Испечати | Затвори го прозорот

Трик со лимета за чистота

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Семејство
Опис на форумот: ... до шесто колено
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31642
Датум на принтање: 19.Јуни.2024 во 18:27
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Трик со лимета за чистота
Постирано од: pajser
Наслов: Трик со лимета за чистота
Датум на внесување: 18.Јануари.2024 во 10:47
Трик со лимета за чиста и миризлива бања

Сигурно ви е мачно да вдишувате силни хемикалии во бањата кои испаруваат и ве задушуваат. Треба да ги поддржиме производите за чистење кои се добри за нас и за планетата. Но, не мора секогаш да се трошиме за вакви работи.Некои трикови се многу едноставни и често ни требаат по една или две состојки од нашата кујна. Овој пат тоа е само едно овошје.
<

Вашата бања ќе мириса фантастично, а нема да биде токсично ниту за вас, ниту ако имате деца.


Одлична вест е тоа што овој мирис ќе трае повеќе од една недела.
<

Сѐ што ви треба е една лимета и хируршка маска. Трикот е објавен на Facebook профилот Bezerra good Tips.

Исечете ја лиметата на парчиња и ставете ги во маската, а потоа завиткајте ја како кесичка. Следете ги инструкциите во видеото како да ја пресечете маската. Заврзете ја маската со ластикот што сте го пресекле и на тој начин направете освежувач што ќе го ставите во резервоарот за вода над веце школката.

Не користете лимон, туку исклучиво лимета бидејќи ова овошје, познато и како зелен лимон, е одлично за убивање бактерии и чистење секакви нечистотии. А, и преубаво мириса.

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontroliranaИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk