Испечати | Затвори го прозорот

Честит Рамазан

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Вероисповед
Опис на форумот: Право на личен избор
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26556
Датум на принтање: 21.Април.2024 во 03:31
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Честит Рамазан
Постирано од: Messenger
Наслов: Честит Рамазан
Датум на внесување: 09.Јули.2013 во 16:55
Нека им е честит светитот празник Pамазан на сите муслимани.

Ramazan mubarek olsun.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.Коментари:
Постирано од: чаир
Датум на внесување: 09.Јули.2013 во 17:37
чекај море рано е сега постот почнува до перазникот усе 1месец има али кој рано рани :)-------------
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Јули.2015 во 14:27
Честит Рамазан Бајрам на сите припадници на Исламската вероисповедсреќа

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 17.Јули.2015 во 22:13
Bayraminiz mubarek olsun!

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Јули.2016 во 08:49
Честитки по повод Рамазан Бајрам!

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 06.Јули.2016 во 08:59
ajde cestit ramazan bajram
do nasite muslimani prijateli


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 06.Јули.2016 во 09:00
alal da vi kako izdrzavte cel mesec post
nema voda,nema jadenje,nema cigari
na gorestinive.
bravo


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 06.Јули.2016 во 09:01
sega baklava


Постирано од: Суада
Датум на внесување: 08.Јули.2016 во 01:44
Господ ГИ смилува тие шо постеа, не беше толку топло, имаше многу ладни денови, врнежливи, грмежливи, ветровити... Се издржуваше некако, сега наеднаш затопли веќе и ќе си остане топло до таму септември. Ќе се пржиме ко гуштери.
Ќе настинуваме од промаи од вентилатори, клима уреди и такви чуда.
Носот ко вода ми тече, а јули месец. Бубрезите ко шо не ми се арни, ќе ми откажат скроз од ладно, нонстоп шо сум под вода и клима. Тоје.

-------------
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Мај.2020 во 13:19
Честит Рамазан Бајрам на сите припадници на Исламската вероисповед:)

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk