Испечати | Затвори го прозорот

Адриана Лима - тема

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26302
Датум на принтање: 26.Февруари.2021 во 04:47
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Адриана Лима - тема
Постирано од: емил
Наслов: Адриана Лима - тема
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:02
Редно е да се отвори тема и за модната икона Адриана Лима . Сè од неа да биде собрано на едно место голема насмевка


-------------Коментари:
Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:03
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:03
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:05
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:06
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:06
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:07
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:08
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:12
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:12
Adriana Lima

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:14
Adriana Lima Blows a Kiss


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:15
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:16
Adriana Lima

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:16


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:17
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:19
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:26
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:27
Adriana Lima

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:28


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:28
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:29
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:29
Adriana Lima

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:33


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:51
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:52
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Февруари.2013 во 21:53
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 08:05
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 08:05
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 08:07
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 08:07
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 08:13
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 08:13
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 08:16
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 08:28
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 08:29
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 08:30
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 09:38
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 09:39
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 09:39
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 09:39
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 09:40
Adriana Lima

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 09:52


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 09:56


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 09:58


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 10:01


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 15:42
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 15:46
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 16:13
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 16:13
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 16:14
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 16:14
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 16:15
Adriana Lima

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 17:43


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 17:43


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 17:44


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 17:45

Диетата и фитнесот на Адријана Лима


Ангелот на Victoria's Secret, Адријана Лима, можеби го има најпосакуваното тело на светот. Каде и да се појави, нејзините прекрасни облини ги привлекуваат погледите и објективите. Која е нејзината тајна?

http://www.femina.mk/images/articles/65/large/adriana-lima.jpg" rel="nofollow">
Адријана Лима
http://www.femina.mk/images/articles/65/large/adriana-lima.jpg" rel="nofollow -
ДИЕТАТА

Прекрасната линија Адријана Лима не ја одржува со некоја строга диета. Таа е приврзаник на диетата за контрола на порциите, т.е. јаде сè што ќе посака во мали количини. Адријана не е личност што се откажува од нејзините омилени храни (месо, колачиња и чоколадо), но го ограничува нивното консумирање.

Наутро нејзиниот појадок е пообилен и како што поминува денот нејзините оброци се намалуваат. Според неа, најдобро се спие ако не јадете тешка храна пред легнување.

Типичен ден на Адријана

Појадок: белки од јајца, каша од овес со суво грозје или мусли со јогурт и мед, кафе и млеко.

Ручек: една порција месо (риба, пилешко или црвено месо) со зеленчуци.

Ужина: сурови зеленчуци како краставица или морков. Лима е обожавателка на чоколадото, па не пропушта да го засити својот глад за слатко со неколку коцки чоколадо или лажичка мед.

Вечера: мала порција салата.

Совети

Адријана Лима секогаш кога зборува за диети или здраво хранење, дава два многу корисни совети:

  1. Пијте многу вода.
  2. Обидете се да имате здрав и мирен сон.

ФИТНЕСОТ

Адријана Лима вежба за да биде секогаш во топ форма. Нејзина омилена активност е бразилската воена вештина Capoeira, која е комбинација од музика, танцување, аеробик и специјална кореографија која имитира борба. Исто така обожава да скока на јаже и да прави кардио вежби. Можеби ќе се изненадите, но една од нејзините активности е и боксот.

Поради фактот што често патува, секогаш кога нема време за вежбање Адријана трча на патека околу 30 минути, за да не ја изгуби својата топ форма.-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 19:48
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 19:49
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 19:50
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 19:50
Adriana Lima

-------------


Постирано од: Јована.
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 19:52Постирано од: Јована.
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 19:53


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 19:59


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:02

Лима во свој стил

Сопругата на Марко Јариќ е една од најпосакуваните жени на светот, не само затоа што е манекенка на Victoria’s Secert туку затоа што има тело како божица. Кој би помислил дека Лима веќе е мајка? Со овие облини и совршена фигура искрено се сомневаме.

Овој пат убавицата ви ја претставуваме во три различни варијанти, фотографирани во три различни ситуации, а вие слободно изберете која верзија ви се допаѓа најмногу.-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:06


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:10
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:10
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:11
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:11
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:12
Adriana Lima

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:22


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:27


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:29
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:29
Adriana Lima

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:30


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:35
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:35
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:36
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:36
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:48
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:49
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:51
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:51
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 20:52
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 21:14
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 21:50
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 21:50
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 21:52
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 21:55
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 21:55
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 21:57
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 21:57
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 21:58
http://ziza.qip.ru/girls/adriana_lima/adrianalima029.jpg

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 21:59
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 22:00
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 22:04
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 22:05
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 22:05
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 22:06
Adriana Lima

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2013 во 22:07
Adriana Lima

-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk