Испечати | Затвори го прозорот

Што знаеш за мене ... !?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Форумски игри
Опис на форумот: Асоцијации, калодонти, азбука ваква, азбука онаква...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=24972
Датум на принтање: 21.Јули.2024 во 19:48
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Што знаеш за мене ... !?
Постирано од: Santijago
Наслов: Што знаеш за мене ... !?
Датум на внесување: 10.Октомври.2011 во 23:53
Една нова игра дечки едноставна во која пишувате  што  знаете за членот над вас ... Членот под мене ќе напише што знае за мене , што сакам да правам , јадам , играм било што голема%20насмевка е па ... почнуваме


-------------
I'm out bcz of pathetic around hereКоментари:
Постирано од: емил
Датум на внесување: 10.Октомври.2011 во 23:54
знам за тебе дека сакаш турбофолк

-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 10.Октомври.2011 во 23:59
емил сака пиво да

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 10.Октомври.2011 во 23:59
И Санти сака пиво..и коњаче

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 00:00
И калипсо сака пивосреќа

-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 00:01
емил сака и убави женски ама плазење голема%20насмевка да

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: емил
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 00:11
знам дека Санти е торсидаш

-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 00:27
Emil ima mnogu ubava kerkicka...a znae i da zgotvi supa od brokulaнамигнување

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Calipso
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 00:29
Најголема мераклика на кафе..после мене

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 00:32
devojkava nad mene(Calipso demek) znam deka sekogas stoi vo prvite borbeni redovi za kafe-muabet...i ic ne mu se plasi...i znam deka e visoka,crna,zgodna tipka,pametna...mh,mh...aj sea napravi mesto vo inboksсмеењеголемо%20гушкање
aha...i znam deka moon sekogas spremno inaoruzana so vedri dosetki,i normalno pametna,zgodna,fina...kafepijacka mesecinkaголемо%20гушкање


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Орка
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 01:48
Ја ништа незнам...Нисам одавде


Постирано од: Чакаларов
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 11:40
Еден од ретките кул дечки на форумов


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 13:06
Знам дека е регистриран на 8 окт. голема%20насмевка


Постирано од: емил
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 13:10
знам дека сака СССР

-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 13:12
знам дека навива за Левски Софија... голема%20насмевка


Постирано од: емил
Датум на внесување: 11.Октомври.2011 во 13:14
знам дека го сака англискиот фудбол

-------------


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 12:00
drugarce od igriciголема%20насмевка

-------------
vivi


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 12:43
Другарка од собата за непушачи,само на мене ми дозволува да здимам по некоја.голема%20насмевка

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: pHp
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 13:03
Административен работник во државна институција со лак на нокти, лош возач и одлично друштво за кафе


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 13:06
Претпоставувавм дека работи во приватен сектор и ги тероризира вработените кога е down,но кога е up....знае да направи атмосфера,на семафори заглавува гледајќи во моето ауто.плазење

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: емил
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 13:21
знам дека е здравен работник

-------------


Постирано од: pHp
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 15:35
постојано е на форумов и многу е активен во постирање на еротски фотографии


Постирано од: емил
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 15:45
ззнам дека некако се плаши да пишува во останатите теми  ,а се задржува само во подфорум игри

-------------


Постирано од: BiBi_G
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 17:24
знам дека требаше да стане македонски зет...а дали стана не знамсреќа

-------------

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 18:11
Зет е он македонски и тоа со тапија голема%20насмевка
Знам дека е од добрите сестри ... медицински де  среќа или не збунетост


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: емил
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 18:45
знам дека никогаш не станува сабајле рано

-------------


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 23:36
Знам дека за чудо си офлајн


Постирано од: pHp
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 11:03
Знам дека е оптимист, личност со реалистичен поглед на светот и многу сака да чита


Постирано од: ekszi88
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 11:22
Дека бил на едно место што му го има променето животот


Постирано од: viktorija123
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 12:01
Mlada intelegentna devojka, koja e po potraga na srekjata

-------------
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 12:22
odmerena dobra licnost

-------------
vivi


Постирано од: KING35
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 12:32
pozitivna osoba

-------------
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 13:00
stabilna licnost

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 17:11
devojce so stil

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 20:17
знам дека се токмевме да бидеме сватови

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 22:40
Дека не знае да направи араванија


Постирано од: panter123
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 22:52
deka e golem ljubitel na aravanija i moze celo tepsija da izede


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 23:00
Меѓу нас Море и две


Дека е љубител на филмови


Постирано од: panter123
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 23:12
nesaka da raboti za vikendi


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 20:22
Ужива во форумските игри


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 20:28
знам дека многу пуши цигари

-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 20:29


Дека е фан на Интер


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 20:31
грешиш фан сум на Лацио и Левски
 
знам дека се разбудува секое сабајле кон 13:37


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 20:40
Нее..

Дека е зависен од форумов-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 23:29
Дека не се буди во 13:37


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 16.Октомври.2011 во 09:37
non stop raboti 7/24голема%20насмевка

-------------
vivi


Постирано од: brza
Датум на внесување: 16.Октомври.2011 во 15:11
samo deka ne e taa na,...nejziniot avatar!намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 16.Октомври.2011 во 15:45
sarkasticen tip

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: brza
Датум на внесување: 16.Октомври.2011 во 16:15
...znae shto e...sarkazam.изненадување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 16.Октомври.2011 во 16:32
ne neznam

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 16.Октомври.2011 во 23:41
Дека многу го сака Ламбе


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 02:14
deka mi e kuma

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 02:23
Deka ne me znae

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 02:27
deka e lakson

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 02:50
дека не е коприва изненадувањеизненадување

-------------


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 02:51
deka ima slatko devojcence

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 02:55
deka ne i spie...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 09:19
neznam nisto za  Marko Polo 1, osven deka e clen na forumov    не%20знам


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 10:50
дека си многу љубезна и убава...трепкањеголема%20насмевкаголемо%20гушкање

-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 10:55
deka mnogu saka da cepi drva....i da vika calambaaaaaaaa...
i deka e mnogu pozitiven i intelegenten......decko......
i znam deka ima srekna zvezda...големо%20гушкање-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 11:10
Дека е добра со сите, сака луди забави и убави момци...намигнување
а сигурно и работи вредно и секогаш е точна.големо%20гушкање


-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 11:13
Знам дека освен што е најубава у http://www.youtube.com/watch?v=0FqNG4Gi4Wc - наше маало ,таа е и многу добра карактерно...две во едно!

Упсс...ова горе беше за Мај Веј,а тетратчево...незнам ништо за него,а се буди понекогаш покрај мене.смеење


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 11:26
леле... и јас така за тебе... нешто треба да се промени во однос на “будењето“голема%20насмевка
една утешна гушка за двајцатаголемо%20гушкање


-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 11:31
Почнувам да го запознавам и мислам дека е фина личност.

Гуш и за тебе.големо%20гушкање


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 14:07
Znam deka Renata e mnogu fina i prijatna osoba  среќа


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 14:16
...deka saka da tumaci sonovi... neznam dali kje ja bide i ako i kupam kristalna kugla i tarot karti... so soodveten outfit, razbira se...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 14:17
sega znam malku za Marko , sakal da kupuva pokloni хи,%20хи...


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 21:17
prijatna duhovita licnostтрепкање

-------------
vivi


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 09:19
закон е зш све ќе ти плесни в лицеголема%20насмевкаголемо%20гушкање затоа си ја сакамтрепкање

-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 09:52
majstor za gromobrani....iiii od doma ne izleguva so denoviголема%20насмевка

-------------
vivi


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 09:57
п.с. или со денови не се прибира - како сега...

Сигурно личи како оваа на сликата, со убава насмевкатрепкање


-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 09:59
i sigurno im dosagja na komsiite голема%20насмевка

-------------
vivi


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 10:07
лупа по ѕидови и вика Чаламба кога цепе дрва голема%20насмевка
нека пукнат комшиите


-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 10:09

oo komsija aj ne galamete....se zname dobroголема%20насмевка-------------
vivi


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 10:12
комшивке ја сум летечи громобрани не знам кај се будам... затоа имам многу комшииголема%20насмевка


-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 10:40
Znam deka so denovi ne spie vo svojot krevet  намигнување   хи,%20хи...


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 10:47
znam deka  tolkuva sonishta ......среќа....(imam pak eden son црвенеење)големо%20гушкање

-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 10:54
 
  Ostava vpecatok na mnogu fina i harizmaticna  lady  среќа
 
  (ke se obideme da  go protolkuvame  sonot) ....намигнување


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 14:09
prekrasna licnost spored pisuvanjeto

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: paton
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 16:27
mnogu dobra vo krevet i von nego


Постирано од: brza
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 16:31
gi tormozel zenskite tukaизненадување....ili se lazam?намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: paton
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 16:34
Za ovoj, znam deka sekogas ja zboruva vistinata


Постирано од: brza
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 16:41
pa,...i toj ne e daleku od....vistinata!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 17:09
kontras...site da kazat crno e on ce kaze belo e...плазење

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 17:48

imase edno avatarce so debelo detenceголема%20насмевка-------------
vivi


Постирано од: panter123
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 18:09
mnogu ja saka merlinka


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 18:12
diva zivotinka so meko srceголема%20насмевка

-------------
vivi


Постирано од: panter123
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 18:25
saka mnogu da se smee, slikata na avatarot i e prekrasna


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 18:26
ednostavno kulturenголема%20насмевка

-------------
vivi


Постирано од: panter123
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 18:27
prijatna, kulturna, zabavna


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 19.Октомври.2011 во 12:38
deka e mnogu nacitan i cesto igra vo igrite

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 19.Октомври.2011 во 20:37
deka ima insomnija... navodno...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Октомври.2011 во 20:38
дека вози брод преку Вардар ,сепак е морнар намигнување

-------------


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 00:13
deka e prekrasna licnost

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 00:13
Дека има синуси

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 00:15
deka e milo

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: paton
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 00:17
sto ne znam kje naucam, naskoro


Постирано од: ANITKA111
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 00:24
deka menuva mislenje brzo

-------------
druzba si e druzba ,sluzba si e sluzba...


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 09:47
tropa so stiklite sekoe sabajle po skali...ja budi cela zgrada!!!!големо%20гушкање

-------------
vivi


Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 11:52
sekogas e  raspolozena i nasmeana намигнувањеИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk