Испечати | Затвори го прозорот

Евросонг 2013

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26344
Датум на принтање: 23.Септември.2021 во 16:08
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Евросонг 2013
Постирано од: Анастеа
Наслов: Евросонг 2013
Датум на внесување: 28.Февруари.2013 во 23:28

Не знам дали веќе има тема за годинашнава евровизија, јас не виидов.
Ама чудово од песна + спот - текст штотуку го видовизненадување и останав со подзината уста изненадувањеhttp://vimeo.com/60691006


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.Коментари:
Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 28.Февруари.2013 во 23:37
немам коментар...мис'м...вреди ли да се коментира?
-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 28.Февруари.2013 во 23:41
ne vredi ni temava da se otvori да


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 28.Февруари.2013 во 23:44
nisto...ic neka ne odat

-------------
vivi


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 28.Февруари.2013 во 23:56
фејсбук-поетите се ептен активни на темава
еве нешто што ме боцна во око(како предлог за корегирање на песната)смеење

http://www.facebook.com/zlatko.stefkovski.1" rel="nofollow - Zlatko Stefkovski
Империја,империја
срамотата испери ја.
Совету за радиодифузија,
песната смени ја
пред да завршиме на инфузија
од целава оваа конфузија.
Дајте и на Есма
поубава песна.
На наше дете Влатко
стајте му чупе слатко,
да тресе со задник
и да мрда градник.
Па срамот да го избегнеме
и мирно да си легнеме.-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Март.2013 во 00:09
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

ne vredi ni temava da se otvori да


Не вреди, не вреди ама шо пари ќе се поарчат за ова.

Плус, замислувам случајно да победиме (голема насмевкаголема насмевкаголема насмевка), па како ќе се поклопат насловите: Eurovision Song Contest - Skopje 2014
изненадување
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Март.2013 во 09:19


http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=74237" rel="nofollow - Уапсен авторот на евровизиската „Империја“ смеење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 01.Март.2013 во 10:18
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=74237" rel="nofollow - Уапсен авторот на евровизиската „Империја“ смеење


Оваа вест озбилна ли е ?збунетост


-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Март.2013 во 10:29

За Колор Хроника

Текстовите во оваа рубрика се автентично толкување на актуелното секојдневие.намигнување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 01.Март.2013 во 10:30
Откако го видов спотот....ми стана јасно зошто на бубамара се смееа дека сме имале и лого за евентуална победа на евровизија....Скопје 2014.....од преголема желба да направат нешто убаво ...(а едно  е желба а друго  е навистина да умееш.)..направиле  невидена глупост.....ама со оглед на тоа што во последно време чудни ствари победуваат таму......нека одат......само  си велам.....да ја пратиме и гулабица со нив....да пролетува меѓу нив ?


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 01.Март.2013 во 12:36
И ние сме ти чуден народ никако да ни угодат...
Де волку убава песна....Де најдобар пејач...
Што ти не се испрати,и секогаш знаевме да речеме
дека за да победиш треба да се изглупираш...
И сега кога го постигнаа врвот на глупоста сите негодуваат.


Постирано од: Alekxandar
Датум на внесување: 01.Март.2013 во 12:54
Не ја слушајте песната оти Отровање на слухот ке добиете.
Постирано од: zagor
Датум на внесување: 01.Март.2013 во 22:31
http://https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VRMPunnw7oE#!" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=VRMPunnw7oE" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=VRMPunnw7oE..."фирерот" лут...лут...ќе ги потепа.газење од смеење


уапсете го Јоксимовиќ да укреде некоја песна..бугарки во година ќе ангажирал....газење од смеење-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 02.Март.2013 во 00:29
Како се одлучи дека баш они треба да не преставуваат?

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 02.Март.2013 во 00:37
Im ja zabranija pesnata , im go zabranija spotot ...
Sega i pesnata i spotot ke odat na prerabotka ( peglanje )голема насмевка


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 05.Март.2013 во 17:16
песната не е за музичка критика туку за санитарна инспекција. зевање


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 08.Март.2013 во 23:44
...наместо СК/14 на ред е МК/17. газење од смеење

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 09.Март.2013 во 13:59
И така " славната " империја
замина во историја.да


-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 16.Март.2013 во 21:57
Ништо од преработката на империјата ..
 
ќе пројде ли оваа или ќе идат на трета мајказбунетост


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 17.Март.2013 во 01:37
Pa ne e losa.....

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 22.Март.2013 во 01:20

Me i Esma ake gjilavav                  – Јас, Есма еве пејам,
tumare vile me ka takjarav           - вашите срца јас ќе ги стоплам
Me i Esma ake gjilavav                  – Јас, Есма еве пејам,
tumare vile me ka takjarav.          -  вашите срца јас ќе ги стоплам
Odoleske mashkar pageren           - затоа со половината мешајте
Khelen sarine ushten Romalen!     - ајдете станете сите Роми!


 Не ми се верува


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 27.Март.2013 во 10:47

Ова ли е спотот? збунетост

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 27.Март.2013 во 10:54
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Ова ли е спотот? збунетостне верувам.....мислам не верувам дека до таму може да одат.....со глупоста.....тага


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 27.Март.2013 во 10:59

Така прочитав тука - http://www.mkd.mk/zabava/domashna/poglednete-go-videoto-na-pred-da-se-razdeni-video" rel="nofollow - официјалното видео...? не знам


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 20.Април.2013 во 19:00
  http://www.youtube.com/watch?v=m7C1r46GWjI&feature=player_embedded" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=m7C1r46GWjI&feature=player_embedded
да се надеваме дека ке звучат подобротага...


Постирано од: BiBi_G
Датум на внесување: 14.Мај.2013 во 21:57
во тек е десеттата(татататА...) а јас веќе се изнемоштив ох
русинкана бледа како фустанот што го носеше,холанѓанкана мислев дека никогаш нема да заврши со пеење, црногоркана машала-машала,добра штикла прошета.... 


-------------

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Мај.2013 во 23:42
Најглупиот и безмислен конкурс

-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 14.Мај.2013 во 23:51

http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=EB34646184CA0E43985F7F9E73DF944B" rel="nofollow - 150 метри свила за фустанот на Есма??? изненадување
Пуууу јаз'к...ох-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: BiBi_G
Датум на внесување: 15.Мај.2013 во 00:22
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=EB34646184CA0E43985F7F9E73DF944B" rel="nofollow - 150 метри свила за фустанот на Есма??? изненадување
Пуууу јаз'к...охhttp://www.kurir.mk/magazin/scena/115731-Esma-za-sreka-na-Evrovizija-ke-pee-so-gakite-naopaku" rel="nofollow - Есма за среќа на Евровизија ќе пее со гаќите наопаку

Есма била многу суеверна, па за среќа и против уроци, долната облека ќе ја облече наопаку.Инаку, купила  долна облека со Сваровски кристали (од колку материјал не е наведено,ваљда во склоп на ритуалот против уроци) па кога ќе се направи сума сумаре-мислам дека можеме да се надеваме на озбилен успех годинава. замисленост

п.с. ако почне чудно да се понаша на сцена-до гаќите ќе да е... жуљаат камчињата ѓавол
-------------

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 15.Мај.2013 во 13:33

Леле леле... не можам да престанам да се смеам газење од смеење

http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=76411" rel="nofollow -


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Мај.2013 во 11:04

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=7182" rel="nofollow - Преку песната на Есма првпат ромскиот јазик на Евровизија  


Млади Роми во Малме се задоволни и горди поради настапот на Есма на ромски.

- Вчера го слушнав тоа и бев навистина позитивно изненадена. Не само затоа што таа е Ромка, туку затоа и што пее на ромски, а што никогаш порано не се случило, вели Мишел од Малме за Шведското радио. 

_______________________________ 

голема насмевка


-------------


Постирано од: BiBi_G
Датум на внесување: 16.Мај.2013 во 12:06
Вечер сите со гаќите наопаку...ДА СЕ СОЛИДАРИЗИРАМЕ СО ЕСМА...ЗАЕДНО ПРОТИВ СИТЕ УРОКЛИВИ ОЧИ!!

-------------

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 16.Мај.2013 во 12:15

Што мајтап се направи.... никој не ја спомнува песната
голема насмевкаголема насмевка

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: BiBi_G
Датум на внесување: 16.Мај.2013 во 22:00
бекнете бе нешто????  ако не за песната бар за фустанот на Есма??
некој?  глупчо

еве,јас ќе си кажам,Влатче си беше супер,а и ќе признаам дека троа се поднаежив кога излезе Есма ама кратко ми траеше возбудата


-------------

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 16.Мај.2013 во 23:50
што да кажеме...гледајќи наназад со години..имавме певлива песна која ја пееа едни девојчиња кои незнае да пеат....потоа имавме пејачи.....и тоа какви ПЕЈАЧИ.....ама немавме песна.....сега имавме и пејач..и пејачка....мелодија разбирлива за наши простори..... дури и сваровски..не ни помогнаа


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 17.Мај.2013 во 00:05
eve i na vesti ke kazatзагриженост

-------------
vivi


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Мај.2013 во 06:45

http://mkd-news.com/esma-i-vlatko-so-skandalozen-tretman-na-evrovizija/" rel="nofollow - ЕСМА И ВЛАТКО СО СКАНДАЛОЗЕН ТРЕТМАН НА ЕВРОВИЗИЈА


Додека Македонската евровизиска делегација нема испратено никакво официјално соопштение на оваа тема, српските медиуми веќе на големо пишуваат.

Организаторите на „Евровизија“ имаа еден голем пропуст кога станува збор за македонската делегација, пишува порталот Смедиа.

http://mkd-news.com/wp-content/uploads/2013/05/2esma500.jpg" rel="nofollow">2esma500 „Делегацијата на Македонија е многу незадоволна бидејќи од организацијата не доби ниту превоз, па се снаоѓа како знае и умее. Така во една прилика човек од македонската делегација го прашал возачот на „Евровизија“ да ги почека додека да заврши интервјуто на Есма. Возачот му одговорил дека не може да чека и дека најдобро би било сами да си организираат превоз. Тој на тоа одговорил: Веројатно нема Есма Реџепова да се вози со градски превоз!“, пренесува новинарката Наталија Милосављевиќ, новинар и известувач за порталот Смедиа.

Доколку нашите претставници навистина доживеале ваков „третман“ тогаш ова е сериозен пропуст на организаторите на еден од најголемите музички натпревари во Европа.-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 17.Мај.2013 во 10:23
Темава да се префрли во подфорумот Политика. Благодарам однапред. среќа

-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 22.Мај.2013 во 22:20

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Темава да се префрли во подфорумот Политика. Благодарам однапред. среќа


Може и во секс. голема насмевка
Тоа да ти било здружение на хомосексуалци, па геј-лобиња, па приватни видео клипови...
А паке Есма наша љубоморна дека Влатко го штипкале за газето.
хи, хи...

Симпатична победничката песничкада
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk