Испечати | Затвори го прозорот

„Маките“ на младоженците

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Свадба
Опис на форумот: Свадби.Се на едно место..Модерна или Традиционална....или било каква?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26982
Датум на принтање: 19.Мај.2024 во 10:04
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: „Маките“ на младоженците
Постирано од: la fille
Наслов: „Маките“ на младоженците
Датум на внесување: 27.Февруари.2014 во 23:06
Поттикната од неколку постови од мои драги форумџии, решив да ја отворам темата за „Маките“ на младоженците.
Колку тие се вклучени во целиот процес на планирање на свадбата? Дали имаат право на глас? И дали некој воопшто ги прашува за мислење? голема насмевка


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)Коментари:
Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 27.Февруари.2014 во 23:12
какви маки кога невестата ораганизира се збунетостхи, хи...

-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 27.Февруари.2014 во 23:14
Прво да си кажам,женет не сум,на свадби сум бил многу,и со скоро сите младоженци сум коментирал за свадбите.

Значи поставуваш три прашања,одговорите се следни

-Во првото прашање:Ич не се вклучени оти ич и гајле не им е 

-Во второто прашање:Имаат право на глас,ама ги заболе каква салвета ќе има на маса и каква ќе биди поканата и во која боја,сакаат само добра музика,а некогаш и за тоа ги заболе

-Трето прашање:Ги прашуваат за мислење,али овие пак ги заболе за скоро све,единствено се грижат што побргу да заврши и што помалку пари да чинат сите глупости околу глупостите


мафтање


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 27.Февруари.2014 во 23:18
кај нас има обичај во црква невестата да го потцапне зетот на ногата, за да ја повела плазење

-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 27.Февруари.2014 во 23:23
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

кај нас има обичај во црква невестата да го потцапне зетот на ногата, за да ја повела плазење
 

Е ова прв пат го слушам смеење големо повелање ќе биде
-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Орка
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:19
Единствена мака на младоженецот е да се препоти и ја запроси невестата...Е после кога веќе се фатил на орото ќе игра како му свират.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:22
Абе кај си ти Китче,сам останав овде големо гушкање 

Дај ова женшениве на врат ќе ни се качат бе,ушка ќе треби да ги носиме.

Барај чаре некое?


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:23

Освен да запросите по некоја од момиве, друго чаре ви нема. плазење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:26
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Освен да запросите по некоја од момиве, друго чаре ви нема. плазење
 

Па ајде која е за мажење кажи ни,види тамо попрашај малку,да не бидиме нападни јас и Орка,и гледај пофалине малку,па сетне ние ќе стапиме на сцена голема насмевка


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:28
Море жениве од тука се толку опасни, што откако ќе ги запросите ќе ви почнат макитенамигнување

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:29
Нека нека ќе видиш како ќе не бараат.
Да видат мака што е...
Иако мислам најпаметно е да си молчиме,
вака како ергени да не се силиме та други
ден се да си подголтнеме.
Јунаците кои рипнале нека кажат,нешто да научиме.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:29
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Море жениве од тука се толку опасни, што откако ќе ги запросите ќе ви почнат макитенамигнување
 

А мор јас не ги ни познавам,како да ги запросам..чек прво да се упознаеме тро трепкање


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: fiks
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:31
Originally posted by Орка Орка напиша:

Нека нека ќе видиш како ќе не бараат.
Да видат мака што е...
Иако мислам најпаметно е да си молчиме,
вака како ергени да не се силиме та други
ден се да си подголтнеме.
Јунаците кои рипнале нека кажат,нешто да научиме.
 

Јунаците ги нема Китче
Види,ја и ти сме останати тука
Ќе не сардисаат од сите страниголема насмевка


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:31
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Море жениве од тука се толку опасни, што откако ќе ги запросите ќе ви почнат макитенамигнување
 

А мор јас не ги ни познавам,како да ги запросам..чек прво да се упознаеме тро трепкање


Абе денес се е по скратена постапкаголема насмевка
Да не им дадеме повод на комшиите да зборат дека сме останале стари моми или ергени на 40плазење


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:32
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Море жениве од тука се толку опасни, што откако ќе ги запросите ќе ви почнат макитенамигнување
 

А мор јас не ги ни познавам,како да ги запросам..чек прво да се упознаеме тро трепкање


Абе денес се е по скратена постапкаголема насмевка
Да не им дадеме повод на комшиите да зборат дека сме останале стари моми или ергени на 40плазење
 

Ма какви 40 мор,чек,има уште до 40изненадување


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Орка
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:33
Море вија евангелине шо сторе ма изгоре
Ако е за така ич на маки не се ставам,џаре на друго место ќе си барам.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:34
Како те изгоре море Еванџелин?
-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:36
Originally posted by fiks fiks напиша:

Како те изгоре море Еванџелин?
Да не се пронајде Орка во ергените на 40плазење


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:39
Бре одма афери да се вадат.
Ќе мора како Меси да почнам да цитирам и болдирам.
За тактиката де која сте ја имале,и маките кога ни започнувале.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:43
Originally posted by Орка Орка напиша:

Бре одма афери да се вадат.
Ќе мора како Меси да почнам да цитирам и болдирам.
За тактиката де која сте ја имале,и маките кога ни започнувале.

Стави и боја, не е на одметплазење

Абе смејте се вие, ама ќе ги видите маките кога ќе се ожените. Се до тогаш ќе ви изгледа премногу лесно.А вака од машка гледна точка, кои ви се маките бе златни мажи? М?трепкање


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:45
Оти бе така,што ни фали на нас?тага

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Орка
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:46
А неееее Не се подавам јас што би рекол Тошо Малерот
Бериќатврсн,убо е да не се жалиме.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 07:05
Originally posted by evangeline evangeline напиша:Абе смејте се вие, ама ќе ги видите маките кога ќе се ожените. Се до тогаш ќе ви изгледа премногу лесно.
 

Епа за тоа кога се бира моме не се спие . Оти една грешка и цел живот патење .


-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 09:48
Ти, Емиле, од искуство да не зборуваш? плазење

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 09:49
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Море жениве од тука се толку опасни, што откако ќе ги запросите ќе ви почнат макитенамигнување
 

А мор јас не ги ни познавам,како да ги запросам..чек прво да се упознаеме тро трепкање


Абе денес се е по скратена постапкаголема насмевка
Да не им дадеме повод на комшиите да зборат дека сме останале стари моми или ергени на 40плазење


Што се секираш, ќе одиме во СветиНиколско, таму даваат плац и плус 500 евра за тие што ќе се зезнат, женат/мажат де смеење


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 10:48
Originally posted by la fille la fille напиша:

Ти, Емиле, од искуство да не зборуваш? плазење
 

да


-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 10:32

голема насмевка
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 10:47
Да бе,и после вака...само сонувајте,само сонувајте,може ќе ви се исполнат соништатахи, хи...-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 10:48

А може веќе ни се исполниле, од кај знаеш...хи, хи...


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 10:50
 јас се пријавувам да им ги остварам соништата црвенеење задоволство
Originally posted by fiks fiks напиша:

Да бе,и после вака...само сонувајте,само сонувајте,може ќе ви се исполнат соништатахи, хи...-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 10:50
Да,да,ко на предходните фотки...во потполност...абе бегај тамо не се фалитајм аут

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 10:55
Фикс кажи ми колку време треба да се вари една кокошка додека биде доволно сварена за супа ?

-------------


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 22:22

Emil sto e rabotava so ovie trik prasanja замисленост-------------
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 22:32
Originally posted by емил емил напиша:

Фикс кажи ми колку време треба да се вари една кокошка додека биде доволно сварена за супа ?
 

Е тоа не знам,готвач не сум,али помладоте ко побрзо да се варат...или не збунетост


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 23:11
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

кај нас има обичај во црква невестата да го потцапне зетот на ногата, за да ја повела плазење
 

Е ова прв пат го слушам смеење големо повелање ќе бидеарно ама ...ако младоженецот ги одврзел врвците на чевлите марифетот не фаќал голема насмевка


-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 23:29
Е и ова со врвците прв пат го слушам смеење

Абе вие воПрилем опадни стеда


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 23:34
Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Emil sto e rabotava so ovie trik prasanja замисленост


Сака да провери дали знае фиксот нешто за готвење, да не биде после леле мајко што си ме родила, не знам коковче да сварамсмеење


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 23:36
Шо бе не знам.....јака филозофија кокош да се сварело
Ја сум бе Џејми Оливер втор дел свиркање


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 23:38
Сигурно нема нешто што не знаеш. Спремен си за во тавче трепкање(не овие за готвењеплазење)

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 23:43
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Emil sto e rabotava so ovie trik prasanja замисленост


Сака да провери дали знае фиксот нешто за готвење, да не биде после леле мајко што си ме родила, не знам коковче да сварамсмеење
 
More nema off lele ...najdobra opcija .....on kokovcheto go "vari" a taa ke ja vari kokoshkata плазење 


-------------
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 23:47
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Сигурно нема нешто што не знаеш. Спремен си за во тавче трепкање(не овие за готвењеплазење)
 

кул


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 19:27
за какви ...маки... зборувате среќа
дури тогаш почнуваат  благодетите кои што ќе 
ги уживаат постојано во понатамошниот заеднички живот....
 ...драг младоженецу ....
друг ќе  се грижи за  тоа што  ќе купуваш... носиш.... пазариш...јадеш.... и така потака намигнување


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:14
јас повторно за  ергенските 'маки'  кулПостирано од: fiks
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:15
Абе добро сега,ние малу се зезаме тука,т.е. луди се прајме голема насмевка

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:17
makite se za junacite, pa videte si vie koi steцрвенеење

-------------
vivi


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:19
Оооооо,мадам Виви,па кај си ти мор?

Абе седи тука на форум све јунак до јунак кул


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:26
a koj da spie Fiks koj....???

-------------
vivi


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:27
Ами не знам тоа

Туку да не бидиме оф топик,ќе не караатнамигнување


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:33
pa temava e ko da pravat grevovi mladozencite ..:)

-------------
vivi


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:35
Не бе младоженците дали сегашни или идни супер си се,какви гревовисреќа

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:37
pa maka ona so momacko vece, kako go vikame nie

-------------
vivi


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:40
Ергенска вечер
Абе на ергенска обично камен пијани се сите машки и толку,ретко некаде стриптизерка ќе донесат,ќе поскокаат сите по неа и ај дома голема насмевка


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:42
edna samo nosat...?

-------------
vivi


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:46
Зависи колку пари чини а и колку собрале,криза е голема насмевка

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 23:48
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

edna samo nosat...?
 

Епа една за младоженецот . Останатите се публика и аплаузират .


-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk