Испечати | Затвори го прозорот

Вода во колено

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Здравје
Име на форумот: Медицина
Опис на форумот: Болести и лекови, алтернативци, превенција...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=24969
Датум на принтање: 06.Јули.2020 во 10:40
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Вода во колено
Постирано од: Aleksandra923
Наслов: Вода во колено
Датум на внесување: 10.Октомври.2011 во 15:18
Pomagajte! Vo rok od 3 nedeli tri pati pravam punkcija (vadenje voda) na koleno, dobiv i blokator, no kolenoto i ponatamu otekuva. Inaku, imam dijagnoza morbus still, vid na reuma artrit). Osven led, dali postoi drug priroden nacin da se povlece otokot ili povtorno ke treba da se vrakam na klinika?Коментари:
Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 12:03
Ледот и буровите облоги можат да помогнат за спласнување на отокот,но ако се случи во коленото повторно да се акумулира вода, ќе треба да одиш на репункција,всушност тој оток е последица на насобраната вода.

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Aleksandra923
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 15:08
Blagodaram mnogu, cetvrta repunkcija za tri nedeli, da ne e premnogu?


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 14.Октомври.2011 во 10:26
Најверојатно ортопедот проценил дека е неопходно да ја евакуира водата почесто,не грижи се,сигурна сум дека ќе се стабилизира состојбата,а докторот ќе се погрижи за тоа.среќа

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Aleksandra923
Датум на внесување: 14.Октомври.2011 во 20:37
Blagodaram renatax, mi davas nadez, iako eden ortoped mi sugerirase deka sledno e operacija.


Постирано од: Aleksandra923
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 09:51
Konecno, si go najdov lekot, ZGLOBEX kremata i kapsulite celosno mi go povlekoa otokot.


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 17.Октомври.2011 во 10:03
Originally posted by Aleksandra923 Aleksandra923 напиша:

Konecno, si go najdov lekot, ZGLOBEX kremata i kapsulite celosno mi go povlekoa otokot.


Ете се решил проблемот без скалпел.намигнување
Но, се надевам дека не ги земаш капсулите без консултација на лекар .
Се радувам што си подобра сега Александра.голема%20насмевка...големо%20гушкање


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Aleksandra923
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 09:19
Blagodaram mnogu. Kapsulite gi zemam bez konsultacija, no nekogas koga zvanicnata medicina ima samo grubo resenie...Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk