Испечати | Затвори го прозорот

ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост II

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Тоше Проески - IN MEMORIAM
Опис на форумот: .
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25207
Датум на принтање: 18.Јули.2024 во 19:34
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост II
Постирано од: Santijago
Наслов: ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост II
Датум на внесување: 29.Ноември.2011 во 15:47
Жал ми е што морав да ја затворам претходната тема http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9787&PID=2675462#2675462" rel="nofollow - ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост . Таа ќе остане во овој подфорум, но заклучена.
 
 
Претходната тема стана цвеќара. Книгата на жалост е за да се напише нешто, а не само цветчиња да се ставаат....
Секое мислење само со цвет ќе биде сокриено. Напишете нешто, бидете креативни.
 
 
Човекот со голема душа, човекот со најубавата насмевка, човекот со поглед кој смирува, човекот - Ангел, нашиот Тоше Проески!роза
 
 
 
 
 
 
 
 


-------------
I'm out bcz of pathetic around hereКоментари:
Постирано од: leni
Датум на внесување: 30.Ноември.2011 во 10:07
роза
Жалам што ставениот цвет ве асоцира на некреативност.
Да живеев во Крушево розата ке ја ставев на почивалиштето на Тоше.Со  криењето на мојот цвет ми го скратувате  ритуалот на почит кон Тоше.
Еден цвет   -   илјада зборови за      ПОЧИТ ,ЉУБОВ,НЕЗАБОРАВ ,БОЛКА..............


-------------
veruvaj


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 25.Јануари.2012 во 10:06

На овој ден во 1981 година во Прилеп се роди македонската музичка легенда, Тоше Проески.

Среќен роденден Тоше

Тој денеска би наполнил 31 година.


роза


-------------


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 16.Октомври.2014 во 10:45
Na deneshen den pred 7 godini kaj Nova Gradishka se sluchi kobnata soobrakjajna nesrekja koja shto ni go zema Toshe. роза


Od Idividi, da se potsetime na negovite dela...

Тодор Проески - Тоше е роден на 25 јануари 1981 и својот музички талент го покажал уште како петтоодделенец на фестивалот „Златно славејче“ (1992) каде испеал песна на влашки јазик. Музичката кариера ја почна со победата на „Мелфест“ во Прилеп, во 1997 година, и оттогаш настапуваше на сите значајни фестивали во земјава и регионот, а во 2004-та ја претставуваше Република Македонија на Евровизија во Истанбул. Таа година стана и амбасадор на УНИЦЕФ.

Објави седум албуми - неколку и во превод на српски/хрватски јазик. Последниот - „Игри без граници“ беше промовиран две недели пред несреќата, а последниот концерт го одржа на Градскиот стадион на 5 октомври 2007.

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: leni
Датум на внесување: 16.Октомври.2014 во 22:19
пред се ЧОВЕК
тагатагатага-------------
veruvajИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk