Испечати | Затвори го прозорот

Што купивте последно од козметика

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=3005
Датум на принтање: 26.Јануари.2021 во 01:07
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Што купивте последно од козметика
Постирано од: MisIcA
Наслов: Што купивте последно од козметика
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 22:00
Ja kupiv pudra vo prav, krema za race, pasta za zabi, losion za cistenje na liceto-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricinaКоментари:
Постирано од: rebeka
Датум на внесување: 13.Февруари.2006 во 15:38
POSLEDNO KUPENO MI E LABELO I LAK ZA NOKTI.

-------------

mnjkl


Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 14:38
Пудра во прав и сјај за усни

-------------


Постирано од: Vallerija
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 14:41
Maskara i karmin

-------------
Sekogas so Vas


Постирано од: blue
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 15:04

РУЖПостирано од: Vallerija
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 15:10
I sekogas mi fali po nesto

-------------
Sekogas so Vas


Постирано од: ThA-BiTcH
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 18:38
Маскара, пудра и сет сенки за очи =)

-------------
        * Blonde Bitch *
    *~*~* I was born a BITCH!
What's your excuse?*~*~*~


Постирано од: mende
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 18:41
dezorant  

-------------
mbm


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 21:31
Turpii , aceton i krema za depiriranje.

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 28.Февруари.2006 во 23:01
Гел, паста за заби, парфемче str8-црвенко обавезно и гаќи од пазар - 3 за 100.. аууу воа не беше за у ваа тема  

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 28.Февруари.2006 во 23:09
str8 titanium after shave i deodorant


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 01.Март.2006 во 00:47
Simple-Regenerneration Plus,L'oreal-wrinkle de-crease for eyes,Garnier-nutritionist night and nutritionist day

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: maja
Датум на внесување: 01.Март.2006 во 08:36
Последно купено ми е миризлива сол, како и маска за коса.

-------------


Постирано од: mari20
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 17:22
Последно што го купив од козметиката беше моката крема "Dove" што секогаш ја употребувам,пудрата во праф за на лице,парфемот Фа,купката за туширање,и нормално "pantene" мојот омилен шампон..

-------------
mari..sekogas za tebe:)


Постирано од: maja
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 18:12
Течна пудра Loreal,шампон за коса Nivea

-------------


Постирано од: Lion
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 18:28

 

Crema  Nivea for men Q10, koja dosta go osvezuva liceto-------------
don't smoke and fly, take a bike and ride


Постирано од: blue
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 18:48

топло уље за коса од кокосПостирано од: babyy
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 18:54
Originally posted by blue blue напиша:

топло уље за коса од кокос


Од кај го најде па топло??
Или дома го загреваш

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: blue
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 18:55
doma go zagrevam taka pishuva na nego hot oil


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 18:56
Како што слушам од љубовта ни наша дека си ептен HOT зар треба да го загреваш?


-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: blue
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 18:59
прррррр бејби, тоа треба лично да го провериш


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 19:00
Ќе проверам и лично иако не се сомневам во констатацијата на најмилата

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 19:05
Сонциња мои и двете
Последно купено маска за коса на лореал и сенки од гош

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 19:05
 ах вие две ѓаволчиња... мислам дека дури и кафенце да праиме во ова трио ќе биде HOT HOT HOT 


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 19:13
ммммммммммммм..па не џабе сме трио..ем кафе ем шминки

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 19:14
ем имаме и хот оил мммммм кокоссс


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 23:54
Ja ne kupiv mene mi poklonija del od kolekcvijata DIOR, kao me trefnaa u srce 

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: Aurora
Датум на внесување: 14.Март.2006 во 13:53
Sampon za kosa Dove


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 14.Март.2006 во 14:32
Mleko za TELO DOVE

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 14.Март.2006 во 17:35

Guerlain-pudra,Guerlain-smoothing illuminator(prekrasna investicija,vi go preporacuvam)Guerlain-serum,Lancome-mascara,No7 -illuminating lotion

Mora da prestanam da veruvam na reklamite inaku bankrotirav-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: ance
Датум на внесување: 18.Март.2006 во 15:39
pa posledno nesto sto sum kupila od kozmetika e maskara,i molivce za oci od AVON i mnogu mi se pogodija


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 23.Март.2006 во 18:21
Маскара нова, туш за очи, крема за лице.

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 31.Март.2006 во 17:09
Maska za kosa na Loreal i shampon Nivea


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 31.Март.2006 во 17:29
Od AVON maskara i koleksijata za nega na telo od Doove


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 01.Април.2006 во 15:13
Маска за коса

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 01.Април.2006 во 21:46
Денес само парфем, ама на друго потрошив доста......


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 20.Април.2006 во 19:08
Cetkica za zabi, konec i pasta za zabi, sampon za kosa DOVE i regenerator

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 21.Април.2006 во 20:35
tecna pudra Loreal

-------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 23.Април.2006 во 22:54
Nekoe kreonce za usni


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 26.Април.2006 во 22:03
Pudra na Max factor, i dve sjajcinja za usta, na Max Factor i na Maybelline, ama ova na MF mi e mnogu popogodeno...


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 09:39
Pudra REVLON

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 11:12
E,isto!

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 11:42
јас се зезнав, купив севентиин пудра наместо ревлон, која пред неа ја користев, оваа ми е за никаде, ама не ми се фрла, пари сум дала


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 11:49
src ako ne ti pravi problem na liceto, pokriva dobro, ne se razleva ondak dotrosija i ondak vratise na revlon

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: blue
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 11:51

тоа и планирам, а башка да ти се пожалам многу светла ми се погоди, и сега после празнициве ни боичката што ја фатив не може до израз да дојде  нема врска, за памет за друг пат квалитетно си е квалитетно, кога и да сум сакала да направам трик со нешто поефтинко, сум се зезналаПостирано од: oblachinja
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 11:56
Da znaes sto pudri imam sobrano taka-cela kolekcijaLOLLOL

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 11:59
претпоследната ваква грешка добро ја решив,односно мојата добра пријателка се здоби со тоа што и требаше (стануваше збор за орифлејм и ич не ми пасуваше на тенот)  


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 05.Мај.2006 во 12:21
L'oreal triple action jour-

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 15:15
Nekoi sitnici kolku da nadopolnam, kako aceton,lak za zastita na nokti, sjaj za usni...

-------------


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 18:18
Molivcinja za oci vo nekolku boi

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 09:59
Туш за очи, маскара, парфем.

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 10:23
koj koj parfem Nate???
jas labelo si kupiv posledno


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 10:45
    

Ова мила ова Angel INNOCENT - Thierry Mugler-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 10:56
da, da go znam Nate..
prav leten izbor :)


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 10:59
Мора да се прилагодуваме на лето злато, така да сега ке барам и ладни свежи парфеми, па препорачај некој

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 11:04
истроши го овој па после имам еден за те*е

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 11:10
Кажи кажи не користам само еден парфем менувам

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 11:19
Chrome - Azzaro Cool

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 11:21
ааааааааааа ке го најдам мила и обавезно го купувам

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 12:17
Angel Thierry Mugler e bas leten. I Emporio na Armani mi e leten...


Постирано од: maja
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 22:19
Korektor na AVON

-------------


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 28.Мај.2006 во 14:34
senzorce za bric

-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: maja
Датум на внесување: 28.Мај.2006 во 17:04
Krema za race na LOREAL

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 31.Мај.2006 во 14:14
Originally posted by maja maja напиша:

Krema za race na LOREAL
 
A jas za lice.


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 04.Јуни.2006 во 21:26
ma kremite na Spomenka se nezamenlivi....
Dve kremi od kaj nea
I antiperpiranti NIVEA


-------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Јуни.2006 во 21:38
bi-phase 1, mu doagja kako gel sto se stava na miena kosa za polesno da se rascesluva

-------------


Постирано од: eli1
Датум на внесување: 08.Јуни.2006 во 21:24

http://www.usaperfumes.com/awiss67sg.htm - Parfem:

L'EAU D'ISSEY + ISSEY MIYAKEE
 
http://www.usaperfumes.com/awiss67sg.htm - http://www.usaperfumes.com/awiss67sg.htm
 
epten e Leten....i osvezitelen...
strogo preporacuvam ...


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Јуни.2006 во 15:57
Shampon za kosa Dove

-------------


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 09.Јуни.2006 во 17:00
Si gi zemav Dolce & Gabanna_ Light Blue  i Gucci Rush 2 Big smile

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 12.Јуни.2006 во 12:13
Zemav lak na Maybelline, ama ne e dobar, se lupi brzo...


Постирано од: VoNi
Датум на внесување: 12.Јуни.2006 во 15:33
sampon-wash&go LOLLOLLOLLOLLOL

-------------
...dreams can take you anywhere...


Постирано од: maja
Датум на внесување: 14.Јуни.2006 во 15:01
Posledno kupuvav krema za soncanje na nivea, potoa mleko za odrzuvanje na bojata isto na nivea..., jas pochnav so pripremi za odmor:)

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 14.Јуни.2006 во 22:24
pudra manhattan i lips2last isto na manhattan ...


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 16.Јуни.2006 во 14:40
Na Manhattan lakot za nokti e fenomenalen i ne planiram da go smenam, tolku e traen...


Постирано од: Antoaneta
Датум на внесување: 16.Јуни.2006 во 14:45
ruz od Oriflejm(onoj so topcinja)


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 17:10
Маскара, сенки, крем за лице, тоник, многу сјаеви, пудра во правStar


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 22.Јули.2006 во 13:39
mleko za samoptemnuvanje na Dove ,za baven rast na vlakna od Jonson i sprej za telo od Kara

-------------


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 22.Јули.2006 во 22:01
Krem za koza od Nivea, lak za kosa, i svetki za telo

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: sweety13
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 15:26

DIOR maskara sjaj i neseser

se oprciv 5000 denari


Постирано од: bejbi
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 15:48
крема за сончање... лосион за тело..... тоалетна вода... и мноооооооогу слични работи..... и јас се ’опрчив’ едно добри  5000-6000 илјади во oriflame.... за домашна употреба......


-------------
              


Постирано од: maja
Датум на внесување: 07.Август.2006 во 13:50
Standardno kako nekoe pravilo sekogash kupuvam maska za kosa taka i posledno kupeno

-------------


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 07.Август.2006 во 18:25
И јас денес си купив маска за коса

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 08.Август.2006 во 21:28
Sampon Loreal, onoj so biserni proteini.. I silikonski kapki na Eugene Perma.

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: maja
Датум на внесување: 08.Август.2006 во 22:38
Sjaj za usni i toa drugarka mi mi go kupi

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 14.Август.2006 во 22:12
Gel za mienja na liceto, posle slapanjeto vcerashno i glupite obicai od cmok cmok, vajda ova ke napravi dezinfekcija :))

-------------


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 04.Септември.2006 во 10:35
korektor

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Септември.2006 во 10:48

Maskara i dve tri molivcinja za oci>>>-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 04.Септември.2006 во 10:50
zilet

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: maja
Датум на внесување: 04.Септември.2006 во 14:22
Maska za kosa na nivea, koja neverovatno mi se dopadna

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 14:08
Make up basik mousse e ova nesto novo da probam kako ke e:)


-------------


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 16:27
senka za oci

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 19:04
pomadi nekoi i shampon eucerin

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 25.Септември.2006 во 16:24
Krema za nega na stapala

-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 25.Септември.2006 во 16:39
и јас си купив тоа...

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 25.Септември.2006 во 17:04
silikonski kapki za kosa, malku da i dadat sjaj

-------------


Постирано од: l_dijana
Датум на внесување: 26.Септември.2006 во 13:54
 
   Rimel, sjaj za usni, silikonski kapkini na " Black ", i mojot omilen parfem.


-------------
   DIJANA


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 26.Септември.2006 во 14:19
маскара и пудра

-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 26.Септември.2006 во 17:42
lak za nokti

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 26.Септември.2006 во 23:17
Maskara, onaa na MF, od filmot Gejsa, zakon e..

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 27.Септември.2006 во 01:38
silikonski kapki od eugene PermaSmile

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassionИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk