Испечати | Затвори го прозорот

Филмска музика

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Музика
Опис на форумот: Жанрови, спотови, групи, награди, концерти...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23338
Датум на принтање: 29.Ноември.2022 во 06:45
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Филмска музика
Постирано од: Kali
Наслов: Филмска музика
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 10:17
Да почнеме со цртани всушност голема%20насмевка

http://www.youtube.com/watch?v=ZSS5dEeMX64&feature=related - Mulan-I'll make a man out of youКоментари:
Постирано од: Kali
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 10:19

http://www.youtube.com/watch?v=m_eYoGMCZqU - Lion King- In the jungle
Постирано од: Kali
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 10:23

http://www.youtube.com/watch?v=HiqmZLOaD8o&feature=related - Mulan- A girl worth fighting for

голема%20насмевка


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 10:58

http://www.youtube.com/watch?v=dA_fo8XZO3w&feature=related - Marc Antony& Tina Arena- I want to spend my lifetime


Постирано од: емил
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 12:28
http://vbox7.com/play:734686c1 - Песната од филмот ''Шатовалон ''  
 
http://vbox7.com/play:def60949&al=1&vid= - Песната од филмот ''Полицаецот од Сен Тропе''  
 
 


-------------


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 12:32
http://www.youtube.com/watch?v=aNooFDlDLJ4 - Пред Дождот

-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima

Постирано од: емил
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 12:39

http://www.dailymotion.com/video/x7i4ak_parla-piu-piano-roberto-alagna_music - Крстникот-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 13:56
http://www.youtube.com/watch?v=zHFbhhi_XVc - Grease - You Are The One That I Want да

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 14:01
http://www.youtube.com/watch?v=zmbw8OycJrE - Celine Dion My Heart Will Go On љубов

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 14:05

Неколку парчиња од цртаните кои ни се омилени мене и на ќерките голема%20насмевка

Од The arostocats http://www.youtube.com/watch?v=9XXjhsBfPSo&feature=related - - мачињата на клавирот ...
танцот на http://www.youtube.com/watch?v=hrwryiTqrqA&NR=1 - убавицата и зверот ...
е и http://www.youtube.com/watch?v=IvcTI3ctK8o - бибиди-бобиди-бу , не може без неа...забава
принцезата на зрно грашок со http://www.youtube.com/watch?v=yubClRifRbA&feature=related - трите слатки прасенца ...голема%20насмевка

(п.с. ние ги слушаме на италијански, па така и ги ставив)

 -------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 19:51
бипити бопити бу :)))))

http://www.youtube.com/watch?v=oYLseVbOHjk - Gladiator-Enya-Now we are free

музикава и после 10 години од филмов ме трогнува љубов

http://www.youtube.com/watch?v=hKtqTYSOBCg - Gladiator-Eva Cassidy-Fields of gold

http://www.youtube.com/watch?v=vn2eXFxjX9U&feature=related - Gladiator-Sting-Desert Rose


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 21:27

http://www.youtube.com/watch?v=bkBYVNrjjIs - James Bond-Tina Turner-Golden Eye


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 21:40
мои фаворити од дизни, се разбира прво Lion king
http://www.youtube.com/watch?v=vX07j9SDFcc - - The circle of life - една од највлијателните песни во историјата на цртаните филмови и воедно познатата сцена каде животните му се поклонуваат на Симба
http://www.youtube.com/watch?v=KXs8OS6EdAE&feature=related - - I just can't wait to be king
http://www.youtube.com/watch?v=U6vLAa-kylM&feature=related - - Hakuna matata химната моја голема%20насмевка http://www.youtube.com/watch?v=_Kt2lUyuNEk&feature=related -
- Can you feel the love tonight
http://www.youtube.com/watch?v=2Ht7rDE-OMY&feature=related - - Be prepared
http://www.youtube.com/watch?v=ZExTylx4mKI&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=ZExTylx4mKI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=E3Z1PXxI1qI&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=E3Z1PXxI1qI&feature=related

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 10.Октомври.2010 во 02:40
инаку Фил Колинс ме импресионираше со Tarzan и Brother bear, одлично прилегаше музиката на цртаните среќа
- http://www.youtube.com/watch?v=zc3MnoSS5Hw - Strangers like me
- http://www.youtube.com/watch?v=s0sZ8xZ_dWY&feature=related - Two worlds
- http://www.youtube.com/watch?v=Eqyx_v48VXk&feature=related - Son of man
- http://www.youtube.com/watch?v=U8_C3sKKxPg&feature=related - Trashin' the camp
- http://www.youtube.com/watch?v=JIVaUcE4kAM&feature=related - You'll be in my heart
-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 10.Октомври.2010 во 02:57

- http://www.youtube.com/watch?v=fRO-M4XyAbM&feature=related - Hellfire - Hunchback of Notre Damme-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 11.Октомври.2010 во 14:51


Бидејќи темава е општо за филмска музика (комплетна филмска музика, movie soundtrack, одделни песни од филмови, музика од цртани... да не останеме само на нивголема%20насмевка), јас да си кажам: за мене неприкосновени мајстори на филмската музика се големите мајстори http://en.wikipedia.org/wiki/Ennio_Morricone - Ennio Morricone и http://en.wikipedia.org/wiki/Vangelis"> Vangelis. да

Само неколку легендарни парчиња од Мориконе:

http://www.youtube.com/watch?v=9DSzGQVTTRs&feature=related -


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 11.Октомври.2010 во 15:00


Вангелис и музиката од Blade Runner...! ѕвезда

http://www.youtube.com/watch?v=xi_0wdXg4YE%20">Love Theme љубов

http://www.youtube.com/watch?v=UtET6tPJPyw -


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 11.Октомври.2010 во 15:06
Morricone стварно е ѕвер Анастеа...дасреќа

-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima

Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 11.Октомври.2010 во 15:23

Originally posted by Џо Џо напиша:

Morricone стварно е ѕвер Анастеа...дасреќа


Ѕвер ипол. ѕвезда

Да не ја заборавам омилената моја http://www.youtube.com/watch?v=E0jFrXO22_o -


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 11.Октомври.2010 во 19:24

http://www.youtube.com/watch?v=TOSS-ZFDMo4 - Batman - The mask of phantasm

http://www.youtube.com/watch?v=ygNuRpwZqRU - Last of the mohicans среќа-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 11.Октомври.2010 во 19:56
Исто многу добар композитор на филмска музика е Kevin Moore - првиот клавијатурист на Dream Theater.Најголем дел од композициите му се за  турски филмови.Ама не успеав да најдам снимка на интернетов.-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima

Постирано од: Ѕвончица
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 01:08
http://www.youtube.com/watch?v=bkBYVNrjjIs&feature=player_embedded - James Bond; Golden Eye

http://www.youtube.com/watch?v=glDGAo9SIqs&feature=player_embedded - The lion king

http://www.youtube.com/watch?v=WpmILPAcRQo&feature=player_embedded - Dirty dancing- time of my life


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 02:36
инаку не знам зошто сите ја зборат Селин Дион, кога мене многу повеќе ми се допаѓа остатокот од музиката во филмот и нешто по што најмногу го памтам филмот, а да не зборам за напнатата музика во други делови од филмот...

http://www.youtube.com/watch?v=6wz1xA5kxVI - Hymn of the sea

http://www.youtube.com/watch?v=ONHXlMzXh4A&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=ONHXlMzXh4A&feature=related

еве уште еден филм со добра музика

http://www.youtube.com/watch?v=sj3cd6nyu_0&feature=related - Then I kissed him

http://www.youtube.com/watch?v=uVbwaHTuLvE&feature=related - Tennessee-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 10:51
Аууу Вангелис и Мориконе ги обожавам да

http://www.youtube.com/watch?v=Ybr4iBb2K5Y - Vangelis- Chariots of fire

А еве нешто наше, а светско:

http://www.youtube.com/watch?v=BFSlaarSzSU - Kiril Dzajkovski-Senki Soundtrack-Jungle Shadow

http://www.youtube.com/watch?v=lqKJeZlQP0s&feature=related - Kiril Dzajkovski-Baba Zumbula
Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 11:16


Не може темава без музиката од трилогијата The Lord of the rings. Ги обожавам и книгата и филмот и музиката од него, така е вклопена во целата приказна, како вистинска бајка.
http://en.wikipedia.org/wiki/Music_of_The_Lord_of_the_Rings_film_trilogy - Автор на музиката е Howard Shore , а најдобар избор за ваква приказна е направен со вокалот на Enya. ѕвезда

http://www.youtube.com/watch?v=4-hG-ACbuFY -
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 14:22
Целата музика направена за Braveheart i The last of The Mochicans.
Flash dance-The Love Theme, целиот саундтрак е неверојатен и заскогаш класикаљубов  
Dirty Dancing-She's Like The Wind
Vangelis-The Conquest of Paradise за истиот филм(се губам кога го слушам овој албум)

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: d4 b3
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 14:32
Williams, Morricone, Bernstain

-------------
Go ahed be! Mejk maj dej!


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 19:40
Уште еден саундтрак каде што вокалот го пее македонка- Тања Царовска,од филмот Троја

http://www.youtube.com/watch?v=BB2k01zqIjc&feature=related - Josh Groban- Remember meПостирано од: Kali
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 20:00

http://www.youtube.com/watch?v=ZCEttp5kkP0&feature=watch_response - Enya- Pocahontas


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 23:38
http://www.youtube.com/watch?v=BOByH_iOn88&feature=related -


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 17:29


Само што го изгледавме http://www.youtube.com/watch?v=9OPc7MRm4Y8"> Pink Panther кул  и музиката на Henry Mancini.
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: АиБ
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 17:38
http://www.youtube.com/watch?v=lG8zfpel7NE - Hans Zimmer - Homeland (Main Title from Spirit: Stallion Of The Cimarron)

-------------
Стоеше на песокот размислувајќи дали можеби постои галеб што се обидува да ги надмине своите ограничувања, можеби таму уште некој е прогонет, зашто на јатото му ја има речено вистината в лице.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 17:44

http://www.youtube.com/watch?v=iQ7zHWuit70&feature=related -

http://www.youtube.com/watch?v=iQ7zHWuit70&feature=related -Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 18:02

 

http://www.youtube.com/watch?v=73cWfFEKAfE&feature=related -Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 18:16

http://www.youtube.com/watch?v=CzB5hFINC_k -
Asta la vista baby  трепкање


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 14.Октомври.2010 во 14:53
Малата сирена љубов

http://www.youtube.com/watch?v=jgA2xo0HYrE - Under the sea

http://www.youtube.com/watch?v=tXmLRHnoSAs&feature=related - Kiss the girl
Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 14.Октомври.2010 во 21:30http://www.youtube.com/watch?v=Jb7kJ-j_dKA - Oliver and company - Why should I worry

http://www.youtube.com/watch?v=F9YyNtH5BF8&feature=related - Oliver and company - Streets of gold

http://www.youtube.com/watch?v=JPSfhQkrzEI&feature=related - Oliver and company - Good company


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 14.Октомври.2010 во 21:50

http://www.youtube.com/watch?v=5kHH6LJpEbQ&feature=related - Somewhere in my memory-Soundtrack- Home Alone


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 20:04
Star wars е еден од оние филмови со легендарна музика

http://www.youtube.com/watch?v=MbPX4xrKNlM&feature=related - Duel of the fates
http://www.youtube.com/watch?v=-bzWSJG93P8 -
Imperial death march
http://www.youtube.com/watch?v=ARfkk3tgvEQ -
Battle of the heroes
http://www.youtube.com/watch?v=EjMNNpIksaI -
Opening song


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 02.Ноември.2010 во 23:56
го немам гледано филмот ама ја обожавам песната

http://www.youtube.com/watch?v=h7OyWvyt6mI&feature=related - Footloose


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 07.Ноември.2010 во 20:19

http://www.youtube.com/watch?v=q9adW5No9IM&p=FBBC407F267A5C93&playnext=1&index=1 - Carl Off


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 07.Ноември.2010 во 20:53

http://www.youtube.com/watch?v=dBHhSVJ_S6A - Scent of a woman


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 08.Ноември.2010 во 19:47


http://www.youtube.com/watch?v=rlR0_0ARM9M&feature=related - Armageddon

не знам како се вика песната


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 16.Ноември.2010 во 00:23
ова, заедно со сцените каде галактичката република пропаѓа и го погубуваат редот на Џедаите не%20вреден

http://www.youtube.com/watch?v=JRt-dieB3rs&feature=related - Star wars - Anakin's betrayal


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 04.Јануари.2011 во 15:07
James Roy Horner скоро и да нема утка кај човеков... http://www.youtube.com/watch?v=9AN04imFDK8 - Braveheart


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 04.Јануари.2011 во 16:54
Од завршната сцена во Нафака  - Пјер Жалица мислам дека е режисер...

http://www.youtube.com/watch?v=d6UlMK6dNzg - песната е преработка на забрањено пушење


-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima

Постирано од: Орка
Датум на внесување: 07.Јануари.2011 во 19:21
http://www.youtube.com/watch?v=7BXy1W7R13g&feature=related - El grande Morricone


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 28.Февруари.2011 во 21:08

http://www.youtube.com/watch?v=Lnq9jaAsReA - My Maria- "You were never lovelier"


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 16.Април.2011 во 11:01

http://www.youtube.com/watch?v=xtnUzvtZIq4&feature=related - Casablanca


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 17.Април.2011 во 21:29
Originally posted by Орка Орка напиша:

http://www.youtube.com/watch?v=7BXy1W7R13g&feature=related - El grande Morricone
Ја обожавам музиката на Мориконе

баш да си го побарам ЦД-то

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 29.Април.2011 во 23:16
морам да признаам дека иако не сум го гледал филмот уште, ми се допаднаа траките од него, малку ме потсеќа на Batman - The dark knight ама истите луѓе го прават и вака и така среќа
малце е клише, класика за трилер музика, ама добро е

http://www.youtube.com/watch?v=lOJqicM6x84&feature=related - Inception - Mind heist

http://www.youtube.com/watch?v=imamcajBEJs - Inception - Dream is collapsing


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: -Dawn
Датум на внесување: 05.Јуни.2011 во 01:07
http://www.youtube.com/watch?v=aip3836VtZ0 - http://www.youtube.com/watch?v=aip3836VtZ0

http://www.youtube.com/watch?v=ihF_aXi-Huk - http://www.youtube.com/watch?v=ihF_aXi-Huk

http://www.youtube.com/watch?v=M4WJlLNIsyY - http://www.youtube.com/watch?v=M4WJlLNIsyY

http://www.youtube.com/watch?v=zE-rD8vcY4U - http://www.youtube.com/watch?v=zE-rD8vcY4U

http://www.youtube.com/watch?v=al21Vtlsg4A - http://www.youtube.com/watch?v=al21Vtlsg4A


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 06.Јуни.2011 во 14:13
ова заедно со сцената на полетување на јапонски бомбардери од носачи на авиони да

http://www.youtube.com/watch?v=2p0rVpyxnwI -


Постирано од: -Dawn
Датум на внесување: 15.Јуни.2011 во 09:09
http://www.youtube.com/watch?v=0Su8LXNS16A&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=0Su8LXNS16A&feature=related


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 30.Јуни.2011 во 21:10
http://www.youtube.com/watch?v=7k_kdfaAq68 - The thorn birds


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 28.Јули.2011 во 23:18
http://www.youtube.com/watch?v=_Z0XrViqhyk&feature=related - Nikola Piovani
La vita e bella


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 10.Декември.2011 во 14:53


-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 04.Јуни.2012 во 22:08


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 06.Јуни.2012 во 13:13
единствениот дел од филмот што навистина ми се допаѓа среќа


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 06.Јуни.2012 во 23:08
,,,,prva liga,,,,,,,

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 06.Јуни.2012 во 23:41


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: viktorija123
Датум на внесување: 07.Јуни.2012 во 10:34
голема насмевка

-------------
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 13.Јуни.2012 во 13:37


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 14.Јуни.2012 во 13:03


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 14.Јуни.2012 во 13:10


-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 14.Јуни.2012 во 13:17
WOW .....аплауз-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 14.Јуни.2012 во 14:08
голема насмевка
-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Ивона23
Датум на внесување: 15.Јуни.2012 во 17:30
http://www.youtube.com/watch?v=zvgKavTZBk0&feature=my_liked_videos&list=LLfRQnWPj4rcSS0A7PeppcSA" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=zvgKavTZBk0&feature=my_liked_videos&list=LLfRQnWPj4rcSS0A7PeppcSA


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 17.Јуни.2012 во 12:25-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 17.Јуни.2012 во 12:29
трепкање ненадмината филмска тема... според мене. среќа
 
 
големо гушкање


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 17.Јуни.2012 во 12:34


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 17.Јуни.2012 во 12:40
среќа


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 17.Јуни.2012 во 13:25


-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 19.Јуни.2012 во 11:22


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 19.Јуни.2012 во 11:25


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 22.Јуни.2012 во 20:13


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 22.Јуни.2012 во 20:16


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 22.Јуни.2012 во 20:22


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Pica pica
Датум на внесување: 25.Јуни.2012 во 10:39Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Јули.2012 во 00:52


Од филмот In homme et une femme  на Клод Лелуш љубов

 -------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 23.Јули.2012 во 23:09


-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 28.Јули.2012 во 18:12
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 28.Јули.2012 во 18:16


-------------


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 10.Септември.2012 во 00:06


-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 19.Септември.2012 во 09:58

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 14.Април.2013 во 20:14


-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 27.Април.2013 во 14:51
http://www.youtube.com/watch?v=dTuM1nH8cdI" rel="nofollow - Класика...Филм,сцена и музика


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 27.Април.2013 во 15:21


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: pajser
Датум на внесување: 27.Април.2013 во 19:27
,

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 29.Април.2013 во 13:05
голема насмевка-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 29.Април.2013 во 17:23
голема насмевкаплазење-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 30.Април.2013 во 11:40


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 03.Мај.2013 во 22:02

Од "The Crow"
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 08.Мај.2013 во 12:43


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 09.Мај.2013 во 14:19


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Alekxandar
Датум на внесување: 09.Мај.2013 во 21:47
Streets on Fire...
Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 14.Мај.2013 во 15:34
Dangerous Minds (1995)-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Alekxandar
Датум на внесување: 15.Мај.2013 во 08:43


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 18.Мај.2013 во 17:09


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 18.Мај.2013 во 17:13


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!
Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk