Испечати | Затвори го прозорот

Што мислите за СГГУ ''Здравко Цветковски''(ГУЦ)

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Aрхитектура и дизајн
Опис на форумот: Хармоничен спој на наука и уметност...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27199
Датум на принтање: 28.Март.2020 во 11:07
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Што мислите за СГГУ ''Здравко Цветковски''(ГУЦ)
Постирано од: formentera
Наслов: Што мислите за СГГУ ''Здравко Цветковски''(ГУЦ)
Датум на внесување: 03.Јуни.2014 во 14:43
Ми треба искрено мислење за ова училиште, поточно за архитектонската струка?Што мислите за училиштето, а што за струлката?Сакам да се запишам зошто имам многу голема желба за архитектура и многу ме влече, но слушнав лоши работи за училиштето..
Ве молам за најискрено мислење и ви благодарам однапредКоментари:
Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 03.Јуни.2014 во 21:43
Eve najiskreno .....mislam deka nemam poima sto se slucuva tamu ,posto ja u drugo skolo si ucev среќа

-------------
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 03.Јуни.2014 во 21:54

Јас би ти кажал - набоље школо у свет!
Арно ама, јас завршив пред 20 год., а од тогаш сигурно е многу променето. Со самото тоа што професорите се сите променети, не знам какви се "новиве" и затоа не би можел да кажам со сигурност. Но, во секој случај, можам да ти го кажам моето искуство. (зборувам исклучиво за архитектура... секој смер си беше посебна приказна). ГУЦ беше најдобра комбинација од квалитет и сериозност и во исто време голема слобода... што беше неверојатно добро. Кој сака(ше) може(ше) да научи и премногу добро да се спреми за понатаму за на факултет да стартува со огрома предност пред другите (што немале врска со архитектура). Но ако сакаш, се можеше да се помине и со "кривини". Најбитно е што имаше супер луѓе што учеа таму и што имаше многу убаво дружење... Повеќето луѓе кои ги знам од таму продолжија потоа убаво во животот...
Мислам дека нема да згрешиш ако си уметник во душа...
Размисли си кои ти се другите опции! Економија? Гимназија?... Го сакаш тоа? Следи си го срцето... само така нема да направиш грешка


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 03.Јуни.2014 во 22:15
Dzejmi...ti si pomal od mene deff кул..nego nekoj pomal od nas treba da se obznani I da kaze kako e sega , poso druzbata ne I e bitna, mislam bitna e ama ni ona ni nekoj drug ne moze da pogodi koi soucenici ke I se pogodat ...sigurno mislese na profesorite  , feedback od zavrsenoto ,sto potoa I slicno ....

-------------
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 03.Јуни.2014 во 22:38

Јас затоа реков, не можам да кажам за сега како е... Се разбира дека се зависи од професорите... но ако размислуваме логички... тие луѓе што ја сакаат таа струка се "посебни" исто како што се "посебни" и тие луѓе што ја сакаат било која друга струка.... Па така, единствено треба да знаеш во која "посебност" би сакал да припаѓаш! А дружењето е многу битно... а таму беше некако посебно.... Не беше како "да си завршил", туку "како да сме завршиле"... Сакам да кажам... како сите заедно да работат на еден проблем.... а тоа ти помага... Професорот ќе ти зададе програм и ќе си отиде... па ти цртај... Ама тука имаш консултации "ѕиркање", совети.... Во секој случај беше многу поразлично од кое било друго школо или смер... Затоа реков... ако се чувствува како "алтербатива' нека го избере тоа


Постирано од: Mazak
Датум на внесување: 05.Јули.2015 во 04:10
Пред да дипломирам своето средно усмерено образование го поминав таму и никогаш не се покајав за времето поминато тамѕ.

Иако со диплома од секогаш сакав да работам нешто друго(односно немам работено на струка ниеден ден).

Програмата е уникатна а професорите се кул...и како што напиша Џ,Д слободата е на високо ниво.

Ако сте креативни, нема подобро од тоа школо.

-------------
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk