Испечати | Затвори го прозорот

Женидба во пет чекори

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Свадба
Опис на форумот: Свадби.Се на едно место..Модерна или Традиционална....или било каква?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27100
Датум на принтање: 15.Август.2022 во 15:43
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Женидба во пет чекори
Постирано од: svetosparki
Наслов: Женидба во пет чекори
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 17:54
PRV CEKOR-na prv sostanok nosis nekoja fina bonboniera,ko kula,
posto,garant,ruzite ne palat vise
a i sekoja zena saka pokloni
VTOR CEKOR-kasnis 15 minuti kolku da vidis
dali ti prosla prikaskata kaj nea
TRET CEKOR-mu namignues na konobarot
da ubaci dve-tri kapki nesto zestoko u nejzinoto sokce
CETVRT CEKOR-kupues kibrit i i davas
cela vecer da gi prebrojuva skorcinjata
mesto da zeva navaka-nataka
PETIOT CEKOR-koga pod nopgi imasd duzina pikavci
a nea uste ja nemaКоментари:
Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 17:57
се` е ОК... само може и без намигнување на келнерот...


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 17:59
Зошто би зевала, освен ако не знае мажот да ја анимирасмеење

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:00
...не сака да ја анимира, сака изгледа да се попали...


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:02
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

...не сака да ја анимира, сака изгледа да се попали...

Јас сепак мислам дека сака да ја запали, со кибритот.голема насмевка


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:02
Може ја само да се смеам а да не коментирам  .... газење од смеење

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:05
Јас чекам колегата Нинџа да се изјасни дали е законски да се капнува по две -три капки нешто жестоко во скочето и каков ефект ќе има тоа на дотичната? газење од смеење

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:08
...


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:09
Женидбава е во несодветен пдф
Ако има интерес и постови
барем да ја префрлиме во пдф Свадбиголема насмевка


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:10
А зошто се тогаш во пет чекори? Изгледа ја запалил во четвртиот па сега ...тага

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:10
Валерија ова му доаѓа како „Бриго моја преѓи на другога“ ... газење од смеење

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:10
...


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:10
А ние сме озбилни ... изненадувањезбунетост

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:11
Сега тек забележав дека две теми биле отворени
голема насмевка


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:11
...


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:14
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Јас чекам колегата Нинџа да се изјасни дали е законски да се капнува по две -три капки нешто жестоко во скочето и каков ефект ќе има тоа на дотичната? газење од смеење


Законски, без дилема, се работи за противзаконско о неморално дејствие....
е сега, гледано од човечки аспект, ако нема друг начин или ако таа не дава...тогаш се дозволени мали манипулации...

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:14
Двои барем зборчињата
кога пишуваш,да те разбереме подобро


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:16
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:Законски, без дилема, се работи за противзаконско о неморално дејствие....
е сега, гледано од човечки аспект, ако нема друг начин или ако таа не дава...тогаш се дозволени мали манипулации...

Свесен си колку сокчиња треба да ми порачаш ... по две три капки??? газење од смеење
големо гушкањебакнеж


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:18
може нема да ти се присака ама сигурно ќе ти се примоча....

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:20
Сега ми е јасен ПЕТТИОТ чекор ... газење од смеење

PETIOT CEKOR-koga pod nopgi imasd duzina pikavci
a nea uste ja nema


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:32
...


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:38
Јас мојот во кафана го најдовсмеење

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:40
Колешке ... изненадување
Колку сокчиња испи и имаше ли кибрит? Ајде признај ...ајдегазење од смеење


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:40
....


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 18:58
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Колешке ... изненадување
Колку сокчиња испи и имаше ли кибрит? Ајде признај ...ајдегазење од смеење
Пушач невиден. Ама имаше Zippo запалкаплазење

А јас одма на вино, какви сокчиња, тоа се за децаголема насмевка


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 19:46
...


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 20:00
Mene mi go sjebaa zivotot, pa preziveav, ti za edna tema si

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 20:22
...


Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 07.Април.2014 во 20:37
...


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 13:53
Ова излегува на прв состанок да ја запросиш
и да се зезнеш за цел животизненадување


-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 13:54
Не не, тоа е љубов на прв погледхи, хи...

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 15:34
И бонбоњерата треба да се дели ....  збунетост

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 15:41
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Ова излегува на прв состанок да ја запросиш
и да се зезнеш за цел животизненадување


Претпоставувам следната тема ќе биде:
Развод во два чекори голема насмевка

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 17:32
...


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 17:41
Кафеаната е крива за се ..... и Лина ќе се согласи со мене ... газење од смеењеголемо гушкање

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 17:56
...


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 18:39
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Кафеаната е крива за се ..... и Лина ќе се согласи со мене ... газење од смеењеголемо гушкање

Кафана е моја судбинанамигнувањеголемо гушкање


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 20:06
...


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 20:23
Да да, фолкот е крив.
Денес цел ден организирав свадба и слушав такви срцепарателни песни.

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: svetosparki
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 20:50
...


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 23:49
cekajte sega, a koj se zeni?збунетост

-------------
viviИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk