Испечати | Затвори го прозорот

Скапи станови

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Aрхитектура и дизајн
Опис на форумот: Хармоничен спој на наука и уметност...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31654
Датум на принтање: 19.Јуни.2024 во 18:17
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Скапи станови
Постирано од: pajser
Наслов: Скапи станови
Датум на внесување: 20.Февруари.2024 во 09:39
Становите во Скопје никогаш поскапи: Квадратот отиде и над 2.000 евра


Становите во Скопје никогаш поскапи: Квадратот отиде и над 2.000 евра
Становите во Скопје никогаш не биле поскапи.Стан од педесетина квадрати се продава за 115 илјади евра.Оние од над осумдесет квадрати одат и до 160.000 евра. Новите згради во центарот имаат цена и до 2.700 евра за квадрат.Високите цени во населбите како Карпош, Центар, Аеродром и Кисела Вода ги покачија цените и во т.н поевтини населби како Ѓорче Петров и Автокоманда, но и таму не може да се најде недвижнина под 1000 евра.-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontroliranaИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk