Испечати | Затвори го прозорот

Падна првиот снег

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Разно
Опис на форумот: Немате соодветен подфорум? Бујрум овде на муабет...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23463
Датум на принтање: 07.Април.2020 во 23:04
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Падна првиот снег
Постирано од: stigma04
Наслов: Падна првиот снег
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 01:33
Gledam ovaa godina padna prviot sneg vo bitola a se nadevam i niz makedonija temata e kako se custvuvate raspolozeni sakate da vrne sneg i opsti muabeti........

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev oganКоментари:
Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 01:41


Расположена максимално

Едвај чекам да одам на едмо местенце малку подалеку од градов....изгледа нешто вака....
Релаксирање....добро винце....жар...костени.... ..еден снешко...добро друштво..многу зезање....

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 01:44
Сакам премногу снег, за жал кај мене уште не стигналхи,%20хи...
баш е убаво кога е бело се, прошетка по снег ...уфф носталгија ќе ме фати за едно поминато зимо со многу многу снегсреќа


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 01:45
Schatzii уште да ми речеш дека зимата со многу снег била помината во Германија

Баш на тоа ме асоцираше

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 01:45

Pa i bez sneg ne e zima inace zabavno e nekogas ima romantika.....

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 01:48
Ехехеее...романтика


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 01:51
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Schatzii уште да ми речеш дека зимата со многу снег била помината во Германија

Баш на тоа ме асоцираше
 
Бабево и видовита билаизненадувањесреќа
Најдолгата и најубавата зима, од  декември до март речиси цело време имаше снег...убавини
 


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 01:54
стварно?
Затоа јас не можам да спијам...плазење


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 01:58

obicno vo dvorovite ima snesko ama sega i sneska

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 02:18
mavrovo e najdobra destinacija za skienje i romantika dokolku imas vila,mislam interesno e vrni sneg se otvarat vina .....

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 02:29
AAaaaaaaaa да...
Секоја зима го посетувам. Барем на викенд ако не повеќе. А за вила немам...ама имам бесплатно сместување во еден од најдобрите хотели таму ...а погледот е ...страшено добар...вака нешто ќе му дојде

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 02:37
raj prav slikite top kako bi doslo ovde vino

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 02:45
Нешто вака колега?
Штета што е многу мала сликава
-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 02:52
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Нешто вака колега?
Штета што е многу мала сликаваe ova e sovrseno sve sobrano na edno mesto najbitno pozitivna energija i ostanato

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 29.Октомври.2010 во 00:43
**********************************
**********************************
**********************************
           големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 17.Декември.2011 во 22:46
Падна................на планинитевоздивнување

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 26.Ноември.2013 во 17:53
Некаде падна, а тука се уште го чекамечекање


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 26.Ноември.2013 во 18:03
ја не знам како го чекате... ама тој мене ме начека во главата под хауба,измрзнат, со дефект од заседа....

и да... БЕЗ АНТИФРИЗ! плачењесмеење


-------------


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 26.Ноември.2013 во 18:05
e kaj padna ??

-------------
vivi


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Ноември.2013 во 20:02
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

e kaj padna ??Во Софиja

-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 27.Ноември.2013 во 14:29

само ме нервирате со тој снеготплазење злонамерно
кај мене не паднува и не паднува плачење-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 27.Ноември.2013 во 14:33
se stopi....i dosta vise

-------------
vivi


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 27.Ноември.2013 во 14:39
Првиот снег е секогаш таковнамигнување


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 28.Октомври.2014 во 01:28
Пред 4 дена Идивиди објави фотка од Шапкаголема насмевка-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 10.Декември.2014 во 00:45
I kaj nas pocna da veeда

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 10.Декември.2014 во 00:52
Нема ништо ...уште... збунетост

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 10.Декември.2014 во 00:55
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Нема ништо ...уште... збунетост


Цитирај Слаб снег кој формирал покривка од само неколку сантиметри е регистриран на Шар Планина. Врнежи од снег помешани со дожд се регистрирани и на планинскиот превој Стража, но не претставуаат никаков проблем за одвивањето на сообраќајот. Снежни врнежи во моментов има и на Кожуф, но не се доволни за формирање на снежна покривка. 
Послаб снег денеска и на Бистра. На ски центарот во Маврво стазите побелеа, но нема доволно снег за скијање. 
Снег во комбинација со дожд и на врвот на Водно. 
Во останатиот дел од Македонија врнежите се претежно од дожд. 


Кој знае на која планина е лаки сегахи, хи...


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Декември.2014 во 13:12
Многу убава глеткасреќа
Конечно снегголема насмевка


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 28.Декември.2014 во 23:14
Seebelo , seebelo vo grad i vo selo . Seebelo i vo naseto seloнамигнување

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 31.Декември.2014 во 02:07
Посакувам воопшто да не паднеше, со оглед на тоа што сме неспособни да се справиме со 20цм снег. 
Убав е за од прозор да се гледа, ама за практичноста воопшто да не дискутираме!


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 02.Јануари.2015 во 20:44
.. i jas taka mislam,tek ako padne vtor sneg!!!.
gledam go nema onoj od TV da gi fali nadleznite kako nie efektno i blagovremeno go resavame problemot so nevremeto....a znaese lani da im se smee na nevoljata na sosedite.Bruka nevidena....
kolaps na cel sistem vo site sferi.Tolku od prkaznata narecena ...prerodba..доста е


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: ekszi88
Датум на внесување: 18.Јануари.2020 во 00:08
Пролет во јануари.

-------------
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 26.Јануари.2020 во 22:45
Ne padna
ama zatoa nasiov gradonacalnik plati 
da go cistat не знам


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 04.Април.2020 во 00:06
Падна пред некој ден
ама како падна така стана...Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk