Испечати | Затвори го прозорот

Среќен Роденден

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Разно
Опис на форумот: Немате соодветен подфорум? Бујрум овде на муабет...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=24727
Датум на принтање: 30.Септември.2020 во 04:50
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Среќен Роденден
Постирано од: Valerija
Наслов: Среќен Роденден
Датум на внесување: 20.Јули.2011 во 13:43
I ovaa tema se otvora povtorno

E pa, cestitajte gi ovde prekrasnite migovi na Vash*te prijateli-Forumdziiсреќа


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Коментари:
Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 20.Јули.2011 во 18:10
 
 
 
 
   http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=16373 - blagorodna (26),   Среќен Роденден .....среќа
 
    


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Јули.2011 во 20:22
Image result for photos of roses for women
Blagorodna,srekjen rodendenголемо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 20.Јули.2011 во 20:51
Среќен роденден Благородна


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 02:05

 

  http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=14879 - maria_magdalena (41), ..Среќен Роденден ....бакнеж

 


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Јули.2011 во 15:31
Related image
Srekjen rodenden,Maria_magdalena
se najubavkoголемо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 12:20
srekjen rodenden druze http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=10 - WORHOL

-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Јули.2011 во 10:13

Dana,srekjen rodendenголемо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Јули.2011 во 10:15
Ani4ka^^^

Srekjen rodenden
se najubavkoголемо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Август.2011 во 08:58

Srekjen rodenden,Irenka2големо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Август.2011 во 09:00
Image result for photos o fwomen roses and gifts birthday"
ana marija,srekjen rodendenголемо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 03.Август.2011 во 09:03
 na ovoj na onoj .,............ na site shto se na spisokot rodendeniнамигнување
 
 


-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Август.2011 во 09:55

RUSHKA,srekjen rodenden
големо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Август.2011 во 12:34
Happy birthday mammaголемо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 07.Август.2011 во 14:14
mamce sreken rodenden големо%20гушкањебакнежголемо%20гушкање
-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: vivi1
Датум на внесување: 07.Август.2011 во 14:16
oooo mam ziva zdrava....големо%20гушкање

-------------
vivi


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 07.Август.2011 во 20:42
Mamiii... srejken rodendenголемо%20гушкање

-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 01:02
*moon* sreken rodenden големо%20гушкање-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: MyWay
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 01:11
моон Среќен Роденден


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 01:13
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

моон Среќен Роденден
apchihaaaaaaaaaaaaa......cvekevo i ne ti trebase...BLAGODARAM :-D


-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 01:25
Srekjen rodenden, mesecinke...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 08:17


Srekjen rodenden,Moonсреќа
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Август.2011 во 08:26

Lay zaki,srekjen rodenden

se najubavkoголемо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: vanesa
Датум на внесување: 10.Август.2011 во 14:36
srekjen rodenden viktorija123

.....a i kje zaboravev, isto srekjen rodeneden na ribarot klime


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 10.Август.2011 во 15:05
 so zadocnenie na site gorenavedeni., ., i deneska naredeni vo grupnjak
 
 


-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: viktorija123
Датум на внесување: 10.Август.2011 во 19:05

Vanesa i Pajser Vi blagodaram!

... lele ama sum "stara" (ako i sega me kritiziraat za ona vo navodnici)- ama se chuvstvuvam mlada em...

Pozdrav do site

-------------
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 10.Август.2011 во 19:10

Happy birthday,viktorija123големо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Indurain
Датум на внесување: 10.Август.2011 во 19:20
Вики 123.....Штурчето се скри........


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 10.Август.2011 во 21:12
ova lavica bilaголема%20насмевканамигнување

-------------
vivi


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Август.2011 во 08:44
Babyy,среќен роденденголемо гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 18.Август.2011 во 05:58
Лотус среќен роденден големо%20гушкањеголемо%20гушкање 
 


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Август.2011 во 07:47
Srekjen rodenden,Lotus flower
se najubavkoголемо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 18.Август.2011 во 23:33
Lotus Flower sreken rodenden големо%20гушкање
-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Август.2011 во 23:38
Среќен роденден Lotus Flower


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 19.Август.2011 во 01:42
Fala mnogu
Pozdrav do site...

-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Август.2011 во 15:24
Related image
Happy birthday,Moira
se najubavkoголемо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Август.2011 во 15:37

Bibce,srekjen rodendenголемо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 00:52
Среќен роденден Biba_G-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 01:13
 
 
   Биба   Среќен Роденден   бакнеж
 
 


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 09:12
Biba,srekjen rodendenголемо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 11:29
Бибич
Срекен ти Роден Ден
се надевам дека ке прочиташ!
Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 12:56
Бибке Среќен Роденден


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 21:52
Bibus sreken rodenden големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Август.2011 во 01:13

Emi$ ,srekjen rodenden,se najubavkoголемо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Август.2011 во 01:15

Happy birthday Anelijaголемо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 24.Август.2011 во 01:18

Engie,srekjen rodendenсреќа

 


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Август.2011 во 00:26

Image result for photos of roses for women

Evenstar srekjen rodendenголемо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 01.Септември.2011 во 17:57
pilot (44) i cigance (33)

SREKEN RODENDEN

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 01.Септември.2011 во 19:49
Среќен роденден pilot

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: pillot
Датум на внесување: 01.Септември.2011 во 20:30
     za tie koj se setile i tie koj ke se setat po eden

-------------
bidi sekogash onoj sto vistinski si


Постирано од: zverka_
Датум на внесување: 01.Септември.2011 во 20:52


-------------
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 01.Септември.2011 во 21:19
SREKEN RODENDEN NA SITE STO SLAVAT

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 03.Септември.2011 во 01:00
member_profile.asp?PF=859 - anakin (33) Srecen rodenden....za mnogu godini...забава

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 03.Септември.2011 во 01:03
Среќен роденден anakin

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Септември.2011 во 01:04

Anakin,srekjen rodenden,se najubavoсреќа
Image result for photos of  wine gifts


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Септември.2011 во 13:23

Rashela,srekjen rodendenголемо%20гушкање
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Септември.2011 во 13:25

leda,happy birthdayголемо%20гушкање
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 03.Септември.2011 во 15:40
anakin sreken rodendenсреќа
-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Септември.2011 во 11:00
Hand and Nails,srekjen rodendenсреќа
,-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 00:09

Zamislena,srekjen rodenden,se najubavkoголемо%20гушкање


Image result for photos of women flowers birthday&quot;-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 00:11
zamislena


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 00:12
zamislena (31)

Koga porasna i ova devojce.....

SREKEN RODENDEN ....LEPOTO....

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 00:13
Nena 34,srekjen rodenden,големо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 00:17

Biljana.madrid srekjen rodendenголемо%20гушкање

 -------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 00:20
zamialena sreken rodendenголемо%20гушкање-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: ANITA11
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 01:56
zamislena sreken rodenden

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 06:24
Среќен роденден ,Замислена големо%20гушкањебакнеж 
 


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 08:27
Замислена СРЕЌЕН РОДЕНДЕН големо%20гушкањесреќа


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 10:00
zamislena............sreken rodenden.......големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 20:22

 

Валерија ... Калипсо.... Лаки .....
 
Ангелина ... Анита ... Емил .....
 
Ли .... Му ......големо%20гушкање бакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежголемо%20гушкање
 


-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 20:46
member_profile.asp?PF=15664 - biljana.madrid  sreken rodenden среќа-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: mamamd
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 22:53
Zamislenkeголемо%20гушкање
http://www.glitter-graphics.com/">myspace%20layouts,%20myspace%20codes,%20glitter%20graphics
 
LANGUAGE TRANSLATION
AFRIKAANS gelukkige verjaarsdag / geseënde verjaarsdag
ALBANIAN gëzuar ditëlindjen
ALSATIAN gléklickagebùrtstag / viel gleck zuem Geburtsdeuh
AMHARIC melkam lidet
ARABIC عيد ميلاد سعيد (aid milad said)
ARMENIAN tsnounde shnorhavor
ARPITAN bon anniverséro
AZERI ad gunun mubarek
BAMBARA i ni san k*ra / sambé sambé
BASQUE zorionak zuri
BELARUSIAN З днём нараджэння (Z dniom naradzhennia)
BENGALI subho janmadin
BERBER amulli ameggaz
BISLAMA hapi long leaf lo u
BOBO joyeux anniversaire
BOSNIAN sretan rođendan
BRETON deiz ha bloaz laouen dit
BULGARIAN честит рожден ден
BURMESE http://www.freelang.net/expressions/birthday.php# - mwe nay mingalar pa
CATALAN feliç aniversari
CHEROKEE ulihelisdi udetiyisgv
CHINESE (simplified) 生日快乐 (MANDARIN: sheng ri kuai le / CANTONESE: sang yut fai lok)
CHINESE (traditional) 生日快樂 (MANDARIN: sheng ri kuai le / CANTONESE: sang yut fai lok)
CORSE felice anniversariu
CROATIAN sretan rodjendan
CZECH všechno nejlepší / všechno nejlepší k narozeninám
DANISH tillykke med fødselsdagen
DUALA buña bwa yabè ba bwam
DUTCH gefeliciteerd met je verjaardag / gelukkige verjaardag
ENGLISH happy birthday
ESPERANTO felicxan naskigxtagon
feliæan naskiøtagon ( http://www.freelang.com/download/fonts/ttf_esperanto_times.exe - Times SudEuro font)
ESTONIAN palju õnne sünnipäevaks
FAROESE tillukku við føðingardegnum
FINNISH hyvää syntymäpäivää
FLEMISH gelukkige verjaardag
FRENCH joyeux anniversaire
FRISIAN lokwinske mei dyn jirdei
FRIULAN bon complean
GALICIAN feliz cumpreanos
GEORGIAN გილოცავ დაბადების დღეს (gilocav dabadebis dghes)
GERMAN Alles Gute zum Geburtstag
Herzlichen Glückwunsch zum Geburtstag (more formal)
GREEK na ta ekatostisis / chronia polla / xronia polla
GUARANÍ rogüerohory nde arambotýre
GUJARATI janam diwasani badhai
HAITIAN CREOLE jwayé zanivèsè / bon anivèsè
HAWAIIAN hau'oli la hanau
HEBREW http://www.freelang.net/expressions/birthday.php# - yom huledet sameakh
HINDI janamdin ki hardhik shubhkaamnaayein
HUNGARIAN boldog születésnapot kívánok
ICELANDIC til hamingju með afmælið
INDONESIAN selamat ulang tahun
IRISH GAELIC lá Breithe shona dhuit
ITALIAN buon compleanno
JAPANESE http://www.freelang.net/expressions/birthday.php# - o tanjôbi omedetô (gozaimasu) (more polite with "gozaimasu")
KABYLIAN amulli ameggaz
KANNADA huttu habbada haardika shubhashayagalu
KAZAKH Туған күніңіз құтты болсын (twğan küniñiz quttı bolsın) / تۋعان كۇنىڭىز قۇتتى بولسىن (tughan kuningiz kutti bolsin)
KHMER rik reay tngai kom nert
KINYARWANDA isabuk*ru nziza
KIRGHIZ Туулган күнүң менен / تۇۇلعان كۉنۉڭ مەنەن (tuulghan kunung menen)
KIRUNDI sabuk*ri nziza / umunsi muk*ru mwiza
KOREAN saeng-eel-chook-hah-hahm-nee-dah
k*rDISH rojdana te pîroz be
LAO souksaan van kheud
LATIN felix dies natalis / felix sit natalis dies
LATVIAN apsveicu dzimšanas dienā
LIGURIAN bón conpleànno
LINGALA mbotama elamu
LITHUANIAN su gimtadieniu
LOW SAXON efeliciteer mit ju verjaardag
LUXEMBOURGEOIS E schéine Gebuertsdag
MACEDONIAN sreken rodenden
MALAGASY arahabaina tratry ny tsingerinandro naterahanao
manaova tsingerinandro naterahana finaritra
MALAY selamat hari jadi / selamat hari lahir
MALAYALAM piranaal mangalangal
MALTESE xewqat sbieħ għal għeluq sninek
MAORI ra whanau koa
MARATHI vadh diwsachya hardika shubhechha
MONGOLIAN tursun udriin bayar hurgeye (Tєрсєн єдрийн баяр хvргэе)
MORÉ ne y taabo
NGOUMBA kundah bial dohli
NORWEGIAN gratulerer med dagen
gratulerer med fødselsdagen
OCCITAN bon aniversari
PASHTO kaleza mo mubarak sha
PERSIAN tavallodet mobârak
PIEMONTESE bon compleann
POLISH wszystkiego najlepszego z okazji urodzin
PORTUGUESE feliz aniversário / parabéns
PUNJABI janum din diyan boht boht wadayian
QUÉBÉCOIS (CANADIAN FRENCH) bonne fête
ROMANI baxtalo rodźendano
ROMANIAN la mulţi ani
RUSSIAN С днем рождения (S dniom rojdeniya)
SAMOAN ia manuia le aso fanau
SARDINIAN bonos annos (logudorese) / bonus annus (campidanese)
SCOTTISH GAELIC co-latha breith sona dhuibh
SERBIAN Срећан рођендан (srećan rođendan)
SHIMAORE mwaha mwema wa baraka
SHONA bavudei rakanaka
SINDHI junam dhin joon wadhayoon
SINHALA suba upandinayak
SLOVAK všetko najlepšie k narodeninám
SLOVENIAN vse najboljše
SOBOTA dobro letobra
SOMALI dhalasho wacan
SONINKE an do siina k*rumba
SPANISH feliz cumpleaños
SWAHILI kumbukumbu njema [nndjema] / pongezi kwa siku ya kuzaliwa
SWEDISH grattis på födelsedagen
SWISS GERMAN Viel Glück zum Geburtstag (formal) / Viel Glück zum Geburi (informal)
TAGALOG maligayang kaarawan
TAHITIAN ia ora te mahana fanaura'a
TAMIL piranda naal vaazhthukkal
TATAR tugan konen belen
TELUGU పుట్టిన రోజు శుభాకాంక్షలు (puttina roju shubhakankshalu)
THAI สุขสันต์วันเกิด (souksaan wankeud)
TIBETAN སྐྱེས་སྐར་ཉིན་བཀྲ་ཤིས་བདེ་ལེགས། (kyekar nyin tashi delek)
TSHILUBA diledibua dilenga
TURKISH dogum gunun kutlu olsun / nice yillara / iyiki dogdun
UDMURT vordiśkem nunalenyd
UKRAINIAN З днем народження (Z dnem narodzhennya)
URDU saalgirah mubarik
UYGHUR تۇغۇلغان كۆنىڭىزگە مۇبارەك بولسۇن (tughulghan kuningizge mubarek bolsun)
UZBEK tug'ilgan kuningiz muborak bo'lsin
VIETNAMESE chúc mừng sinh nhật
WALOON ("betchfessîs" spelling) djoyeus aniversaire / bon aniversaire
WELSH penblwydd hapus
WEST INDIAN CREOLE bon nanivèsè
WOLOF beuss bou deloussi moo nex
YIDDISH a freilekhn gebortstog
YORUBA ajodun ayo fun e-------------


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 05.Септември.2011 во 23:15
Среќен роденден

                         zamislenaПостирано од: zamislena
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 01:29
 
 
  Мамад ...Орка ...Ви  благодарам .....големо%20гушкање  бакнеж  големо%20гушкање


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 01:30
Среќен роденден sanja-a


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 02:08
парчето торта е во кафана-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: емил
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 06:55
 
 
 
Сање  среќен роденден големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањебакнежбакнеж


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 07:59
Сања СРЕЌЕН РОДЕНДЕН големо%20гушкањесреќа
 


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 08:50


големо%20гушкањеSrekjen rodenden ,Sanja
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 09:03
Среќен Роденден колешке сање....големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

за забавата ќе се погрижи....трепкање


и на крај си знаеш....специјални гости....голема%20насмевка

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 09:30
sanja-a sreken rodenden среќа
-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: pagane
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 17:26
Санjа
СРДсреќа


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 17:44


Srekjen rodenden, Sanje...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 18:43
Емил, Ли, Вал, Му, Пагане, Анѓелина, Марко...

Ви благодарам многу на честитке...

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 07.Септември.2011 во 18:45
Му ...ова забавава ќе заврши порано... да одам на афтерпарти со Ем треба-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Септември.2011 во 15:14

Image result for photos of women flowers birthday&quot;

Srekjen rodenden,mama

se najubavkoголемо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 14.Септември.2011 во 02:34
Среќен роденден Македон

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Септември.2011 во 07:56

Makedon,srekjen rodendenсреќа

 
 
 -------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 14.Септември.2011 во 10:29
Среќен роденден Македон. да


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Септември.2011 во 12:08

Dadicka,srekjen rodenden,se najubavkoголемо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Септември.2011 во 12:10

Bibi 5,happy birthday големо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 14.Септември.2011 во 12:19
Македон Среќен Роденден..........се најдобро  големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 14.Септември.2011 во 12:27
МАКЕДОН - ИМАШ РОДЕНДЕН...изненадување
чекајме на бираголема%20насмевка
ај голем да растишголемо%20гушкање


-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!Постирано од: Македон
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 19:28
Ви благодарам на сите за убавите желби.

Tetratka, знаеш дека даде ветување во Охрид.

-------------


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 20:36
Originally posted by Македон Македон напиша:

Ви благодарам на сите за убавите желби.

Tetratka, знаеш дека даде ветување во Охрид.

знам голема%20насмевка само треба да го исполнамтрепкање
се надевам дека ќе биде за брзо... требаше сега да бидам таму... ноо.....не%20зборувам


-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 15.Септември.2011 во 21:17
MAKEDON SREKEN RODENDEN големо%20гушкање
-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: mamamd
Датум на внесување: 16.Септември.2011 во 15:21
Закаснив ама не заборавивголема%20насмевка
Среќен роденден  Македонголемо%20гушкање
Знам дека смееш да пиеш -сега си големнамигнување
Portuguese%20wine


-------------


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 16.Септември.2011 во 15:23
Туу, јас не приметив колку лета има Македон плазење
Среќен нека е големо%20гушкање


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Септември.2011 во 13:40

Mila,srekjen rodenden

se  najubavkoголемо%20гушкање


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Септември.2011 во 08:00

Nina,srekjen rodenden

neka ti se ispolnat site zhelbichkiголемо%20гушкање-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk