Испечати | Затвори го прозорот

предлог за камера!!!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Фотографија, камери и видео
Опис на форумот: foto.idividi.com.mk, опрема, локации, совети за аматери...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27639
Датум на принтање: 27.Септември.2023 во 12:53
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: предлог за камера!!!
Постирано од: Korisnik66
Наслов: предлог за камера!!!
Датум на внесување: 24.Октомври.2016 во 08:41
Добар денннн,
може има тема ама да почниме одново!
Сакам да си купам компактна дигитална камера.
барам да фотографиите што ги “прави“ се подобри од оние на мобилките,
да не е многу голема - да може да се носи со себе секогаш, и то.
Сите ваши предлози, искуства се добредојдени!Коментари:
Постирано од: Zoran K
Датум на внесување: 25.Октомври.2016 во 05:23

http://https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras" rel="nofollow - 2016 Roundup: Compact Enthusiast Zoom Cameras

 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/2" rel="nofollow - Canon PowerShot G1 X Mark II
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/3" rel="nofollow - Canon PowerShot G5 X
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/4" rel="nofollow - Canon PowerShot G7 X
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/5" rel="nofollow - Canon PowerShot G7 X Mark II
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/6" rel="nofollow - Canon PowerShot G9 X
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/7" rel="nofollow - Fujifilm X30
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/8" rel="nofollow - Fujifilm XQ2
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/9" rel="nofollow - Panasonic Lumix DMC-LX100
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/10" rel="nofollow - Panasonic Lumix DMC-ZS100/TZ100
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/11" rel="nofollow - Sony Cyber-shot RX100
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/12" rel="nofollow - Sony Cyber-shot RX100 II
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/13" rel="nofollow - Sony Cyber-shot RX100 III
 • https://www.dpreview.com/reviews/2016-roundup-compact-enthusiast-zoom-cameras/14" rel="nofollow - Sony Cyber-shot RX100 IV
 Постирано од: Korisnik66
Датум на внесување: 25.Октомври.2016 во 22:25
Благодарам,
убав избор, ама која?
повеќе мислев на предлог од некој што има искуство (и е задоволен од квалитетот на фотографиите) со конкретна камера


Постирано од: de-mak
Датум на внесување: 27.Октомври.2016 во 07:35
Canon PowerShot G11
прекрасна камера, само сигурно а нема веќе “нова“


Постирано од: Zoran K
Датум на внесување: 27.Октомври.2016 во 21:15
Originally posted by Korisnik66 Korisnik66 напиша:

Благодарам,
убав избор, ама која?
повеќе мислев на предлог од некој што има искуство (и е задоволен од квалитетот на фотографиите) со конкретна камера

Site kameri se dobri.

1. Odredi kolku pari bi odvoil za nova kamera

2. Razmisli shto najmnogu bi slikal (za shto ti treba kamerata)

3. Procitaj gi posochenite linkovi i najdi koja od kamerite najmnogu bi ti odgovarala za parite i potrebite.

Ne ocekuvaj drug da go resi tvojot problem, edinstveno samiot mozes da go storis toa. Sekoj drug kje ti posoci onoa sto smeta deka e soodvetno za nego.
Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk