Испечати | Затвори го прозорот

Снежни фотографии

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Патувања...
Опис на форумот: Многу ме нервираат типови кои се фалат дека сакаат патувања. Па добро бе, кој не сака?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23464
Датум на принтање: 20.Октомври.2020 во 08:11
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Снежни фотографии
Постирано од: stigma04
Наслов: Снежни фотографии
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 01:51
Eve i tema kade mozete da stavate sliki od zima romantiki posto nekako i ova zima porano dojde.........
 
Ne bi bilo loso, pokraj slikata da go napisete i mestoto.да


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev oganКоментари:
Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 01:52


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 02:03


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 02:15


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 06:43
 
 
Боровец ,Бугарија


-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 09:22
Мпј предлог, не знам колку е Ок.   Бидејќи овој ПДФ е Патувања, мислам дека покрај сликата што би ја постирале, би било добро да го напишеме и името на градот. Секако, само мој предлог.


Скопје - Парк
-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 09:25
За сликава Google ми рече дека е во Прилеп...па...би требало да е-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 09:38

 

 
Ихтиман


-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 09:39
Москва-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 09:41
Шикаои (северна Јапонија)
 


-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 12:27

Минхен, завртена слика за 180°-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 12:29

Првобитната сликаголема%20насмевка-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 13:09
Bansko


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 13:40
http://ioia.snimka.bg/animals/kone.15948.291882.big">Снежни%20коне  
 
Швајцарските алпи


-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 21:51
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Мпј предлог, не знам колку е Ок.   Бидејќи овој ПДФ е Патувања, мислам дека покрај сликата што би ја постирале, би било добро да го напишеме и името на градот. Секако, само мој предлог.


Скопје - ПаркSe slozvam so ovaj predlog na forumska baba da se pisi i gradot respekt forumska baba

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 22:16
grenland


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 22:53
КрушевоПостирано од: stigma04
Датум на внесување: 29.Октомври.2010 во 02:16


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 29.Октомври.2010 во 05:45
 
 
Витоша


-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 01:39

ezero rakov kocjan slovenija
slovenija

mont everest-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 06:47
 
 
Рила


-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 31.Октомври.2010 во 01:39
Popova sapka

mavrovo
mavrovo
pelister
pelister antena
Pelister ski centar

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 31.Октомври.2010 во 04:51
 
 
Цеље


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 31.Октомври.2010 во 16:11
http://www.skiing-snowboard-langlauf.com/pix_images/mainPic.gif          http://watchmojo.com/blogs/images/tremblant-ski.jpg          http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/small/5112339.jpg
Quebec..Canada


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 31.Октомври.2010 во 16:26
 
 
Патот кон Македонија од страна на Бугарија.Тоа е зимата на 2006 година


-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 31.Октомври.2010 во 23:31
Galicica

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 01.Ноември.2010 во 04:20

 

 
 
 
 


-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 03.Ноември.2010 во 01:23
pelister

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Ноември.2010 во 03:57


-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 00:38

Popova sapka

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 02:51

ALPI

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Ноември.2010 во 16:42
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/4a/Snow_on_the_mountains_of_Southern_California.jpg">File:Snow%20on%20the%20mountains%20of%20Southern%20California.jpg


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Ноември.2010 во 16:44
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f7/BrockenSnowedTrees.jpg">File:BrockenSnowedTrees.jpg


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Ноември.2010 во 16:46


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Ноември.2010 во 16:49
http://picfor.me/en/viewimg/go/6738"> winter http://picfor.me/en/viewimg/go/6738 -


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 07.Ноември.2010 во 21:13


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 07.Ноември.2010 во 21:55
 
 
Софија


-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 02:21


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 04:20


-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 12.Ноември.2010 во 23:56
-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 13.Ноември.2010 во 05:22
 
 
Странџа


-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 14.Ноември.2010 во 23:53
Originally posted by емил емил напиша:

 
 

Софија

emil temata e snezni fotograqrafii

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Ноември.2010 во 23:59


-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 15.Ноември.2010 во 00:05

plovdiv

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 15.Ноември.2010 во 00:11

mavrovo

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Ноември.2010 во 00:51


-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 22.Ноември.2010 во 18:20

Oberwiesenthal - Германија

  -------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 23.Ноември.2010 во 13:40
Лик

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 24.Ноември.2010 во 22:35


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Ноември.2010 во 18:09


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 29.Ноември.2010 во 21:40-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 30.Ноември.2010 во 23:25


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 01.Декември.2010 во 00:05
 
Schwarzwald - Германија


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 01.Декември.2010 во 00:07
 
Schleswig-Holstein


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 01.Декември.2010 во 00:51


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: arsicana
Датум на внесување: 01.Декември.2010 во 17:35Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 05.Декември.2010 во 02:10


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 06.Декември.2010 во 11:46-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: zagor
Датум на внесување: 06.Декември.2010 во 13:03


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 07.Декември.2010 во 16:41
http://www.facebook.com/photo.php?pid=4360348&id=228358428082">


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 22:48


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 11:58
Швајцарија
 
 


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 21:24
http://www.facebook.com/photo.php?pid=386900&id=169250299773559">


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 13.Декември.2010 во 13:06

mace

detence

110

111-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 13.Декември.2010 во 13:07

113

115

116

16-slika-12

dvojka-na-sneg

112

117

118

119

120

121

122

123

124-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 16.Декември.2010 во 12:41
   

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 17.Декември.2010 во 19:38
-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 08:09
http://4coolpics.com/show.php?gal=6&id=277166#">

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 08:18
http://4coolpics.com/show.php?gal=6&id=277047#">

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 13:41
Брисел


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 13:43

Венеција, плоштадот Св. Марко-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 13:54
http://4coolpics.com/show.php?ord=prozac1&id=467157#">

-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 05:06

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 07:04
http://4coolpics.com/show.php?ord=prozac1&id=467034#">

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 23.Декември.2010 во 10:24
http://4coolpics.com/show.php?ord=prozac1&id=466907#">

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Декември.2010 во 08:19
http://4coolpics.com/show.php?ord=prozac1&id=466886#">  
 
Бургаскиот залив,замата на 2008 година


-------------


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 25.Декември.2010 во 23:19


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Декември.2010 во 06:42


-------------


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 26.Декември.2010 во 12:52


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Декември.2010 во 13:26
Carter Shields Cabin, Great Smoky Mountains National Park, Tennessee
Изображение

-------------


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 28.Декември.2010 во 19:15


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 28.Декември.2010 во 19:17


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: zagor
Датум на внесување: 29.Декември.2010 во 12:42


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 30.Декември.2010 во 02:26


-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: XStrongAngelX
Датум на внесување: 02.Јануари.2011 во 15:41
http://www.bbc.co.uk/essex/content/images/2008/04/08/snow_norsey_woods_470_470x352.jpg
http://www.redtag.ca/travel-articles/content_images/testpicture/Miniskirts_in_snow_storm.jpg
http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2008/11/22/snow276.jpg


-------------
Дедо мраз злато
мое љубов неверна
неможам без тебе за нова година
Дедо мраз злато мое
жива превара
сал не моташ пак не заебаПостирано од: Renatax
Датум на внесување: 02.Јануари.2011 во 17:40
Bled%20Razglednica

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 03.Јануари.2011 во 20:41
http://www.on.net.mk/galerii/Zamrznata_Moskva/images/On.net_Zamrznata_Moskva_007.jpghttp://www.on.net.mk/galerii/Zamrznata_Moskva/images/On.net_Zamrznata_Moskva_008.jpghttp://www.on.net.mk/galerii/Zamrznata_Moskva/images/On.net_Zamrznata_Moskva_053.jpghttp://www.on.net.mk/galerii/Zamrznata_Moskva/images/On.net_Zamrznata_Moskva_009.jpg


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 04.Јануари.2011 во 13:02


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 04.Јануари.2011 во 14:15


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Јануари.2011 во 14:23
 
 
.......близо до река Струма


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 04.Јануари.2011 во 15:47
  ...Алпите .....среќа
 
 
 
 
 


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Јануари.2011 во 15:57
 
 
..по патот Разлог- Банско


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 04.Јануари.2011 во 16:01
 


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Јануари.2011 во 16:03
 
 
сграда на 5 спрата во Камчатка изненадувањеизненадување


-------------


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 06.Јануари.2011 во 00:42
@zamislena...преубави фотки љубов wish i was there... љубов

-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 06.Јануари.2011 во 00:58

Смоларски водопад(преубав и во зима)

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 06.Јануари.2011 во 03:52-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Јануари.2011 во 07:00


-------------


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 06.Јануари.2011 во 11:36


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Јануари.2011 во 12:03
 
 
тоа е некаде во Канада


-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk