Испечати | Затвори го прозорот

Огласник (купувам - продавам)

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Хардвер и софтвер
Опис на форумот: Матични плочи, монитори, оперативни системи, антивируси, интересни програмчиња ....
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25046
Датум на принтање: 14.Јули.2024 во 09:59
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Огласник (купувам - продавам)
Постирано од: ApolloCAG
Наслов: Огласник (купувам - продавам)
Датум на внесување: 09.Октомври.2006 во 01:12
Imam za prodavanje slednovo:
 
2 x Pentium 3  1GHz
2 x 256 SDRAM
1 x Via 694Pro (maticna za pentium)
2 x Athlon 2000+
2 x Athlon 2800+
 
Koj e zainteresiran moze da mi pise PM.
 
Btw baram maticna so nforce 2,kt600 ili kt 880 chipset.Коментари:
Постирано од: bons
Датум на внесување: 23.Ноември.2006 во 22:23
Prodavam bezicen ured Linksys WUSB54GS, se povrzuva so vasiot kompjuter preku USB port.Dosega odlicno se ima pokazano(uste 2,5 godini garancija).So pomos na SpeedBooster cipot ovoj ured moze da dostigne signal rate od 128Mbps.Dosta pogoden za laptopi poradi moznosta Roam Tendency(moznost za koristenje na mreza pri dvizenje).Za podetalni informacii zirnete ja stranata na linksys
http://www.linksys.com/servlet/Satellite?childpagename=US%2FLayout&packedargs=c%3DL_Product_C2%26cid%3D1115416827722&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper - http://www.linksys.com/servlet/Satellit … torWrapper
Za site sto se zainteresirani neka mi pisat na bonsex@gmail.com.Pozdrav.


Постирано од: kkxenon
Датум на внесување: 27.Ноември.2006 во 01:07

MONITOR – PHILIPS 17’’ - 107T6 (Pod garancija)

CPU  -  Intel Pentium III 600Mh Katmai (FSB100, 512 KB Cache)

MOTHERBOARD  -  SOYO 6BA+IV ( i440BX, 4x SD RAM DIMM  (up to 1GB), 5x PCI, 2x ISA, 2x USB)

RAM  -  SDRAM 320 MB (PC133)

HDD  -  Seagate 8.4 GB

VGA  -  ATI  RADEON 9200 (64 MB DDR, TV-OUT) and Intel740 (AGP, 8 MB)

DVD-ROM - Samsung (Toshiba) SD-M1912

CD-RW - 52X Teac CD-W552E

Sound card - Creative 128

Keyboard  -  Logitech

Modem  -  Rockwell 56K

Mouse, Speakers.

 
 kkxenon@yahoo.com


Постирано од: Pankmaster
Датум на внесување: 12.Мај.2007 во 06:49
Со обзир дека подолго време нема да бидам во можност да го користам компјутер, решив да го продадам. Ако некој го интересира ке може да ми испрати приватна порака овде или на телефон 075/541-341

AMD Athlon 64bit 3000+
939DualSATA2 motherboard (AGP8X+PCIe+Future Processor slot+PCI)
1GB DDR
160GB HD
Radeon x700 PCi express
Black case
Mx510 Logitech gaming mouse
DVD combo, keyboard

opcija 19" flat monitor Proview


Постирано од: Tegla
Датум на внесување: 13.Октомври.2007 во 19:38
Znaci eve denes staviv na masinata Core 2 Quad Q6600, pa go prodavam stariot Core 2 Duo E6600 2.4 GHz 4MB kesh ......... Zmija od procesor. Go davam zaedno so se originalniot Intel ladilnik.

Cena - 100 evra

075/ 286 283 Vladimir


-------------
That is called grain. It is supposed to be there.


Постирано од: Bronhi
Датум на внесување: 04.Мај.2008 во 22:49
AMILO PRO V2055
• Intel® Celeron® M Prozessor 420
(1.60 GHz)
• Linux Knoppix Version
• 2 x 512 MB DDR2-533 SDRAM (2 DIMM Slots)
• 60 GB HDD
• DVD+/-RW

cena 24000 denari


-------------
Земете БРОНХИ полесно се дише


Постирано од: mickeymkd
Датум на внесување: 10.Јуни.2008 во 14:09
15.4 ekran
Centrino 2 na 1.6ghz
1gb ddr
60gb hdd
ati x600 64mb
DVD/CD-RW
wifi,lan,card reader....
Windows XP Pro
Torbica Case Logic KLC-15F
Maus Genius Ergo 525 Laser

Се е многу очувано ко ново.
Кој е заинтересиран нека пише ПП

Цена 250евра.

-------------
Canon Powershot S90,Sony DSLR A700,Sony 18-70mm f3.5-5.6 DT,Sigma 10-20mm f4-5.6 EX DC,Sigma 17-70mm f2.8-4.5 DC, Tamron 90mm f2.8 SP AF Di,Minolta 70-210mm f4 AF,Minolta 50mm f1.7 AF,Sony HVL-F56AM.


Постирано од: fatal1ty_
Датум на внесување: 23.Септември.2008 во 22:47
Izvini vaka ali nemozev da ostanam ramnodusen na ova 300e
Ja mislam deka za ova e premnogu maximum ako zemes 250e i toa da bides sreken
P.S ti kazuvam od profesionalno iskustvo.
P.P.S nemoj da zameris:D

-------------
se nadevam deka vi pomagam so moite postovi
______________________
Pozdrav
Fatal1ty_


Постирано од: BACHIOS
Датум на внесување: 24.Септември.2008 во 22:37
tolku 250 max. mozes da zemes

-------------
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone


Постирано од: mickeymkd
Датум на внесување: 28.Септември.2008 во 23:29
Epa ajde 250evra togas.

-------------
Canon Powershot S90,Sony DSLR A700,Sony 18-70mm f3.5-5.6 DT,Sigma 10-20mm f4-5.6 EX DC,Sigma 17-70mm f2.8-4.5 DC, Tamron 90mm f2.8 SP AF Di,Minolta 70-210mm f4 AF,Minolta 50mm f1.7 AF,Sony HVL-F56AM.


Постирано од: kostovigor
Датум на внесување: 25.Октомври.2008 во 13:38
Продавам 2 x 1GB DDR2 800MHz Kingmax Mars меморија.
Има уште две години гаранција. Не е оверклокувана и е во исправна состојба.

Поздрав.


Постирано од: dare_ku
Датум на внесување: 27.Октомври.2008 во 12:30
Продавам:
RAM DDR2 Kingmax 512MB 533MHz стар една година во одлична состојба. 500денари

Графичка картица nVidia 7300 LS 256MB DDR2 64Bit користена 1 година не е оптоварувана со игри. 1000 денари


Напојување Deluxe 450W некористено (ми требаше куќиште па купив комплет) 1000 денари

Повеќе информации на dare_st@hotmail.com


Постирано од: nikola_bb
Датум на внесување: 06.Март.2009 во 20:04
Се продава Acer Travel Mate 5720
Intel core2duo @2GHz 4MB cache
2GB ram memory
160GB HDD Hard disc
DVD RW
Wireless
6cell battrery

Koristen mnogu malku pod garancija

Kontakt telefon:071244096 


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 13.Март.2009 во 16:11
Шопари де пиши...


Постирано од: Dark HaCkeR
Датум на внесување: 13.Март.2009 во 18:50
Темава е стара 8 месеца , и прочитај на насловот што пишува PRODADENO !!!

-------------


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 13.Март.2009 во 23:21
ај не зезај , незнаев

добро ај ке се поправам ако ти мислиш дека треба така


Шо пари ги продаваше де пиши


еве може вака


а најубо да си бркаш бизнис боље би ти било а?


Постирано од: Kristijan_123
Датум на внесување: 28.Јули.2009 во 12:31
Продавам процесор Intel (R) Celeron (R) 3.06 GHz. Користен е 1,5 година и се наоѓа во одлична состојба. Еве и слика со подетални информации:Напомена: Никогаш не бил оверклокуван.Цената е 1000 денари. Повеќе информации за начинот на плаќање по ПП (приватна порака) или на мејл/мсн: kristijan_123@live.com


Постирано од: mobfors
Датум на внесување: 28.Септември.2009 во 11:57
Kupuvam SDRAM od 256 ili 512mb na 133mhz za laptop i HDD IDE (da ne e SATA) od 60, 80 ili 100GB. kontakt na nsemailbox@yahoo.com


Постирано од: smole_mk
Датум на внесување: 21.Октомври.2009 во 16:43
Продавам најдобри термални пасти на светот:

Arctic Silver 5 3.5gr 500 ден
Arctic Ceramique 2.7gr 350ден

Примам и нарачки за други high end cooling продукти (Zalman, Thermaltake, Thermalright, Cooler Master, SilenX, Nexus, Noctua)


Постирано од: ss_derIvat_ss
Датум на внесување: 25.Ноември.2009 во 18:29
Уффф ова е поретко и од бела мечка.

-------------


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 15:52
Originally posted by gogo0309 gogo0309 напиша:

Imam problem so baterija na lap top HP 6720s ne mozam da go uklucam posto e istrosena mnogu ne se uklucuva ni na polnac da ne znaete kade mozam da kupam nova baterija gi prebarav skoro site prodavnici za baterii no nema

брачко побарај си кај провајдерот(тој шо ти го продал лаптопот) не барај по продавници за батерии зошо нема да најдеш


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: psensor
Датум на внесување: 31.Мај.2010 во 11:43
E оваа вистина според вас?

http://www.chinabuye.com/kingsun-v902-dual-sim-unlocked-tv-phone-with-wifi-and-java - KINGSUN V902 Dual SIM Unlocked TV Phone With WIFI & JAVA

Имаат и бесплатна испорака.


Постирано од: Anarhist
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 18:51
Prodavam: Hard Disk 160 GB SATA II - 900denari (nov neotvoren),
                  Toner HP 16A Original - 5000 denari ( nov, odgovara za HP 5200 -                   vo prodavnica e 9-10.000 denari.)

Pisete na adresa:  igor.risteski1977@yahoo.com


-------------


Постирано од: Alekkk
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 21:07
Може некој да ми каже колку можам да продадам Core 2 Duo e4500?


Постирано од: kingofkings
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 21:17
хмм па кога би размислил, процесоров е еден од првите core 2 duo 65nm процесори... Највеќе мислам дека можеш да му земеш 3000...


Постирано од: ntb
Датум на внесување: 11.Април.2011 во 02:38
Prodavam kompjuter, koristen 1 god:

- AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 5200 + 2.71 GHz
- 500gb HDD - 3.00 GB DDR2 RAM
- nVIDIA GeForce 8600 GT
- DVD/RW (LG)

Kontakt tel: 075 928 768


Постирано од: ntb
Датум на внесување: 17.Септември.2011 во 16:36
Prodavam kompjuter koristen 1 godina , socuvan i so odlicni performansi.

- AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 5200 + 2.71 GHz
- 500gb HDD
- 3.00 GB DDR2 RAM
- nVIDIA GeForce 8600 GT
- DVD/RW (LG) + Gluvce i Tastatura.

075 928 768


Постирано од: bondi
Датум на внесување: 23.Јуни.2012 во 22:21
Здраво
сакам да купам MacBook Air 13.3" од Америка ,,,Дали подлежи на царина и колку,, и кои други давачки треба да ги платам,,( пр,персонален данок ,,или нешто друго па да не дојде гаска за маска ) ,,Или можи некој да ми понуди по добра опција ,,,,Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk