Испечати | Затвори го прозорот

ИНТЕРНЕТ ЗАРАБОТКА

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Интернет
Опис на форумот: Интересни сајтови, интернет пристап...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26661
Датум на принтање: 20.Септември.2019 во 22:13
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ИНТЕРНЕТ ЗАРАБОТКА
Постирано од: zakonn
Наслов: ИНТЕРНЕТ ЗАРАБОТКА
Датум на внесување: 20.Септември.2013 во 18:55Коментари:
Постирано од: zakonn
Датум на внесување: 20.Септември.2013 во 19:08
ДАЛИ САКАТЕ СТВАРНО ДА ЗАРАБОТУВАТЕ ПАРИ НА ИНТЕРНЕТ-???
АКО САКАТЕ ДА ЗАРАБОТУВАТЕ НА ДЕНЕ ПО МИНИМУН-1.50$ НА ДЕН А МАКСИМУН 50$
НЕКОЈ ОД ВАС ЌЕ РЕЧИ НИКОЈ НЕ ДАВА ТОЛКУ ПАРИ ЕПА ЕВЕ ОВА СТРНА ДАВА ОВА СТРНА Е ПТЦ СТРНА АМА ДА СЕ РАЗБЕИРИМЕ ОВА СТРНА ИСТО РАБОТИ СО КЛИКАНЕ НА РЕКЛАМИ АМА НЕ ЈА СПОРЕДУВАЈТЕ СО ОНИЕ ПТЦ СТРНАИ ШТО ДАВАТ ПО 00002 ДЕНТИ НА ДЕН И ПЛУС ТРЕБА ДА ЗБИРАТЕ РЕФЕРАЛИ ДА СТИГНИТЕ ДО ЛИМИТО ЗА ДА ИЗВАДИТЕ ПАРИ. ПЛУС ОВА СТРАНИЦА Е ИНВЕСТИЦИОНА СЕ КУПУВА ПАКЕТИ НАЈ МАЛИОТ ПАКЕТ ЧИНИ САМО 10 ДОЛАРИ А ЗАРАБОТУВАТЕ 3.50 ДОЛАРИ НА ДЕН

ЌЕ ВИ ДАДАМ ЛИНК АМА ОД ФБ И ОД ТАМУ ЌЕ ГО ПРЕЗЕМИТЕ ЛИНКОТ ЗА ОВОЈ БИЗНИС
РЕГИСТИРАЈТЕ СЕ И ПРОБАЈ 2 ДЕНА И АКО НЕ ТАКА КАКО ШТО ВИ КАЖУВАМ ИЗБРИШЕТЕ ГО


http://www.facebook.com/pages/%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BC-%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D1%81%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%88-%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BB%D0%B0%D1%98%D0%BA/259768808449?ref=hl" rel="nofollow - ЛИНКО ОД FACEBOOK- КЛИКНИ ТУКА!


Постирано од: zakonn
Датум на внесување: 01.Октомври.2013 во 15:07
НАЈ ДОБРОТО ПРОГРАМ ЗА ЗАРАБОТКА НА ПАРИ ИСПЛАЌА РЕДОВНО ИМАТЕ ПОВЕЌЕ ДОКАЗИ НА ОВОАЈ ЛИНК -
САКАМ ДА ВИДМА МНОЛГУ МАКЕДНОНЦИ ВО ОВА ПРОГРАМ ОТИ ЗАЕДНО СНЕ МНОЛГУ ПОВЕЌЕ И ПОСИЛНИ http://www.kikozakon.com/2013/09/good-work-online.html" rel="nofollow - КЛИКНИ ТУКА !!!


Постирано од: Jugop
Датум на внесување: 15.Март.2014 во 13:22
Еве еден блог за заработка, има корисни работи.
http://neobux-zarabotka-preku-internet.blogspot.com/


Постирано од: Drak4ebre
Датум на внесување: 18.Април.2014 во 23:42
Сите што работат нешно на интернет знаат дека им се нопходно потребни некои интернет алатки како: веб хостинг, аутореспондер, тракер, ротатор, сплеш пејџ билдер...
Е па еве ја и кај нас конечно AIOP која ги нуди сите овие алатки за само 10$ месечно(инаку на пазар чинат преку 100$). Но тоа не е целото изненадување. Оваа компанија го има и најјакиот компензациски план за исплата па така што со првиот што ќе го упишете под вас како член,соработник, реферал... вие веќе алатките ги добивате гратис а за секој нареден непарен заработувате по 10$ цел живот значи пасивни 10$.
Фантастично!
Еве уверете се и сами и сами малце прочитајте:

http://www.pametnipasivniprihod.com/

http://www.allinoneprofits.com/9r0


Постирано од: danceforlife
Датум на внесување: 15.Мај.2014 во 16:59
Дечки и мене исто ми се укажа можност да заработам на интернет од дома.
Еве веке неколку месеци, топ заработувам.
Треба упорност како што кажавте. Јас успеав да повлечам 300 долари после месец дена со изградба на тим и со извршување на дневни таскови кои ми одземаа по 10 минути дневно.
Така со надоградба си заработувам, си градам тим и немам гајле
Ако сака некој повеке информации нека го погледне прво видеово
https://www.youtube.com/watch?v=gpmyDvk9D5U
Libertagia (се чита Либерта Џа / и значи Слобода Сега) е интернационална компанија која се наоѓа во Лисабон, Португалија, која започна со работа на 12 октомври 2013 и беше официјално отоворена со гала вечер одржана во Лисабон, Португалија. Нивното седиште се наоѓа веднаш до седиштето на Microsoft. Во следните неколку месеци повеќе канцеларии ќе се отворат во целиот свет. Веќе се отворија канцелариите во Бразил а во план се отворање на канцеларии во Малезија, Италија, САД и други. Руи Салвадор е извршен директор на компанијата и нејзин основач. Седиштето на нивните канцеларии е познато исто како и нивните лидери и всушност може да ги повикате по телефон или да го посетите нивното седиште.
мојот линк е www.libertagia.com/ElenaDavidov
мојот емаил е elena17karev@hotmail.com
ако имате прашања слободно контактирајте ме! ви гарантирам, ако сте упорни, ќе заработите
Поздрав


Постирано од: LibertaGiaMk
Датум на внесување: 28.Мај.2014 во 20:05
LibertaGia!
За подобро да се информираат луѓето од Македонија, сите иформации во врска со фирмата (нивните заработувачки,услови,дејности,итн) ги склопивме на едно место уредени и разбирливи за секој да може да се информира и нормално ако сака да почне да работи. http://www.libertagiamk.com/


Постирано од: ariana.mkd
Датум на внесување: 04.Јуни.2014 во 16:39
После години поминати во барање на некоја реална и солидна компанија преку која може да се заработи на интернет (а тоа да не бидат само 2$, 5$ ..15$ туку да има можност и за реална плата за живеење) од пред некое вереме сум сигурна дека конечно ја пронајдов вистинската и ви ја препорачувам.
Работата не е воопшто сложена, има многу начини на кои може да се заработи а не мораш да платиш ни денар ако не сакаш.
Инаку порано немаше многу од регионов ама сега ги има еден куп и од бивша ју и од Македонија (само од кај нас се преку 1000)
Иначе поддршката е ОДЛИЧНА!.
Ако немаш добар и активен спонзор кој ќе те води нема да напредуваш брзо.
Балканциве инаку добро се држат и си помагаат.
Ако се регистрирате преку мене ќе ве пријавам на ФБ групата за поддршка (која е затворена за надворешни тимови) и плус бидејќи сум во тимот на еден што е број 1 на Балкан автоматски ќе имате пристап и до балканскиот форум што го има основано.
Еве баш денес во 21ч има организиран webinar. Членови поставуваат прашања .. и добиваа одговори во живо.

Со добра поддршка може да се направат сериозни пари.
Плус мислам дека е една од ептен ретките што опстојува еве веќе цели 15 .. скоро 16 години. Да не работеше добро одамна ќе пропаднеа, а тие во моментов имаат по 3-4000 нови регистрации дневно.
Кој е за нека се пријави ..
http://internetzarabotkavomk.wordpress.com/" rel="nofollow - http://internetzarabotkavomk.wordpress.com/


Постирано од: ariana.mkd
Датум на внесување: 04.Јуни.2014 во 17:01
А имаат и нешто супер интересно за тие што имаат производ да го продадат пореку интернет а немаат пари за да си отворат сопствена интернет продавница.
Ви обезбедуваат 100% бесплатна интернет продавница која е дел од една поголема продавница.Многу е слична на Али Експрес или eBay. Продавницата ја посетуваат буквално илјадници купувачи секој ден.
Се плаќа мала провизија за услугата само ако некој ви купи нешто од производите. Значи ризик нема. Ако не ви купи никој не плаќате апсолутно ништо.

Пример ако знаете другарка што изработува накит.. или продава козметика .. или другар што сака да продава туторијали и електронски книги на интернет проследете му го овој линк подоле.
Ем продавницата е бесплатна огромен број на луѓе ве рекламираат за 0 денари. Во моментов не постои подобра понуда на интернет.

На овој линк може да се пријави секој и да си регистрира бесплатна интернет продавница.
http://www.tripleclicks.com/14356274.1001/ECA" rel="nofollow - http://www.tripleclicks.com/14356274.1001/ECA

А ако сака некој да си отвори акаунт за пазарење повелете друг линк

http://www.tripleclicks.com/14356274.1001/tcsearch/category:233" rel="nofollow - http://www.tripleclicks.com/14356274.1001/tcsearch/category:233


Постирано од: anastasovi2004
Датум на внесување: 12.Јуни.2014 во 12:18
Eve eden blog http://sfijobforany.blogspot.com/2014/06/blog-post.html" rel="nofollow - tuka


Постирано од: mihaelarrr
Датум на внесување: 15.Јуни.2014 во 19:47
Придружете ми се и почнете да заработувате пари од интернет !
(Вадењето пари од овакви сајтови стана реалност во Македонија пред некои си 3-4 месеци, кога Neteller овозможија да се праќаат нивните светски признаени картички (Net+ card) да се користат и во Македонија!)

Се работи за *Probux*, сајт на кој стотици илјади членови дневно заработуваат добра пара.
Сајтот функционира на тој начин што едни се рекламираат а други ги кликаат (гледаат) рекламите и добиваат пари за тие кликови.

Знам дека многу од вас се запознаени со овој бизнис па ќе ве замолам да ги изоставите вашите излишни коментари како "оваквите сајтови се измама, оваквите сајтови не плаќаат, бла бла"... бидејки и самите ќе се уверите од 2-те слики кои ги има во продолжение. (на 2 многу слични сајта извадив по 40$+ пред околу недела дена )

Со тие пари потоа може да се нарачува преку интернет или да ги поврзете преку Net+ Master (Neteller) картичка со која може да плаќање секаде каде што се прифатени Master card картичките.

Како да заработите од овој и другите овакви слични сајтови?
- Целта е да почнете да изнајмувате „реферали“ и да предложувате нови членови да се приклучат на сајтот (како што јас вам ви предложувам). Изнајмените и ново-вклучените реферали кликаат реклами за коишто освен самите они и вие добивате некој бонус за тоа.

На почетокот е навистина многу бавно, но како поминува времето, бројката на ваши реферали ќе почне да се зголемува експоненционално а со тоа и вашата заработка од сајтот.
Со околу 750 реферали (4-5 месеци) и дневно се заработува бруто 7-9$. Но ова не е лимитот, кога ќе дојдете до 2000+ реферали вашата дневна бруто заработка би била некои си 20-25$.

Свесна сум дека има премногу скептици кои пробале но не го упознале доволно добро системот на работа и се откажале поради бавниот развој или немањето начин како да ги извадат парите во Македонија. но ете има и девојки како мене кои заработуваат доста добра пара од оваквите сајтови (денес парите може да се извадат многу лесно и во Македонија, преку Нетелер).

Добрата работа во сета ова е тоа што сите ние дневно сигурно поминуваме барем 5-10мин на компјутерот и тоа е сосема доволно за да ги искликате сите реклами и да си ги проверите рефералите. Така да, доколку секој ден дремете на компјутер ова е одлична прилика да го искористите барем малку интернетот и да заработите некоја пара од него додека се допишувате на фејсбук/твитер, нема што да изгубите и доколку само пробате и се откажете.

Ако успеавте да го прочитате целиот текст и ве барем малку заинтересира - слободно
регистрирајте се од мојот линк - http://www.probux.com/?r=Mihaela12


Слика1 : http://i.imgur.com/brIr5hI.png - Primenite pari na Neteller.
Слика2 : http://i.imgur.com/SIWs13q.png - Zapbux
Слика3 : http://i.imgur.com/iYo4uWh.png - Probux


Постирано од: IvicaSkopje
Датум на внесување: 15.Јули.2014 во 12:15
Ptcircle е моментално највисоко рангирана со најголема добивка меѓу сите во оваа категорија.

Ваша задача е да гледате 15(максимум) различни реклами кои порталот ги нуди во еден ден(24 часа). Со една реклама добивате 0.03 $ што значи дека со 15 реклами вие ќе заработите 0.45 $ за само ЕДЕН ден.

Покрај овие работи вие ќе заработите и од:

-Директни реферали- Луѓе кои се зачленуваат на веб страната преку ваша препорака - 0.002 од еден клик(0.03 од сите 15 клика во еден ден)

-Индиректни реферали- луѓе кои ги најмувате од бонусот кој секој ден го добивате во износ од 1$.
1индиректен реферал = 1$. Изнајмените реферали траат ЗАСЕКОГАШ!
. 0,001 од 1 клик.(0.015 од сите кликови во денот)

Во првиот месец ќе заработите 20 - 30 долари.

Постојат 5 разлилни нивоа на заработка. Во 5тото-последно имате можност да заработите 600$+

Со кликање започнав пред 18 дена, веќе сум 2 ниво и мојата дневна заработка се движи од 1.00$ - 1.50$

Линк за регистрација http://ow.ly/yzWHz" rel="nofollow - ТУКА

Сите вие кои ќе се регистрирате, обавезно контактирајте ме за да ве посочам по вистинскиот, добитен пат


Постирано од: DonExo
Датум на внесување: 11.Август.2014 во 01:47
Епа драги форумџии, во продолжение споделувам со вас ДЕЛ од исплатите што ги имам направено јас од ПТЦ страниве...

Значи нема да убедувам, да се лажеме... „ќе заработете десетина долари преку ноќ..бла..бла“ ...
не ве принудувам никој од вас да се регистрира од мој линк или нешто слично... само сакам да споделам со вас и малце да ви дадам мотив и К*раж за да бидете поупорни во овој таканаречен ПТЦ свет, но и да внимавате и да знаете како да ги одбегнувате стотиците-илјадници SCAM сајтови во овој свет.

Сакам само искрено и отворено да ви кажам и да ви предочам за колку време колку пари имам направено, и уште колку евентуално би направил, само да ни поживеат уште некој месец-година страниве [IMG]

Регистриран:
2013/11/20 at 16:48 You successfully registered at ProBux.
2014/01/30 08:27 You successfully registered at zapBux.

Инвестирано од џеб по некои си 80-90$ за Голден членства:
2014/04/19 at 19:32 You have bought a Golden Membership. You paid: $72.00.
2014/04/23 19:49 You have bought a zapGolden membership. You paid: $70.00.

Поминаа некој си месец ипол до два (откако ги купив Голден членствата) додека собрав на двата сајта по околу 1000РР, и од тогаш почнав со исплатите... во продолжение имате неколку исплати од Probux && Zapbux.

http://i.imgur.com/9n2Z0uq.png

http://i.imgur.com/xHrHScf.png

http://i.imgur.com/AWUSKaT.png

http://i.imgur.com/hfhiPwm.png

http://i.imgur.com/vAuFoU2.png

http://i.imgur.com/gaIGOHv.png

http://i.imgur.com/6RsMViC.png

http://i.imgur.com/3XpYbcn.png

http://i.imgur.com/WDjl4eQ.jpg


И самите можете да видите според датумите дека не се работи за пари заработени преку ноќ или недела.. или месец... туку ова ви е "long-term investment" :)

Прво сееш - па потоа жнееш :D

http://i.imgur.com/04gXszo.png

И еве ми го моменталниот баланс на Нетелер.. ова е се заработено од PTC страните.. и нека рече после некој дека не се вадело пари од кликање реклами на интернет..

---------------------------------

Едит: Некој што веќе клика на Пробукс ќе ме демантира и ќе каже дека Probux не исплаќа МОМЕНТАЛНО... да.. точно е ова, се соочуваат со проблеми поради преголемиот обем на корисници, исплати/уплати, платежните процесори поставуваат нови лимити и слично... но ти што го коментираше ова ако си малце постар на сајтот ќе ти текне дека и лани имаа два овака посериозни проблеми и дека ги решија.. не е ништо „ново“ или нешто „опасно“ [IMG]

еве една исплата баш во ова „време на неисплаќање од Пробукс“ ... чисто онака пробно ја направив..

http://i.imgur.com/70Bfr5v.png

--------------------------------

Исплатено: 550$+
Probux : 250$+
Zapbux :320$+

Со скептици, песимисти и празноверни глави нема потреба што да се објаснувам и да се докажуваме дали има или нема леб во ова... а за сите други сум ви тука, колку можам ќе помагам.

Еве ви ги моите 2-3 линка во продолжение, кој сеуште се нема регистрирано или сака одново да почне - нека се регистрира од нив, и со тоа што сте ми помогнале да заработувам по некој цент од Вас - ќе ви помагам и јас си совети, идеи, тактики и се друго што е потребно.

Сите што сте заинтересира можете слободно да ме контактирате тука или на donfrozex@gmail.com ..

Cheers niggas'


Постирано од: IvicaSkopje
Датум на внесување: 14.Август.2014 во 09:57
www.zarabotionlajn.weebly.com

Македонска страна преку која ќе најдете директен линк за регистрација на најдобриот PTC сајт. Проверете и уверете се дека огромни суми се земаат(0.03 од клик во прво ниво и 0.07 од второ па натака) и дека е најдобро платена и легитимна до сега. Сите кои ќе се регистрираат нека ми пишат на фб( има на страната линк ) или тука за да ги запознаам и да ги споделам најдобрите стратегии за највисока заработка.

http://postimg.org/­image/7f3zp6hux/
Еве првата исплата за 21 ден кликање. Деновиве треба да стигнат нови 19.78$


Постирано од: IGotID
Датум на внесување: 11.Март.2015 во 15:42
Јас искено си заработувам по малку од Neobux I Paidverts еве ви линк:

http://www.neobux.com/?r=IGotID

и

https://www.paidverts.com/ref/IGotID


Постирано од: tyga
Датум на внесување: 13.Март.2015 во 12:43
ситте коментатори со по 1 пост лажни профили ги убедуваат другите корисници за џабе да губат време

-------------
http://www.gametracker.rs/server_info/195.26.159.86:27022/" rel="nofollow">


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 05.Јуни.2015 во 12:31
Исплата бр 14 од окик.ме


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 20.Јуни.2015 во 14:32
Доказ за мојата 16 та исплата од окик.ме


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 14.Јули.2015 во 15:28
Доказ за исплата бр 19 од окик.ме


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 18.Јули.2015 во 10:39
Исплата бр 20 од окик.ме
http://okik.me/?ref=sasomkПостирано од: sasomkd
Датум на внесување: 25.Јули.2015 во 17:40
Доказ за мојата прва исплата од http://aecrimbux.com/?ref=sasomk


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 02.Август.2015 во 12:07
Mojata vtora isplata od http://aecrimbux.com/?ref=sasomk


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 03.Август.2015 во 18:17
Исплата бр 23 од најстабилниот сајт окик http://okik.me/?ref=sasomk


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 22.Август.2015 во 19:44
Isplata br 24 http://okik.me/?ref=sasomk


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 29.Август.2015 во 19:21
Исплата бр 26    http://okik.me/?ref=sasomk


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 31.Август.2015 во 17:55
Isplata br 27 http://okik.me/?ref=sasomk


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 05.Септември.2015 во 14:03
Исплата бр 28
http://okik.me/?ref=sasomk


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 08.Септември.2015 во 13:35
Исплата бр 5 од романскиот сајт
http://aecrimbux.com/?ref=sasomk


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 10.Септември.2015 во 20:22
Исплата бр 6 од романскиот сајт http://aecrimbux.com/?ref=sasomk


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 10.Септември.2015 во 21:33
Исплата бр 31 http://okik.me/?ref=sasomk


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 13.Септември.2015 во 15:11
Исплата бр 32
http://okik.me/?ref=sasomk


Постирано од: sasomkd
Датум на внесување: 13.Септември.2015 во 15:13
Исплата бр 7

http://aecrimbux.com/?ref=sasomk


Постирано од: bublik
Датум на внесување: 10.Декември.2016 во 17:07
Здраво, јас бев скептик за вакви работи своевремено но сега имам солидна заработка после неколку месеци на сајтов,треба само трпение и нешто ситно инвестирање кое се враќа доста брзо кој сака нека проба,пробата не се плаќа

http://www.mayaclix.com/?r=850232047


Постирано од: bublik
Датум на внесување: 10.Декември.2016 во 18:09
Или овој,кликсенс,не е лош а и одамна трае,легален си е
http://www.clixsense.com/?10133849


Постирано од: Wortex
Датум на внесување: 22.Декември.2016 во 16:00
Работа која нуди многу можности за заработка. Немате шеф кој ве контролира, нема работно време. Потребно ви е само компјутер или мобилен телeфон со интернет конекција. Ако поседувате претприемачки особини ова е вашата шанса! Проверете и уверете се!
https://sfi-rabota-na-idninata.blogspot.mk/p/blog-page.html?m=0


Постирано од: star77
Датум на внесување: 23.Февруари.2017 во 19:20
Najsigurna i najrealna rabota koja se nudi na internet e Sfi marketing so vistinska isplata i rabota koja moze da se raboti dolgorocno.Toa e americka kompanija koja vi dava moznosti da zarabotuvate preku internet marketing,da zapocnete svoj biznis so prodazba na online proizvodi od koi zarabotuvate i da si bidete sam svoj sef kreirajki go svoeto vreme.Eve moznost da se registrirate i ja rabotite ovaa rabota za koja navistina ste plateni za srabotenoto.Poglednete go oglasot i registrirajte se:www.ibourl.com/36ih


Постирано од: star77
Датум на внесување: 23.Февруари.2017 во 19:21
Najsigurna i najrealna rabota koja se nudi na internet e Sfi marketing so vistinska isplata i rabota koja moze da se raboti dolgorocno.Toa e americka kompanija koja vi dava moznosti da zarabotuvate preku internet marketing,da zapocnete svoj biznis so prodazba na online proizvodi od koi zarabotuvate i da si bidete sam svoj sef kreirajki go svoeto vreme.Eve moznost da se registrirate i ja rabotite ovaa rabota za koja navistina ste plateni za srabotenoto.Poglednete go oglasot i registrirajte se:www.ibourl.com/36ih


Постирано од: uspesnarabota
Датум на внесување: 01.Јули.2017 во 12:24
Renomirani Kompanii vi nudat moznost za rabota na internet. Dokolku sakate da zarabotite i da uzivate vo rabotenjeto od vasiot dom ova e vistinskiot izbor za vas.povelete https://uspesnarabota.wordpress.com/ https://zarabotuvaj.wordpress.com/ https://odlicnazarabotka.wordpress.com/


Постирано од: ИнтернетРабота
Датум на внесување: 23.Јули.2017 во 15:24
Лесни пари!
Дали би сакале дополнителен месечен приход? Имате 15 минути дневно слободно време? Ако вашиот одговор е ДА и на двете прашања тогаш можете да започнете со работа уште веднаш! Денес започнете ново поглавје во вашиот живот, поглавје без долгови, без финансиски проблеми, исполнето со позитивна енергија, среќа и мир! Заработувајте без да вложите ни денар. Работа за сите- невработени и вработени, млади и стари. Секој може да работи- не е потребно никакво искуство, не е потребно никакво познавање на странски јазик! Инструкции на македонски јазик. Лесна и едноставна работа, нема што да изгубите можете само да добиете!
Направете чекор нанапред кон подобра иднина. Со нас тој чекор Ви е 100% сигурен.
За започнување со работа одете на http://zarabotka-internet.weebly.com/" rel="nofollow - http://zarabotka-internet.weebly.com/ и пратете ги инструкциите!


Постирано од: Maja3
Датум на внесување: 20.Април.2018 во 07:01
Здраво, јас вчера се логирав овде па кој сака нека проба :
http://ohomoney.win/7778701894200/


Постирано од: Galija123
Датум на внесување: 24.Јуни.2018 во 00:17
Луѓе заработив 150$ за 2 часа, не ми се верува. Вистина исплаќаат...
Ја препорачувам на сите странава
http://erymoney.site/4133141829581/Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk