Испечати | Затвори го прозорот

Златна Буба Мара

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26335
Датум на принтање: 22.Јули.2024 во 07:20
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Златна Буба Мара
Постирано од: paracetamol
Наслов: Златна Буба Мара
Датум на внесување: 24.Февруари.2013 во 18:05
Denes gledav bubamara...katastroga.
So e ona ponasanje na Saso Kocev kako voditel?
Celo vreme protiv Vmro,tolku ocigledno kako den. Cela vecer samo gluposti za spomenicite. Dali e ispravno sto ni gi pustat na TV da gi gledame so nivnite politicki gluposti?Коментари:
Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 24.Февруари.2013 во 18:10
aaaaa ja pa gledam od nadvor i se cudam od kaj Buba Mara vo forum politika...
pa i ne napagjase tolku strasno...baska koga Amerika dozvoluva da se praat zaebancii na adresa na Barak Obama,a neli nie ucime od Amerika ,so se lutis голема насмевка-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: емил
Датум на внесување: 24.Февруари.2013 во 18:11
Originally posted by paracetamol paracetamol напиша:

Denes gledav bubamara...katastroga.
So e ona ponasanje na Saso Kocev kako voditel?
Celo vreme protiv Vmro,tolku ocigledno kako den. Cela vecer samo gluposti za spomenicite. Dali e ispravno sto ni gi pustat na TV da gi gledame so nivnite politicki gluposti?


не се секирај . Штом некој збори против ВМРО-ДПМНЕ најскоро време ќе го скинат од јавниот етер 

намигнување


-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 24.Февруари.2013 во 18:25
temava e za vo mediumi,ama aj koga veke pocnalo(ionaka ke ne brisat ili premestat)
samo da go prasam paracetamolot
emisijata od -Janko burekojadacot i onaa na Milenko ubavi ti se?
pretpostavuvam rado gi gledas...ne gi napagjaat onie od vlasta,a?


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 24.Февруари.2013 во 18:29
Originally posted by paracetamol paracetamol напиша:

Denes gledav bubamara...katastroga.
So e ona ponasanje na Saso Kocev kako voditel?
Celo vreme protiv Vmro,tolku ocigledno kako den. Cela vecer samo gluposti za spomenicite. Dali e ispravno sto ni gi pustat na TV da gi gledame so nivnite politicki gluposti?


не! многу се вардеа, мислам дека беа уплашени
воопшто не спомнаа ништо за Талат, а тоа е најактуелна тема деновиве, не го гибнаа
лани беа поостри
годинава повнимателни
не се знае со овие, овие живи луѓе јадат
страв лозје чува!-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 24.Февруари.2013 во 23:07
Јас не слушнав да се зборува против ВМРО, нешто се зборуваше против владата...амааааа сега ми текна, па владата е уствари ВМРО, т.е. ВМРО е уствари Македонија т.е. кога ќе кажеш Македонија мора да помислиш на ВМРО во истиот момент... Тито и КПЈ...намигнување 

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 25.Февруари.2013 во 00:53
А вестите на Сител ТВ што се контра опозициски ... т.е тоа е повеќе шоу отколку вести. Кај се видело на вести, да се напаѓа отворено политичка фракција или да се држи страна.. Мислам дека од тоа поголем преседан нема нели.. А златна буба мара и Сашко Коцев е Стенд ап комеди, што е далеку понестрашно отколку вестите на Сител, каде што првиот воведен збор е СДСМ или Бранко.. хехехехе.. Вести се да се известува, а не да се ПРОПАГИРА !!!!

Ај сега на ова дај ми одговор парацетамол?!?!?!
-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 25.Февруари.2013 во 01:23
Ајдеее сега и Бубамарава не чини..па што имаме ние подобро од ова и од к-15 кои реалноста ја прават смешка

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 25.Февруари.2013 во 02:14
Зевзекманија кои за чудо ете прават пародии и на сметка на власта, а богами и на опозицијата. голема насмевка
Но нормално е во денешно време на ПОДДРЖУВАЧИТЕ да не им се допаѓа контрапропагандата.


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 26.Февруари.2013 во 18:47
Коцееееееееееееееее...................в Сашо!!! смеење


Постирано од: paracetamol
Датум на внесување: 28.Февруари.2013 во 20:13
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

А вестите на Сител ТВ што се контра опозициски ... т.е тоа е повеќе шоу отколку вести. Кај се видело на вести, да се напаѓа отворено политичка фракција или да се држи страна.. Мислам дека од тоа поголем преседан нема нели.. А златна буба мара и Сашко Коцев е Стенд ап комеди, што е далеку понестрашно отколку вестите на Сител, каде што првиот воведен збор е СДСМ или Бранко.. хехехехе.. Вести се да се известува, а не да се ПРОПАГИРА !!!!

Ај сега на ова дај ми одговор парацетамол?!?!?!


Jas tvrdam deka sitel e porealen od Saso Kocev.Tie kazuvaat i za B.C i za Grujo.
Ovaj celo vreme bese protiv Grujo,odnosno DPMNE.Ocigledno deka nemaat granica so ovie novi stendap komedi.
K-15 ne e tolku napaden,a uste pomalce Sitel.


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 28.Февруари.2013 во 20:25
Сител е објективен?!?!?! Ти мора да се шегуваш нели?!?!?-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 28.Февруари.2013 во 22:21
срамота, како тоа смеат така вицеви на сметка на владата да се прават??? одма да се испозатвори све тоа!
- said no one ever, освен можеби сталин или Ким Јонг Ил... хи, хи...инаку, на другата страна, би се согласил дека златна буба мара не е соодветното место за такви ствари-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 28.Февруари.2013 во 22:41
Ако Македонија добие негативен извештај од европската комисија освен БЦ како главен кривец, како соучесник ќе биде и златна буба мара...Проклети соросоиди...
                                                           


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 28.Февруари.2013 во 23:44
А К-15 и Зевзекманија? збунетост

-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk