Испечати | Затвори го прозорот

EX YU концерти

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Ноќен живот
Опис на форумот: Што мислите за ноќниот живот во нашава ни Македонија?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=25009
Датум на принтање: 25.Јули.2024 во 08:18
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: EX YU концерти
Постирано од: Santijago
Наслов: EX YU концерти
Датум на внесување: 22.Октомври.2011 во 07:51
Има тема http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=17709 - Club Event Updater  претежно за поинаков вид журки.
 
EX YU изведувачите се прилично чести на нашите простори, па еве им темада


-------------
I'm out bcz of pathetic around hereКоментари:
Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 22.Октомври.2011 во 07:52
КОНЦЕРТ НА РИБЉА ЧОРБА


12.11.2011 (САБОТА):

"КОНЦЕРТ НА РИБЉА ЧОРБА"

* Почеток: 20:00 часот

* Локација: http://www.zk.com.mk/Preview.aspx?FirmaID=171176 - Метрополис Арена , (Хала 5)

* Карти во продажба од 10-ти Октомври во: Југотон, Бутик ZOOM ГТЦ, и Камарад Рамстор по специјална цена по повод 30 годишнината од нивното постоење - 300 денари.
ВИП карти - (посебно заграден дел, само 150 влезници) - 600 денари
СУПЕР ВИП карти - (тераса, само 60 карти) - 1 000 денари

Резервации на коњопој - 071/ 266 413

Рибља Чорба - најголемата активна група од бившите југословенски простори која прослави веќе 30 години од своето постоење. Во Белград тоа е прославено во преполната белградска арена со 20 000 фанови. Во Скопје 30 годишнината на овој бенд ќе се прослави во Хала 5 на Скопски Саем.
После подолго време во Скопје ќе имаме вистински концерт на Риблја Чорба на вистинско големо рокерско место.

Се очекува врвен спектакл и конечно најдобриот концерт на Рибља Чорба досега во Македонија.-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 02.Ноември.2011 во 15:00
ovie gi slusaat  mama i tato  не%20кажувај%20никому


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 02.Ноември.2011 во 15:40
Ама и ја си ги слушам голема%20насмевка Посебно коа заглавам на поило свиркање

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 24.Ноември.2011 во 14:55
Не мора ништо посебно да искоментирам. Се си пишува тука

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 16.Ноември.2012 во 05:03
Ова баш за Ех Ју е..смеење
Ама мислам дека некој ќе сака да оди, ден по мојот роденденсвиркање

КОНЦЕРТ НА АЦА ЛУКАС

 

 21.12.2012 (ПЕТОК):

"КОНЦЕРТ НА АЦА ЛУКАС" - Промоција на новиот албум "STIL ZIVOTA"

* Почеток: 20:30 часот

* Локација: Метрополис Арена-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 16.Ноември.2012 во 05:05
Жељко викаат овие а?размислување-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 24.Март.2014 во 14:07
На ФБ ми излезе ова, мислам соодветна е темава?-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVEИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk