Испечати | Затвори го прозорот

НАЈНОВО во излозите

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2414
Датум на принтање: 19.Април.2024 во 21:40
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: НАЈНОВО во излозите
Постирано од: Синдарела
Наслов: НАЈНОВО во излозите
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 09:47

 МОМЕНТАЛНО ИН!

Оваа сезона во излогот има....ШТО БИ ИЗДВОИЛЕ ПОСЕБНО...

МОДА МОДА МОДА

КОЈ КАКО ШТО за вашите вкусови и тоа како сакате да се носите....-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDYКоментари:
Постирано од: ivana
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 09:50
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

 МОМЕНТАЛНО ИН!

Оваа сезона во излогот има....ШТО БИ ИЗДВОИЛЕ ПОСЕБНО...

МОДА МОДА МОДА

КОЈ КАКО ШТО за вашите вкусови и тоа како сакате да се носите....кафени џемпери-болера полукружно плетени...


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: joki
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 12:02
cizmite, epten se excentricni i sik

-------------
Точачиња.


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 12:07
мене ме нервира монотоноста особено што гледам по излозите сега претежно кафеавата боја или така некои мат како маслинестата...Обично сама си ги правам комбинациите и никогаш не робувам на моменталната боја....

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 12:33
Чизмите и новите модели на сукни но и панталони.Кафената боја и нејзините нијанси е запазена оваа сезона како и маслинестата, но и двете одат во одлична комбинација.Сега ги комбинирам но сепак останувам на посветлите нијанси.

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 12:40
мене лично од секогаш ми се допаѓале лепршастите сукњи кои немаат здрвен крој и многу се израдував кога излегоа во мода особено овие како циганските разнолики или пак со светкави украси.. ме асоцираат на слобода....

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 09.Декември.2005 во 14:43

ne sum vo trend....:))) pa zatoa poima nemam so e sega moderno.....t.e. toa so gledam po izlozite se tricetvrti kafeavi ili maslinesti pantaloni...so gi nosi cel grad....i chizmi....:)))))))

ubavo e da si vo trend ama voedno i da imas svoj stil....poso tuka se so e vo moda ... samo so kje izleze i odma cel grad go nosi....:))))-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 11.Декември.2005 во 22:49

eeee pa ima interesni parcinja......mi se bendisaa nekoi....

dade i ti kje sies vakvi raboti a?  -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: ugro
Датум на внесување: 12.Декември.2005 во 00:05
ubavi parcinja


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 14.Декември.2005 во 00:00
eeeeeeeeee dadoooo ovaaa e epten ubava....i tipkata i modelot....

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 14.Декември.2005 во 07:19
vo izlog momentalno sto gledam da kupam  se novogodisni podaroci za najmilite  

-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 15.Декември.2005 во 21:26

http://www.jcreport.com/ - http://www.jcreport.com/

со излог по белиот свет

http://www.fashion.net/sites/fashion/ - http://www.fashion.net/sites/fashion/-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 15.Декември.2005 во 21:34
Синдарела па јас на овие линкови ќе се заборавам,леле :))

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 15.Декември.2005 во 21:47
тоа е и финтата да видиме што има и да коментираме за тоа после

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 15.Декември.2005 во 23:25
ajde site da ideme na shopping  ,,, praznici se blizat  

-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 17.Декември.2005 во 10:16
kupete si pomeki gakicki

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 17.Декември.2005 во 12:23

КАКО ОВИЕ МИСЛИШ?-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Декември.2005 во 12:46

Ова го имаже во излогот.ПЕПЕРУТКА:))

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Декември.2005 во 12:57

Вакви може Синдарела:))

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 17.Декември.2005 во 18:51
може може се се може,него што ќе кажат машките на овие

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 17.Декември.2005 во 18:53

 

прет а порте а сепак убаво за секој ден-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Декември.2005 во 19:10
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

може може се се може,него што ќе кажат машките на овие


Ќе кажат колку е грд типот

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 17.Декември.2005 во 19:14
хм што сте виделе во него?

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: vatrena
Датум на внесување: 18.Декември.2005 во 23:56
има што да видиме

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 22.Декември.2005 во 16:29

Нешто од италијанските излози

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 22.Декември.2005 во 16:34


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Merlinka
Датум на внесување: 22.Декември.2005 во 17:19
Originally posted by maja maja напиша:


ovie poveke mi se dopadnaa drugite se bez mnogu materijal a sega e mnoguuu ladno

-------------
mErLiNka & KeNeDi


Постирано од: rebeka
Датум на внесување: 02.Јануари.2006 во 12:51
NOVITE PANTALONI TRI CETVRTA ZA NA CIZMI GI IMA MNOGU PO IZLOZI I SEKADE CIZMI I CIZMI-------------

mnjkl


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 02.Јануари.2006 во 13:22
одличен избор срумфета мада кај нас во нашите излози можеш да најдеш само нешто слично или пак воопшто!
него муабетот ми беше друго....Дали видовте во Скопјево што беше гужва по бутиците кај шо имаше попусти по 50%......во тера нова,во калиопе,страшно поправо смешно,да се чекаат редови....


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 04.Јануари.2006 во 10:55
абе знаете...наслушнав нешто само не сум баш 100% сигурна дали се отворил или ќе се отвара бутик на Викторија сикретс!
а за тие што се заинтересирани можат кога сакаат да си порачаат бесплатен каталог од Викторија сикретс и им стига во рок од две недели!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Merlinka
Датум на внесување: 05.Јануари.2006 во 17:31
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

абе знаете...наслушнав нешто само не сум баш 100% сигурна дали се отворил или ќе се отвара бутик на Викторија сикретс!а за тие што се заинтересирани можат кога сакаат да си порачаат бесплатен каталог од Викторија сикретс и им стига во рок од две недели!

aj koga ke bides posigurna kazi mi zatoas to me zainteresira mnogu pls

-------------
mErLiNka & KeNeDi


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 10.Јануари.2006 во 01:54
а таму у каталогот, има нешо за хулахопки???

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 16:00
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

а таму у каталогот, има нешо за хулахопки???duhce da ne sakas da bides zastitno lice za hulahopki????


-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 16:40
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

а таму у каталогот, има нешо за хулахопки???duhce da ne sakas da bides zastitno lice za hulahopki????

more da ne saka da gi nosipa zatoa prasuva...pa duhce aj za tebe ke vidime so mozime da napravime!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 18.Јануари.2006 во 18:31
ej pepelaske, ovoj ghost uste li ne se pojavil na temava? abe sto stana so cpvekot? pocna da me zagrizuva 

-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 18.Јануари.2006 во 19:26
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

ej pepelaske, ovoj ghost uste li ne se pojavil na temava? abe sto stana so cpvekot? pocna da me zagrizuva 

on pocna da e nokna ptica samo posle dvanaeset plasi deca!A prethodno ne izleguva zs mu se iskinale hulahopkite pa da ne primeti nekoj!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 17:12
ej pepelaske, imam ideja, neli utre mu e rodenden na ghost pa sto vikas da mu kupeme po 1 par hulahopki???

-------------


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 17:16

Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

ej pepelaske, imam ideja, neli utre mu e rodenden na ghost pa sto vikas da mu kupeme po 1 par hulahopki???

od mene i volneni corapi!!!!!!-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 17:42
Thigh Highs with Mini Satin Bow BackseamClick to View ProductHeart stockings with satin bowsorry ama bas nemozev da najdam nesto kako za duh ama ovie pa ne se za frlanje!

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 17:46

Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Thigh Highs with Mini Satin Bow BackseamClick to View ProductHeart stockings with satin bowsorry ama bas nemozev da najdam nesto kako za duh ama ovie pa ne se za frlanje!

wow!!!!! ghost so kje kazes sega a?????-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 21:07
AAAAAAAA  za srceto moe GHOST ja ke mu najdam HULAHOPKI, ali utre.Vremeto mi e knap.


Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 18:55

 

Super dobri parcinja i hulahopki :-).. no dali ima nekoj zapletka od dzemperceto na strana broj 2 slika 2 i jakniceto strana 4 slika 2 ?

Zapletka na shalce ne trazam ... imam :-)

Blagodaram u napred i Fala :-))

 

 Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 21.Јануари.2006 во 14:09
abe ovoj ghost nisto ne komentiral na temava, aj k e mu prosteme ovaj pat posto mu bese rodenden, ama ova mu  e prv i posledn pat

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 22.Јануари.2006 во 12:05
Originally posted by Supernatural Supernatural напиша:

Super dobri parcinja i hulahopki :-).. no dali ima nekoj zapletka od dzemperceto na strana broj 2 slika 2 i jakniceto strana 4 slika 2 ?Zapletka na shalce ne trazam ... imam :-)
Blagodaram u napred i Fala :-))
Ова се слики кои се симнати од нет, но она што го бараш немаме :)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 22.Јануари.2006 во 12:45

 

Ова се слики кои се симнати од нет, но она што го бараш немаме :)

 

TUUUU A JAS SI KUPIVV IIII IGLAA I CINGELAJCEEE :-)))

PASCUU U DEPRESIIJUU JOJJJ

OSTALAAA SAMM BEZZZ ZAPLETKUUU JOJJ

OSTALA SAMMM BEZZ DZEMPERAAA JOJJJ

:-)))Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Јануари.2006 во 19:58
Нешто од излозите од Италија, се надевам ќе ви се допадни.Ова е мој стил :)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Јануари.2006 во 20:02И ова исто е во тренд :))Мој стил :))

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Јануари.2006 во 20:05


И ова е од италијанскиот излог :)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 27.Јануари.2006 во 22:59

 

 E MAJA VA STIKLA ZA MAKEDONSKI ULICI NE JA BIVA :-)) IL KE OSTANES INKLUZIVNO NOGA U SHAHTA IL KE PADNNES INKLUZIVNA SHTIKLA U SHAHTA:-)

KAJ NAS SE NOSI OVAKVO NESTO :

 

 DENSKA I NOKNA PAPUCA :-)))Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 27.Јануари.2006 во 23:03

http://images.google.ch/imgres?imgurl=http://gumenaobuca.4mg.com/tigar_81047.jpg&imgrefurl=http://gumenaobuca.4mg.com/&h=476&w=400&sz=23&tbnid=7y2WO-9pRnjTJM:&tbnh=126&tbnw=105&hl=de&start=4&prev=/images%3Fq%3Dgumene%2Bcizme%26svnum%3D10%26hl%3Dde%26lr%3D%26sa%3DN">  CIZMATA JA IMA I U RAZLICITI BOI ... MOJJJ STILLLL :-)))Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Јануари.2006 во 23:47

Ај за типкава ок, ама типов како ви се допаѓа? :))

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 30.Јануари.2006 во 02:11

 

TIPOV IZGLEDA KAO TRANSVESTITПостирано од: maja
Датум на внесување: 26.Февруари.2006 во 19:24
Nesto od iglogot vo Italija-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 26.Февруари.2006 во 19:41


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Lion
Датум на внесување: 26.Февруари.2006 во 20:21

 

 Dobar izbor od dvete prateni poraki. samo me buni koj bi izbrala ti. Edniot e po eleganten a drugiot po urban stil.-------------
don't smoke and fly, take a bike and ride


Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 00:05
И едното и другото зависи би го одбрала.Се зависи за каде ке биде наменето облекувањето.Но преферирам спортска елеганција

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Merlinka
Датум на внесување: 27.Февруари.2006 во 01:16
Originally posted by maja maja напиша:

И едното и другото зависи би го одбрала.Се зависи за каде ке биде наменето облекувањето.Но преферирам спортска елеганција

gut gut

-------------
mErLiNka & KeNeDi


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Март.2006 во 13:34-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Март.2006 во 13:45


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 08.Април.2006 во 16:38
типчињата стварно се згодни и убаво ќе изгледаат во се!

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Април.2006 во 22:28
-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 22:51
me fasciniraa D&G so modelite na fahion week vo N.Y. i iskreno imase modeli koi stvarno bi sakala da se najdat i kaj nas vi izlog

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 12.Април.2006 во 10:17
Neverovatno mi se dopadnaa vtoriot i tretiot model, svetsko nema sto!:)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 12.Април.2006 во 14:19
мене ми се допадна скоро цела колекција....ја сакам белата боја и мислам дека во секоја пригода убаво изгледа,нешто слично како црната!

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 12.Април.2006 во 17:44
Sindarela i maja sekoja cestClapClapClap

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 12.Април.2006 во 19:29
Sindarela cekame novi modeli:)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 13.Април.2006 во 21:22
i od tebe majicke cekame novi modeli, by thw way, prekrasni sliki ste stavile so sindarela 

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 14.Април.2006 во 13:51Za sekoj den jeans vo kombinacija:)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 07.Мај.2006 во 17:17nesto lezerno opusteno vo casovite na relaks


-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 24.Јуни.2006 во 10:11
Lezerno za niz doma, jeans za nadvor, i sukni, kratki pantaloni i fustani za na vecerr


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Јули.2006 во 15:45
-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 05.Јули.2006 во 15:56
 

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Јули.2006 во 15:59
Pojma nemam jas ionaka ne sum cesto sega aktivna , misica e blokirana a za sindarela ne znam stvarno

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 01.Август.2006 во 23:27
I jas bev blokirana neso,pojma nemam so i kako pa sredivme so perun pa sega sum tuka ama poretko pocnav da rabotam i nemam mnogu vreme za na PC-ivo.

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 01.Август.2006 во 23:31
Originally posted by maja maja напиша: 
Za sekoj den jeans vo kombinacija:)


Mislam deka ovie kombinacii ova letno vreme  dobro dojdeni ke bidat i za do narabota!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 14.Август.2006 во 10:30
 


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 14.Август.2006 во 16:16
Od kaj go najde tipcevo beleg, pisi lp da zirnam link :)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Август.2006 во 12:47-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 16.Септември.2006 во 17:31
The%20image%20“http://www2.victoriassecret.com/images/prodpri/V257562.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.The%20image%20“http://www2.victoriassecret.com/images/prodpri/V245561_EDIT_TL.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.The%20image%20“http://www2.victoriassecret.com/images/prodpri/V249509.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.The%20image%20“http://www2.victoriassecret.com/images/prodpri/V258824.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.The%20image%20“http://www2.victoriassecret.com/images/prodpri/V247369.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.The%20image%20“http://www2.victoriassecret.com/images/prodpri/V234107.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.еве нешто што е од излог а е супер и практично за да го имаш кај себе у плакар

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 26.Септември.2006 во 12:24


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 26.Септември.2006 во 12:25


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 26.Септември.2006 во 12:41


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 26.Септември.2006 во 21:39
http://www.fashion-411.com/Fash_Tips/Fashion_tip20.htm - http://www.fashion-411.com/Fash_Tips/Fashion_tip20.htm

посетете ја оваа страна и прочитајте ги модните совети


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 26.Септември.2006 во 21:48


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 19:36
http://s110.photobucket.com/albums/n114/aleigh7/?action=view&current=f06Dolce.jpg">th_f06Dolce.jpg http://s110.photobucket.com/albums/n114/aleigh7/?action=view&current=Fall06MensDolceGabbana.jpg">th_Fall06MensDolceGabbana.jpg

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 02.Октомври.2006 во 19:45
http://s67.photobucket.com/albums/h314/CharmingNicky/Dolce%20and%20Gabbana%20runways/Fall%202005/?action=view&current=dolcegemma.jpg">th_dolcegemma.jpg http://s67.photobucket.com/albums/h314/CharmingNicky/Dolce%20and%20Gabbana%20runways/Fall%202006/?action=view&current=dgsolange.jpg">th_dgsolange.jpg http://s67.photobucket.com/albums/h314/CharmingNicky/Dolce%20and%20Gabbana%20runways/Fall%202006/?action=view&current=dgsolange.jpg">th_dgsolange.jpg http://s67.photobucket.com/albums/h314/CharmingNicky/Dolce%20and%20Gabbana%20runways/Fall%202006/?action=view&current=dghana.jpg">th_dghana.jpg http://s67.photobucket.com/albums/h314/CharmingNicky/Dolce%20and%20Gabbana%20runways/Fall%202005/?action=view&current=dolcejessicastam.jpg">th_dolcejessicastam.jpg

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 22.Октомври.2006 во 20:44
е баш овие денови ќе висам по излози...мора да си се частам малце!LOLLOLLOLLOL

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: maja
Датум на внесување: 23.Октомври.2006 во 00:00


Eve neshto licno od moj izlog.Izvinete poradi losite sliki no slikano e od mobilen.Nesto sto mi se dopadna e zenskite jakni i slicnosta na jaknichkite za deca koi se izraboteni od pamuk i napolneti se so perduv, premnogu lesni i komotni za nosenje:)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 28.Октомври.2006 во 10:58
http://fashion.about.com/od/latesttrends/ss/fall06trends_5.htm">Sass%20&%20Bide%20Leggings http://fashion.about.com/od/latesttrends/ss/fall06trends_2.htm">Michael%20Kors%20Sweater,%20©%20Cynthia%20Nellis http://fashion.about.com/od/latesttrends/ss/fall06trends_6.htm">BCBG%20Shorts%20©%20Cynthia%20Nellis http://fashion.about.com/od/latesttrends/ss/fall06trends_3.htm">Diane%20von%20Furstenberg,%20©%20Cynthia%20Nellis http://fashion.about.com/od/latesttrends/ss/fall06trends_8.htm">Lacoste%20©%20Cynthia%20Nellis http://fashion.about.com/od/latesttrends/ss/fall06trends_4.htm">Peter%20Som%20Suit,%20©%20Cynthia%20Nellis http://fashion.about.com/od/latesttrends/ss/fall06trends_9.htm">Tuleh,%20©%20Cynthia%20NellisBill%20Blass%20belted%20look,%20©%20Cynthia%20Nellis http://fashion.about.com/od/latesttrends/ig/Fall--06-Accessory-Preview/Born-and-Bolo.--9F.htm">Born%20and%20Bolo%20bootsChaiken

ова се некои работи кои ги најдов на интернет кои можат да се најдат и кај нас или пак да си сошиете исти такви...ова се работи кои се ин оваа есен


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Antoaneta
Датум на внесување: 11.Ноември.2006 во 17:31
Ubavo...
Moj stil bermudata (dnevna sema)
Crvenata hajlina (nokna sema ...svadba,koktel ili slicno-intimate)Wink


Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Ноември.2006 во 15:13


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 28.Ноември.2006 во 10:34


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 28.Ноември.2006 во 10:38Zapazete go tipot so dolgata kosa, toa e toa sto pocesto se sretnuva po italijanskite ulici, zboruvam za stil na obleka :)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 29.Ноември.2006 во 21:52
stavete nesto za tinejgeri pls

-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 10:53
Eve neshto najnov JEANS, ne znam kako ke vi se dopadne no vo Italija e trend, mene mi se dopagja zosto e moj stil :)Za sekogo e od tinejdzeri do devojki i zeni koi obozavaat jeans:)I se sekogash vo trend so novoto-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 10:57


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 11:01
-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 30.Ноември.2006 во 11:07
Moda za malite princezi, nisto ne oddelivaat so modata od tinejdzerite:)
-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 14:08


Невроватно ми се допаѓаат :)

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Декември.2006 во 14:10


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk