Испечати | Затвори го прозорот

Формула 1 или Фудбал?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Формула 1 и Мото грандпри
Опис на форумот: Роси - Капироси, Шуми, Алонзо и компанија
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2685
Датум на принтање: 21.Октомври.2020 во 21:15
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Формула 1 или Фудбал?
Постирано од: veni vidi vici
Наслов: Формула 1 или Фудбал?
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 00:16
Jas bi odbral Formula 1. Ejde gi cekam vasite mislenjaКоментари:
Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 00:19
Формула 1
Фудбал
Атлетика
Кошарка
Одбојка

-------------


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 00:21
Originally posted by amstel amstel напиша:

ABe ne mi mesaj Fudbal u F1 tema ej imash vishe 2 zuti kartona.JASNO KE JA BRZISHAM ZIMI SE
 
AUUUU Sto los Moderator si, pa kaj da ja stavam temata?????


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 00:27
Originally posted by amstel amstel напиша:

ABe ne mi mesaj Fudbal u F1 tema ej imash vishe 2 zuti kartona.JASNO KE JA BRZISHAM ZIMI SE
Не да ја избришиш,преместија во спорт кај Маро

-------------


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 00:27
Ok OK, aman od tebe covek derman nema  , Si stanal kako Kolina samo zuti kartoni delis
 
 
 
Amstel vo zuto


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 00:28
Колина го обожавам ,леле идол ми е.Нема да има како него судија.Но во Италијанското првенство секогаш беше наклонет накај РОМА.

-------------


Постирано од: interist_99
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 01:51
definitivno fudba,formulata ne e interesna za gledanje koga prvite trojca mnogu ke se odalecat eden od drug,dodeka vo fudbalot vo sekoja minuta moze da ima gol ili vozbudliva sansa

-------------
TeAcHeR fOr FoOtBaLL


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 02:06

Originally posted by maja maja напиша:

Originally posted by amstel amstel напиша:

ABe ne mi mesaj Fudbal u F1 tema ej imash vishe 2 zuti kartona.JASNO KE JA BRZISHAM ZIMI SE
Íå äà ¼à èçáðèøèø,ïð ;åìåñòè¼à âî ñïîðò ê༠Ìàðî

kakov sport?maja sportot e zatvoren vekje meseci-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 02:08

Originally posted by maja maja напиша:

Êîëèíà ãî îáîæàâàì ,ëåëå èäîë ìè å.Íåìà äà èìà êàêî íåãî ñóäè¼à.Íî âî Èòàëè¼àíñê îòî ïðâåíñòâî ñåêîãàø áåøå íàêëîíåò íàê༠ÐÎÌÀ.

kolina izjavi :jas navivam za Lazio, ama prvite 6 sredbi sto sum im gi sudel lazIo nema pobeda...taka da realen sum bil-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 02:18
Ова му е дадена изјава после критиката на една ТВ станица која има право за вршење пренос на натпревари.Италија не дава пренос ако не платиш по натпревар.Па Колина мораше вака да изјави.Какво Лацио се*е си се лажење

-------------


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 02:27
не не, маја. колина откако го суспендираа сам си призна, барем ја читав интервју со него

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 02:30
Тој даде ваква изјава да, но јас во тој период бев во Италија и тој беше под притисок од секаде и постојано на мета и удар на телевизиите, а Италија ако те поткачи пропагандата од тв готов си, после го суспендираа и следеше изјавата,но пак имаше коментари и на ова но сепак тој беше за Рома,

-------------


Постирано од: joki
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 03:14
ма фудбал бре...колку е досадно то  формулата...бљак

-------------
Точачиња.


Постирано од: master
Датум на внесување: 21.Јануари.2006 во 11:23
ja poprvo bi rekol fudbal zosto povekje se gleda fudbal odkolku F1

-------------
!gangsta!


Постирано од: poison_f^
Датум на внесување: 28.Јануари.2006 во 22:31
formula1 definitivno i bez razmisluvanje se razbira posle rakomet i toa maska liga

-------------
poison/nezaboravi da smo se sreli na najlepsoj stazi zivota koja se zove mladost


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 29.Јануари.2006 во 18:34
Prvo fudbal pa formula

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 30.Јануари.2006 во 03:01
Фудбал брееее!!!!

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: veni vidi vici
Датум на внесување: 31.Јануари.2006 во 20:02
Dosta izednaceno 8:7 za F1.....interesno.....
AMSTEL zosto mi ja premesti temata vo fudbal baram javno objasnuvanje. Ako temata ne pripaga vo F1 ne pripaga i vo fudbal....pred da napravis nesto razmisli zatoa si moderator 
 


Постирано од: joki
Датум на внесување: 31.Јануари.2006 во 20:40
ха ха ...изедначено е сега...фудбал секако...

-------------
Точачиња.


Постирано од: gorniot
Датум на внесување: 31.Јануари.2006 во 21:34
pa mislam deka sepak formula e pointeresna..........


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 27.Август.2006 во 19:44
F1 so sigurnost.

-------------


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 27.Август.2006 во 22:44
fudbal 

-------------


Постирано од: m-free
Датум на внесување: 27.Август.2006 во 23:18
formula 1 .....se nadevam deka i po zaminuvanjeto na shumi ce gledam...ama ne so tolkav zar sigurno...


Постирано од: Korintian
Датум на внесување: 28.Август.2006 во 14:00
Красен фудбал, па пиво, па некои работи за грицкање, па нерви. Тие работи никогаш нема да ги има формулата

-------------
Sexy Boy


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 28.Август.2006 во 14:10
Originally posted by Korintian Korintian напиша:

Красен фудбал, па пиво, па некои работи за грицкање, па нерви. Тие работи никогаш нема да ги има формулата
Eh ...tuka ne si vo pravo ..........u stvari vo pravo si kaj mene e edno kaj tebe e drugo ...sekoj so svojata ljubov


Постирано од: bagio
Датум на внесување: 29.Август.2006 во 14:16
фудбал

-------------
I`m back in the game


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 13.Септември.2006 во 15:48
Според мене формула никогаш нема да ја достигне популарноста колку што ја ужива фудбалот, и темава иде у разно, така барем се совпаднаа дебатите погоре Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile Дефинитивно за фудбалот сум....

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Септември.2006 во 15:50

Fudbal,definitivno-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 13.Септември.2006 во 16:15
i fudbal i f1 moze malku poveke fudbal

-------------


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 14.Септември.2006 во 17:57

FUDBAL!!!!!-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 16.Септември.2006 во 14:44

Fudbalot e daleku popopularen sport vo svetot ..........

jas sum za Formula 1


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 16.Септември.2006 во 14:46
формула1 тоа повеќе следам иако не е баш за женски

-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Постирано од: laki
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 01:51

    pa se znae fudbal


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 01:53
FUDBAL

-------------


Постирано од: marijana
Датум на внесување: 22.Септември.2006 во 09:17
moze 50:50?
eden glas za f1 i eden glas za futbalot?


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 21.Февруари.2007 во 20:12
a da ja prefllevte ovaa temata vo soodveten podforum WinkWinkWink

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 21.Февруари.2007 во 21:32
Temava da se vrati vo podforum FORMULA

FORMULA1 mi e na PRVO mesto , ja obozavam

-------------


Постирано од: GUOL
Датум на внесување: 22.Февруари.2007 во 14:07
FUSSBALL IST UNSER LEBEN!!
 
 
 
 
ali moeto e ipak HOCKEY pa fussball a formula>toa e sport??


-------------
3 MONAT WAR DA LOU KRANK>JETZT SAUFT DA WIADA GOTT SEI DANK!


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 23.Февруари.2007 во 02:18
pa normalno deka e sport sto bi mozelo drugo da bideSmile

inace ja povekje sledam fudbal odkolku fomula1 pa zatoa...

football
formula1


-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Русин
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 14:03
Јас сум 55% за фудбал, 45% за Формула!

-------------
http://asroma-addict.com/


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 19.Мај.2007 во 01:26
50 - 50 Big%20smileBig%20smileBig%20smile Мноооогу омилени спортови ми се и двете категории... Big%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 20.Мај.2007 во 21:35
Gleam i formula1 ama fudbal e najboljeSmile


Постирано од: B2
Датум на внесување: 26.Мај.2007 во 23:32
i dvata sporta bi gi gledal eden po drug kako sto i mi desava


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 25.Јуни.2007 во 06:54
Само дај гас и летај со болидот.

-------------


Постирано од: Цаци Галапчарот
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 19:08
 ФУДБАЛ-ДА А ФОРМУЛА-НИКАКО.

-------------
Еј, гулаби, гулаби бели.


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 02.Јули.2007 во 23:25
гледам и едното и другото ама сепак ке останам зад фудбалотTongue

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 04.Јули.2007 во 18:53
Фудбал , па после  е Формула 1 . . . Добро и по некој друг спорт пред формула 1 . . . Wink

-------------
STRUGA


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Јули.2007 во 03:38
Фудбал.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 05.Јули.2007 во 08:07
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Фудбал.
 
 
Ама ајде. За мене фудбалот значи отприлика 20 будали по една топка.LOLLOLLOL


-------------


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 06.Јули.2007 во 07:26
1.  СП во  Фудбал.
2.  ЕП во  Фудбал.
3.  ЛШ во Фудбал.
4.  Кфалификации за СП во Фудбал
5.  Кфалификации за ЕП во Фудбал
6.  Премиер лига-Англија
7.  Примера лига-Шпанија
8.  Калчо-Италија
9.  Бундес лига-Германија
10.Копа Америка
11.Копа Либертадорес
12.Африкански куп
13.НБА-кошарка
14.Европска кошарка
15.Ракомет
16.Тенис
17.Одбојка и.т.н.................
1230. Пикадо
1231. една голема дупка
1232. Формула-ако не гледам мометално нешто од овие1230 спорта. 


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 31.Август.2007 во 20:35
fudbal


-------------
Ivan


Постирано од: ivankale
Датум на внесување: 31.Август.2007 во 20:38
sekako


-------------
Ivan


Постирано од: Srni4kA
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 12:10

највеќе нешто документарни со спорт што има-------------
Како се вика жолтиот кинез?
Ли-Мун


Постирано од: Srni4kA
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 12:12
Било каков спорт мене сите ми се интересни

-------------
Како се вика жолтиот кинез?
Ли-Мун


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 02.Септември.2007 во 12:23
ni ednoto ni drugotoтага

ja vi vikam biljard da fatime i toa e sportголема%20насмевка


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Suki
Датум на внесување: 03.Септември.2007 во 20:22
haha biliard :D toa ti e raka a ne mozok :D i dete od 6 godini znae da igra biliard samo cvrsta raka treba da imas i stabilna :D nego fudbal 16 septemvri league champions :D odvaj cekam :D REAL REAL :D


Постирано од: JASEN
Датум на внесување: 07.Септември.2007 во 18:18
вази.

-------------
.....NE SVRTUVAJ SE SINE!!!!!!


Постирано од: heelooo
Датум на внесување: 17.Септември.2007 во 17:10
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

ni ednoto ni drugotoтага

ja vi vikam biljard da fatime i toa e sportголема%20насмевка


kakov голема%20насмевка ?


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 05.Октомври.2007 во 21:04
a i ednoto i drugoto mozi?среќа


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 08.Октомври.2007 во 22:26
Темата е формула или фудбал, сите други постови кои не кореспондираат со оваа тема, ќе бидат избришани...


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 01:51

Фудбал и Параглајдерство.-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 06.Декември.2007 во 14:42
..ova ti e isto kako da prasash detence od 2 godini..Kogo saka poveke..mama ili tato ?
..jas ne se izjasnuvam


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: Цаци Галапчарот
Датум на внесување: 09.Декември.2007 во 00:52
Aj, i ovaj peder iznad mene gleda sport, abe slusaj ovamo sport nije za pedere, idi si tamo u seksa.

-------------
Еј, гулаби, гулаби бели.


Постирано од: alek_messi
Датум на внесување: 24.Декември.2007 во 20:32
и двете али кога ќе се во исто време гледам формула

-------------
|<!> sTORMBRAKER|<!>


Постирано од: SummerLove
Датум на внесување: 15.Јануари.2008 во 19:38
fudbal


Постирано од: keti72
Датум на внесување: 17.Јануари.2008 во 11:42
ракомет

-------------
Keti72


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 17.Јануари.2008 во 16:32
А зошто нема опција за гласање и формула и фудбал?


Постирано од: Blade
Датум на внесување: 25.Април.2008 во 02:47
Originally posted by OUST OUST напиша:

А зошто нема опција за гласање и формула и фудбал?


Па вистина,вака не можам да гласам,двете работи се супер.....


Постирано од: Izzi
Датум на внесување: 19.Мај.2008 во 03:06
формула


Постирано од: stefan.taz
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 11:20
kosarka
fudbal
curling
odbojka na plaza (zenska konk*rencija :)
moto gp
formula


Постирано од: oon
Датум на внесување: 03.Август.2008 во 20:52
Fudbal


Постирано од: dart
Датум на внесување: 14.Август.2008 во 16:06
se razbira
1. FUDBAl
2.ATLETIKA
3.KOSARKA
I KOLKU OD MENE TOA SAKAM JAS SAMO TOA


Постирано од: Red`Black1903
Датум на внесување: 16.Август.2008 во 15:28
I dvete gi gledam
 
Ferrari - Barsa
 
zakon


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 17.Август.2008 во 00:57
тешко ми е да се одлучам...али подолго пратам Ф1

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: GRgirl
Датум на внесување: 20.Ноември.2008 во 17:53
Formula 1


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 20.Ноември.2008 во 19:30
Формула 1...дефинитивно следам веќе со години...не испуштам ни квалификација,а камо ли трка

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 02.Декември.2008 во 16:30
само Формула1...

-------------


Постирано од: vrapce
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 15:35
se razbira formula 1 ,fudbal i rakomet


Постирано од: dark
Датум на внесување: 16.Декември.2008 во 17:26
formula 1, fudbal mnogu po dosadno mi izgleda

-------------
faster then light :D


Постирано од: igi 3
Датум на внесување: 03.Февруари.2009 во 21:05
FORMULA


Постирано од: Командантица
Датум на внесување: 04.Февруари.2009 во 20:13
формула 1

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: ВАЖНА
Датум на внесување: 08.Април.2009 во 16:43
fudbalсреќаF1 mnooooooogu retko gledam

-------------
Последна изјава на црвенкоски: државата ни е на раб од провалија ако се вратиме ние на власт ќе направиме чекор напред.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 08.Април.2009 во 19:21
gledam i to i to koga nema rakomet тага

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 01:17
Formula 1 definitivno! A od drugi sportovi moto GP,rally,box,tennis pogotovo zeni i kriket hahaha


Постирано од: pane_juventus
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 20:42
Tesko mi e da se odlucam ama aj vaka;
51% fudbal
49% F1


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 14:20
дефинитивно фудбал, без размислувањеда

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 17:39
Само фудбал гледам воопшто од сите спортови. Формула не е спорт...


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 29.Јули.2010 во 22:08
Со оглед дека не ми е ни пуштен телевизорот сигурно фудбал не


Постирано од: емил
Датум на внесување: 29.Јули.2010 во 22:18
Фудбал и ништо друго.Ради овој спорт живеам големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk