Испечати | Затвори го прозорот

Капути, јакни, сакоа, мантили,бунди и слично

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23318
Датум на принтање: 28.Јануари.2021 во 02:05
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Капути, јакни, сакоа, мантили,бунди и слично
Постирано од: Schatzii
Наслов: Капути, јакни, сакоа, мантили,бунди и слично
Датум на внесување: 04.Октомври.2010 во 14:39
Какви зимски јакни, капути носите / сакате да купите? Каква боја е / би сакале да биде вашиот капут?
Дали секоја година купувате нови или ги носите истите повеќе години?
Дали мора да биде маркирано она што ќе го купите или не мора?
Ставајте слики од машки / женски капути, палта, мантили, бунди ...да
 


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.Коментари:
Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 04.Октомври.2010 во 17:20
RALPH%20LAUREN%20FALL%20RTW%202010%20RUNWAY%20028
RALPH%20LAUREN%20FALL%20RTW%202010%20RUNWAY%20027
-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 04.Октомври.2010 во 17:32
slika-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 04.Октомври.2010 во 17:39
Зимска јакна моментално имам кратка, до колкови ми е, фина е, ми се погоди и планирам и годинава да си ја носам.
И марки не ми се приоритет во изборот на јакна.
Инаку, сакам долги капути кај машки. Секси ми се.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 04.Октомври.2010 во 17:49
Јас си се подновив минатата година непланирано со едно капутче и оваа година не сум со план да купувам нова јакна или капут. Инаку си имам од претходно и кратка кафеава јакна, ќе си менувам кратко - долго зависно од времетоголема%20насмевка
инаку капутчето ми е црно и при избор на јакна, капут преферирам црна, кафеава, сива или темно сина боја, иако морам да признаам дека лани гледав многу убави црвени капутчиња но ја мразам таа боја, ја избегнувам не сакам да се правам црвенкапахи,%20хи... при избор на јакни повеќе ми се допаѓаат темните варијанти или можеби нешто во комбинација со бело, но не да преовладува белата.


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 04.Октомври.2010 во 18:01
Секоја чест што можете да одолеете на модните трендови,кај мене поинаку функционираат работите,едноставно неможам а да не си подарам секоја сезона по еден нов капут,мантил или наметка.
Шаренила не сакам....сакам црна и бела боја,со јасни ,чисти линии и ненатрупани со детали.

За да го разбијам ''црно-белиот свет''среќа во мојата мала  колекција си додадов  уште сива и црвена боја и си правам интересни комбинации.-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: pagane
Датум на внесување: 04.Октомври.2010 во 20:53


моjот само е црн.


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 04.Октомври.2010 во 20:57и пак моjа...и пак ...само е црна.


Постирано од: DarlinG
Датум на внесување: 05.Октомври.2010 во 22:43
мислам дека ќе пукнам за мантил..

-------------


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 05.Октомври.2010 во 22:45
имаш мантил тоа кремовото ??

моментално барам некој сив,... со едноставен крој... премногу се иритирачки тие ГУЖВАНИТЕ.... ич не можам да ги сварам.... зошто некој би сакал да оди туткан...

-------------


Постирано од: DarlinG
Датум на внесување: 05.Октомври.2010 во 22:48
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

имаш мантил тоа кремовото ??

моментално барам некој сив,... со едноставен крој... премногу се иритирачки тие ГУЖВАНИТЕ.... ич не можам да ги сварам.... зошто некој би сакал да оди туткан...

тоа е палто, ја барам мантил ама долг.
Купи ми маајкоо мантил...
а гужваните се катастрофа у боја.

-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 06.Октомври.2010 во 08:13
ZARA -лежерно,модерно,убавосреќа

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Октомври.2010 во 12:17
Burberry Alexander%20McQueen Balmain Proenza%20Schouler Alexander%20McQueen Rick%20Owens%20Lilies Aminaka%20Wilmont Temperley%20London Catherine%20Malandrino Sandro Rag%20&%20bone Bird%20by%20Juicy%20Couture 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Октомври.2010 во 12:27
Bottega%20Veneta Roberto%20Cavalli Donna%20Karan Antik%20Batik Vivienne%20Westwood%20Red%20Label Moschino Antonio%20Berardi Burberry Vivienne%20Westwood%20Red%20Label Vivienne%20Westwood%20Anglomania Belstaff Donna%20Karan 


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 07.Октомври.2010 во 14:16-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 07.Октомври.2010 во 14:19
не можам да најдам слика од моетовртење%20со%20очи


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 07.Октомври.2010 во 14:21


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 07.Октомври.2010 во 14:28


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 07.Октомври.2010 во 14:37


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 14:11


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 14:13


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 14:14


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 14:33
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:


Инаку, сакам долги капути кај машки. Секси ми се.
 
Па далида штета што маживе кај нас слабо ги носатголема%20насмевка
 
 


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 14:35


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 12:27-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 13:35


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 22:08


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Октомври.2010 во 18:14


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Октомври.2010 во 18:15


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Октомври.2010 во 18:15


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 16:30
Anna%20Sui Anna%20Sui 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 16:30
Diane%20von%20Furstenberg Diane%20von%20Furstenberg 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 16:33
Giambattista%20Valli Giambattista%20Valli 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 16:34
Miu%20Miu Miu%20Miu 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 16:35
Rick%20Owens Rick%20Owens 


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 16:53
 
 
 
mojata 'military jacket' ( vietnamka de po naski)


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 17:59


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Октомври.2010 во 07:36


-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 25.Октомври.2010 во 22:31


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 26.Октомври.2010 во 13:50


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 26.Октомври.2010 во 13:56


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Октомври.2010 во 21:51


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 07:31-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 12:17


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 12:18


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 12:20


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 12:36
ne se dvojam od jaknicevoљубов

-------------
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Ноември.2010 во 21:26
Versace Versace 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Ноември.2010 во 21:27
Karl%20Donoghue Karl%20Donoghue Karl%20Donoghue 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Ноември.2010 во 21:28
Preen Preen 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Ноември.2010 во 21:29
Marc%20by%20Marc%20Jacobs Marc%20by%20Marc%20Jacobs 


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 04.Ноември.2010 во 13:04
 


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 04.Ноември.2010 во 13:07
       

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 04.Ноември.2010 во 13:12
    

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 04.Ноември.2010 во 13:15
   

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 12:35
Капути по избор на дизајнерите

Зимата е веќе на прагот, а вие сè уште не сте си купиле капут. Можеби колекциите на дизајнерите за  оваа сезона есен/зима ќе ви помогнат при изборот.

Армани колекцијата за 2010/2011 е препознатлива по едноставната елеганција. Капутите од кашмир кои ги предлага оваа модна куќа се со средна должина и се наменети за деловни жени, но и за сите оние жени кои сакаат префинетост. Боите се топли и се движат во распон од кафена до боја на мед.

Модната куќа „ Enrico Coveri“ акцентот го стави повеќе на боите отколку на формата. Доколку уживате во интензивни бои оваа колекција е како совршена за вас. Можете да се обидете и со „Dior“ кој креираше модели со впечатлив волумен, необичен крој и силна боја.

Крзнените детали се препознатливи за колекцијата на Chanel која изобилува со гламурозни капути, принтови и везови. Оние кои сакаат уникатен и препознатлив имиџ во оваа колекција би можеле да пронајдат мошне интересни парчиња облека.


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 08.Ноември.2010 во 23:43-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 11:57
Burberry%20Prorsum Burberry%20Prorsum Burberry%20Prorsum 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 11:59
Alexander%20McQueen Alexander%20McQueen Alexander%20McQueen 


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 10:37
Мушки у капути.
Hell yeah...

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 11.Ноември.2010 во 19:38
Последен капут што го купив беше оваа пролет, црн, војнички со два реда копчиња златни и на рамениците исто. Го убив од носење. И оваа сезона модата не се промени многу.
Сега во план ми е да се надополнам со некој капут во топла боја, како жолта или струкиран кариран со дебел појас во зелено-плава кобинација или црвена.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 14.Ноември.2010 во 18:02
A.L.C. A.L.C. 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 14.Ноември.2010 во 19:07
Jack%20BB%20Dakota%20The%20Alex%20Coat%20in%20Tan,Light%20Jackets%20for%20WomenBGSD%20Womens%20Fox%20Fur%20Trim%20Slim%20Shearling%20Blazer%20JacketMac%20&%20Jac%20Womens%20Multi%20Color%20Tweed%20CoatONeill%20Juniors%20Lennon%20JacketVia%20Spiga%20Womens%20Belted%20Wool%20Trench%20CoatHawke%20&%20Co%20Womens%20Hazelton%20CoatMetrostyle%20Mandarin%20Collar%20Fleece%20CoatJessie%20G.%20Womens%20Belted%20Lambskin%20Leather%20Jacket%20with%20Raccoon%20Fur%20CollarMetrostyle%20Pleated%20Collar%20Trench


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 14.Ноември.2010 во 20:42
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

A.L.C. A.L.C. 


Аи... ова ти е убаво.И класикава е добра, само во поопуштена варијанта.-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 15.Ноември.2010 во 20:39
http://www.facebook.com/photo.php?pid=3519786&id=83121060964">


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 15.Ноември.2010 во 22:09


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 15.Ноември.2010 во 22:14
  

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 16.Ноември.2010 во 17:15
Roberto%20Cavalli 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 19.Ноември.2010 во 19:20
Bird%20by%20Juicy%20Couture Rick%20Owens Bird%20by%20Juicy%20Couture 


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 23.Ноември.2010 во 23:21
  
 
  
 


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 26.Ноември.2010 во 14:44
Разиграните капути тренд кај познатите

Боите се дар за очите, а овие дами во потполност решиле да го искористат тоа. Доколку мислевте дека идеалниот капут за првата дама на САД е со класичен крој и здодевна црна боја, ќе се изненадите кога ќе ја здогледате Мишел Обама во нешто далеку поразиграно. Но, таа не е единствената. По се изгледа дека трендот на капути во интензивни бои стана омилен за многу дами од светскиот џет-сет. Погледнете кој се се определи за оваа мода.-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 29.Ноември.2010 во 17:50


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 29.Ноември.2010 во 17:54
  
 
 


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 29.Ноември.2010 во 17:57


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Декември.2010 во 04:42
Јакни од вашите омилени автомобили

Кожните јакни добиваат нова димензија. Компанијата Platinum Dirt пронајде начин како да ги спои екологијата, ексклузивноста и препознатливоста.

Станува збор за колекцијата на кожни јакни VIN кои се изработени од кожните седишта на автомобили од типот на Мерцедес, Кадилак, Јагуар и слично.

Земајќи предвид дека секое седиште е различно, секоја јакна има своја приказна и историја. Секој модел е збогатен со украсен знак од автомобилот од кој е изработена јакната.

Со колекцијата на јакни доаѓаат и торбички кои се прават од остатокот на кожа користена при изработката на јакната. Доколку сакате ваква јакна можете да ја купите онлајн по цена од добри 918 евра.-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Декември.2010 во 19:16
http://www.facebook.com/photo.php?pid=7845901&id=394667771252">


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 23:36
  
 
  


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 23:41
  
 
  


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Декември.2010 во 18:35
Burberry%20Prorsum%20Pre-Fall%202011Burberry%20Prorsum%20Pre-Fall%202011Burberry%20Prorsum%20Pre-Fall%202011Burberry%20Prorsum%20Pre-Fall%202011Burberry%20Prorsum%20Pre-Fall%202011Burberry%20Prorsum%20Pre-Fall%202011


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Декември.2010 во 05:05
 

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 14:15

 -------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 14:20
 

-------------


Постирано од: Nadia
Датум на внесување: 22.Декември.2010 во 23:36
Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Декември.2010 во 18:00
 


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: italiano
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 16:21
Najmnogu mi odgovara sportsko elegantniot stil na Calvin Klein, zatoa mislam da se podnovam so nekoja od jaknive

http://brandsoutlet.mk/calvin-klein-meni/maski-ck-meni/jakni-ck-meni/itemlist/category/19-jakni-ck.html - http://brandsoutlet.mk/calvin-klein-meni/maski-ck-meni/jakni-ck-meni/itemlist/category/19-jakni-ck.html

Постирано од: емил
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 16:33


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 28.Декември.2010 во 18:54
Lanvin Lanvin Lanvin 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 28.Декември.2010 во 19:03
3.1%20Phillip%20Lim 3.1%20Phillip%20Lim 3.1%20Phillip%20Lim 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Јануари.2011 во 22:26
Burberry%20Prorsum%20Fall%202010%20Ready-to-WearMichael%20Kors%20Fall%202010%20Ready-to-WearMichael%20Kors%20Fall%202010%20Ready-to-Wear


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 08.Јануари.2011 во 20:52
Valentino Valentino Valentino 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 08.Јануари.2011 во 20:55
Aminaka%20Wilmont Aminaka%20Wilmont Aminaka%20Wilmont 


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 08.Јануари.2011 во 23:14


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 09.Јануари.2011 во 07:16


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 22.Јануари.2011 во 22:23
Balmain Balmain 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 22.Јануари.2011 во 22:24
Raquel%20Allegra Raquel%20Allegra Raquel%20Allegra 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 22.Јануари.2011 во 22:26
Red%20Valentino Red%20Valentino Red%20Valentino Red%20Valentino 


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 24.Јануари.2011 во 12:40
 

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 03.Февруари.2011 во 18:02
http://www.facebook.com/photo.php?pid=312867&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=312867&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=312867&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=312867&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=312867&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=312867&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=312867&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=312867&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=312867&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=312867&id=149376758429218"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=312867&id=149376758429218">


Постирано од: Nadia
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 20:53

Постирано од: Nadia
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 20:54Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk