Испечати | Затвори го прозорот

Музика + Вежбање

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Вежбање
Опис на форумот: Фитнес, билдинг, џогинг, ролање, бицепси, трицепси...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26802
Датум на принтање: 19.Јуни.2024 во 08:43
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Музика + Вежбање
Постирано од: Blue Scarlet
Наслов: Музика + Вежбање
Датум на внесување: 14.Декември.2013 во 18:06
Секогаш е полесно со музика .... приметив дека кај мене не функционираат листите со музика ако не се менуваат барем на неколку дена... Така се создава проблемот со пронаоѓање на музика која ќе го имапотребното темпо за вежбите кои ги правам  а да биде различна од онаа што веќе го имам .... вртење со очи
Затоа давајте предлози ..... 

Еве нешто што ми одговара за орбитрекот .... 

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!
Коментари:
Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 14.Декември.2013 во 18:09


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 14.Декември.2013 во 18:13


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 14.Декември.2013 во 18:14


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Декември.2013 во 18:17
Очигледно не вежбаш на маса штом си пушташ Данса Кодуро ....

-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 14.Декември.2013 во 18:18
Не емил, не вежбам на маса ..... голема насмевка
Не се замислувам дека сум Роки .... смеење
-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 17:45
Последните измени .... голема насмевка
-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 17:47


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 17:48-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 17:49


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 17:52


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 17:54
Баш ме интересира како вежбаш на Данза Кудуро ... Да побарам видеото на јутјуб голема насмевка

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 17:55
Мажи бе, знаете ли за трчање дека е добра песната?

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 17:55
Ееееее баш затоа почнав да вежбам дома ..... сама ...газење од смеење

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: д4б3
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 18:08


Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 20:18

пуштете си ја Playlist-ава и вежбајтесреќа


-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 22:35

Јас си играм додека слушам музика.
Ми се важи ли како вежбање?

размислување

Да купувам ли некоја справа или арни ми се и столовите? плазење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 15.Декември.2013 во 23:01
јас на оваа вежбам 

а играм нешто слично ко овие загриженост


Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 16.Декември.2013 во 11:18
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Јас си играм додека слушам музика.
Ми се важи ли како вежбање?

размислување

Да купувам ли некоја справа или арни ми се и столовите? плазење

колку креваш на бенч-овите ако креваш над 130кг арни ти се 


-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 16.Декември.2013 во 11:23
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

јас на оваа вежбам 

а играм нешто слично ко овие загриженост

ништо од тоа учи малце -------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 16.Декември.2013 во 19:26
Без мајтапење на темава ...... нека ти е срам
Да Бе ми пушта балет, Арапинов овие за зумба ..... ни едниот ни другиот не помага .... чекање


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 16.Декември.2013 во 20:25
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Без мајтапење на темава ...... нека ти е срам
Да Бе ми пушта балет, Арапинов овие за зумба ..... ни едниот ни другиот не помага .... чекање
па популарно е сега зумба и вие женските не знаете што сакате голема насмевка


-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 16.Декември.2013 во 23:24
Originally posted by Crna Arapina Crna Arapina напиша:

Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

јас на оваа вежбам 

а играм нешто слично ко овие загриженост

ништо од тоа учи малце 


хахаха, слободен стил


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 17.Декември.2013 во 10:36
Originally posted by Crna Arapina Crna Arapina напиша:

колку креваш на бенч-овите ако креваш над 130кг арни ти се 130 кила??? изненадувањеизненадувањеизненадување

Ај јас ќе продолжам да си играм, вие вежбајте си плазење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 17.Декември.2013 во 11:07
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by Crna Arapina Crna Arapina напиша:

колку креваш на бенч-овите ако креваш над 130кг арни ти се 130 кила??? изненадувањеизненадувањеизненадување

Ај јас ќе продолжам да си играм, вие вежбајте си плазење

баш си мањак плазење


-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 17.Декември.2013 во 11:10

мањак-вишок, таа сум плазење

важно не сум офтопикголема насмевка

танцувањетанцување
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 18.Декември.2013 во 11:29
Си знае Шефицата  .... голема насмевка

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 18.Декември.2013 во 11:31


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 18.Декември.2013 во 11:33-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 18.Декември.2013 во 11:34


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 18.Декември.2013 во 11:35-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 18.Декември.2013 во 22:37
овие за у ДИско песни се

-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 19.Декември.2013 во 12:07
Битно е да има добар ритам ..... многу битно ..... намигнување

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 19.Декември.2013 во 12:08
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Битно е да има добар ритам ..... многу битно ..... намигнување
таман тренингот да има висок интензитет намигнување


-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 19.Декември.2013 во 12:12
Ете гледаш како си знаеш ... даголема насмевка

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 19.Декември.2013 во 13:06
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Ете гледаш како си знаеш ... даголема насмевка
После толку вежбање да незнам кул


-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 22.Декември.2013 во 23:01
-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 28.Декември.2013 во 14:38


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 28.Декември.2013 во 14:39
Оваа ми е најактуелна во последно време ....голема насмевка
-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 08.Јануари.2014 во 14:58


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 08.Јануари.2014 во 16:06
џабе им поставуваш слабо има  вежбачи на форумов

-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 08.Јануари.2014 во 17:55
Си ги поставувам на себе .... како вечна листа де ... голема насмевка

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 09.Јануари.2014 во 12:12
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Си ги поставувам на себе .... како вечна листа де ... голема насмевка
паметно своја playlistaда


-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 15.Јануари.2014 во 14:09
Од синоќа .... 
-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 15.Јануари.2014 во 16:47
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Од синоќа .... 


не се пораѓаш па PUSh it голема насмевка


-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 15.Јануари.2014 во 20:35
И ете го .... не проаѓа коментар без негово „паметување“ .... 

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 15.Јануари.2014 во 20:42
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

И ете го .... не проаѓа коментар без негово „паметување“ .... 
а забрането е збунетост


-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 21.Јануари.2014 во 23:05
http://www.youtube.com/watch?v=Ue_KQpu7URI" rel="nofollow - Обично цел албум ми е на repeat,а токму оваа ме ресетира


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 29.Јануари.2014 во 13:18
-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 30.Јануари.2014 во 18:10


од 0:30...

-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 01.Февруари.2014 во 14:08
Случајно налетав на ова .... ме врати во тинејџерски денови ... голема насмевка
-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Февруари.2014 во 14:37

ај да се размрдаме малкутанцување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 04.Февруари.2014 во 14:43
голема насмевка-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 04.Февруари.2014 во 15:25


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Орка
Датум на внесување: 06.Февруари.2014 во 19:44
https://www.youtube.com/watch?v=Yh0HzeeX30Q" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=Yh0HzeeX30Q


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 15.Февруари.2014 во 13:02
https://www.extrememusic.com/" rel="nofollow - Интересен избор


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 15.Февруари.2014 во 14:13
Благодарам голема насмевкада

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 11.Март.2014 во 11:47


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 12.Март.2014 во 08:33

Диги-диги за утринско размрдувањеголема насмевка
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 12.Март.2014 во 09:22

добра за играње голема насмевкатанцување
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 14.Март.2014 во 19:01


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 18.Март.2014 во 10:01

Денес на ова се размрдувамтанцување
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 18.Март.2014 во 10:12
А вежбаш ли ?

-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 18.Март.2014 во 10:13

Играм.голема насмевка


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 13.Април.2014 во 19:45


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 16.Април.2014 во 20:29


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 23.Април.2014 во 20:23
Јас во некоја ваква варијантахи, хи...
-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 28.Април.2014 во 14:07
https://www.youtube.com/watch?v=uPnCV7K6ihM" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=uPnCV7K6ihM


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 02.Мај.2014 во 13:40
голема насмевка-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Орка
Датум на внесување: 04.Мај.2014 во 21:31
https://www.youtube.com/watch?v=gN3DUOaHTUA" rel="nofollow - Не знам за вежбање,ама за downhill леле леле ќе летаат корења


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 13.Мај.2014 во 21:29


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 17.Мај.2014 во 14:48
https://www.youtube.com/watch?v=bmQC83_9nbU" rel="nofollow - Музика+Вежбање и гратис видео мотивација за pajser


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 18.Мај.2014 во 23:44
https://www.youtube.com/watch?v=rnvvsjstveM" rel="nofollow - Мотивација за летање со памет


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 24.Мај.2014 во 19:33
https://www.youtube.com/watch?v=nU4EJfX2aXE" rel="nofollow - Само полека со мотивацијава.Оти еве што може да се случи кога си премногу мотивиран.


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 31.Мај.2014 во 10:54


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 06.Јуни.2014 во 14:29


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 14.Јуни.2014 во 22:34

Денес на плажата игравме зумба на Шакира танцување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 18.Јуни.2014 во 22:37
https://www.youtube.com/watch?v=NxuKuYkoBeA" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=NxuKuYkoBeA


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 09.Јули.2014 во 15:19
https://www.youtube.com/watch?v=NxuKuYkoBeA" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=NxuKuYkoBeA


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 15.Септември.2014 во 20:17
https://www.youtube.com/watch?v=TL1ByAIf8Ck" rel="nofollow - Не знам за вежбање,ама после еден ден отиде alivio-то на точакот.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 30.Септември.2014 во 22:15
https://www.youtube.com/watch?v=_js8TF1UlMA" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=_js8TF1UlMA


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 03.Октомври.2014 во 22:37
https://www.youtube.com/watch?v=oJH5AsNr_nM" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=oJH5AsNr_nM


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 24.Октомври.2014 во 18:26
Значи целиот албум им е топ за мотивација,и не мора
човек да вежба може и да гувее и да са мутивира.

https://www.youtube.com/watch?v=0HZix_TjvlQ" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=0HZix_TjvlQ


Постирано од: outlook123
Датум на внесување: 29.Ноември.2014 во 11:02
http://www.youtube.com/watch?v=FZ4jMSCBswY" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=FZ4jMSCBswY    

-------------
едно е - не се две


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 06.Декември.2014 во 21:16
https://www.youtube.com/watch?v=8QCLtxvxpBw" rel="nofollow - Оваа е добра и за пари броење.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 17.Декември.2014 во 18:09
https://www.youtube.com/watch?v=PVRi5eXkApo" rel="nofollow - Откако ќе се навежбаш,оваа е за дување пред огледало.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 23.Декември.2014 во 20:40
https://www.youtube.com/watch?v=LdUZzWXvH68" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=LdUZzWXvH68


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 12.Јануари.2015 во 21:15
https://www.youtube.com/watch?v=VWf8CXwPoqI" rel="nofollow - Песната може и не толку,колку што све луѓето правеле изминатата година.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 15.Јануари.2015 во 22:37
https://www.youtube.com/watch?v=pvKSJiqtCQU" rel="nofollow - Е не ќе си играме.


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 15.Јануари.2015 во 22:40
Originally posted by Орка Орка напиша:

https://www.youtube.com/watch?v=pvKSJiqtCQU" rel="nofollow - Е не ќе си играме.

Оваа за Тае бо.
Иако јас не би издржала долго со ваква музика изненадување

Оваа некако повеќе ми легнува голема насмевкаплазење(без последната минута)
Originally posted by Орка Орка напиша:

https://www.youtube.com/watch?v=8QCLtxvxpBw" rel="nofollow - Оваа е добра и за пари броење.-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 15.Јануари.2015 во 22:42
Прва ми е на листата веќе подолго време голема насмевка
-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Орка
Датум на внесување: 16.Јануари.2015 во 19:28
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Оваа некако повеќе ми легнува голема насмевкаплазење(без последната минута)


https://www.youtube.com/watch?v=UhyXvMH_UaQ" rel="nofollow - За една минута ли е проблемот...Минута и триесет и три секунди частам.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 24.Февруари.2015 во 19:38
https://www.youtube.com/watch?v=WNkCqa1LfuI" rel="nofollow - The Hustle Standard & Rob Bailey...КоНплет не само ова


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 21.Март.2017 во 20:41
https://www.youtube.com/watch?v=TTXUTcxd6NE" rel="nofollow - А ги слушнам,ако ништо друго барем се лажам од утре почнувам.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk