Испечати | Затвори го прозорот

Учење во USA

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Образование
Опис на форумот: Улично, основно, средно, високо...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25302
Датум на принтање: 22.Јули.2024 во 19:27
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Учење во USA
Постирано од: evijagen
Наслов: Учење во USA
Датум на внесување: 22.Декември.2011 во 23:41
Ke moze li da dobijam informacii za toa ,kako,koga,kade se aplicira za ucenje na 4ta godina sredno vo USA? Kolkava suma na pari e potrebna i ako moze nekoj sto ucel na vakov nacin tamu da me informira sto kako pominal? :)Fala odnapredКоментари:
Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 22.Декември.2011 во 23:55
Околу 6000 долари за учебната година и сместувањето во семејство плус 

131 + 12 долари за виза и пин
180 долари SEVIS
Пари за трошење секој месец по барем по 150 долари
Авиобилет


Ако сакаш да смениш семејство 500 долари


Скоро цела година однапред треба да се пријавиш


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: evijagen
Датум на внесување: 23.Декември.2011 во 00:18
fala ;)

-------------
Зборовите само и штетат на скриената мисла, се' е поинаку кога ќе се изговори...Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk