Испечати | Затвори го прозорот

Македонците во Романија

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Македонци ширум светот
Опис на форумот: Новости и активности на нашинците од сите континенти
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25174
Датум на принтање: 05.Октомври.2023 во 00:13
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Македонците во Романија
Постирано од: mungos80
Наслов: Македонците во Романија
Датум на внесување: 19.Ноември.2011 во 12:23

Одлична документарна емисија преку која ќе се запознаеме со животот на Македонците во Романија.
-------------
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи СугаревКоментари:
Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 19.Ноември.2011 во 13:30
Vo Romanija makedoncite do skoro imaa svoj pratenik vo parlamentot, koj istovremeno beshe i golem prijatel, sorabotnik i pomoshnik na Republika Makedonija.

Za zhal zhenata neodamna pochina.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk