Испечати | Затвори го прозорот

ЧЕСТИТ КАТОЛИЧКИ БОЖИЌ НА СИТЕ КАТОЛИЧКИ ВЕРНИЦИ

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Вероисповед
Опис на форумот: Право на личен избор
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27664
Датум на принтање: 30.Септември.2022 во 11:31
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ЧЕСТИТ КАТОЛИЧКИ БОЖИЌ НА СИТЕ КАТОЛИЧКИ ВЕРНИЦИ
Постирано од: Messenger
Наслов: ЧЕСТИТ КАТОЛИЧКИ БОЖИЌ НА СИТЕ КАТОЛИЧКИ ВЕРНИЦИ
Датум на внесување: 25.Декември.2016 во 03:26

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.Коментари:
Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Декември.2016 во 13:24
http://quotesideas.com/wp-content/uploads/2015/11/happy-Merry-Christmas-child-jesus-yeshu-baby-christ-santa-claus-tree-carols-cards-malayalam-hd-facebook-wishes-images-quotes-messages-scraps-greetings-sms-wallpaper-12.gif

Честит Католички Божиќ!


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 25.Декември.2016 во 23:22

Христијани и муслимани се собраа пред божиќната елка во Алепо

За првпат по четири години луѓето во Алепо слават Божиќ.

На социјалните мрежи беа објавени видеа во кои се гледаат детски хорови како пејат и музичари облечени како Дедо Мраз кои свират на инструменти, додека луѓето се собрани пред големо божиќно дрво. 

Празничната еуфорија во Алепо, вториот по големина град во Сирија, покажа дека војната не може да го убие духот на народот за прославата на Божиќ. Во многу видеа беше покажано како христијани и муслимани го слават Божиќ околу украсената елка што покажува силна симболика на победа над радикалните исламистички сили во овој град.
-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Декември.2017 во 08:26

Честит Католички Божиќ!


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Декември.2020 во 13:52


Честит Католички Божиќ,за многу годинисреќа


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Декември.2021 во 11:29
Cestit Bozik na site Katolici,za mnogu godini!

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk