Испечати | Затвори го прозорот

Универзитет Американ Колеџ-Скопје

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Образование
Опис на форумот: Улично, основно, средно, високо...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23609
Датум на принтање: 18.Јули.2024 во 19:07
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Универзитет Американ Колеџ-Скопје
Постирано од: college09
Наслов: Универзитет Американ Колеџ-Скопје
Датум на внесување: 22.Ноември.2010 во 15:12
Kakvo e vaseto mislenje za University American College vo Skopje?Dali bi se zapisale?Коментари:
Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 24.Ноември.2010 во 00:41
Ako imeto e American Koleg, togash begaj podaleku.

No ako se vika "American College", togash vredi da se ispita kako stojat rabotite so nego.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: college09
Датум на внесување: 24.Ноември.2010 во 01:00
Da za University American College Skopje


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 24.Ноември.2010 во 20:17
според студентите и начинот на којшто студираат,.... имам многу лошо мислење,.... мислам, ништо лично,... ама во државава сите приватни функционираат на тој начин - плати си и диплома на рака.... секоја чест на исклучоците кои стварно учат,... ама тие се ретки

-------------


Постирано од: college09
Датум на внесување: 24.Ноември.2010 во 21:31
Не треба да имаш такво мислење,бидејќи во Американ Колеџ навистина студентите учат.со самото тоа што студентите паѓаат на испити докажува дека не се поминува лесно и не е само плати и дипломата на рака.Различен е од државните по тоа што нуди поквалитетни студии,интеракција,студентите можат да ја изразат својата креативност,повеќе е практичност отколку теорија,не е само бубање и ништо да не сфаќаш на крај.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 24.Ноември.2010 во 23:45
college09 , dali ti se javi so prashanje za ova shkolo bidejki ne znaesh kakvo e ili se javi da go reklamirash deka e dobro?


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 25.Ноември.2010 во 17:35
Големи наслови, скромна содржина...Како и се на пазаров...дали на знаење или било што друго...да

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАСИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk