Испечати | Затвори го прозорот

Најдобрите твитови

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Штосеви, вицеви...
Опис на форумот: Слободна зона за вицкасти, мајтапџии, сеирџии...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27401
Датум на принтање: 10.Април.2020 во 05:15
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Најдобрите твитови
Постирано од: Omar
Наслов: Најдобрите твитови
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 11:02
Голем фан сум на твитовите кои го преплавија ФБ-от... Ставајте PRTSC (како на фб), копирајте го текстот (ако ви е послесно).. Изборот е Ваш.. големо гушкањеКоментари:
Постирано од: Omar
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 11:11
https://twitter.com/Gas_maska" rel="nofollow">Gasmaska@Gas_maskaЈа коа ќе бидам Премиер, една слепа улица во Скопје ќе крстам ул. "Никола Груевски" <ЗПостирано од: Omar
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 16:36


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 16:36


газење од смеење


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 16:37


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 16:37


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 16:38


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 16:40
https://twitter.com/AnDroidMkd" rel="nofollow -

Пазете што твитате може вашата твитер симпатија ќе го чита тоа.Од на дечко и телефонот.Во неговиот кревет. Одмарајќи се. Од шестиот оргазам!Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:29
Завчера... леќа Вчера... грав Денес... боранија ДАЈТЕ ТОА БРОЈОТ ДА ПРИЈАВАМ СЕМЕЈНО
НАСИЛСТВО !

-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:37


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:39


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:40


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:40


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:41


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:42


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:44


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:44


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:47


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:48


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:49


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 00:50


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 22.Април.2015 во 01:11


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 08.Мај.2015 во 00:57
Првово жална вистина
Второво уште пожалнаплазење-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 15.Мај.2015 во 23:03


White Bustard @WhiteBustard
· 1h 1 hour ago   
ШОПИНГ ТУРА ВО СКОПЈЕ
17 И 18 МАЈ

-ПРЕВОЗ БЕСПЛАТЕН-
ТРГАЊЕ 17.05 СО АВТОБУСИТЕ НА
СДСМ
ВРАЌАЊЕ 18.05 СО
АВТОБУСИТЕ НА ВМРО

ИМА И СЕНДВИЧИ

32 retweets   58 favorites   

 Reply

 Retweet 32   

 Favorite 58   


ОтроФ


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 16.Мај.2015 во 01:15
 Корона Мортис
                  @Lathronniell

Две фази на љубовта: 1. Срце 2. Црн дроб


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 02.Август.2015 во 22:34
https://twitter.com/batmansayst/status/627913676863971328" rel="nofollow - Ми се формират здружение на граѓани шо тешко дека ќе се жениме.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 19.Август.2015 во 01:43


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 24.Септември.2015 во 22:51
https://twitter.com/bakraci/status/647122676834791427/photo/1" rel="nofollow - Проверено и точно.Со коментарот врв!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 25.Септември.2015 во 14:03
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 30.Септември.2015 во 00:05

Прочитав преѓеска на Твитер, ич не се сеќавам од кој, ама се пресмеав. Вака некако беше:

“Ме капна на раката капка вода.
Изгледа оние на Марс ова време си ги полеваат цвеќињата.“

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 30.Септември.2015 во 09:36
Вчера го гледав десетина минути Јанко.
Оној дел го фатив кога мантраше да не кивне.
Божеее прости ми,фала ти што сонот ме наваса.
Ги оцени твитерџиите како најголеми хејтери,
фејсбукџиите демек полни со омраза,и она второто
на место си беше пазачи и мањаци.
Но муабетов што ми беше...
Немам твитер ама горам од желба да напишам.
-Кога ќе пораснам сакам да бидам амбасадор на Марс.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 30.Септември.2015 во 13:40

Немам ни јас твитер акаунт, ама си имам дестилиран твитерплазење
Таму на http://www.time.mk/" rel="nofollow - Time.mk кога си читам вести, горе има едни џамчиња ли се како ли се викаат и има едно Top Tweets, па од таму чат-пат си ги прочитувам најинтересните.

Дестилирано како марсовска вода (Марсовка?).


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 30.Септември.2015 во 14:33
Од иста чешма вода крадеме(марсовска)
И јас таму еднаш во денот претрчувам,
но ова со водава ми ја разгорува жедта
да и јас бардакот си го ставам на таа чешма
твитерска од Марс падната.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 02.Октомври.2015 во 11:27
URL=https://twitter.com/lecaffeine/status/649861197060272128]Драги мажи,
Кога се боревме за еднаквост меѓу половите не ни беше целта да станете како нас.
Поздрав,жени[/URL]
Под појас


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 06.Октомври.2015 во 02:51
ме мрзи сега принт скрин да праам... иначе прочитав многу јак твит деновиве
„кој ќе стави прв водомер на Марс, ќе владее со светот“


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 14.Октомври.2015 во 16:03
По повод бројката која излезе денес
за 600.000 луѓе кои ја напуштиле Македонија
од 2000 навака...
https://twitter.com/ikokkii/status/654283952312709120" rel="nofollow - шо се 600.000 одселени,на Грујо мерцедесот е толку
Ја па шо среќа ќе бев...Или теле ќе му дојде,
тури една книшка нека стои ќе упали нешто...
Дали дпмне,дали сдсм,дали бугарски.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 17.Октомври.2015 во 01:05

не знам

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 23.Октомври.2015 во 12:30хи, хи...


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 25.Февруари.2016 во 14:29
https://twitter.com/mnogufina/status/702529636354359297" rel="nofollow - Амин!
А јас би додал,кога и нешто ќе
излезе да соопшти денот биде
чествуван како Хорхе-јавление.
-Хорхе се јави!
-Навистина се јави!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 03.Март.2016 во 12:23-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 03.Декември.2018 во 21:39


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 05.Декември.2018 во 22:42


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 06.Декември.2018 во 21:44


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 23.Декември.2018 во 22:12


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 31.Јануари.2019 во 23:55


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 13.Февруари.2019 во 01:09


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 03.Март.2019 во 00:08Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk