Испечати | Затвори го прозорот

Дипломски труд

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Образование
Опис на форумот: Улично, основно, средно, високо...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27324
Датум на принтање: 23.Септември.2023 во 10:48
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Дипломски труд
Постирано од: којсумјас
Наслов: Дипломски труд
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 16:38
А бе, као несакам да коментирам...
ама ти бе (ма)...
ако навистина го бараш она што го бараш...
си жив пример дека на универзитетите низ Македоонија им треба...
многу повеќе од воведување на државен испит...
па што и да значи тоа...

а, ако ти е само провокација...
ондак Ок...
пак важи горното...

тоа е...
Коментари:
Постирано од: Brightlight
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 16:51
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

А бе, као несакам да коментирам...
ама ти бе (ма)...
ако навистина го бараш она што го бараш...
си жив пример дека на универзитетите низ Македоонија им треба...
многу повеќе од воведување на државен испит...
па што и да значи тоа...

а, ако ти е само провокација...
ондак Ок...
пак важи горното...

тоа е...Незнам што лошо напишав па ваква реакција да добијам. Мене ми треба само некоја идеја што не значи дека јас веќе немам моја. Можеби некој ке ми предложи друга тема што повеќе ќе ми се допадне и за истата некои материјали да ми прати. Јас не побарав да ми ја напише некој и на готово да ја земам


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 17:09
Originally posted by Brightlight Brightlight напиша:

 
Незнам што лошо напишав па ваква реакција да добијам. Мене ми треба само некоја идеја што не значи дека јас веќе немам моја. Можеби некој ке ми предложи друга тема што повеќе ќе ми се допадне и за истата некои материјали да ми прати. Јас не побарав да ми ја напише некој и на готово да ја земам

Ќе ти кажам...
момче или девојко...
оној кој бара идеја, да препише, некој да му каже што да прави...
со самото тоа што дошол на форум да бара помош...
па каква и да е таа, што се однесува во делот на она што ти бара...

не заслужува да биде академски граѓанин...
а тоа што ти...
нема да ме разбереш...
е само доказ...
дека сум во право...

а оние горе. треба да најдат начин...
како да нема вакви како тебе...
а не да создаваат вештачки творби како...
државен испит...

па што и да значи тоа...

П.С. па акои е провокација...
ондак успеа да ме испровоцираш...
Ок е...Постирано од: Brightlight
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 17:23
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:
Originally posted by Brightlight Brightlight напиша:

 
Незнам што лошо напишав па ваква реакција да добијам. Мене ми треба само некоја идеја што не значи дека јас веќе немам моја. Можеби некој ке ми предложи друга тема што повеќе ќе ми се допадне и за истата некои материјали да ми прати. Јас не побарав да ми ја напише некој и на готово да ја земам


Ќе ти кажам...
момче или девојко...
оној кој бара идеја, да препише, некој да му каже што да прави...
со самото тоа што дошол на форум да бара помош...
па каква и да е таа, што се однесува во делот на она што ти бара...

не заслужува да биде академски граѓанин...
а тоа што ти...
нема да ме разбереш...
е само доказ...
дека сум во право...

а оние горе. треба да најдат начин...
како да нема вакви како тебе...
а не да создаваат вештачки творби како...
државен испит...

па што и да значи тоа...

П.С. па акои е провокација...
ондак успеа да ме испровоцираш...
Ок е...По начинот на кој пишуваш се гледа дека неможеш да бидеш академски граѓанин. Те молам гледај си ја твојата работа. Преку глава ми е "паметни луѓе" како тебе.


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 17:29
Originally posted by Brightlight Brightlight напиша:

 


По начинот на кој пишуваш се гледа дека неможеш да бидеш академски граѓанин. Те молам гледај си ја твојата работа. Преку глава ми е "паметни луѓе" како тебе.

Во право си...
не сум...
од твоја гледна точка...
и види...
не си ти виновен(а)...
туку оние кои ќе ти дадат...
диплома...
Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 17:31
Брее, колку лош народ. Човек да не праша за ништо! 
Девојкава само праша дали некој (веројатно попаметен од тебе којсумјас) има предлог околу темата за дипломскиот труд, а не дека таа не знае баш за што да пишува.
Навистина не ги разбирам луѓево, а мислам дека којсумјас треба да и се извиниш на девојчето, бидејќи тешки зборови кажа!
Јас искрено, не знам и нема да ти кажувам теми. Мојот факултет е сосема поинаков од твојот и искрено немам некаков посебен предлог.
Која тема и да ја одбереш, нека ти е со лесно.-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Brightlight
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 17:34
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


Originally posted by Brightlight Brightlight напиша:

 


По начинот на кој пишуваш се гледа дека неможеш да бидеш академски граѓанин. Те молам гледај си ја твојата работа. Преку глава ми е "паметни луѓе" како тебе.


Во право си...
не сум...
од твоја гледна точка...
и види...
не си ти виновен(а)...
туку оние кои ќе ти дадат...
диплома...

Во ред е, ако имаш некои проблеми ова не е страна за лечење. А филмов со ... или некоја шема или од неписменост го користиш. Научи кога се користат три точки, нов ред, голема буква итн. па потоа ќе разговараш со мене.


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 17:42
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Брее, колку лош народ. Човек да не праша за ништо! 
Девојкава само праша дали некој (веројатно попаметен од тебе којсумјас) има предлог околу темата за дипломскиот труд, а не дека таа не знае баш за што да пишува.
Навистина не ги разбирам луѓево, а мислам дека којсумјас треба да и се извиниш на девојчето, бидејќи тешки зборови кажа!
Јас искрено, не знам и нема да ти кажувам теми. Мојот факултет е сосема поинаков од твојот и искрено немам некаков посебен предлог.
Која тема и да ја одбереш, нека ти е со лесно.

evangeline...
ако мислиш дека си попаметна од мене...
без лажна скромност...
се лажеш...
тоа што ти не ги разбираш луѓево...
во суштина се сведува на тоа дека не ме разбираш мене...
во однос на тоа што го напишав...
искрено и не ме чуди...

ако воопшто разбираш, што подразбирам под академски граѓанин...
тогаш веројатно и ти не си во таа категорија...
повторно без лажна скромност...
и немој да ми дробиш за извинување на некого...
гледај си твоја работа...
ако не сфаќаш за што зборувам...
тоа е твој проблем...
не моја...

и можеш да ме банираш...
Ок е и тоа...
тоа е одраз на целокупноста во нашето општество...

оние кои мислат дека разбираат, како тебе...
ги дупат оние кои знаат дека не разбираат...

и уште сто пати да прочиташ, нема да разбереш...
што сакам да кажам...
ама и тоа ми е сфатливо...
а знам дека тебе не ти е...

Ок е и тоа...


Постирано од: Brightlight
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 17:50
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Брее, колку лош народ. Човек да не праша за ништо! 
Девојкава само праша дали некој (веројатно попаметен од тебе којсумјас) има предлог околу темата за дипломскиот труд, а не дека таа не знае баш за што да пишува.
Навистина не ги разбирам луѓево, а мислам дека којсумјас треба да и се извиниш на девојчето, бидејќи тешки зборови кажа!
Јас искрено, не знам и нема да ти кажувам теми. Мојот факултет е сосема поинаков од твојот и искрено немам некаков посебен предлог.
Која тема и да ја одбереш, нека ти е со лесно.


<span style="line-height: 16.7999992370605px;">evangeline...</span>
ако мислиш дека си попаметна од мене...
без лажна скромност...
се лажеш...
тоа што ти не ги разбираш луѓево...
<span style="line-height: 1.4;">во суштина се сведува на тоа дека не ме разбираш мене...</span>
<span style="line-height: 1.4;">во однос на тоа што го напишав...</span>
<span style="line-height: 1.4;">искрено и не ме чуди...</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">ако воопшто разбираш, што подразбирам под академски граѓанин...</span>
<span style="line-height: 1.4;">тогаш веројатно и ти не си во таа категорија...</span>
<span style="line-height: 1.4;">повторно без лажна скромност...</span>
<span style="line-height: 1.4;">и немој да ми дробиш за извинување на некого...</span>
<span style="line-height: 1.4;">гледај си твоја работа...</span>
<span style="line-height: 1.4;">ако не сфаќаш за што зборувам...</span>
<span style="line-height: 1.4;">тоа е твој проблем...</span>
<span style="line-height: 1.4;">не мој...</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">и можеш да ме банираш...</span>
<span style="line-height: 1.4;">Ок е и тоа...</span>
<span style="line-height: 1.4;">тоа е одраз на целокупноста во нашето општество...</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">оние кои мислат дека разбираат, како тебе...</span>
<span style="line-height: 1.4;">ги дупат оние кои знаат дека не разбираат...</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">и уште сто пати да прочиташ, нема да разбереш...</span>
<span style="line-height: 1.4;">што сакам да кажам...</span>
<span style="line-height: 1.4;">ама и тоа ми е сфатливо...</span>
<span style="line-height: 1.4;">а знам дека тебе не ти е...</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">Ок е и тоа...</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">
</span>

Навистина те жалам ама не си ти крив таква ти е болеста. Како академски граѓанин нема повеќе да се расправам со тебе бидејќи ти дечко незнам што факултет си завршил и дали воопшто си завршил ( судејќи по речникот твој злобен, а и по начинот на пишувањето не верувам дека имас диплома)ако беше образован човек немаше да седнеш тука на форум и да лечиш комплекси. Твоите така те научиле сигурно, ти кажувале сине ти си најубав, најпаметен па тоа ти останало. Секое добро и повторно ке ти дадамн совет са седнеш и да научиш да пишуваш ;)


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 17:52
Originally posted by Brightlight Brightlight напиша:
Навистина те жалам ама не си ти крив таква ти е болеста. Како академски граѓанин нема повеќе да се расправам со тебе бидејќи ти дечко незнам што факултет си завршил и дали воопшто си завршил ( судејќи по речникот твој злобен, а и по начинот на пишувањето не верувам дека имас диплома)ако беше образован човек немаше да седнеш тука на форум и да лечиш комплекси. Твоите така те научиле сигурно, ти кажувале сине ти си најубав, најпаметен па тоа ти останало. Секое добро и повторно ке ти дадамн совет са седнеш и да научиш да пишуваш ;)
У реду е девојче...
изгледа тоа си...
со тебе завршив...Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 17:52
Nitu jas rekov deka sum popametna od tebe, nitu devojkava reche deka ochekuva bash od tebe gotov diplomski trud!
Za toa koj e popameten, eve ti ja ostavam titulata Popametniot popushta zatoa shto mu e pod chest da se spushti na nekoe bezvezno nivo!

Bez lazna skromnost, sekogash ima nekoj POpameten od tebe, POglup, pa duri i podosaden.
Za srekja...!

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 17:59
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Nitu jas rekov deka sum popametna od tebe, nitu devojkava reche deka ochekuva bash od tebe gotov diplomski trud!
Za toa koj e popameten, eve ti ja ostavam titulata Popametniot popushta zatoa shto mu e pod chest da se spushti na nekoe bezvezno nivo!

Bez lazna skromnost, sekogash ima nekoj POpameten od tebe, POglup, pa duri i podosaden.
Za srekja...!
evangeline...
ме начека во лошо расположение за да читам како некој ми дроби...
и продава памет таму каде што ја нема...
прочитај што си напишала...
па потоа види си зошто...
ретерираш од своите ставови...

кога ќе видиш дека тоа е само заради...
чувството дека нема логика да се најдеш себе во спротивставени...
ставови...
тогаш ќе се прашаш...
можеби...

ама просечноста е...
казна...
знаеш за тоа...
нели...Постирано од: Brightlight
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 17:59
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Nitu jas rekov deka sum popametna od tebe, nitu devojkava reche deka ochekuva bash od tebe gotov diplomski trud!
Za toa koj e popameten, eve ti ja ostavam titulata Popametniot popushta zatoa shto mu e pod chest da se spushti na nekoe bezvezno nivo!

Bez lazna skromnost, sekogash ima nekoj POpameten od tebe, POglup, pa duri i podosaden.
Za srekja...!Попаметниот попушта па затоа глупавите не газат.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 18:09
Ја затворам темата заради смирување на духовите а првиот пост ќе биде префрлен во темата Писмени состави, семинарски...Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk