Испечати | Затвори го прозорот

Автомобил за свадба

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Свадба
Опис на форумот: Свадби.Се на едно место..Модерна или Традиционална....или било каква?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27042
Датум на принтање: 22.Јуни.2024 во 10:32
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Автомобил за свадба
Постирано од: Valerija
Наслов: Автомобил за свадба
Датум на внесување: 22.Март.2014 во 12:27
Колата на младоженците најчесто се украсува.
Цветови,машнички и друг тип на декорација.
Некои изнајмуваат луксузни лимузини.
Каков е Вашиот избор?

Ваш автомобил украсен во свадбено руво,изнајмена лимузина
или почит кон традицијата-кочија со коњисреќаСлика-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Коментари:
Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2014 во 12:29Слика

Слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2014 во 12:30
Слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2014 во 12:30


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2014 во 12:32


Слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2014 во 12:33
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2014 во 12:34
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2014 во 12:38

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2014 во 12:40

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 22.Март.2014 во 13:10


-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Март.2014 во 09:02


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Март.2014 во 09:16
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Март.2014 во 09:17
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 30.Март.2014 во 16:36

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Јуни.2014 во 21:37
КАКО ОД БАЈКИТЕ: КОЧИЈАТА НА ПЕПЕЛАШКА ВО РЕАЛНА ИЗВЕДБА!
http://karmin.tocka.com.mk/56/129134/kako-od-bajkite-kocijata-na-pepelaska-vo-realna-izvedba#" rel="nofollow - http://karmin.tocka.com.mk/56/129134/kako-od-bajkite-kocijata-na-pepelaska-vo-realna-izvedba#" rel="nofollow -

Оаа лимузина е направена специјално за заљубените идни младенци. Запознајте ја модерната кочија, "Chrysler PТ Cruiser" кој е преправен во автомобил за венчавки!

За сите кои имаат намера да стапнат на "лудиот камен", од Русија ни доаѓа еден специјализиран автомобил токму за таа намена. Со овој автомобил веројатно ќе биде исполнет и сонот на голем број на девојки кои посакуваат нивната свадба да наликува како да е венчавка од бајките.


Иако често сме сведоци за различни преработки и обработки на автомобили, од спортски до pick-up модели, па и хиперавтомобили, ова е нешто за кое ретко кој до сега е сетил.


Се работи за модел на автомобил Chrysler PT Cruiser кабриолет, што на повеќето жени веројатно и ништо не им значи, но кога веќе тој е преработен во специјализирано возило во облик на кочија за свадби, односно венчавки, овој автомобил инстантно станува актуелен. Автомобилот е буквално преполовен, а во средината е вметнат сегмент во кој се возат младенците.


За искуството да биде комплетно, тука се и завесите и канделабрите, додека ентериерот е преслечен во луксузна кожа во светла боја и се забележуваат посебни гравури со цветови скоро на секој елемент. Тука е секако и мини-барот со шампањ и четири чаши, што значи дека се мислело и на кумовите!


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 17.Јуни.2014 во 08:39
трепкање

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Јули.2014 во 22:42
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 25.Јули.2014 во 04:35


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 27.Јули.2014 во 23:55
Ако е мече, не му требаат китенки..
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 27.Јули.2014 во 23:58
 плазење
 


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 15.Септември.2014 во 21:48
Индиска декорација
-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 31.Март.2015 во 07:20
трепкање-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Јуни.2015 во 22:57
10330423_915650415131277_2836342496871735720_n


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 14.Јуни.2015 во 01:33


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Август.2015 во 18:36


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Ноември.2015 во 21:59


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Ноември.2015 во 21:59


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Ноември.2015 во 22:00


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Ноември.2015 во 22:00


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Ноември.2015 во 22:01


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 20.Ноември.2015 во 13:01
Originally posted by Valerija Valerija напиша:

10330423_915650415131277_2836342496871735720_n

podvizna spalna soba смеењеголема насмевкада


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Ноември.2015 во 14:17


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Ноември.2015 во 14:19


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk