maja
Датум на внесување: 28.Ноември.2006 во 09:53
Nesto vo trend za dechkite

-------------


Постирано од: l_dijana
Датум на внесување: 28.Ноември.2006 во 10:12
Originally posted by Dana Dana напиша:

Jas so Eugene Perma vadam prameni.
 
 I jas so Eugeneperma vadam prameni i redovno se sisam za da ne ja izgubam formata i stepenot na kosata. Inaku gelot za satiranje na Eugeneperma e zakon, vadi najsvetli prameni koi so preliv dobivaat sivkasta boja i sjajWink


-------------
   DIJANA


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 28.Ноември.2006 во 10:16

 a za nas maja nesto vo trend?

tinejgerite?


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 28.Ноември.2006 во 10:23
mojata kosa bara vo momentov potstrizuvanjeOuch

-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 28.Ноември.2006 во 10:25
mojata kosa inace e ziv cirkus imam sosem pravi prameni, lokni, podvitkani, lele.......

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: maja
Датум на внесување: 28.Ноември.2006 во 10:42

Originally posted by Emus Emus напиша:

 a za nas maja nesto vo trend?


tinejgerite?
Aj da najdam od toa sto ima na italijanskite sajtovi i ona sto go sledam jas, no ne sum po ovoj vid na moda:( no za tebe nema problem :)

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 28.Ноември.2006 во 10:44

Originally posted by Emus Emus напиша:

mojata kosa inace e ziv cirkus imam sosem pravi prameni, lokni, podvitkani, lele.......
imash meka kosa sama se oblikuva i vednash po peglanjeto za nekoj moment ti se prekrshuva taka ?:)Koristi maska za kosa i ampula koja ke ja pravi tvojata kosa psjajna a so toa ke imam ubav pad.

-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 28.Ноември.2006 во 11:04
fala, a da ti kazam ne ja peglam mnogu, kakva maska da koristam?

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk