Испечати | Затвори го прозорот

Nikon D3100

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Фотографија, камери и видео
Опис на форумот: foto.idividi.com.mk, опрема, локации, совети за аматери...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26100
Датум на принтање: 26.Мај.2020 во 02:18
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Nikon D3100
Постирано од: tosee
Наслов: Nikon D3100
Датум на внесување: 02.Ноември.2012 во 19:28
Nikon D3100 18-55 mm, 55-200 mm ili Pentax K-r 18-55mm, 50-200 mm koj e podobra opcija za amateriКоментари:
Постирано од: Marshal737
Датум на внесување: 02.Ноември.2012 во 20:28
Jas bi isol na Prvata opcija Nikon D3100 ima ako ne se lazam Ful HD video,drugar go ima odlicno aparatce,ke ti vrsi rabota za bilo sto,samo za godina dena ke sakas nesto po dobro od licno iskustvo ti kazuvam ako imas nekoj denar fazla zemisi nesto po salam!!!


Постирано од: tosee
Датум на внесување: 02.Ноември.2012 во 20:40
Blagodaram za sovetot


Постирано од: Marshal737
Датум на внесување: 02.Ноември.2012 во 22:19
Plus koga sme kaj D3100 Imam nov Nikon D5000,ako si zainteresiran,za kupuvanje na Nikon.


Постирано од: mdeni
Датум на внесување: 03.Ноември.2012 во 00:48
не земај 55-200мм, не ти треба.

Земи 18-105 VR.


-------------
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=7450 - Неколку мои фотки. - Идивиди
It's not a camera. It's a Nikon.
http://dmalikovski.deviantart.com/gallery/ - dmalikovski - Deviant


Постирано од: Marshal737
Датум на внесување: 03.Ноември.2012 во 02:20
Se sl*gam !!!100%


Постирано од: becenevem
Датум на внесување: 21.Март.2014 во 16:41
Nikon d3100 e super aparat samo treba da odis na kurs. Eden profesionalec mi rece deka on pravi isti fotografi i so d3100 i so nekoj mnogu poskap aparat. Sega od 1-vi ke ima kurs za amateri ako si zainteresiran prijavise.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk