Испечати | Затвори го прозорот

По што ќе ја паметите изминатата година?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Разно
Опис на форумот: Немате соодветен подфорум? Бујрум овде на муабет...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25317
Датум на принтање: 05.Јуни.2020 во 16:04
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: По што ќе ја паметите изминатата година?
Постирано од: Santijago
Наслов: По што ќе ја паметите изминатата година?
Датум на внесување: 29.Декември.2011 во 13:30
Ајде дечки..
По што ќе ја паметите 2011?

Мене ми се случија многу убави работи на приватен план, но тука можам да искоментирам само за форумските. 

Еве една од нив нека е тоа што ме назначија за Администратор.


-------------
I'm out bcz of pathetic around hereКоментари:
Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 29.Декември.2011 во 13:37
 
А зошто не смее приватни работи? збунетост
 
он: По тоа што ја напишав магистерската работа... голема насмевка уште да ја одбранам... и готово. плазењеголемо гушкање


Постирано од: ekszi88
Датум на внесување: 29.Декември.2011 во 13:38
Najkatastrofalnata godina vo mojot zivot mi se cini, talkanja, bezdomnistvo, glad itn... no od druga strana od taa samotija i od site frki nauciv nesto mnogu vazno... deka domata i toplinata se samo vo srceto.. e sega na kraj go izedov stapot so postraumatski stresovi, sekako deka situacijata mi se odrazi loso, no i pokraj losite slucki jas nauciv edna mnogu vazna rabota za sebe.. edna od najvaznite.


-------------
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 29.Декември.2011 во 13:40
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

 
А зошто не смее приватни работи? збунетост
 
он: По тоа што ја напишав магистерската работа... голема насмевка уште да ја одбранам... и готово. плазењеголемо гушкањеСмее приватни работи. 

Реков, јас не кажувамголема насмевка

А тебе со среќасреќа


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 30.Декември.2011 во 17:17
најдов нешто што барав подолго време, станав полнолетен, многу големи радости и уште толку големи разочарувања. Големи и важни работи, пред се....  Убаво...

-------------


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 11.Јануари.2012 во 06:15
Izminatata godina kje ja pametam po mnogu uspesi na profesionalen plan. Mnogu denovi pominati nadvor od Makedonija, mnogu denovi pominati so laptopot pred mene, mnogu izgotveni izveshtai, golem broj na dadeni mislenja okolu turizmot, mnogu milji preletani, mnogu novi zapoznaeni lica, mnogu delovni sostanoci i malku son...

Na privaten plan kako zapochna taka zavrshi. Ne mozam da se zalam, povolna godina :)


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 11.Јануари.2012 во 14:02
Не беше сјајна година, ни малку...
турбулентна....
мислам дека минатава година ме измени максимално...
единствено добро што ми се случи што станав даде

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: pHp
Датум на внесување: 11.Јануари.2012 во 14:10
Во секој случај по добро. Ниту еден не остана без работа, сите плати исплатени, сите сметки платени, профит нема, ама нема ни долгови. Неколку нови договори со нови клиенти, старите си ги обновија договорите, бев на одмор, бев на зимување, сите здрави и живи. Па и раскинав, што е добро, за да се отвори друга врата, едната мора да се затвори, нели?

-------------
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство


Постирано од: viktorija123
Датум на внесување: 11.Јануари.2012 во 14:17
Kakva i da beshe pomina... A i zoshto da ja pametam...? Za da se rodi novo... staroto mora da se srushi i toa do temel...

-------------
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.


Постирано од: ekszi88
Датум на внесување: 11.Јануари.2012 во 14:33
Deka dotogas najuzasnata godina u zivot.. mi se gadi duri доста е

-------------
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 18.Јануари.2012 во 22:47
nema neshto posebno...

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: annaja
Датум на внесување: 19.Јануари.2012 во 15:30
Па нешто може да не се памти...но загубата на мајка ми и шетањето по општини, разни министерства,катастри и градско  собрание...не се заборава!


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 13.Февруари.2012 во 02:54
ima dosta za nea da se pisuva

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: FosterThePeople
Датум на внесување: 13.Февруари.2012 во 09:37
Најдобро ја памтам по напорното возење велосипед и многуте змии што ми испаднаа

-------------
I just wanna feel real love.


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 13.Февруари.2012 во 23:12
по неколку поздравувања и многу збогувања


Постирано од: Vruc Vetar
Датум на внесување: 02.Март.2012 во 17:58
По една голема рана во срцето.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 06.Март.2012 во 13:57
По едно убаво патување ...... кое што за жал заврши...

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: FosterThePeople
Датум на внесување: 07.Март.2012 во 09:18
По тоа што се запишав средно.

-------------
I just wanna feel real love.


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 11.Март.2012 во 15:19
по премногу глупости...
туку овај Фостерко не го знам јас над мене... големо гушкање
очигледно многу сум пропуштил на форумов ....


-------------


Постирано од: FosterThePeople
Датум на внесување: 11.Март.2012 во 23:03
Се ќе си дојде на место. и до тебе.

-------------
I just wanna feel real love.


Постирано од: FeaR
Датум на внесување: 11.Март.2012 во 23:14
po moite pocetoci vo bodibildingot плазење sto zapoznav nekoi licnosti i po letniot odmoooooor i sakam pak танцувањеama nemaплачење


-------------
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 11.Март.2012 во 23:47
http://popara.mk/2012/zhivot/ljubov-i-seks/ne-prestanuvaj-da-sonuvash/" rel="nofollow - http://popara.mk/2012/zhivot/ljubov-i-seks/ne-prestanuvaj-da-sonuvash/

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: Anita1
Датум на внесување: 27.Март.2012 во 17:02
po nishto

-------------
jas sum jas....


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 13.Април.2012 во 18:56
Po rozasina115 i nashiot omilen akord simbol:-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 18.Април.2012 во 23:16

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19201&PID=2651495#2651495" rel="nofollow - http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19201&PID=2651495#2651495

еден од моите перспективни и далекусежни погледи....

настанот се деси,ама оградата не ја исфарбаа...тага-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 04.Јуни.2012 во 17:38
Кога подобро ќе помислам....ќе ја памтам по Сантијагољубов ... и неговите слатки погледи .. нежни допири ... топли преграткицрвенеење

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 04.Јуни.2012 во 17:45
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Кога подобро ќе помислам....ќе ја памтам по Сантијагољубов ... и неговите слатки погледи .. нежни допири ... топли преграткицрвенеење


a more... a more... бакнеж


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 10.Јуни.2012 во 20:14
По најголемата грешка... еднаш се прави ваква грешка во животот...
Никош нема да заборавам...


-------------


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 03.Јули.2012 во 23:09
За ланската и не знам баш...Но оваа убаво ќе си ја запамтам.
По наивноста со која дозволив да си прокоцкам шанса,
која немаше да ми ги донесе овие глупости кои сега ги протерувамлутина


Постирано од: Aureus
Датум на внесување: 12.Ноември.2012 во 22:34
По многу љубав и зачудувачки малку муабети од типот: кај за нова година? кај за први мај? кај во сабота?


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 16.Ноември.2012 во 16:00
sakav sneg dobiv sneg.........godina na snegot tri meseci sneg i samo sneg...........mrazovi,ladno.........ama ubavo nekako toplicko vo dusata................malku sekiracija za nisto...........najgolemiot dar vo mojot zivot............po hrabrosta...........среќа


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 07.Декември.2012 во 13:48
Tekovnava 2012 mi napravi tolku mnogu turbulentni desavki koi i da sakam(a nesakam) ke gi pametam dolgo,dolgo...

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: zagor
Датум на внесување: 30.Декември.2012 во 21:03
...во 2012 забележав пад од цели 4,5 индексни поени на посетеноста на форумов,во споредба со 2011 или цели 11,9 во споредба со 2009. 

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 31.Декември.2012 во 15:44
Ќе ја запамтам со личните проблеми што ги имав . Најскапаната година од мојот 30-ет годишен живот лутина

Волку проблеми не сум имал никогаш преди тоа ....


-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Јануари.2013 во 01:21

2012-та дефинитивно ќе ја паметам:
по неочекувано убави работи
едно големо изненадување
некои незаборавни моменти
една загуба
професионално-турбулентно
и многу шетање
.....

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 01.Јануари.2013 во 14:59
Изминатава година..замисленостподобро ич да не ја памтам,може само да и кажам..
 


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: FosterThePeople
Датум на внесување: 03.Јануари.2013 во 16:34
По одделување од дома.

-------------
I just wanna feel real love.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 03.Јануари.2013 во 23:35
...po toa shto svetot...propadna!изненадување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 28.Јануари.2013 во 00:57
Почеток на нешто ново...НОВ ЖИВОТ !среќа

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 17.Февруари.2013 во 00:09
По многу солзи, нервози и болка...и уште не знам дали вределе..се си викам вределе..


Постирано од: Mushu
Датум на внесување: 04.Јуни.2013 во 13:47
По деновите во нејзе

-------------
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер


Постирано од: brza
Датум на внесување: 04.Јуни.2013 во 15:09
-po toa shto...izmina i taa.

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 04.Јуни.2013 во 17:27
po toa sto ke dojde i druga posle nea

-------------
vivi


Постирано од: BIBI_G_3
Датум на внесување: 01.Септември.2013 во 08:26
po toa sto imav cuvstvo deka trae cela vecnost


Постирано од: padme
Датум на внесување: 14.Септември.2013 во 23:04
Originally posted by BIBI_G_3 BIBI_G_3 напиша:

po toa sto imav cuvstvo deka trae cela vecnost


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 16.Септември.2013 во 11:46
Po mojata hiperaktivnost.


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 27.Септември.2013 во 17:30
По исказот: - Знам... комшивка ми е!

леле... врв на смеењето!


-------------


Постирано од: Vardan
Датум на внесување: 11.Октомври.2013 во 06:05
emi koj go znae Borkica..godin`ta ke ja pameti po nejnite kiflici! razbira se tova

-------------
Ako sakate da go doznaenjeto znacenjeto na eden covek-samo dajte mu pole na dejstvuvanje


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 12.Декември.2013 во 11:25


неубавите моменти како да не се ни случиле
ги ставам на игнор...
се' на се' 2013-та ќе ја паметам по убави нештаљубов

можеби оти лани се падна паричката во мене
сакам пак трепкање

ова да си запишам некаде оти ич не памтам годиниголема насмевка-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Декември.2013 во 01:31
По тоа што ми беше полесно да израчунам колку години имаат луѓето што се родени 1973, 1983, 1993, 2003.

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: д4б3
Датум на внесување: 18.Декември.2013 во 09:27
комунизмот се врати каj нас


2 саата немаше струjа

сега очекувам и бананите да исчезнат


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 31.Декември.2013 во 12:10
Прифатно по што ти не...Кога би сумирал,животно школо ;
Околу форумов по најнепријатното искуство (тука на brza попот би го вметнал);Постирано од: емил
Датум на внесување: 31.Декември.2013 во 12:15
Originally posted by Орка Орка напиша:


Околу форумов по најнепријатното искуство (тука на brza попот би го вметнал);

 

Што се е случило ?


-------------


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 31.Декември.2013 во 13:39
ќе ги паметам само последниве две  недели....голема насмевка
претходно  цела година беше тапа....ама затоа крајот го краси делото....љубов


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: viktorija123
Датум на внесување: 31.Декември.2013 во 13:42
jas nema da ja pametam - kje si ostanam vo ovde i sega ......голема насмевка


-------------
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 03.Јануари.2014 во 14:40
По лошо , никогаш да не се повтори...лошо започна, лошо завршитага


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 08.Јануари.2014 во 00:14
Pocna problematicno neubavo,seushte ne doznav koj sakashe da me vidi unishtena............... ama super zavrsi

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 08.Јануари.2014 во 23:38
По лошо .. тага

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 09.Јануари.2014 во 20:26
и старата и новава...по лошо

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: igi 3
Датум на внесување: 30.Јануари.2014 во 16:26
Ej nemoj taka bidi malku optimist големо гушкање


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 08.Февруари.2014 во 23:59
По 4те сонциња љубов

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 27.Ноември.2014 во 00:44
По ефектна завршница .... замисленост

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: la fille
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 21:45
По близначињата љубов last minute saved голема насмевка

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 10.Декември.2014 во 02:15
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Pocna problematicno neubavo,seushte ne doznav koj sakashe da me vidi unishtena............... ama super zavrsi

Ова остави траен немир кај мене

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 10.Декември.2014 во 02:23
Многу пропаднати работи, пропаднати инвестициигубитник
По многу бури, несогласувања.
По болест на блиска личност.
Има и светли моменти, внучиња се родија, неколку свадби на блиски личности.


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: BIBI_G_3
Датум на внесување: 13.Август.2015 во 23:46
po naporna godina u zivotna kariera ne sum imala...i samo po toa ke ja pametamрамнодушност

-------------
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 22.Октомври.2015 во 11:48
Za zal po losho....tatko mi pochina.

-------------
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 31.Октомври.2015 во 18:34
ke pocekate da vi kazam среќа

-------------
vivi


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 02.Декември.2015 во 16:43

Не знам по што попрво да ја запаметам... ама многу бргу ми летна! изненадување-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 05.Јануари.2017 во 09:43
Како шефката и јас би констатирал дека летна и оваа.
Фала богу мина во здравје,на сите па и себе
прво би си посакал и новава така да врви.
Нема да кукам оваа година за работа барем,
ете директур се сторив лани и може да кажам
оти и успешна беше.Колку и да е тоа битно.


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 05.Јануари.2017 во 19:16
,,,,ortak direktore,,,poeke dengi imavme ko shverceri,,, ,,,

,,,,i PS,,,sosema uspeshna godina,,,neka prodolzhi i ovaa taka,,,

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 08.Јануари.2017 во 15:30
По многу здравствени проблеми.

И по него!

Благодарам Господе што ми го подари!

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 09.Јануари.2017 во 12:51
Originally posted by pajser pajser напиша:

,,,,ortak direktore,,,poeke dengi imavme ko shverceri,,, ,,,

,,,,i PS,,,sosema uspeshna godina,,,neka prodolzhi i ovaa taka,,,


Ортак ако не иде... https://www.youtube.com/watch?v=SEBeDb-XjT8" rel="nofollow - Ќе се размрдаме малце повеќе.Ради денгите.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 07.Ноември.2017 во 17:08
Со оглед дека многу директори летнаа годинава...
По тоа што си го задржав директорското ми столче.
Или да не кобам има уште месец и кусур


Постирано од: SVOJA
Датум на внесување: 30.Ноември.2017 во 11:35
Ovaa godina imashe se,ona po shto ke ja pametam ovaa godina 2017 ke bide srekata....ushte mnogu godini vakvi da gi ima

-------------
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 01.Декември.2017 во 14:02
dobra godina


Постирано од: SVOJA
Датум на внесување: 23.Декември.2017 во 20:30
Ova godina me pratea i ubavi momemti i radosti i za zal tagi, nervozi, solzi,imash se i seshto. Nekoi neshta me bolea do bolka no nekoi krevaa do nebo od radost no ona shto se izdvojuva i koe ke go pametam ovaa godina e otsranuvanje na deformitet od mojot zivot a so toa i olesnato ziveenje.Sepak krajot beshe sreken-------------
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 23.Декември.2017 во 23:24
Jas sum zdravjeto moe i na bliskite sto gi sakam da e dobro,togas za mene toa e dobra godina.
Znaci godinata mi bese dobra.
Jas poslednite nekolku godini rabotev mnogu,vorkoholik sum,premnogu rabotam.
2018 sakam da mi e posmirena godina.Pospokojna godina.Da ne rabotam tolku mnogu.Zdravje za mene i moite bliski i obostrana ljubov i razbiranje.Постирано од: pajser
Датум на внесување: 20.Декември.2018 во 07:38
,,,aj aj aj,,,ja duvnavme i ovaa godina,,
,,,e da de,,za pametenje,,samo za Edna godina cela povozrasen,, ,,,

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 28.Декември.2018 во 22:10
Ништо посебно!
Кучи-посо...
Дури некои работи што ми
се случија и за кои
нормално би требало да се
осеќам среќно ми се онака
на небитно.
Се претопувам у сивилото и
загаденоста на Скопјево.
Уствари не,не се претопуем.
У тоа сивило и таа загаденост
седам у ќош и истата бледо ја
глеам.
Чекајќи некој ветер да ме однесе!
Можеби во новата ќе дувне,кој да
му ти знае.Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 05.Јануари.2019 во 01:18
Беше напорна, турбулентна, динамична, многу радосна, и по малку тажна
ми се случуваа многу работи, и добри и не така добри
ама ете помина замина.
Ќе ги паметам само убавите среќаПостирано од: Katina2019
Датум на внесување: 23.Јануари.2019 во 19:05
Минатата година ќе ја паметам по нервозите, стресовите...исчекувањата...
Навистина беше тензична година во која качив дури 8 кгр...последните секунди, кога одбројувањето почна пред полноќ, желбата ми беше да замине и да дојде нова посреќна година...
Желбата ми се исполниИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk