Испечати | Затвори го прозорот

Плетено

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23297
Датум на принтање: 22.Мај.2024 во 13:30
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Плетено
Постирано од: Kali
Наслов: Плетено
Датум на внесување: 30.Септември.2010 во 16:18
Во тренд и оваа сезона!

Коментари:
Постирано од: Kali
Датум на внесување: 30.Септември.2010 во 16:23
          
Постирано од: Kali
Датум на внесување: 30.Септември.2010 во 16:30
     


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 30.Септември.2010 во 16:34
   


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 30.Септември.2010 во 17:59Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 30.Септември.2010 во 20:34
Mnogu ubava tema...bravo...iglite vo raka zanimacija vo zimskite denoviда

-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 30.Септември.2010 во 20:47
не го сакам плетеното...може да е поврзано со фактот дека моjата мама
плетеше и ме насилуваше да носам плетено кога бев мала...психата е голема работа!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 01.Октомври.2010 во 02:51
обожавам за зимно време плетено,онака зајчесто меко
и задолжително и ролки

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 01.Октомври.2010 во 03:09
Nosam ponekogas...skoro nikogas...ili koga moram Najcesto nesto kako ovie........
-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 01.Октомври.2010 во 03:13


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 01.Октомври.2010 во 08:57
  


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Октомври.2010 во 12:35
Maison%20Martin%20Margiela Missoni Helmut%20Lang D&G Diane%20von%20Furstenberg Gucci Donna%20Karan Clare%20Tough Julien%20Macdonald Aubin%20&%20Wills Vince Preen%20Line 


Постирано од: Ѕвончица
Датум на внесување: 06.Октомври.2010 во 22:14


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 07.Октомври.2010 во 15:42
Leleee mnogu ubavi raboti...otidov po vunica...среќа

-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 15:32


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 15:34
Има убави плетени работида
 


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 15:38


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Октомври.2010 во 15:43


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 11.Октомври.2010 во 12:28
Фини ми се плетени работи, сакам да ги носам на вакво време.
Само не ги сакам оние бабскине, сакам со широки ракави во јаки бои, многу артистички делуваат во комбинација со мојата благо виткана бушава коса, накит, туш на очи и старки.

Вчера баш чепкав низ плакарот на мајка ми и ископав од најдлабоката дупка три вакви џемпери, баба ми ги плетела. Ќе ги носам, само не у школо, онака по дома.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: nena_princess
Датум на внесување: 11.Октомври.2010 во 13:49
плетено - нешто најубаво

-------------
Секогаш бори се за она што го Сакаш и верувај ќе успееш ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 12:06Постирано од: annaja
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 14:04
И уште и шемите да ги дадете,супер.Плетам,многу сакам да плетам,ама само со шема,тие што имаат покомплицирана плетка.Некој ако знае,кај можат да се најдат шемите на нет.нека каже.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 14:08
Не можам да живеам без џемпери, полувери, наметки и сл.
Обожавам плетени работи. Тие зафаќаат голем дел од мојот плакар.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 13.Октомври.2010 во 00:47
Mojot plakar ne moze da zivee bez pleteni raboti... Nikako da gi pusti da izlezat odtamu.

-------------
Incredible Blue


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Октомври.2010 во 08:51
Плетеното ги освои модните писти
 

Плетеното веќе не само за бабите! Плетената облека зазема и те како важно место на модните писти на Chanel, Dior i Louis Vuitton кои ги изнесоа своите плетени парчиња а со тоа и ги обврзаа оние кои верно ја почитуваат модата и и се покоруваат да својата најбројна и најважна есенско – зимска облека биде токму од вуница.

Волнени фустани, сукњи, џемпери, капи и шалови можете да најдете во секакви модели и шари а ваше е само да ги искомбинирате. Што се однесува со комбинирањето и за тоа нема да имате некој голем проблем плетеното знае да биде и секси и класично па се до елегантно.

Сепак да бидеме искрени оваа мода и може стварно многу да ни одговара па од сега не мора да се смрзнувате за да изгледате убаво и да бидете модерни, овој есенско – зимски период може да бидете и дотерани и во мода а притоа и стоплени и се благодарение на овој нов моден тренд.-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 14.Октомври.2010 во 11:14
http://img.shopstyle.com/xim/4c/92/4c92043ea877c3028e876dd0ac0246b7.jpg http://img.shopstyle.com/xim/27/c3/27c3ef7458a8553fefa35e09c1819a29.jpg

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 14.Октомври.2010 во 12:48
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Не можам да живеам без џемпери, полувери, наметки и сл.
Обожавам плетени работи. Тие зафаќаат голем дел од мојот плакар.


Исто и јассреќа
Колку сум зиморлива изненадување ништо не може да ме стопли освен џемпер, болеро, шал и сл голема%20насмевка А и убави се....среќа


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 16.Октомври.2010 во 21:44
Originally posted by annaja annaja напиша:

И уште и шемите да ги дадете,супер.Плетам,многу сакам да плетам,ама само со шема,тие што имаат покомплицирана плетка.Некој ако знае,кај можат да се најдат шемите на нет.нека каже.


Jas barav shemi za pletenje ama ne najdov nisto....koj znae neka kazuvaтрепкање


-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: annaja
Датум на внесување: 16.Октомври.2010 во 22:28
Еве јас најдов.На страница WWW.lanagrossa.de има и шеми,многу убави модели.


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 17.Октомври.2010 во 12:23


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 25.Октомври.2010 во 22:21
Originally posted by annaja annaja напиша:

Еве јас најдов.На страница WWW.lanagrossa.de има и шеми,многу убави модели.
 
Има шеми исто и на http://www.bildderfrau.de/mode/ - www.bildderfrau.de/mode/  ќе влезеш онаму каде што пишува Strickmuster zum Herunterladen, долу под секоја слика стои ова,  Hier können Sie das Strickmuster herunterladen
ќе кликнеш на него и таму ја има шемата


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 25.Октомври.2010 во 22:24
naredno kje prasuvate kaj se prodavaat igli za pletenje...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: annaja
Датум на внесување: 26.Октомври.2010 во 01:33
Иглите не се проблем....имаме...а со шеми и идеи е полесно!


Постирано од: annaja
Датум на внесување: 26.Октомври.2010 во 02:16
Браво,Schatzii!


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 26.Октомври.2010 во 14:03


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 26.Октомври.2010 во 14:05


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 26.Октомври.2010 во 14:20


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 03:22


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 03:25


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Октомври.2010 во 07:29


-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 12:08


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 12:10


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 12:13


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Ноември.2010 во 21:32
Missoni Missoni 


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 04.Ноември.2010 во 13:30
 

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 04.Ноември.2010 во 13:36
 

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 04.Ноември.2010 во 18:58


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 23:56
  

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Ноември.2010 во 06:08


-------------


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 08.Ноември.2010 во 23:17
обожавам.... само купувам и докупувам и баш ми е пријатно додека ги носам.... само, гледам да носам некоја кошулка на кратки одоздола.... жешкичко ми е

-------------


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 13:18
Originally posted by емил емил напиша:уфф бојава...ептен убаво


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 19.Ноември.2010 во 19:25
TEXTILE%20Elizabeth%20and%20James TEXTILE%20Elizabeth%20and%20James TEXTILE%20Elizabeth%20and%20James TEXTILE%20Elizabeth%20and%20James 


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 23:16
  

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 23:21
  

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Декември.2010 во 18:02


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Nadia
Датум на внесување: 30.Декември.2010 во 19:43
obozavam pleteno... osobeno pleteni tuniki...imam ista vakva kako ovaa vo prethodniot post...prekrasno stojat

Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 03.Јануари.2011 во 23:57
 


-------------


Постирано од: Nadia
Датум на внесување: 06.Јануари.2011 во 15:46Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 08.Јануари.2011 во 22:59
 
 
 
 
 
 
 


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 09.Јануари.2011 во 07:19
 

-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 15.Јануари.2011 во 10:44


-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 24.Јануари.2011 во 12:43
 

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 24.Јануари.2011 во 12:45
 

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 24.Јануари.2011 во 17:17


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Јануари.2011 во 21:39


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 08.Февруари.2011 во 21:55


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 11.Февруари.2011 во 21:10
Rick%20Owens Rick%20Owens Rick%20Owens 


Постирано од: емил
Датум на внесување: 23.Март.2011 во 23:09


-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 23.Март.2011 во 23:31


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Andjelina
Датум на внесување: 23.Март.2011 во 23:34


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: емил
Датум на внесување: 24.Март.2011 во 05:37


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 05:36


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 05:37


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 05:38


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 06:31


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 06:33


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 23:32-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Јули.2011 во 23:35
модел%20на%20пончо%20ръчно%20плетиво

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Јули.2011 во 13:19
Плетена%20жилетка

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Јули.2011 во 13:23
Плетена%20туника

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Јули.2011 во 13:23
Плетиво%202010

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Јули.2011 во 14:09
плетена%20рокля

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Јули.2011 во 15:42


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Јули.2011 во 15:42


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Јули.2011 во 15:44


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Јули.2011 во 15:47


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 28.Јули.2011 во 16:41
uf, sto bi go pogalil maceto...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: емил
Датум на внесување: 29.Јули.2011 во 06:37
а јас не би ризикувал преди да го видам лицето намигнување

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 31.Јули.2011 во 00:27
DKNY%20модна%20колекция%20есен-зима%202008-2009

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 31.Јули.2011 во 00:28


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2011 во 14:39

javascript:popImage%28http://www.paviyarns.co.uk/shop/images/products/sub656.jpg,**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book%29">**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2011 во 14:45-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2011 во 14:51-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2011 во 14:53-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2011 во 14:53
http://www.paviyarns.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_SUB654">**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20654%20~%20The%20fourth%20fabulous%20extra%20fine%20merino%20wool%20dk%20book

http://www.paviyarns.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_SUB655">**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20655%20~%20The%20second%20Sublime%20chunky%20merino%20tweed%20hand%20knit%20book-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2011 во 14:55

javascript:popImage%28http://www.paviyarns.co.uk/shop/images/products2/sub656.jpg,**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book%29">**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2011 во 14:55

javascript:popImage%28http://www.paviyarns.co.uk/shop/images/products3/sub656.jpg,**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book%29">**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book javascript:popImage%28http://www.paviyarns.co.uk/shop/images/products4/sub656.jpg,**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book%29">**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2011 во 14:56
javascript:popImage%28http://www.paviyarns.co.uk/shop/images/products5/sub656.jpg,**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book%29">**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book

javascript:popImage%28http://www.paviyarns.co.uk/shop/images/products6/sub656.jpg,**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book%29">**New**%20Sublime%20Pattern%20Book%20656%20~%20The%20lustrous%20extra%20fine%20merino%20dk%20book-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2011 во 14:57

http://www.paviyarns.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_SSUB602">Sublime%20Pattern%20Book%20602%20~%20The%20Sublime%20Merino%20Handknit%20Book http://www.paviyarns.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_SUB615">Sublime%20Pattern%20Book%20615%20~%20The%20Third%20Sublime%20Aran%20Handknit%20Book-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2011 во 14:58

http://www.paviyarns.co.uk/cgi-bin/trolleyed_public.cgi?action=showprod_SUB625">Sublime%20Pattern%20Book%20625%20~%20The%20Most%20Sublime%20Accessories%20Book-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk