Испечати | Затвори го прозорот

Интересни апликации за андроид

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Хардвер и софтвер
Опис на форумот: Матични плочи, монитори, оперативни системи, антивируси, интересни програмчиња ....
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27339
Датум на принтање: 22.Јули.2024 во 06:32
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Интересни апликации за андроид
Постирано од: Орка
Наслов: Интересни апликации за андроид
Датум на внесување: 18.Јануари.2015 во 13:09
Ја сум си олдскул по однос на андроидиве.
Телефон за едно ало ало ми треба и не мислам
цел ден на интернетов роб да му бидам.
Е со продолжување на договоров ми го лупнаа
гратис таблетов,па дајте не скржавете
што интересно тоа таму по апликациите има.

Барем во делот на македонскиве.

Колку да не бидам офтопик ќе ја пишам првата
што ја ставив,иако има и подобри како што гледам
барем во делот за фотографија.

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.pstouchphone&hl=en" rel="nofollow - Photoshop touch for phoneКоментари:
Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 19.Јануари.2015 во 01:23

Ова се важи ли? Да не сум офтопик? плазење


http://makrakomet.com/?p=1570" rel="nofollow -


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 19.Јануари.2015 во 09:15
Јас периодов само ќе крадам.
Кога ќе имам повеќе време и желба,
ако нешто интересно најдам и ќе дадам.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 21.Јануари.2015 во 00:00
Па зависи кои ти се "областите"плазење

Некои општи и корисни (а на некои уреди се веќе инсталирани кога ќе го земеш што-и-да-е андроид-от)


http://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.music&hl=en" rel="nofollow - Google Play Music
Ако имаш пријатели кои користат  http://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp" rel="nofollow - WhatsApp Messenger може да ти биде од корист.
http://play.google.com/store/apps/details?id=com.venticake.retrica" rel="nofollow - Retrica за малку поинаков ефект на фотографиите
http://play.google.com/store/apps/details?id=com.picsart.studio" rel="nofollow - PicsArt
http://play.google.com/store/apps/details?id=com.skype.raider" rel="nofollow - Skype
http://play.google.com/store/apps/details?id=com.yahoo.mobile.client.android.mail" rel="nofollow - Yahoo mail
Да ги изрекламирам малку и газдите на Идивидиплазење  http://play.google.com/store/apps/details?id=mkt.maxTV" rel="nofollow - МакТВ
Некогаш е зезнато ако го немаш  http://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.reader" rel="nofollow - Adobe Reader
А богами и http://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officehub" rel="nofollow - Microsoft Office Mobile  
Си го обожавам http://play.google.com/store/apps/details?id=tunein.player" rel="nofollow - TuneIn http://https://play.google.com/store/apps/details?id=tunein.player" rel="nofollow - радиото...

Овие си ги имам на телефон, плус нормално http://play.google.com/store/apps/details?id=com.viber.voip" rel="nofollow - Viber -от и уште неколку не толку употребувани. 
Ми текна дека и http://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate" rel="nofollow - Гугл транслејтот го имамплазење
http://play.google.com/store/apps/details?id=gov.nasa" rel="nofollow - Наса 1 и http://play.google.com/store/apps/details?id=gov.nasa.isslive" rel="nofollow - Наса 2 плазење


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 21.Јануари.2015 во 18:34
Не е лошо ако некој повеќе е завлезен во тие работи да стави нешто интересно.
Инаку дали само кај мене,но ниеден од овие линкови не се отвара.
Пак ќе речам немам многу желба за ова и време,но еве само што напишав
во пребарувачот "Скопје" https://play.google.com/store/search?q=%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%98%D0%B5&c=apps&hl=en" rel="nofollow - излегоа интересни апликации.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 21.Јануари.2015 во 18:37
Pa ne se otvaraat zatoa shto koga kje kliknesh na forumov toa https dva pati go dava

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 21.Јануари.2015 во 18:58
Ете ги поправив..
Кога отвараш со андроид уред на форумов, дава едно https и едно http, што секако не идат едно по другохи, хи...
Кога отвараш од компјутер сосема друг му е проблемов..

Кажи од која област те интересираат апликации, сигурно ќе се најде некоја.-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 21.Јануари.2015 во 19:06
Сега за сега ништо конкретно,дури му го дадов
на брат ми во замена за лаптопот.Но се менуваат времињава.
Пред десетина години ни за компјутер не ми текнуваше,ама ете.
Па чисто како тема не е лошо да се прошараат разно разни апликации.
Со оглед дека се потрендовски се андроидиве.


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 23.Април.2015 во 01:00
Snapchat e prilichno kul ako ne i najkul aplikacija momentalno

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 31.Мај.2015 во 22:07
Уф уф новите надградувања на месинџерот
ќе бидат убиец за лажговците...

Свртете се два пати,ако треба и некого
прашајте каде сте,доколку тоа ве прашаат.
http://zazabava.com/messenger-vo-sekoja-poraka-ja-krie-i-vashata-lokacija" rel="nofollow - И никако не помислувајте да излажете.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 18.Април.2016 во 00:30
Доколку се ова остане во рамките на човечноста
одлична апликација. http://telefoni.mk/news-12446-Be-My-Eyes-pozajmete-im-gi-ocite-na-slepite.html" rel="nofollow - Во моментов достапна само за IOS


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 04.Декември.2016 во 09:28
Море море,сега акањето по планини може
и ко од некоја прикаска да заврши.
Со работен наслов.
- https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bkhrapp.RealMetalDetector&hl=en" rel="nofollow - Сиромавиот и самсунгот.
Од модерните ќе биде оваа,отидоа оние од типот "Сиромавиот и Господ"


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 10.Декември.2016 во 09:36
Очи извадив у телефонов со новава апликација.
Ја нема во play store,ми испратија линк преку некоја
страна за симнување.Милион телевизии од спорт,музика,филмови итн.
Ќе размислам дали да го продолжам договорот со два ресивери.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 31.Јули.2017 во 22:37
Си ги инсталирав:
-Snapseed;
-Ultimate HDR camera;
-Lightroom; и
-PS touch
И сега Орка играј си играчки.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk