Испечати | Затвори го прозорот

Игра со 4 збора ..

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Форумски игри
Опис на форумот: Асоцијации, калодонти, азбука ваква, азбука онаква...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26596
Датум на принтање: 21.Октомври.2020 во 13:13
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Игра со 4 збора ..
Постирано од: Mushu
Наслов: Игра со 4 збора ..
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 14:24
Старата замина во архива и време е за нова Игра со 4 збора


многу тегли тогаш направи      (последните 4 збора од минатата тема)

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и КрајслерКоментари:
Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 14:24
Napravi nova tema ti:))

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 14:25
Ti izbrza so postov:)


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 14:28
Postov go koregirav jas:)

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 14:29
јас сега чак видов

-------------


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 14:30
Видов, дојдов и победив

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 14:34
победив на утакмицата синоќна

-------------


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 16:16
синоќа отидов на прошетка

-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 16:17
Прошетка во блискиот парк

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 16:32
парк полн со деца

-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 17:40
Deca kolku da sakash:)

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Август.2013 во 18:55
сакаш да те гушнам

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Август.2013 во 10:33
Gushnam i jas sega:))

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Август.2013 во 15:04
Сега си пуштив филмче

-------------


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 16.Август.2013 во 15:43
Филмче гледам во моментов

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Август.2013 во 23:37
моментов што си дојдов

-------------


Постирано од: SVOJA
Датум на внесување: 17.Август.2013 во 01:00
dojdov ama sum umorno

-------------
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Август.2013 во 06:38
уморно не се чувствуваам

-------------


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 18.Август.2013 во 00:03
chuvstvuvam poladno e vremevo


Постирано од: acika
Датум на внесување: 18.Август.2013 во 00:09
vremevo vecerva e super 

-------------
Finis coronat opus


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 18.Август.2013 во 00:14
super ladnicko za spienje


Постирано од: емил
Датум на внесување: 18.Август.2013 во 06:12
спиење доста , ајде станувајте

-------------


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 19.Август.2013 во 00:12
stanuvajte nesto da napisheme


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 19.Август.2013 во 11:27
Напишеме едно тајно писмо

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Август.2013 во 11:41
Pismo odavna nemam napishano:))

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: SVOJA
Датум на внесување: 19.Август.2013 во 11:44
napisano za mene licno

-------------
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 19.Август.2013 во 11:45
лично ќе го испратам

-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Август.2013 во 11:54
Ispratam treba nekoja chestitka:))

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 19.Август.2013 во 11:58
честитка за нова година

-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Август.2013 во 17:29
Година фудбалска не чека

-------------


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 19.Август.2013 во 23:52
чека цела една сезона

-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 20.Август.2013 во 00:02
sezona esenska doaga sega


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 20.Август.2013 во 01:20
Сега сите пишуваат пораки ....

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: емил
Датум на внесување: 20.Август.2013 во 06:58
пораки до одредени личности

-------------


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 20.Август.2013 во 10:17
Личности важни за државата

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: емил
Датум на внесување: 20.Август.2013 во 10:40
дравата е во подем

-------------


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 20.Август.2013 во 13:12
подем невиден нема збор

-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Август.2013 во 18:14
Zbor ubav,vrati otvara:))

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 20.Август.2013 во 18:21
отвара ама и затвора 

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Август.2013 во 18:22
Zatvora samo loshiot zbor

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 20.Август.2013 во 18:41
збор барем еден кажи

-------------


Постирано од: panter123
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 06:05
kazi sto ima novo


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 06:43
ново работно место има

-------------


Постирано од: panter123
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 07:27
ima za cestenje togas


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 07:34
тогаш ќе те почастам

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 14:06
Pochastam i jas tebe:)

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 14:07
тебе ти помина одморот мечтаење

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 14:14
Odmorot super mi pomina:))

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 14:14
помина за кого какосвиркање

-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 14:17
како си помина ти

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 15:07
Ti beshe na odmor?

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 15:09
одмор бев во Бугарија љубов големо гушкање

-------------


Постирано од: BIBI_G_3
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 15:20
Bugarija bev samo ednas


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 17:25
"Еднаш порано" - започнуваат приказните

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 17:39
приказните се за деца

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 17:43
Deca malechki i slatki:))

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 17:44
Слатки... бомбици, чоколатца, бајдери

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 17:52
bajaderi nekoj mi podari трепкање


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 18:19
подари ти за роденденот

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 22:26
Rodendenot si go proslaviv

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: ANA_MARIJA
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 22:53
proslaviv i jas mojot 


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 22:59
Mojot beshe vo juli:))

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: ANA_MARIJA
Датум на внесување: 21.Август.2013 во 23:07
juli  idealen za odmor :)


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Август.2013 во 05:54
одмор само август месец

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Август.2013 во 09:05
Mesec po mesec,godina

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: камелеон
Датум на внесување: 22.Август.2013 во 09:07
godina  po godina starost 

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=sEj3Ife6rqU


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 22.Август.2013 во 15:20
старост да си дочекаме

-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Август.2013 во 22:55
Dochekame samo ubavki momenti:)

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Август.2013 во 23:20
моменти на врвна забава

-------------


Постирано од: ANA_MARIJA
Датум на внесување: 22.Август.2013 во 23:21
zabava nema kaj nas :)


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Август.2013 во 23:36
нас  само не чекат

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Август.2013 во 12:39
Chekat ili chekaat potochno:)

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: BIBI_G_3
Датум на внесување: 23.Август.2013 во 12:42
поточно од точното,здравје


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Август.2013 во 12:54
Zdravje site da imame

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 23.Август.2013 во 14:29
Имаме пари за ова?

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: емил
Датум на внесување: 23.Август.2013 во 15:22
Ова не се продава

-------------


Постирано од: BIBI_G_3
Датум на внесување: 23.Август.2013 во 15:22
prodava onakvo za bubrezi


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 23.Август.2013 во 15:25

бубрези? апсолутно романтичен збор голема насмевка


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 30.Август.2013 во 10:19
Zbor kako epitet koristam:)

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 30.Август.2013 во 11:10

користам пауза за кафе


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2013 во 14:14
Кафе пиев рано сабаjле

-------------


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 30.Август.2013 во 23:07
Сабајле рано изгрева сонцето

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 30.Август.2013 во 23:12
sonceto go krieja oblacite


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2013 во 23:32
облаците бели и меки

-------------


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 30.Август.2013 во 23:41
Меки, убави овие перничињава

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 31.Август.2013 во 01:12
pernicinjava vikaat za spienje


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 31.Август.2013 во 01:22
спиење само научиле бе изненадување

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 31.Август.2013 во 01:27
be pa vreme e плазење


Постирано од: yuiop
Датум на внесување: 31.Август.2013 во 01:28
е...... сега на спиење


Постирано од: емил
Датум на внесување: 31.Август.2013 во 05:35
спиење секогаш е потребно

-------------


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 31.Август.2013 во 12:50
potrebno e da kupime

-------------
vivi


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 31.Август.2013 во 13:50
Купиме поклон за роденден

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 31.Август.2013 во 19:29
rodenden ti e denes

-------------
vivi


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 31.Август.2013 во 20:35
денес полна куќа гости

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 31.Август.2013 во 22:59
Гости 35 на форумов...

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 31.Август.2013 во 23:28
forumov cesto go posetuvam


Постирано од: емил
Датум на внесување: 01.Септември.2013 во 05:44
посетувам јас различни портали

-------------


Постирано од: BIBI_G_3
Датум на внесување: 01.Септември.2013 во 08:39
portali za secii potrebi


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Септември.2013 во 08:53
Potrebi sekoj si ima

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: BIBI_G_3
Датум на внесување: 01.Септември.2013 во 08:55
ima rabota preku glavaИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk