Испечати | Затвори го прозорот

Квалитетот на услугата во овластените сервиси

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: Автомобили и моторцикли
Опис на форумот: Модели, карактеристики, новости, олдтајмери
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=24159
Датум на принтање: 27.Април.2024 во 20:01
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Квалитетот на услугата во овластените сервиси
Постирано од: nostalgija
Наслов: Квалитетот на услугата во овластените сервиси
Датум на внесување: 15.Март.2011 во 11:24
Еве една тема која сигурно ке покрене дискусија околу квалитетот на услугата во овластените сервиси низ МК за возилата кои се сеуште во гарантен рок и за оние кои се вон гарантниот рок.....
Мое искуство околу услугата...........
Возам службно Фиат добло 1.3 мултиџет.........одам на редовен сервис и сервисерот ми кажува дека акумулаторот не чини......ок,му кажуавм да се замени,и колку треба да се плати.........дечкото културно ми вели дека за 15дена ни истекува гаранцијата која патем е 3 години,и без надоместок го заменува со нов....возилото има 170000км и е сервисирано и сеуште се сервисира во Аутомобиле ск.....Да точно дека се поскапи од другите сервиси,но јас лично сум презадоволен од услугата....
Втор автомобил во фамилија кај мене е Матиз,кој го севисирам во Аутомакедонија.....Три пати едно по друго поарди лошо гориво ми се палеше сигнализацијата за check engine.......дечкото три пати без надокнада(а тоа чини 800-1000денари на друг сервис)го реши проблемот,а од пусти срам последниот пат им купив сок и кафе хехеххехеххе....

Ајде да чуеме ваше искуство по овластените сервиси низ МКД



Коментари:
Постирано од: pajser
Датум на внесување: 15.Март.2011 во 12:04
avtomobile/otsek citroen/ prva liga se ., ali gorat brate ., prosto boli

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: nostalgija
Датум на внесување: 15.Март.2011 во 20:10
Originally posted by pajser pajser напиша:

avtomobile/otsek citroen/ prva liga se ., ali gorat brate ., prosto boli


Да друже знам боли кога ке ти репнат фактурчето у фаца,ама барем знаеш не си бе у маалска гаража,и не оддржаваш југо или 101 да се разбереме.....

-------------
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 17.Март.2011 во 08:35
e tuka si vo pravo druzhe deneshnive koli so cela silna elektronika., pa aj da kazheme i kompjuterizacija samo vo specijalizirani servisi., eehhheeee..... pomina ona vreme ., na edna strana 13-ka na drugata 17-ka ., motorcangla ., +/- nekoj broj kluch i reshen broblem polu remont i na srede pat

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: nostalgija
Датум на внесување: 18.Март.2011 во 22:43
Originally posted by pajser pajser напиша:

e tuka si vo pravo druzhe deneshnive koli so cela silna elektronika., pa aj da kazheme i kompjuterizacija samo vo specijalizirani servisi., eehhheeee..... pomina ona vreme ., na edna strana 13-ka na drugata 17-ka ., motorcangla ., +/- nekoj broj kluch i reshen broblem polu remont i na srede pat


Порано беше поинаку,знам.......Дешавка на сред улица,мртов ладен вадиш 13-ка од гепек,спојка под мишка,засукујеш ракави.....и опааааааааааааа спремен за да продолжиш(ова важи за оние кои имале фико,хехехехехех).....
Сега ке буљиш ко теле у врата.......и на крај алооооооооооооооооооо 988 или 987 нема везе хехехехех и за 100-че ама евра до дома,па после у сервис уште толку......
Па што тогаш купувавте нови коли,ааааааааааааа.....арни ни беа старите сами си ги правевме(се шегувам....)
Е па клима,абс,централноооооооооооо.....е тоа кошта,нели........
Ама има време и на овие ке им го фатиме крајот.......

-------------
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk