Испечати | Затвори го прозорот

Јавни запросувања

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25536
Датум на принтање: 28.Април.2024 во 06:43
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Јавни запросувања
Постирано од: Renatax
Наслов: Јавни запросувања
Датум на внесување: 28.Февруари.2012 во 18:49
Во последно време сведоци сме на повеќе јавни  запросувања,па ете ме заинтересира што вие мислите за ова,дали ваквиот чин го сметате за романтичен или пак сметате дека тоа е чин кој треба да биде интимен и  не треба да се споделува со јавноста?

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.




Коментари:
Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 28.Февруари.2012 во 19:05
Мене ми се интересни да ги гледам...
На девојка ми не и се привлечни.
Така да, нема што да мислам...сеуштегазење од смеење


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 28.Февруари.2012 во 21:18
мразам егзибиционизам и онака, а тука уште повеќе, најпрво дека се врши непотребен пристисок со самата јавност за одлука која не е лесна, а потоа и поради тоа што се прави огромна драма и се сопира сообраќај поради нешто толку едноставно како запросување...
факинг холивуд, мора само глупости да се измислуваат...


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: brza
Датум на внесување: 28.Февруари.2012 во 23:21
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

мразам егзибиционизам и онака, а тука уште повеќе, најпрво дека се врши непотребен пристисок со самата јавност за одлука која не е лесна, а потоа и поради тоа што се прави огромна драма и се сопира сообраќај поради нешто толку едноставно како запросување...
факинг холивуд, мора само глупости да се измислуваат...
изненадување...kaj bilo toa...ziti?збунетост

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: емил
Датум на внесување: 29.Февруари.2012 во 03:55
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

мразам егзибиционизам и онака, а тука уште повеќе, најпрво дека се врши непотребен пристисок со самата јавност за одлука која не е лесна, а потоа и поради тоа што се прави огромна драма и се сопира сообраќај поради нешто толку едноставно како запросување...
факинг холивуд, мора само глупости да се измислуваат...
 

викаш како да земеш лизалка од детенце толку е лесно ма ајдесеедно го имаш правено илјади пати па знаеш како да ја запросиш без да те одбие смеење


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 21.Март.2012 во 17:53
 

   

http://popara.mk/2012/vesti/svet/video-koga-devojka-zaprosuva-momche-nemozheshe-polosho-da-pomine/" rel="nofollow - Кога девојка запросува момче...!



-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 21.Март.2012 во 18:21
Originally posted by Renatax Renatax напиша:

Во последно време сведоци сме на повеќе јавни  запросувања,па ете ме заинтересира што вие мислите за ова,дали ваквиот чин го сметате за романтичен или пак сметате дека тоа е чин кој треба да биде интимен и  не треба да се споделува со јавноста?
 
Сè што е љубовно, а во него учествуваат (или посматраат) повеќе од двајца го сметам за апсољутно НЕромантично... посебно чин на запросување.... среќа


-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 12:25
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by Renatax Renatax напиша:

Во последно време сведоци сме на повеќе јавни  запросувања,па ете ме заинтересира што вие мислите за ова,дали ваквиот чин го сметате за романтичен или пак сметате дека тоа е чин кој треба да биде интимен и  не треба да се споделува со јавноста?
 
Сè што е љубовно, а во него учествуваат (или посматраат) повеќе од двајца го сметам за апсољутно НЕромантично... посебно чин на запросување.... среќа

Мој човексреќа (па и имењакхи, хи...)





-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 12:33
Веќе  не  е интересно...еден куп ги има на интернет на плоштад клекнати на колена....
Ме интересира дали некој и кога  јавно ќе се разведе....хи, хи...


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 12:36
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Веќе  не  е интересно...еден куп ги има на интернет на плоштад клекнати на колена....
Ме интересира дали некој и кога  јавно ќе се разведе....хи, хи...

Ајде бе, тоа е само парче хартија што треба да се потпише...и за тоа ли треба свеченостхи, хи...


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 12:38
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Веќе  не  е интересно...еден куп ги има на интернет на плоштад клекнати на колена....
Ме интересира дали некој и кога  јавно ќе се разведе....хи, хи...

Ајде бе, тоа е само парче хартија што треба да се потпише...и за тоа ли треба свеченостхи, хи...


исто како и бракот...намигнување



-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 12:43
Да деголема насмевка
Затоа за мене нема некоја посебна важност....нема таква важност ни запросувањето...
Па да правиме такви сцени...за едно запросување...

Гледав пред некое време клипче...еден ја запроси и се ожени со неа во истиот момент...демек се средено само да скокне во тавче....и искрено...претеризам ми е...


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 12:52
Jas gledav edno klipche toj imashe se spremno da ja zaprosi, duri i video bim imashe namesteno, lugje eden kup (vo mall mislam deka se se desi) a taa se zbuni kutrata i so plachenje izbega... хи, хи...

-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 12:53
И јас го гледав тоагазење од смеење
Сеа ќе го побарам она со запросувањето и свадбата....ако го најдам..ако не санти мора да го памтизамисленост




-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 12:58
 

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 12:59
I toj za grev se posramoti, i taa za grev ko od ogan izbega газење од смеење

-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 13:05
Малку избрзал со предлогот, ништо страшнома ајде

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 13:09
Eeee  ako gledash taka na nekoi im treba cel zivot dodeka da kazat ''I DO''


-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 13:11
Абе па и ти..
Ја па на пример не ни сакам да кажам Ај ду...сакам нешто оригиналнокул

Ама не е ни интересно по еден месец да и клекнеш на некојаразмислување


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 13:13
газење од смеење kako na pr??? read my lips!!! i proshepoti neshto heheh

ne sakam ni jas da zaprosam nekoja... rano mi e....


-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 13:16
Ајде бе...ќе викаш рано ми е и на 35смешен

А јас...па не знам, може да истропам нешто...ништо чудно...само нема кандидати за да ме запросат....ќе си останам стара момагазење од смеењеух


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 19.Април.2012 во 13:19
изненадување imam vreme do 35... mozi i dete kje imam do togash hehehehe od surogat majka газење од смеење

-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 30.Април.2012 во 00:48

Некако ми е кич... не знам


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 07.Мај.2012 во 16:46
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Сè што е љубовно, а во него учествуваат (или посматраат) повеќе од двајца го сметам за апсољутно НЕромантично... посебно чин на запросување.... среќа


Што фазла да се додаде на оваа тема...потполно се согласувам со коментарот на LiDivioда
За тој чин се потребни само 2, нема никаква потреба од публика, камери и сл. реквизити.
Но за оние кои што сакаат вакви запросувања еве неколку идеи.
http://www.motika.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=31472:25--&catid=8:2011-03-26-19-23-19&Itemid=23" rel="nofollow - 25 предлози


-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 22.Март.2013 во 09:10


-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 23.Март.2013 во 11:09
Дис видео из прајват збунетост

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 02.Април.2013 во 13:43
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:





Za mene e golema glupost ova...a i spored moite kriteriumi ne e nesto posebno...osven sto site zjapaa vo nego, koj kako pomine po ulica ...
A da ne plati na mvr deckovo za benzin?


Ama treba da e srekjna taa...retko koj maz bi napravil nesto spektakularno za zenata sto demek ja ljubi...

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Април.2013 во 17:02
Времето кажува дали заслужува, а ако не му се чека лесно ќе се избламира у јавност голема насмевка

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 14.Јули.2013 во 13:32
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Дис видео из прајват збунетост


Истиот ден кога беше објавено го тргнаа среќа


-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Септември.2013 во 14:38

Многу ми се кич тие јавни запросувања.
А овој па германец... Скопје му бил поромантичен од Германијаизненадување
http://www.press24.mk/node/31764" rel="nofollow - http://www.press24.mk/node/31764" rel="nofollow -


Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Септември.2013 во 15:49
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Многу ми се кич тие јавни запросувања.
А овој па германец... Скопје му бил поромантичен од Германијаизненадување
http://www.press24.mk/node/31764" rel="nofollow - http://www.press24.mk/node/31764" rel="nofollow -

-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Септември.2013 во 16:58

Не му замерувам.
Само сум изненадена.



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 05.Септември.2013 во 17:32
Секогаш своето најмалу се ценело.

Тревата секогаш била позелена во туѓиот двор. 

Можам да ви кажам дека сите македонци од  дијаспората кои дојдоа за прв пат во Скопје по повод Конференцијата на ОМД беа одушевени од градбите и новиот лик на Скопје. И не само тие... по бројот на странските туристи Скопје последниве две години го надмина Охрид и стана главна македонска туристичка дестинација. Не треба да се прашуваме зошто, нели?

Затоа мене не ме чуди оноа што се случило со младиот германски пар. Уште повеќе, очекувам такви и слични нешта да се случуваат с'е повеќе.







-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 05.Септември.2013 во 17:39
Напишав некаде претходно дека од проектот СК 2014 ми се допаѓа можеби 20-30% (зборувам само за изгледот, не за финансиите)... но повторно ќе напоменам - подобро нешто отколку ништо.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Септември.2013 во 14:21
Pa?плазење

...a da otide toj germanec na detalna proverka na  mozokot na...nekoj CT ili MR vozemjava?

...na makedonska smetka , jasno, i  bez da cheka ...6 meseci .


..a be , na zemjava ima 7 i kusur muilijardi poedinci ,

...shto k*r me boli ako nekoj, od zemja koja shto e edna od najgolemite turistichki destinacii na planetava ,..nashol tuka da bide blagosloven so srekja vo zivotot?

..aj , da vidam eve , nekoj neka mu ponudi i da ostane da zivee  vo makedonija , pa i na  makedonska smetka dozivotno,...

...pa da vidime dali ke prifati !




-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Септември.2013 во 15:34
Нема да прифати оти либето не е македонка .Ако беше македонка дури ке платеше да се ожени овдека

-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 07.Септември.2013 во 03:28
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Напишав некаде претходно дека од проектот СК 2014 ми се допаѓа можеби 20-30% (зборувам само за изгледот, не за финансиите)... но повторно ќе напоменам - подобро нешто отколку ништо.

не си во политика бе липлазење


Originally posted by емил емил напиша:

Нема да прифати оти либето не е македонка .Ако беше македонка дури ке платеше да се ожени овдека  


а за ова ти гарантирам дека ако беше македонка уште следниот ден ќе одлетаа далеку од земјава...
одамна е почнат трендот брак со странци само од користда




-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 22.Септември.2013 во 02:55
Денес присуствував на јавно запросување во една од скопските кафани!
Девојката не беше воопшто свесна што ќе се случи. Дојдена во маичка и хеланки а дечково дотеран во кошулка и се останато. 
Седејќи така од страна и набљудувајќи го пријателот колку е нервозен поради запросувањето, помислив: - Не, не би сакала ова да ми се случи на мене. 
И не успеав да се освестам, веќе следеше аплауз. Не разбрав дали од тартар сосот го изваде прстенот? Ќе остане мистеријаголема насмевка




-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 07.Октомври.2013 во 01:47
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Денес присуствував на јавно запросување во една од скопските кафани!
Девојката не беше воопшто свесна што ќе се случи. Дојдена во маичка и хеланки а дечково дотеран во кошулка и се останато. 
Седејќи така од страна и набљудувајќи го пријателот колку е нервозен поради запросувањето, помислив: - Не, не би сакала ова да ми се случи на мене. 
И не успеав да се освестам, веќе следеше аплауз. Не разбрав дали од тартар сосот го изваде прстенот? Ќе остане мистеријаголема насмевка



Дефинитивно тартар сосот беше кривголема насмевка
Еве една издвоена фотка, а видеото го имаше секаде по интернетов.



-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Alekxandar
Датум на внесување: 08.Октомври.2013 во 14:50
Тежок е животот на зетот.
На идниот зет при ваков вид запросување му требаат додатни финансиски средства за да набави детектор на метал во случај прстенот да го стави во супа,кнедли,торта па некој од гостите да го голтни.
Некогаш и хирург треба да се ангажира а тоа кошта не е заебанција


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 08.Октомври.2013 во 15:26

Јавни запросувања, јавни вработувања, јавно сексање по телевизии....
Приватното и интимното изгледа се тотално демоде.
не зборувам


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Октомври.2013 во 00:45
-se nadevam deka i javno .....ke se ostavat!намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 08.Март.2014 во 22:51
Јана кажа ДА за најубавото запросување на плоштад Македонија




-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Crna Arapina
Датум на внесување: 09.Март.2014 во 11:06
Булшит 

-------------
Train hard,Fight easy !


Постирано од: емил
Датум на внесување: 09.Март.2014 во 11:12
Originally posted by Crna Arapina Crna Arapina напиша:

Булшит 


Наместена работа , нели ?

-------------


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 10.Март.2014 во 11:05
И ова може да се случи голема насмевка
http://tocka.com.mk/8/120965/ja-pobaral-svojata-sakana-za-zena-na-koncert-i-dobil-ne-pred-20-000-lugje" rel="nofollow - Ја побарал својата сакан за жена на концерт и добил НЕ пред 20 000 луѓе



-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 25.Јуни.2015 во 16:40
Ја претераа со овие јавни запросувања,
станаа секојдневие.


-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk