Испечати | Затвори го прозорот

А што е со лезбејките?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Секс
Опис на форумот: Неисцрпна, најчитана... најжешка тема...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2567
Датум на принтање: 09.Јуни.2024 во 20:55
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: А што е со лезбејките?
Постирано од: Влекач
Наслов: А што е со лезбејките?
Датум на внесување: 06.Јануари.2006 во 19:39
мислам темава хомосексуалци, педериве ова - педерине она, а никој не ги спомиња лезбејките.
ајде кажете сега било што во врска со лезбејките, дали ги сакате, дали ги мразите, дали е некакво изопачување, дали е некаков правец во љубовта, ват ева.

јас најискрено темава ја отворив од фрустрација, бидејки мислам дека мојата бивша девојка е лезбејка

-------------
...што да правам, тоа ми е во крв...



Коментари:
Постирано од: Nikola84
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 04:00

Браво батка темата е за поздравување, сите скокаат педерите педерите, а лезбејчиштата никој не ги спомнува како да се нормални. Знаете што пишува во библијата, таквите луѓе што прават гнасни дела ќе горат во пеколот.



-------------


Постирано од: Nikola84
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 04:09

Женските, а за жал и некои машки, викаат дека машко и машко било нездраво, а женско со женско било друго, какви шизофрени луѓе, какво шизофрено и нездраво општество. Од женските што ги знам 50% имале лезбејски гнасен однос, 40% ги возбудува и сакаат да пробаат, а 9%не ги осудуваат, а само 1%или помалце се скроз нормални. Ова се однесува на тие што јас ги знам. Само видите во реалното шоу тоа сум јас во сите циклуси колку лезбејчишта имаше а педери (0) дали некој ги санкционира, се виде дека не, ова шизофрено и лезбејско феминистичко општество педерите ги гледа како страшило а лезбејките како нормални.



-------------


Постирано од: Nikola84
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 04:11

Женски што се држат за рака, што се гушкаат и бацуваат се нормални, а ако се појават така машки ќе бидат претепани, е таков е овој феминистички лезбејски фашистички шизофрен свет за жал.



-------------


Постирано од: Macedalien
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 13:04
Originally posted by Влекач Влекач напиша:

мислам темава хомосексуалци, педериве ова - педерине она, а никој не ги спомиња лезбејките.
ајде кажете сега било што во врска со лезбејките, дали ги сакате, дали ги мразите, дали е некакво изопачување, дали е некаков правец во љубовта, ват ева.

јас најискрено темава ја отворив од фрустрација, бидејки мислам дека мојата бивша девојка е лезбејка


A sto e lezbejka, kakva seksualka e?  


-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 13:58
Нели е лезбејство - хомосексуалност само ние машките повеке го сваќаме тоа бидејки машки сон е да си со две девојки од еднаш

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Nikola84
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 14:36

POUBAVO NESTO OD VISTINSKA LJUBOV NEMA,VISTINSKA MISLAM NA MASKO I ZENSKO KOGA SE SAKAAT ISKRENO



Постирано од: Nikola84
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 14:39

Boogie navistina si vo pravo sekoj maz saka so dve devojki da vodi ljubov, zamisli si vo muslimanskite zemji kako e eden maz moze da ima do cetiri zeni lallll. Toa normalnite zeni (sto nemaat lezbejski predispozicii) ne go sakaat i jas go pocituvam istoto.



Постирано од: engie
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 14:45
Originally posted by Nikola84 Nikola84 напиша:

Boogie navistina si vo pravo sekoj maz saka so dve devojki da vodi ljubov, zamisli si vo muslimanskite zemji kako e eden maz moze da ima do cetiri zeni lallll, toa normalnite(sto nemaat lezbejski predispozicii) zeni ne go sakaat i jas go pocituvam.

Ama ako gledame od aspekt na religija ne smee odednas da spie so 2.Ne misli deka prav muliman ke go ima toa zadovolstvo.

Inaku goka sme kaj lezbelki ili pederi mene mi e tesko da dadam komentar.Iskreno ne bi sakala moeto dete da bide edno od niv, no pak nemozam da kazam deka sum protiv niv zosto pred se i tia se ljuge.



Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 16:06
Originally posted by engie engie напиша:

Originally posted by Nikola84 Nikola84 напиша:

Boogie navistina si vo pravo sekoj maz saka so dve devojki da vodi ljubov, zamisli si vo muslimanskite zemji kako e eden maz moze da ima do cetiri zeni lallll, toa normalnite(sto nemaat lezbejski predispozicii) zeni ne go sakaat i jas go pocituvam.

Ama ako gledame od aspekt na religija ne smee odednas da spie so 2.Ne misli deka prav muliman ke go ima toa zadovolstvo.

Inaku goka sme kaj lezbelki ili pederi mene mi e tesko da dadam komentar.Iskreno ne bi sakala moeto dete da bide edno od niv, no pak nemozam da kazam deka sum protiv niv zosto pred se i tia se ljuge.



пишував за сексуална желба на мажите како игра и нормално тука се вклучуваат две жени од еднаш а не како кај муслиманите иако имаат право на повеке жени не се со нив заедно во кревет секоја е посебно.Неможеш да најдеш жена што ке го дели својот маж со друга жена а е заљубена во него - можеби ради игра еднаш да ама за цел живот никако ако не е лезбејка па да и треба мажот за пред народ


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: engie
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 16:12

Имаш случаеви кога тие соништа ќе ти се остварат ако типкаа е бисексуалка. Ако е лезбејка незнам колку би била заинтересирана да има секс со маж а да е хетеросексуалка тешко да има „секс“ со женско.



-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 20:31
Жените прават секакви работи кога се заљубени без разлика дали е тоа машко или женско,Машките се тие што полесно преоѓаат на следната 

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: engie
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 20:49

Не во мојов случај. Ау не би пољубила женско па камо ли нешто повеќе. Зар можеш ти Boogie да се замислиш со маж? Епа истото е кај мене.



-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 08.Јануари.2006 во 21:12
Како што кажав жените многу сакаат да им удоволуваат на мажите посебно во сексуалните игрички а машките нон стоп нешто измислуваат

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 00:20

Originally posted by Nikola84 Nikola84 напиша:


Женските, а за жал и некои машки, викаат дека машко и машко било нездраво, а женско со женско било друго, какви шизофрени луѓе, какво шизофрено и нездраво општество. Од женските што ги знам 50% имале лезбејски гнасен однос, 40% ги возбудува и сакаат да пробаат, а 9%не ги осудуваат, а само 1%или помалце се скроз нормални. Ова се однесува на тие што јас ги знам. Само видите во реалното шоу тоа сум јас во сите циклуси колку лезбејчишта имаше а педери (0) дали некој ги санкционира, се виде дека не, ова шизофрено и лезбејско феминистичко општество педерите ги гледа како страшило а лезбејките како нормални.

Никола, пак ќе те прашам, кое одделение си? Или кое одделение имаш завршено? Оди прво научи ги термините „феминизам“, „шизофренија“ па после користи ги! Смешно и глупаво звучиш.

Само во едно се согласувам со те*е, и тоа не го сфаќаш како што треба. За држењето за рака. Само како што за луѓето е во ред женски да се држат за рака, треба да биде во ред и кога машки би се држеле за рака.

Дали некој однос е гнасен, тоа си е твое лично мислење! Дај ми доказ од научници кои врз основа на факти заклучиле дека однос помеѓу лица од исти пол е гнасно!



-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 00:38
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Како што кажав жените многу сакаат да им удоволуваат на мажите посебно во сексуалните игрички а машките нон стоп нешто измислуваат

девојките повеќе сакаат да експериментираат за разлика од мажите и затоа се впуштаат во пустоловини,ама ако биле со девојка тоа не ги прави одма лезбејки,ваљда за да бидеш тоа треба да си комплетно наклонета кон женскиот пол и мажите воопшто да не те возбудуваат!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 08:54
На еден документарец еднаш глеав дека не постојат БИСЕКСУАЛЦИ, дека тоа се лица кои се латентни бидејќи сеуште не можат да си признаат на се*е за определбата, илинемање сила за спротивставување со општеството.
Биле тие геј во машка или шенска конотација....тоа ти е


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 11:02
Една работа не ми е јасна.
Се згрозуваме од лезбејки се згрозувате од хомосексуалци кои се сите луге пред се*е секој со својата наклонетост и ги нарекувате ненормални болни вакви такви..Па нели на сите теми се изјаснувате дека тоа е се живот во кој ништо не треба да не изненади никад не реци никад и така натаму. Никој не се згрози од сексуални насилства од прељуби каде што души болат од невозвратени љубови од политики од беспарици од се...
Мислам ако сме ок либерте дај да бидеме до крај. Јас немам воопшто против кој на кој пол е наклонет нити ќе барам филозофија во нивните глави како и зашпто тоа така било не било нормално..Многу работи не се нормални во овој живот..Само едно знам живеј и пушти да живеат...
Јас би ради и со двете страни да разговарам како и што ја доживуваат љубовта. Но немојте да кажувате дека се згрозувате кога жените обожаваат да гледаат двајца gay во љубовен чин како што обожаваат мажите да гледаат две девојки во љубовен чин..

-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 11:07

Originally posted by natalija natalija напиша:

Една работа не ми е јасна.
Се згрозуваме од лезбејки се згрозувате од хомосексуалци кои се сите луге пред се*е секој со својата наклонетост и ги нарекувате ненормални болни вакви такви..Па нели на сите теми се изјаснувате дека тоа е се живот во кој ништо не треба да не изненади никад не реци никад и така натаму. Никој не се згрози од сексуални насилства од прељуби каде што души болат од невозвратени љубови од политики од беспарици од се...
Мислам ако сме ок либерте дај да бидеме до крај. Јас немам воопшто против кој на кој пол е наклонет нити ќе барам филозофија во нивните глави како и зашпто тоа така било не било нормално..Многу работи не се нормални во овој живот..Само едно знам живеј и пушти да живеат...
Јас би ради и со двете страни да разговарам како и што ја доживуваат љубовта. Но немојте да кажувате дека се згрозувате кога жените обожаваат да гледаат двајца gay во љубовен чин како што обожаваат мажите да гледаат две девојки во љубовен чин..



Постирано од: mende
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 11:47

за лезбејките да, а за педерите не, лезбејките ги признавам



-------------
mbm


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 11:55
Originally posted by mende mende напиша:

за лезбејките да, а за педерите не, лезбејките ги признавам


Зашто само лезбејките ги признаваш ??
Поради причината која уживаш да ги гледаш или??


-------------


Постирано од: mende
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 14:42

да поради причините што сакам да ги гледам и да имам секс со лезбејки



-------------
mbm


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 14:47
Originally posted by mende mende напиша:

да поради причините што сакам да ги гледам и да имам секс со лезбејки


Ти благодарам на искрениот одговор го почитувам тоа

-------------


Постирано од: Goran_ve
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 16:38

кој е со госпот со е чесен, а ти, мислам на engie, ако си со ѓаволот и ги подржуваш, твој проблем



-------------
Apsolutna pravda


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 11.Јануари.2006 во 11:34

Originally posted by mende mende напиша:

да поради причините што сакам да ги гледам и да имам секс со лезбејки



Секс со лезбејки само не филм може да имаш они се уствари Хомосексуалци и мене ми е тоа убава замисла ама нема


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: mende
Датум на внесување: 11.Јануари.2006 во 13:40
eden den mozi ke gi ima koj znaj daj boze da gi ima sekoj si ima zelba za nova godina

-------------
mbm


Постирано од: misshugo
Датум на внесување: 14.Јануари.2006 во 16:16
Originally posted by Goran_ve Goran_ve напиша:

кој е со госпот со е чесен, а ти, мислам на engie, ако си со ѓаволот и ги подржуваш, твој проблем

имало секакви на овој свет... јас мислев само на западот, ама и Македонијава имало луѓе со заостанати сфаќања...



-------------
Hugo


Постирано од: misshugo
Датум на внесување: 14.Јануари.2006 во 16:20

normalno deka se e mozno i ako vi e toa zelba mozebi i nekoj den ke imate moznost da vi se ostvari.

jas gi podrzuvam i pederite i lezbejkite bas poradi toa sto znam deka se normalni luge kako i site drugi (heterosekualci) i zasto i megu niv postojat cuvstva. ne se kako zivotni kako sto nekoi imaat takva pretstava za niv.

natalija, i od mene imas edno golemo BRAVO i celosna podrska!



-------------
Hugo


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 14.Јануари.2006 во 16:27
Originally posted by natalija natalija напиша:

Една работа не ми е јасна.
Се згрозуваме од лезбејки се згрозувате од хомосексуалци кои се сите луге пред се*е секој со својата наклонетост и ги нарекувате ненормални болни вакви такви..Па нели на сите теми се изјаснувате дека тоа е се живот во кој ништо не треба да не изненади никад не реци никад и така натаму. Никој не се згрози од сексуални насилства од прељуби каде што души болат од невозвратени љубови од политики од беспарици од се...
Мислам ако сме ок либерте дај да бидеме до крај. Јас немам воопшто против кој на кој пол е наклонет нити ќе барам филозофија во нивните глави како и зашпто тоа така било не било нормално..Многу работи не се нормални во овој живот..Само едно знам живеј и пушти да живеат...
Јас би ради и со двете страни да разговарам како и што ја доживуваат љубовта. Но немојте да кажувате дека се згрозувате кога жените обожаваат да гледаат двајца gay во љубовен чин како што обожаваат мажите да гледаат две девојки во љубовен чин..


многу убаво кажано браво натали!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: White Eagle
Датум на внесување: 14.Јануари.2006 во 18:23
Лезбејски секс е рај за мажите.Нема маж што не ги сака лезбејќите,а ако го вклучуваат во сексуалните игри,е тогаш е уште поубоLOLLOL

-------------
Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.


Постирано од: blue
Датум на внесување: 14.Јануари.2006 во 21:22
Originally posted by Влекач Влекач напиша:

мислам темава хомосексуалци, педериве ова - педерине она, а никој не ги спомиња лезбејките.
ајде кажете сега било што во врска со лезбејките, дали ги сакате, дали ги мразите, дали е некакво изопачување, дали е некаков правец во љубовта, ват ева.

јас најискрено темава ја отворив од фрустрација, бидејки мислам дека мојата бивша девојка е лезбејка
што си се расплакал, нели ти е бивша а и таман добар материјал за мастурбација


Постирано од: Влекач
Датум на внесување: 15.Јануари.2006 во 00:02
Originally posted by blue blue напиша:


Originally posted by Влекач Влекач напиша:

мислам темава хомосексуалци, педериве ова - педерине она, а никој не ги спомиња лезбејките. ајде
кажете сега било што во врска со лезбејките, дали ги сакате, дали ги
мразите, дали е некакво изопачување, дали е некаков правец во љубовта,
ват ева.
јас најискрено темава ја отворив од фрустрација, бидејки мислам дека мојата бивша девојка е лезбејка
што си се расплакал, нели ти е бивша а и таман добар материјал за мастурбација


па можеше барем да ми каже пред да се затрескам во нејзе.

-------------
...што да правам, тоа ми е во крв...


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 15.Јануари.2006 во 00:23
Originally posted by White Eagle White Eagle напиша:

Лезбејски секс е рај за мажите.Нема маж што не ги сака лезбејќите,а ако го вклучуваат во сексуалните игри,е тогаш е уште поубоLOLLOL



Тогаш е рај пријателе


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 15.Јануари.2006 во 11:01
Originally posted by natalija natalija напиша:

....Но немојте да кажувате дека се згрозувате кога жените обожаваат да гледаат двајца gay во љубовен чин како што обожаваат мажите да гледаат две девојки во љубовен чин..

Originally posted by White Eagle White Eagle напиша:

Лезбејски секс е рај за мажите.Нема маж што не ги сака лезбејќите,а ако го вклучуваат во сексуалните игри,е тогаш е уште поубоLOLLOL


Јас мислам дека и двајцата сте стереотипи.


-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: blue
Датум на внесување: 15.Јануари.2006 во 19:59
Originally posted by Влекач Влекач напиша:

Originally posted by blue blue напиша:


Originally posted by Влекач Влекач напиша:

мислам темава хомосексуалци, педериве ова - педерине она, а никој не ги спомиња лезбејките. ајде
кажете сега било што во врска со лезбејките, дали ги сакате, дали ги
мразите, дали е некакво изопачување, дали е некаков правец во љубовта,
ват ева.
јас најискрено темава ја отворив од фрустрација, бидејки мислам дека мојата бивша девојка е лезбејка
што си се расплакал, нели ти е бивша а и таман добар материјал за мастурбација

па можеше барем да ми каже пред да се затрескам во нејзе.

А ти батка кога сконта? и како....?



-------------


Постирано од: Влекач
Датум на внесување: 15.Јануари.2006 во 22:56
релаксирај се blue. што е ова запињање, зарем е битно?
а што прави ти да мислиш дека јас сум сконтал?
можеби ми кажале, можеби сум видел.

-------------
...што да правам, тоа ми е во крв...


Постирано од: blue
Датум на внесување: 15.Јануари.2006 во 23:06

kako i da e, me interesirase kako i koga si razbral.

 



Постирано од: Влекач
Датум на внесување: 15.Јануари.2006 во 23:30
Originally posted by blue blue напиша:

kako i da e, me interesirase kako i koga si razbral.



ти кажав изрелаксирај се, не дека јас сум разбрал, не дека ми кажале, не дека сум видел, туку кога неможеш некого да натераш со добро да зборува, почнуваш да го провоцираш за комуникација со лошо.

-------------
...што да правам, тоа ми е во крв...


Постирано од: blue
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 08:38
 супер, се надевам дека ќе ти успее


Постирано од: kafka
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 09:04
Originally posted by Влекач Влекач напиша:

мислам темава хомосексуалци, педериве ова - педерине она, а никој не ги спомиња лезбејките.
ајде кажете сега било што во врска со лезбејките, дали ги сакате, дали ги мразите, дали е некакво изопачување, дали е некаков правец во љубовта, ват ева.

јас најискрено темава ја отворив од фрустрација, бидејки мислам дека мојата бивша девојка е лезбејка
заебана работа, ама барем ти била девојка, ама и тоа е заебано, ти мислиш дека нешто не е во ред со те*е а уствари нешто не е во ред со неа, и јас еднаш се затрескав така и заеабно беше додека сфатив....ЛЕЗБЕЈКИ: кажете си дека сте лезбејки не е ништо страшно, барем да не си го губиме времето со вас а ако веќе си го губиме ќе биде со некаква цел... да ве преобратиме

-------------
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот


Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 09:12
Ха ха ха kafka. Ај ќе претпоставам дека последните 3 зборови ти се заебанција.....


-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 09:21
EJJJJJJJJJ   navistina
a shto e so lezbejkite

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: blue
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 09:29

па исто му се фаќа, хомосексуалци(ки) како и мажите геј....



Постирано од: natalija
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 09:58
Originally posted by RebeL RebeL напиша:


Originally posted by natalija natalija напиша:

....Но немојте да кажувате дека се згрозувате кога
жените обожаваат да гледаат двајца gay во љубовен чин како што
обожаваат мажите да гледаат две девојки во љубовен чин..
Originally posted by White Eagle White Eagle напиша:

Лезбејски секс е рај за мажите.Нема маж што не ги сака лезбејќите,а ако го вклучуваат во сексуалните игри,е тогаш е уште поубоLOLLOL
Јас мислам дека и двајцата сте стереотипи.


Зашто мислиш така бејб???

-------------


Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 17:48
Бејб, зашто неможеш да генерализираш така. Ова го имам кажано мислам на некоја од темиве. Не сите жени обожаваат да гледаат двајца геј луѓе во љубовен чин, и не сите мажи сакаат да гледаат лезбејки во сексуални игри.

-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: mende
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 17:54
tocno e taka rebel vo pravosi

-------------
mbm


Постирано од: Влекач
Датум на внесување: 18.Јануари.2006 во 00:16
Originally posted by blue blue напиша:

супер, се надевам дека ќе ти успее
веќе ми успеа

-------------
...што да правам, тоа ми е во крв...


Постирано од: Влекач
Датум на внесување: 18.Јануари.2006 во 00:30
Originally posted by blue blue напиша:

kako i da e, me interesirase kako i koga si razbral.




еднаш кога си го прераскажувавме MULHOLLAND DRIVE, начинот на кои ги имаше доживеано некој од детаљите во фимот... ма што ти прераскажувам па те*е ти и онака нема да разбереш.

-------------
...што да правам, тоа ми е во крв...


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 18.Јануари.2006 во 09:19
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Бејб, зашто неможеш да генерализираш така. Ова го имам кажано мислам на некоја од темиве. Не сите жени обожаваат да гледаат двајца геј луѓе во љубовен чин, и не сите мажи сакаат да гледаат лезбејки во сексуални игри.

Можеби и си во право бејб не оспорувам. Колку што имам сознание за грото од лугето што ги познавам уживаат да гледаат затоа и си напишав
но секој различно нормално.

-------------


Постирано од: sentry
Датум на внесување: 18.Јануари.2006 во 17:31
Originally posted by mikus mikus напиша:

A NA VISTINA.   SHTO E SO LEZBEJKITE?

па највероватно ако ги има на форум, нека се истакнат, нека си кажат нешто за се*е, да не бидат табу


-------------
elite sentinel


Постирано од: mende
Датум на внесување: 28.Јануари.2006 во 13:17
IZGLEDA NEMAAT XRABROS DA NAPISAT NESTO

-------------
mbm


Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 28.Јануари.2006 во 18:35
Jaс би рекол лезбејките не се замараат да идат на вакви форуми и да дискутираат..... 

-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: kasiopea
Датум на внесување: 29.Јануари.2006 во 22:26

No eve uste edna nova clenka.Malku me zaintrigira temava i se prasuvam so koe pravo bilo koj kogo osuduva.Da nema zabuna sum heteroseksualka i seksualno me interesira sprotivniot mi pol,no mora da kazam deka imam mnogu dobri prijateli koi se i pederi a i lezbejki,nivnata seksualna orientiranost mene licno NEne mi predstavuva nikakov problem , koj sto si pravi vo svoja spalna e negova rabota, zatoa konstatcii od vid ne se normalni nimalku ne drzat, toa se sosema normalni lugje intelektualci nacitani razgledani, zalno e da gi satanizirame mnogu podobro ke e da ednostavno gi prifatime takvi kakvi sto se,ili pak da gi ignorirame...znaci i nie hetero kako i tie homo imame potpolno pravo na sopstvemn izbor i toa ama bas nikako nema da ne kategorizira kako NENORMALNI!!!!



Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 30.Јануари.2006 во 01:11
Касиопеа, фала на мислењето, само малце.во погрешна тема ти е.... :)

-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: kasiopea
Датум на внесување: 30.Јануари.2006 во 17:28

Stvarno rabel???

mozno, mozno greski se slucuvaat, nego daj objasni mi ja tenata za da mi bide vo pravo:))))



Постирано од: mende
Датум на внесување: 30.Јануари.2006 во 17:37
vazno se kaza sto e i sto i lezi na dusata se olesna  e sega nie da preminime na temata sto e so lezbejkite i dali gi ima vo forumot i ako gi imam da kazat po nesto ako sakat ne gi terame vo sekoj slucaj sosila

-------------
mbm


Постирано од: kasiopea
Датум на внесување: 06.Февруари.2006 во 21:23
Zdravo mende, probav da ti odpisam ama ne odi, a ne ke e OK da ne ti se zablagodaram za porakata i da ti kazame deka ne e nikakva hrabrost ako si go kazes svoeto mislenje,toa e samo nehipokraticnos...znaci zboris toa sto mislis a pravis ona sto zboris..i rabel sega ova navistina e von tema,ama samo taka mozev da mu pisam i odgovoram na mende...!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 28.Февруари.2006 во 23:35
lugje sto se slucuva so temata za lezbejkite??? kako da j apodzaboravivte 

-------------


Постирано од: The_Grim
Датум на внесување: 07.Март.2006 во 16:57

Super!!!...Najveke nesto sto me pali toa se lezbejki...definitivno....znaat sto im treba edna na druga i znaat kako treba do sovrsen seks!!...Love it!!



-------------
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.


Постирано од: blue
Датум на внесување: 07.Март.2006 во 17:08
типчно


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 08.Март.2006 во 23:42
i mene me palat lezbijki i sum imal moznost so takva devojka,ustvari sum ja muval ama ne e kojznae so,ama bi sakal trojka so dve lezbejki toj son bi sakal da mi se ostvari

-------------
dudenz


Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 09.Март.2006 во 05:28
ice dmx дефинирај што значи ЛЕЗБЕЈКА за те*е????

-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 09.Март.2006 во 08:11
a shto e so lezbejkite? a

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: blue
Датум на внесување: 09.Март.2006 во 08:27

си го тераат ќефот додека ние се прашуваме каде се



Постирано од: natalija
Датум на внесување: 15.Мај.2006 во 09:35
Originally posted by ice dmx ice dmx напиша:

i mene me palat lezbijki i sum imal moznost so takva devojka,ustvari sum ja muval ama ne e kojznae so,ama bi sakal trojka so dve lezbejki toj son bi sakal da mi se ostvari

Тешко брат дека некогаш и ќе ти се оствари... Не пуштаат никој измегу.. Мене може ама те*е јок

-------------


Постирано од: Crnooka
Датум на внесување: 15.Мај.2006 во 12:49
mojata prijatelka e lezbejka
ne pomisliv deka me opiva so pogled
ne pomisliv deka me posmatra i me opiva kako seksualen predmet i koga go pokazuvam moeto golo telo
moze potisnuvala vo sebe nesakala da se narusi dolgoto prijatelstvo
taa e pregolem drugar, ne sakam da ja izgubam so toa sto e biseksualka



Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 15.Мај.2006 во 18:16
Originally posted by The_Grim The_Grim напиша:

Super!!!...Najveke nesto sto me pali toa se lezbejki...definitivno....znaat sto im treba edna na druga i znaat kako treba do sovrsen seks!!...Love it!!

E sega vakov stav ne razbiram....lezbejkite se ok...ve palat...dali znaci nemate nisto protiv homoseksualna orientacija???Prasanjevo e za site koi mislat vaka???


-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 15.Мај.2006 во 20:39
Originally posted by beleg beleg напиша:

Originally posted by The_Grim The_Grim напиша:

Super!!!...Najveke nesto sto me pali toa se lezbejki...definitivno....znaat sto im treba edna na druga i znaat kako treba do sovrsen seks!!...Love it!!

E sega vakov stav ne razbiram....lezbejkite se ok...ve palat...dali znaci nemate nisto protiv homoseksualna orientacija???Prasanjevo e za site koi mislat vaka???
zezas deka ne znaes sto ke ti odgovorat na ova prasanje...jas 100 pati sum go postavila prasanjevo i 100 pati mi odgovorile: "toa izgleda mnogu ponezno i poprirodno megju dve zeni, mazite se odvratni,grubi" megju drugoto mislam deka toa sto gi palat lezbejki mazite, nema vrska so homoseksualnost tuku so fantazijata da se ima harem, bidejki koga togas tipot bi sakal da vleze vo igrata...


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 00:01
Ova so haremot...gledas ne mi tekna...prva liga ti eThumbs Up

-------------


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 16.Мај.2006 во 01:10
Da ama i drugo e vo prasanje; koga bi se spomnala temata pederi pred mazi(masko drustvo) a osobeno vo pomladi godini site mora da kazat deka se gnasat deka e grozno, oti vo sprotivnost odma ke ispadnat pederi samo zatoa sto nemaat nisto protiv. Ne veruvam deka zensko se zamara da se pravda sto misli i kakov stav ima pred drugarkite, a i nema 'maco dokazuvanje' megu niv. a za lezbiskiot seks, normalno go ima poveke i vo porno filmovite (go znaete zapletot dve drugarki ova ona zapocnuvat i vo najvreliot moment doaga majstorot da proveri strujata i oni mu se nafrlaat - ete od kade e secij maski son(koj gleda poveke porno). a mislam (zenski) dali ste videle porno dva drugari da startat da se masiraat ljubat i potoa doaga ucitelkata i gi faka na delo i gi napaga...  bi vi predizvikalo zelba vie da ste taa...?

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 17.Мај.2006 во 00:27
Originally posted by Crnooka Crnooka напиша:

taa e pregolem drugar, ne sakam da ja izgubam so toa sto e biseksualka
 
Ako e vistinski drugar, a i ti, nema da ja izgubis, kako sto ni moite drugarki ne me izgubija mene, nitu jas niv.


Постирано од: maja
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 14:48
Nemam nikakvi predrasudi kon nikoj pa taka najmalku kon lezbejkite.No mojot drugar mi kaza deka ne mu e seedno sto se druzam so biseksualka.Mi postavi interesno prashanje dali bi go gledala jas nego so poinakvi oci ako toj se druzi so homoseksualec.Mu rekov deka ne bi mi smetalo.No toj mi rece deka sekoj ke misli deka e del od homoseksualcite, deka ke mu se sledi sekoj pokret so nego, sekoe smeenje kje mu bilo pedersko, sekoe tapkanje po ramo na drugarmu ke bilo udvaranje...Imase pravo, mozebi jas ne no ostanatite oosobeno dechkite ke go vturnat vo del od homoseksualcite.
Ne znam za mene sto misli okolinata poradi drugarstvoto so mojata drugarka lezbejka, a i bash nikad ne mi bilo vazno sto se tracari.Steta sto uste dolgo vreme na udar ke se homoseksualcite, biseksualcite vo ovoj del od Balkanot

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 25.Мај.2006 во 23:29
Maja voopsto da ne ti e vazno, kaj nas veke ne e problem sto imaat predrasudi kon homoseksualcite pa moraat i kon nivnite prijateli da imaat. Aj da se vratime vo 15 vek i da gi palime ko vesterki, cuvaj boze ko lepra da imaat...


Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 26.Мај.2006 во 07:22
Originally posted by Нина Нина напиша:

     Mnogu e poloso dokolku se krie seksualnata orientacija bidejki koga togas vistinata ke se doznae, a togas veke ke bide kasno za poddrska od prijatelite koi ste gi lazele

За таа лага има многу добра причина. Плус тоа, воопшто со лагата не се повредуваат чувствата на стрејт личноста, зашто лажењето во овој случај е од страв од отфрлање, неприфаќање...


-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 05.Јуни.2006 во 02:43
ako, ne drugo ,poprijatni se za gledanje, od pederite,........da mu se zgadi na chovek,..........auuuu!!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: nikola21gr
Датум на внесување: 10.Јуни.2006 во 02:33

Komunisam-nekoj mislit e los sistem ali jas bi rekol deka e eden od najdobrior-Komunizmot spoen so Nacizmot znacit Cist zivot  Priroden Nistenje na Pederi i lezbejki ne smeet takvi raboti da se spomnuvaat vo javnosta im gi mesaat umovite na drugi



Постирано од: bomboni
Датум на внесување: 10.Јуни.2006 во 11:04
Abe odi prosetaj malce izlezi od dupkata kade samo rabotis, koj ustvari ti dal vlez vo amerika?


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 13.Јуни.2006 во 10:24
Originally posted by nikola21gr nikola21gr напиша:

Komunisam-nekoj mislit e los sistem ali jas bi rekol deka e eden od najdobrior-Komunizmot spoen so Nacizmot znacit Cist zivot Priroden Nistenje na Pederi i lezbejki ne smeet takvi raboti da se spomnuvaat vo javnosta im gi mesaat umovite na drugi


    
леле прекрасноиме имаш го обожавам ама ограниченоста... мајко мила гледам хомо станав од зборење

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 14.Јуни.2006 во 11:12
lezbejnite po difolt ne znaci deka glumat mazi....

koja notorna glupost


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 14.Јуни.2006 во 13:48
Originally posted by senokos senokos напиша:

na  lezbejkite  da  treba  da  im  se  kaze  deka  zivotot  e  ubav  i  kako  zena  a  ne  kako  tie  sto  svatile  deka  treba  da  glumat  deka  se  maski  pol
 
навистина , од каде ти е ова жити мајка


Постирано од: Che Guevara
Датум на внесување: 06.Август.2006 во 22:54
Nemam nisto protiv lezbejkite, a pederite treba da se ubijat na kolec site do eden.


Постирано од: maja
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 21:19
Originally posted by brza brza напиша:

ako, ne drugo ,poprijatni se za gledanje, od pederite,........da mu se zgadi na chovek,..........auuuu!!
Tocho, mnogu poprijatni za gledanje

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: RebeL
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 03:01
Originally posted by brza brza напиша:

ako, ne drugo ,poprijatni se za gledanje, od pederite,........da mu se zgadi na chovek,..........auuuu!!

И мене ми се гади од цигари, па шо да праам, мора да ги гледам и да го дишам чадот од цигарите на тие што околу мене ги пушат.


-------------
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Август.2006 во 18:09
Dali mene ova me prasuvash senokos?
Ne sum biseksualka i toa ne znaci ako mi se poprijtni za gledanje da me stavash vo biseksualki.Svasta

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 17.Август.2006 во 18:32
МИСЛАМ ДЕКА ТИЕ СЕ МНОГУ ПОГРУБИ ОД ОНИЕ ВИСТИНСКИТЕ ЖЕНИ,НЕКАКО МИ СЕ ПОМАШКУДАНКИ...НЕЗНАМ....

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: brza
Датум на внесување: 19.Август.2006 во 01:27
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

ako, ne drugo ,poprijatni se za gledanje, od pederite,........da mu se zgadi na chovek,..........auuuu!!

И мене ми се гади од цигари, па шо да праам, мора да ги гледам и да го дишам чадот од цигарите на тие што околу мене ги пушат.
        ako kazesh kolku se dve babi i dve zabi, taka neka bide!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: BoY In LoVe
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 17:10
Ubavo sto otvorivte tema za lezbejki
sestra mi e lezbejka i taa po cel den e na ovoj forum
 


-------------
HACKED BY PUSHILISTA


Постирано од: maja
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 17:23
Stvarno ? :)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Kroki
Датум на внесување: 21.Август.2006 во 20:48
Shto se' nema da prochitash na forumov................. Nekoj gi prifakjal lezbejkite, nekoj gi prifakjal pederite................. Kako e mozhno da gi prifakjash samo lezbejkite ili samo pederite?!??!??............ Toa ne mi e jasno............. Ili gi prifakjash homoseksualcite ili ne gi prifakjash............ Kakva e taa podelba??!?!?!?.................

Tuku nema veze, vo sekoj sluchaj, zatoa i postoi forumot.............


-------------
"Quod me nutrit, me destruit!" - Latin quote


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 04.Септември.2006 во 14:20
Originally posted by BoY In LoVe BoY In LoVe напиша:

Ubavo sto otvorivte tema za lezbejki
sestra mi e lezbejka i taa po cel den e na ovoj forum
 



  a moz pa e??




-------------


Постирано од: napoleon
Датум на внесување: 21.Октомври.2006 во 00:01
LEZBOS PROBAJ MASKO SIGURNO KE SE PREOBRATIS. Wink

-------------
NEMA POTPIS


Постирано од: brza
Датум на внесување: 21.Октомври.2006 во 02:06
a,mozebi i definitivno nema,....koj znae?LOL

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 04.Ноември.2006 во 13:46
lezbejcinja :) grevcinja... LOL

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: severina
Датум на внесување: 05.Ноември.2006 во 13:45
sto im fali ne lezbejkite? Ouch


Постирано од: bone
Датум на внесување: 05.Ноември.2006 во 14:05
koj rece deka mu fali ??? LOL LOL LOL bas se slatki za gledanje Tongue

-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 05.Ноември.2006 во 14:44
Originally posted by severina severina напиша:

sto im fali ne lezbejkite? Ouch

LOL site znaeme sto im fali LOLLOLBig%20smile


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: bone
Датум на внесување: 05.Ноември.2006 во 15:05
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by severina severina напиша:

sto im fali ne lezbejkite? Ouch

LOL site znaeme sto im fali LOLLOLBig%20smile
e so mu fali ??? nisto ne mu fali Wink


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: leandra
Датум на внесување: 07.Ноември.2006 во 22:03
lezbejkite si se super, nishto ne im fali ,samo ima ekstremni mnogu, shto zabeguvaat i plukaat na se shto e u mashki rod.Gi podrzuvam u celost u nivnata opredelba, no naljbolje e da si bi Big%20smile site gi sakash i site te sakaat 


Постирано од: plavu$a
Датум на внесување: 02.Декември.2006 во 11:36
tocno taka! Wink a veke ako sakaat nesto pojke mozat da si kupat eden plasticen i gotovo!

-------------
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...


Постирано од: ptica
Датум на внесување: 09.Декември.2006 во 19:55
plavusho sto imas protiv lezbejkite, probaj so devojka pa ke vidis kolku e ubavo Big%20smile



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk