Испечати | Затвори го прозорот

Последно во Вашата колекција

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Музика
Опис на форумот: Жанрови, спотови, групи, награди, концерти...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26921
Датум на принтање: 26.Февруари.2024 во 21:10
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Последно во Вашата колекција
Постирано од: Орка
Наслов: Последно во Вашата колекција
Датум на внесување: 10.Февруари.2014 во 11:44
Умре ерата кога чекавме пет-шест месеци додека да стигне албумот што
би сакале да го слушнеме.Колку симнувате музика и што последно додадовте во Вашата колекција.Коментари:
Постирано од: Орка
Датум на внесување: 11.Февруари.2014 во 11:09
Посабајле удрив еден шопинг


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 11.Февруари.2014 во 20:51
Овие од One секој месец се во дилема дали да ми го ограничат неограничениот интернет тајм аут

 

Албумот „Вивалди“  во изведба на Ан Акико Мајерс мечтаење


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 14.Февруари.2014 во 02:35
Причекувам да слегнат U2 and bossa, и да фаќам кревет


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 14.Февруари.2014 во 03:55
последен што го симнав мислам дека беше овоја последен што ми влезе во колекција на CD-a беше:


инаку, се би дал да се врати времето кога со задоволство влагаш во музичка продавница, си го преслушуваш новиот албум и ја помирисуваш неговата пластика за прв пат среќа
едноставно нема никаква забава и задоволство во симнувањето на музика од интернет-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 21:37
Убави си беа тие времиња,ми текнува како трчав скоро секој ден
откако ќе најавеа пристигнување на аудио касета со некој од
новите албуми на Iron Maiden во Скопјанка како ли се викаше продавницата ТОП ШОП ли беше минало време...
Па наместо четврт,јадев осмина бурек за да можам да си ја купам

Инаку не се жалам на денешниве пиратски времиња,убаво се снаоѓам


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 01.Март.2014 во 23:58


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 02.Март.2014 во 00:44
Ако некој некогаш тргне во пиратериска контрола или како се вика и ми ѕирне во компјутеров,сигурен сум дека не ми бега затвор.

Да е жив и здрав http://kickass.to/" rel="nofollow - КИКАС  и уште поголем да порасне.

За една година 400 гига данлоуд,500 гига аплоуд во музика,филмови и игри да


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Орка
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 15:09


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 08.Мај.2014 во 13:02
Првата песна интересна ми се виде,
па сега кога веќе ми улета низ интернетов
го симнав да го ислушам цел албум.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 09.Мај.2014 во 22:19
Таман за денов да приврши во помирни води.


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 09.Мај.2014 во 22:32
Не е лошо да пуштиш линк од торентот од музиката на Битлси голема насмевка Да не се мачам да пребарувам плазење

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 09.Мај.2014 во 22:35
Не е лошо,прашање е дали ќе сакам.


Постирано од: д4б3
Датум на внесување: 09.Мај.2014 во 22:38


за оркот ѓавол


-------------
My way or Go ahead, make my day!


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 09.Мај.2014 во 22:40
Originally posted by Орка Орка напиша:

Не е лошо,прашање е дали ќе сакам.


Е па ај сакај голема насмевка


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 09.Мај.2014 во 22:42
Има тука нешто сомнително...Да ги препрочитам јас правилата на форумов
во однос на торентите за два дена сега да не си добијам и платен викенд


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 09.Мај.2014 во 22:44
Originally posted by д4б3 д4б3 напиша:за оркот ѓаволАбе оваа во добрососетство требаше да ми ја пуштиш


Постирано од: д4б3
Датум на внесување: 09.Мај.2014 во 22:44
мислев во исхрана да ти ja ставам бе ѓавол

-------------
My way or Go ahead, make my day!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 09.Мај.2014 во 22:50
Во исхрана само емил е компетентен за да ме излаже.


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 10.Мај.2014 во 20:02


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 14.Мај.2014 во 19:06

Со судни маки се слегна


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 15.Мај.2014 во 10:35

А имате ли уште вакви примероци во вашите колекции? плазење
Јас си ги чувам во домашниот музеј и редовно им пребришувам прашина. голема насмевка

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 17.Мај.2014 во 13:39
Колку вакви и расипав на мајка ми,на нејзе пишува Мирослав Илиќ,а
ја ставиш ли во касетофон Брус Дикинсон растура.
Па ми текнува ги кршеше тие пластиките во горниот дел,мариовка и текнало.
Иако и јас не сум подоле,крушата под крушка паѓа ги лепев со селотејпче.
Но не беше добра снимката.
Па морав да си отварам буџет и за касети.
Штета што сите отидоа.Еден период кај другарот во гаража си
имавме клубче и полека полека им се изгуби трагот...

Случајно ги избришав,па среќа отишла каде отишла
технологијава си ги вратив.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 19.Мај.2014 во 23:03

Caffe bar-Bossa Tango & Jazz


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 19.Мај.2014 во 23:23

Е ова го симнав и веќе го слушам.
Без да го изгубам низ компјутеров.голема насмевка
Благодарам Орка големо гушкање

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 19.Мај.2014 во 23:31
Само да не прочитам по некој ден бељата оти сум ти ја навеал.
По мене знам крај нема,дури ме загрижува некако малце простор низ хард-дискот имам.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 19.Мај.2014 во 23:49

Си ја најдов белјата. голема насмевка
Не да ми отвори занимација, почнав и да ги дуплирам.
Ова го имам на ЦД, ама нека го има и на компјутерот.
Ќе си правам архивахи, хи...


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 19.Мај.2014 во 23:54
Ќе има за препишување значи


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 21.Мај.2014 во 22:55


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 18.Јуни.2014 во 11:26


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 27.Јуни.2014 во 10:30


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 27.Јуни.2014 во 23:54
Originally posted by Орка Орка напиша:


Четири дена е активен линкот.

https://www.zeta-uploader.com/102684528" rel="nofollow - https://www.zeta-uploader.com/102684528


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 29.Јуни.2014 во 11:06


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 01.Јули.2014 во 20:58


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 20.Јули.2014 во 14:05
Ќе сурфам некоја недела со The Lively Ones,додека ја
ислушам цела дискографија.Постирано од: Орка
Датум на внесување: 01.Август.2014 во 08:42
Вредеше да се чека три саати да се симне.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 02.Септември.2014 во 20:24


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 05.Септември.2014 во 12:59


Прилично непознат бенд кој стилот на музика не можите јасно да го класифицирате, но најмногу се доближува до некоја мешавина на Led Zeppelin со Janis Joplin вокал. Кој ги слуша цепелинците и Џоплин, обавезно нека го спушти.

-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Септември.2014 во 13:01


Како се вика бендот не можам да дочитам, Blues........ ?-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 05.Септември.2014 во 13:04
Blues Pills :D. Еве една песна од нив-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Септември.2014 во 13:07

Јас не ти ги гледам видеата, не знам зошто.
Еве ова го најдов сега на You Tube... Страшно добар вокал! да

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 05.Септември.2014 во 13:17
Ете, се среди за видеото, сега се гледа. Иначе, вокал олд скул до коска !

-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 05.Септември.2014 во 20:32


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 12.Септември.2014 во 16:21
Последно што спуштив е новиот албум на Cannibal Corpse - A Skeletal Domain.-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 15.Септември.2014 во 21:54

Да не правам малер но со убава брзина.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 28.Септември.2014 во 18:49


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 29.Септември.2014 во 13:17
На Decapitated новиот албум, Blood Mantra. Не сум нешто посебно импресиониран.-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 16.Ноември.2014 во 20:13

Сега ќе заспивам со слушалиците на уши.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 19.Ноември.2014 во 22:47


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 29.Ноември.2014 во 18:32
Цела дискографија,и одлични се.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 10.Јануари.2015 во 18:02
Одлична дискографија,12 албуми ги најдов ќе треба
со мотичето да прокопам низ нетов за последните три.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 12.Јануари.2015 во 21:00


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 15.Февруари.2015 во 21:36Постирано од: Орка
Датум на внесување: 16.Февруари.2015 во 20:18


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 24.Февруари.2015 во 17:01
Shahmen - Enter The Circle (EP)

-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 05.Март.2015 во 21:04


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 08.Март.2015 во 18:24


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 10.Април.2015 во 01:41
Јас ми се чини сум од таа генерација која не купува ЦД-ња, туку легално/нелегално симнува .. Последно ЦД 


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 25.Април.2015 во 17:42


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 03.Мај.2015 во 21:52
Ми текна денес да свртам лист...На календарот де,мај си дојде.
Кога таму гледам Eliane Elias.Додека барав нешто во живо на youtube,
си излезе и нов албум снимила.Спуштен и го слушам таман си е,лежерно
да се истера попладнево знаејќи дека утре е понеделник.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 12.Мај.2015 во 17:51


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 20:48


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 18.Мај.2015 во 23:14


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 10.Јуни.2015 во 20:51


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 28.Јули.2015 во 03:31
Shahmen - All In The Circle

Shahmen претставува Америчко - Холандско дуо кое го сочинуваат Bless и Sense. Досега имаат издадено два албуми, поточно едно EP насловено како Enter The Circle кое излезе во 2010 - та година, и еден full албум насловен како All In The Circle кој излезе во 2015 - та година. За тие што сакаат квалитетен рап, ова е то.-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 08.Септември.2015 во 22:52


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 30.Септември.2015 во 09:40


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 13.Октомври.2015 во 22:35


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 30.Октомври.2015 во 15:48
На Gama Bomb новото албумче, Untouchable Glory.-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 25.Март.2016 во 13:35Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 25.Март.2016 во 15:51
^^^
многу јако име на албум да


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 25.Март.2016 во 16:17
Всушност станува збор за името на бендот.
Албумите,брзав да станам заради некои обврски не ги напишав.
Пред можеби еден месец имаше некој од моите пријатели
споделено линк од песна на овој бенд и поема на Ана Бунтеска.
Да ги голтнеш и зборовите и музиката.
Од тогаш навака барав да им ја најдам дискографија.Вчера дури имав среќа и тоа беа пред некој ден прикачени.
Станува збор за шест песни на два албуми.Но да забележам,одлични.
1. Affection
2. I.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 16.Април.2016 во 08:44


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 15.Јули.2016 во 16:01


-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 27.Септември.2016 во 22:19


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 17.Јануари.2017 во 23:19


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 19.Април.2017 во 14:29
Вчера ми улетаа на youtube.
Среќа лесно го најдов албумот,топ
е за денов каков е.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 28.Април.2017 во 18:30
Пред еден час си дојдов после целодневно
трчање по документи низ градов.И некои
хортикултурни активности.Кои на прва ми се
видоа дека ќе ме дотепаат,но всушност ме изрелаксираа.
До таа мерка да земам и едно шише од 0.2 мл жолта
за да ја акнеме по дома пред ручекот со шопска.
Сега после еден таков ден,да се вратам на темава.
Уживање е новиов албум.Се обидувам да ги прочитам
и текстовите на песниве.Но неважно е сега,можеби вечер.
https://www.youtube.com/watch?v=xu_96h_FmDQ" rel="nofollow - Доволно е тоа време за да се наполнам на полначов.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 27.Јуни.2017 во 16:51
Го конзумирам последнава недела,интересен глас.
Ииии имам некој фетиш за ова певаљкиве со кратка коса.Постирано од: Орка
Датум на внесување: 04.Јули.2017 во 23:30
Вчера го симнав,сега го преслушувам.
Уффф таман после ваков ден...


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 31.Јули.2017 во 22:43

Го мезам сега и убаво се топи по жешково.Постирано од: Орка
Датум на внесување: 01.Декември.2017 во 09:54
Само дај Боже да потраат ова торентиве
Од денес и официјално во продажба новиот албум.
Вчера го симнав три пати го преслушав.Млако!
Најавните песни останаа она што потсетува на У2.
Другиве ништо посебно...


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 01.Декември.2017 во 13:48
drugar mi orce (jas vaka nagaleno ke te vikam:)),ti kolkava kolekcija imas,alal da i e na taa sto ke bide so tebe ke se iznaslusa muzika:))
svirne li nesto,tvoe e seriozno,poserizno nema:))


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 14.Декември.2017 во 16:23


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 17.Декември.2017 во 12:52
Уфф празник за уши.Од убава,поубава...
Ја загрузил всјо три части.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 04.Јануари.2018 во 11:22


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 01.Февруари.2018 во 21:36
Цела дискографија од Андреј Петров(руски композитор).


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 15.Февруари.2018 во 19:38
Како подбаталив форум,и си фатив мотичето
да копам низ интернетов...Чудим што
се уште има да се слушне на овој краток век.
Покрај ова ЦД за филмот Нанга Парбат,се крчка уште
нешто на торентов.Само со ова VIP-от живциве да ми додржат.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 29.Март.2018 во 19:05


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 02.Април.2018 во 19:39

Албумов,ко логото на вегета.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 21.Мај.2018 во 17:49
Слушајќи го Никола Конте ми улета песна која тој
ја преработил од некој си Душко Гојковиќ.
И лепо!А шта је лепо и Богу је драго.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 07.Јуни.2018 во 16:50
Цела библиотека ова,дури 200 песни.
Музыка и песни из любимых кинофильмов


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 31.Јули.2018 во 18:47
Вчера ми легна у фолдер.
Денес после осум ако не забегам некаде,
ќе го преслушам.Со убави очекувања после
она вчера што на youtube го преслушав.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 01.Септември.2018 во 16:36


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 09.Септември.2018 во 22:24

На 25% е симнувањето.Да го дотерам у гаража
и ислушам,па ќе фаќам кревет.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 14.Ноември.2018 во 19:32


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 25.Ноември.2018 во 12:38
Сега ми текна дека пред некој ден си го "купив".
Звуци кои како есенски листови ме прекриваат
додека дремам на компјутеров.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 16.Декември.2018 во 21:05


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 28.Декември.2018 во 22:24

Убави осумнаесе песни,ми ја враќаат сликата на филмот!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 17.Мај.2019 во 23:25
Шо да очекуе чоек од нација која
наркоси ја водат.Подршка за павле ми шмрка
живела пиратеријаААА.
Ќе го остаам утре за преслушување.Пред пола
саат се прибрав а у осум излегов.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk